Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stal na narzedzi.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Stal na narzedzi.
Witam

Mam takie pytanie polaczone z prosba: Nie robie nozy zato tesz bawie sie w metalu, lecz bardziej mozna nazwac to jubilerka. Konkretnie robie oprawy do mieczy japonskich ale nie o tym chcialem pisac. Poniewaz robie ruzniaste wzorki potrzebuje dosc nietypowych narzedzi kture zazwyczaj robie sobie sam. Teraz potrzebuje puncyn dosc ostrych, i tu zaczyna sie problem, do stali. Nie jest to stal hartowana ale zawsze stal to stal twarde cos. Pytanie brzmi. Czy posiadacie jakies scinki (wystarcza takie o wymiarach 6cmx 8mmx 3mm) z kturych mozna by zrobic twarde narzedzia pozwalajace na prace w stali i innych metalach?
Jesli tak to z checia jakos sie dogadam i dokupie.potrzebuje kilka nie jakies przemyslowe ilosci.
  • 0

budo_bataki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal na narzedzi.

Witam

Konkretnie robie oprawy do mieczy japonskich ale nie o tym chcialem pisac.


Witaj i Ty...

Ja w sprawie oprawy do katany. Mam już ostrze potrzebuję kogoś kto się na tym zna i robi oprawy. Jeśli masz do wyboru różne tsuby a masz na przykład swoją stronę www to chciałbym coś wybrać. Myślałem kiedyś, że oprawę (uproszczoną) zrobię sam bo np. takie menuki chciałem niekoniecznie ale poległem już na habaki. Reszta - szkoda gadać, nie ma czasu, warunków i TALENTU.

Krótko - oprawisz?

Pozdrawiam

Bataki
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal na narzedzi.
Najkrucej. Oprawiam.

A teraz dluzej.

Strona robi sie jusz, tuz, tuz lada chwila. Beda na niej zaruwno moje prace jak i antyki oraz ruzniaste zeczy do mieczy poczawszy od zestawuw do czyszczenia na matach do tameshigiri i strojach konczac.
Obecnie robie jedna oprawe i niema jeszcze wlasciciela ale niewiem czy motyw ci sie by spodobal. Njalepiej jest chyba po prostu zamuwic konkretny ulubiony motyw.
Tylko niewiem czy cena cie zadowoli bo zeczy kture robie nie jest to masuwka wszystko robione jest recznie z orginalnych materialuw z japonii. Niewiem co masz za ostrze bo jesli to jakis wymysl za pare groszy to niema do niego sensu robic oprawy kilku krotnie drozszej, jesli natomiast jest to jusz pozadny kawalek glowni wtedy jaknajbardziej ozdobienie jej i nadanie cech osobistych jest tym czego twuj miecz potrzebuje.

po wiecej szczeguluw i informacji zapraszam na meila [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal na narzedzi.
Grafmolo, wydaje mi się, że dobre narzędzia dla Ciebie zrobisz ze starych pilników. Mam z pilnika zrobiony nóż i jego wytrzymałość potrafi rozłożyć.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal na narzedzi.
niezly pomysl tylko szkoda mi pilnika gdyz mam szwajcarskie uzywam od kilku lat i nadal sa ostre :) kosztuja sporo ale zato jak dzialja!!! na marginesie polecam szczerze!!!
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal na narzedzi.
No idź na jakiś "ryneczek" staroci, to za kilka złotych kupisz przecież!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024