Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szlifierka taśmowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szlifierka taśmowa
Hmmm, trochę dziwnie będzie wyglądał, ale co się przejmować.

Twój projekt, Twoja praca!!
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szlifierka taśmowa
nie mówilem ze taki robie, widziałem taki w sklepie mysliwskim.
a wiesz dlaczego ten noz przeszedł do historii?
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szlifierka taśmowa
Nie no..kaman..cromcruah :roll: :wink:

o Jimie Bowie i Alamo to chyba nozomaniacy coś słyszeć musieli, nie?
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szlifierka taśmowa
Jumbo mnie tez sie podobaja noze robione calkowicie recznie (unpluged) albo takie niedokonczone...
np. Daniela Winklera (ten to poprostu mi sie sni... noz nie gosc)
Dołączona grafika
albo pana [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
szkoda ze jestem straszny len, potem idzie bycie dupa wolowa, a na koniec slomiany zapal :oops: :oops: :oops: [/url]
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szlifierka taśmowa
wysz. wiem ze slyszeli tylko mnie nurtuje takie pytanie - czemu on jest mysliwski a nie meskykański? teraz kumasz?

qkiel, ten nozyk tylko wyglada na niedokonczony. a co do produkcji Tai Goo to fakt - mistrzostwo mimo bezprądźia.
ale co innego robic unplugded arty a co innego kiedy miałbym robic kopie czegos co w oryginale jest robione przez obrabiarke.
  • 0

budo_kotwic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko

Napisano Ponad rok temu

Re: Szlifierka taśmowa
Jestem zwolennikiem dzieł które spełniają moje oczekiwania, i nie ma większego znaczenia czy będą wykonane ręcznie czy maszynowo. Wymiernikiem jest tylko czy jest to taki nóż jaki chciałem czy kompromis pomiędzy pomysłem a możliwościa jego realizacji.
Ręczna robota ma ten plus (zgadzam się z Jumbo) że ma w sobie "coś", takie małe niedoskonałości, niedopracowania, innowacje w trakcie.
To wszystko (lub prawie) zostaje usunięte przy zastosowaniu specjalistycznego sprzętu, i tym dokładniej poprawione im lepszy jest sprzęt i wyższej klasy twórca.
A żeby nóż mi pasował nie musi być wcale doskonały, lecz taki jak go sobie wyobraziłem, jakiego szukałem.

Ale to tylko moje odczucia, i cały czas się przyglądam wszystkim nożom w dziale MoS i zastanawiam który jest najbliżej tej mojej wizji, (bo na razie nie mam warunków na zrobienie własnego).
pozdr.
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szlifierka taśmowa

qkiel, ten nozyk tylko wyglada na niedokonczony

wiem wiem, poprostu taki styl mi sie strasznie podoba... ah te slady kucia na klindze... te zemyki "zpaskudzone" i "zuzyta" rekojesc... to jest taki miodzio ze nie wytrzymam... :cry:
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szlifierka taśmowa
To juz czysto technicznie , szlifierka ma tez jedna niepodwazalna zalete mozna na niej zrobic hollow i convex grind, co pilnikiem niestety choc bys nie wiem jak sie wytezal ready nie da.

PS
Winkler tez uzywa tasmowki
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szlifierka taśmowa
to mi nie przeszkadza, chodzi mi o styl a dokladnie o te slady po kuciu, nie wiem czemu ale podoba mi sie to wybitnie
taki nozyk jak na fotce moze mi nawet na CNC zrobic byleby odpowiedni wyglad nadac

Seiken moze wiesz kto jeszcze robi takie prawie "prymitywne" nozyki ?

tlim zacznij robic uzytkowy damast ! wtedy nie opre sie pokusie customa od Ciebie :D
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Szlifierka taśmowa

Jumbo mnie tez sie podobaja noze robione calkowicie recznie (unpluged) albo takie niedokonczone...
np. Daniela Winklera (ten to poprostu mi sie sni... noz nie gosc)
Dołączona grafika
albo pana [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
szkoda ze jestem straszny len, potem idzie bycie dupa wolowa, a na koniec slomiany zapal :oops: :oops: :oops: [/url]


Piękne cudo, będzie dla mnie natchnieniem, istny Fallout :)
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Szlifierka taśmowa

to mi nie przeszkadza, chodzi mi o styl a dokladnie o te slady po kuciu, nie wiem czemu ale podoba mi sie to wybitnie
taki nozyk jak na fotce moze mi nawet na CNC zrobic byleby odpowiedni wyglad nadac

Seiken moze wiesz kto jeszcze robi takie prawie "prymitywne" nozyki ?

tlim zacznij robic uzytkowy damast ! wtedy nie opre sie pokusie customa od Ciebie :D


Użytkowy też robię, mało bo mało ale robie :)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Szlifierka taśmowa
temat na temat samych szlifierek został wydzielony. Zapraszam do dyskusji na temat SZLIFIEREK:

http://www.forum-kul...showtopic=68880
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szlifierka taśmowa
Jason Jacobs z Silver Tag Skinners , robi od jakiegos czasu , a juz od niedawa oferuje na sprzedaz damascus robiony z M2 i D2.
Informacje ktore do mnie dotarly od rodzimymch damast-manow mowia ze jest naprawde damascus ktory moze konkurowac z hi-techstalami urzytkowymi
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Szlifierka taśmowa

Jason Jacobs z Silver Tag Skinners , robi od jakiegos czasu , a juz od niedawa oferuje na sprzedaz damascus robiony z M2 i D2.
Informacje ktore do mnie dotarly od rodzimymch damast-manow mowia ze jest naprawde damascus ktory moze konkurowac z hi-techstalami urzytkowymi


Wreszcie dostałem stal i w przyszłym tygodniu zaczynam przygodę z L6+52100 :)
Zobaczymy jak się będzie zgrzewać bo z tego co czytałem taki damast ma juz bardzo fajne właściwości użytkowe :)

Pozdro :)
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szlifierka taśmowa
No Tlim, nareszcie damast z jakiejs hardcorowej stali. Ciekawe jak to bedzie wychodzilo w robocie. Moze w koncu sie skusze na Twoja produkcje (i zapewne nie tylko ja). Czekam niecierpliwie na efekty.

pozdrawiam
Fred
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024