Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spyderco civilian


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_zygi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Spyderco civilian
Witam !!!!
Czy ktoś z was może mi wyjaśnić dlaczego na military.pl jest napisane że jest to nóż na wyposażeniu służb specjalnych USA(skąd takie informacje????????????)
I do czego wogóle ten nóż służy bo ja nie mam pojęcia. Po co ma taki dziwny kształt, ewentualnie co go odróżnie od harpy.
Dzięki pozdrawiam
  • 0

budo_fredi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco civilian
na takie teksty nie zwracaj uwagi, bo to czysty marketing, proba sklonienia do zakupu tych co lubia "wojskowe" gadzety.
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco civilian
1. noz ten zostal zaprojektowany jako noz zapasowy dla mundurowych, wiec chyba ktos go uzywa zgodnie z projektem - oczywiscie reklama dzwignia handlu
2. sluzy do bezpiecznej samoobrony powiedzialbym, tzn dzieki takiemu ksztaltowi nie mozna go np. wbic, za to ciecia musza byc straszne...
3. harpy jest o wiele mniejsze - civilian to kawal bydlaka
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco civilian

1. noz ten zostal zaprojektowany jako noz zapasowy dla mundurowych, wiec chyba ktos go uzywa zgodnie z projektem - oczywiscie reklama dzwignia handlu

Oficjalny opis na stronie Spyderco:

***

Civilian - The Civilian was developed for a prestigious branch of US law enforcement.
Product ID: C12

The patented reverse "S" blade shape evolved to fulfill the back-up needs of undercover agents with little or no training in self defense. With its paper thin tip, the Civilian is specifically designed for law enforcement personnel and not designed for general utility or everyday use.

***

A wiec raczej dla "niemundurowych" ;)
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco civilian
jasne, moj blad, rzucilem z pamieci co tam wiedzialem. mundurowych, ale niemundurowych ;) tzn. pracujacych w sluzbach, ale niekoniecznie w mundurze. dzieki za uwage :)
pozdro
  • 0

budo_seemann
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Some Place Else

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco civilian

I do czego wogóle ten nóż służy bo ja nie mam pojęcia.


Przeznaczenie tego oryginalnego urządzenia zostało już wyjaśnione w poprzednich postach, ale chyba warto wspomnieć o jednej ciekawostce: dla podkreślenia jego hmmm... specyficznych zastosowań - Spyderco grozi utratą gwarancji w przypadku przyrządzenia Civilianem kanapki :)

Dołączona grafika

Pozdrawiam,
See...
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco civilian
:) dobre,
ale jak dla mnie taki tekst bardzo obniza wartosc uzytkowa tego noza.
Skoro to kozik do zadan specjalnych, a stosowanie go do normalnych zadan grozi utrata gwarancji to producent chyba sobie zakpil lekko
  • 0

budo_elwood
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco civilian

I do czego wogóle ten nóż służy bo ja nie mam pojęcia.


No fajnie 8O Czyli typowe zastosowanie takiego nozyka to podrzynanie gardel (a'la Hannibal Lecter :) ) ale juz do niczego innego sie nie nadaje 8O Spydreco chale wypuscilo IMO :)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco civilian
Kamil, elwood... tak... oczywiście... co za syf wydali na świat, nawet się puszki z tuszonką nie otworzy :roll:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco civilian

No fajnie 8O Czyli typowe zastosowanie takiego nozyka to podrzynanie gardel (a'la Hannibal Lecter :) ) ale juz do niczego innego sie nie nadaje 8O Spydreco chale wypuscilo IMO :)

No wlasnie nie - bo tym masz ciac, ale w razie czego wlasnie tak, zeby przypadkiem po gardle nie przejechac i dac rade przesluchac

A skoro to maja w ofercie juz jakis czas, to moze znaczyc, ze ludzie uzywajacy tego zawodowo maja troche inne zdanie od Ciebie :)
  • 0

budo_elwood
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco civilian

A skoro to maja w ofercie juz jakis czas, to moze znaczyc, ze ludzie uzywajacy tego zawodowo maja troche inne zdanie od Ciebie :)


Pewnie tak :) Tyle ze ja niestety musze brac pod uwage to ze nie stac mnie na kupienie (jak rowniez na noszenie ze soba na codzien) kilku firmowych folderow o roznych zastosowaniach i musze wybrac jakis jeden ze zoptymalizowana uzytecznoscia. :cry:
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco civilian
Hannibal mial Harpie :) i mozna nia pomidorki kroic i chleb. Sam testowalem. :D Co prawda nikt potem tego jesc nie chcial, ale sie da ;) :D
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco civilian

Tyle ze ja niestety musze brac pod uwage to ze nie stac mnie na kupienie (jak rowniez na noszenie ze soba na codzien) kilku firmowych folderow o roznych zastosowaniach i musze wybrac jakis jeden ze zoptymalizowana uzytecznoscia. :cry:

To akurat nic nowego, ja tez tak robie - ale zeby zaraz pisac o jakims nozu, ze chala, bo sluzy tylko i wylacznie do krojenia ludzi i do tego jest za drogi... :roll:

A sztylety to sa do dupy, bo maja za waskie klingi do smarowania chleba?

PS. a propos "zoptymalizowanego foldera": Griptilian to je ono ;) A zaraz potem Endura ;)
  • 0

budo_elwood
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco civilian

To akurat nic nowego, ja tez tak robie - ale zeby zaraz pisac o jakims nozu, ze chala, bo sluzy tylko i wylacznie do krojenia ludzi i do tego jest za drogi... :roll:
A sztylety to sa do dupy, bo maja za waskie klingi do smarowania chleba?


Patrze po prostu z mojego punktu widzenia. A sztylety mi sie nie podobaja zdecydowanie jako EDC :lol:

PS. a propos "zoptymalizowanego foldera": Griptilian to je ono ;) A zaraz potem Endura ;)


No wlasnie zbieram pomalutku kasiorke i przymierzam sie (endura albo podobny) 8) Ale kiedy i co z tego wyjdzie to ciezko powiedziec, zawsze cos pilnego do kupienia do domu wyskakuje :cry:
  • 0

budo_seemann
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Some Place Else

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco civilian
Pax Panowie, chciałoby się powiedzieć, bo znowu zrobi się topic o wyższości ...*niepotrzebne skreślić* nad ...*niepotrzebne skreślić* :)

Civilian to design wybitnie wąsko wyspecjalizowany jako narzędzie do samoobrony (patrz cytat poniżej), zresztą wystarczy wziąć go do ręki, żeby nie mieć złudzeń co do jego praktyczności. Natomiast przeprowadzenie testu skuteczności cięcia na kartce papieru daje rezultat powodujący gęsią skórrrę 8O
Można też pospekulować o efekcie psychologicznym widoku ponad 10cm zębatego ostrza typu hawksbill przestraszony

Według wszelkiej dostępnej literatury sieciowej, Civilian (podobnie jak Matriarch) rzeczywiście powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie organów ścigania w USA. Spyderco wszędzie lojalnie o tym uprzedza potencjalnych nabywców, stąd pretensje do producenta nie są uzasadnione.

Designed for one purpose, and one purpose alone: last-ditch self defense for cops, undercover operatives, and the people to whom the staff at Spyderco refers as "the White Hats." The company rightly points out that it is not a "killing knife," per se. According to company literature, "The knife is not designed to kill. In fact, it would be very difficult to use it for that purpose. The shape of the blade does not permit straight penetration. It is designed to 'hit and run' in a self defense situation."


A co do foldera do wszystkiego za rozsadne pieniądze, jak już napisał Rybak, Griptilian to je ono w 100% IMHO.

Pozdrawiam,
See...
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco civilian

Pax Panowie, chciałoby się powiedzieć, bo znowu zrobi się topic o wyższości ...*niepotrzebne skreślić* nad ...*niepotrzebne skreślić* :)

Ale skad, tak se tylko gwarzymy przeciez po kolezensku... ;)

Civilian to design wybitnie wąsko wyspecjalizowany jako narzędzie do samoobrony

Toz o tym samym mowie od poczatku... I o tym, ze dlatego nie ma sie co burzyc, ze jak kto ulamie czubek przy podwazaniu gwozdzi, to mu go nie wymienia Dołączona grafika

Można też pospekulować o efekcie psychologicznym widoku ponad 10cm zębatego ostrza typu hawksbill przestraszony

Mozna :)

Jak last-ditch to IMO raczej nie do wywolywania efektow psychologicznych - bo mozna trafic na efekt "robie szybko piec dlugich krokow do tylu i jeszcze szybciej wyjmuje Glocka, ktorego na razie nie bylo potrzeby wyjmowac" ;)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco civilian
Nie jestem ekspertem ani w dziedzinie działań "taktycznych", ani walki wręcz, ale dla mnie taki nóż to pomyłka. Podobnie jak "pazurki". Gdybym był funkcjonariuszem policji czy podobnych służb, to do obrony nosiłbym broń palną. W USA byle gówniarz ma gnata i startować do niego z czymkolwiek innym to samobójstwo. Więc - jak można przypuszczać - jest to dla funkcjonariuszy narzędzie dodatkowe. Tylko dlaczego to narzędzie dodatkowe jest tak mało funkcjonalne jako narzędzie właśnie. A i skuteczność jako broni jest dla mnie dyskusyjna, bo najbardziej wierzę w pchnięcia. Zamiast czegoś takiego po stokroć wolałbym jakiś "tradycyjny" folder - choćby taki military, którym można równie dobrze coś ukroić jak i wykorzystać jako broń ostatniej szansy. A tak co? Nosić giwerę jako broń zasadniczą, civiliana jako zapasową i jeszcze jakiś nóż do pracy? Myślę oczywiście o agentach -nomen omen- "po cywilnemu". Dla mnie to przerost formy nad treścią, więcej w tym marketingu niż racjonalnej refleksji. Mimo całego szacunku do Spyderco.
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco civilian
Przeprowadz praktyczny test wtedy pogadamy takie dywagacje nic do dyskusji nie wnosza. Wydaje mi sie, ze to, ze tamto. Kiedys mi tez sie wydawalo, ale jak zobaczylem co bear claw robi z koszula a co z ta sama koszula robi air ranger to bylem w glebokim szoku . I teraz w kieszeni spoczywa sobie harpia.
  • 0

budo_argasiu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco civilian
Piter napisal

nawet się puszki z tuszonką nie otworzy

tuszonka dobra zecz mniam
trzeba zajsc do magazyniera :) :-) :D
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco civilian
Byłem świadkiem jak dwóch panów mundurowych po służbie (po cywilnemu) oglądali Cyviliana i Guntinqa miałem niezły polew. Myślę że nie bywają na tym forum. Jak im z grzeczności - bo jestem grzeczny - powiedziałem do jakich celów zostały zaprojektowane to ochali i achali z zachwytu i przerzucili się na Police. Cyviliana należy wziąść do ręki i wszelkie wątpliwości ustępują, "to" służy do zadawania ran i tylko do tego i w dodatku na oślep. Myślę że ktoś kto umie posługiwać się nożem w walce wybrałby inny model.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024