Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bezpieczna pod okiem mistrza świata w Kung Fu :-)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezpieczna pod okiem mistrza świata w Kung Fu :-)



wiem ze oto uderzenie chodzi , ale mi chodzilo oto ze w wykonaniu kobiety takie uderzenie to bedzie tylko klaps dla przeciwnika

dlaczego tak sadzisz


dlatego ze uderzenie kobiety ktora jest atakowana to proba nie zbicia przeciwnika tak zeby niewstal , tylko odepchniecia go , wyrwania sie
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezpieczna pod okiem mistrza świata w Kung Fu :-)

8O

A skąd Ci się wzięło takie przekonanie? Odpychają, powiadasz?
Man nadzieję że TA PANI nie "odpycha" od siebie ludzi co staną za blisko w tramwaju 8)

Pozdrawiam,
AdamD


  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezpieczna pod okiem mistrza świata w Kung Fu :-)



wiem ze oto uderzenie chodzi , ale mi chodzilo oto ze w wykonaniu kobiety takie uderzenie to bedzie tylko klaps dla przeciwnika

dlaczego tak sadzisz


dlatego ze uderzenie kobiety ktora jest atakowana to proba nie zbicia przeciwnika tak zeby niewstal , tylko odepchniecia go , wyrwania sie

8O a skad takie wnioski wyciagasz :?: uwazasz ze kobiety nie potrafia kogos uderzyc?Mam znajoma ktora nic nie cwiczy,ale jakby cie uderzyla to bys sie nogami nakryl...
wszystko zalezy od czlowieka,a nie od jego plci...
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezpieczna pod okiem mistrza świata w Kung Fu :-)

Jedyna mozliwoscia wyrwania sie jest wykrzesanie z siebie wlasnie tej "checi zbicia". Doswiadczenie tego stanu to jest wlasnie to co daje pozorant ubrany w pancerz (pod warunkiem, ze ma w glowie to co miec powinien jako instruktor szkolacy kobiety) a czego nie daje zadna inna metoda. Jesli atakowana tej checi zbicia napastnika nie odczuje to sie po prostu nie wyrwie i nie pomoga tu zadne techniki, lata cwiczen, perfekcyjne "trzymanie gardy" i inne takie. Nawiasem mowiac sama zdolnosc odczucia tego stanu wystarcza, zeby zalatwic sprawe juz na poziomie testowania czyli rozmowy wstepnej. Okolo 80% dziewczyn ktore przechodza przez nasze szkolenie osiaga ten stan przed szostymi zajeciami.

Pawel Drozdziak


  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezpieczna pod okiem mistrza świata w Kung Fu :-)



wiem ze oto uderzenie chodzi , ale mi chodzilo oto ze w wykonaniu kobiety takie uderzenie to bedzie tylko klaps dla przeciwnika

dlaczego tak sadzisz


dlatego ze uderzenie kobiety ktora jest atakowana to proba nie zbicia przeciwnika tak zeby niewstal , tylko odepchniecia go , wyrwania sie

8O a skad takie wnioski wyciagasz :?: uwazasz ze kobiety nie potrafia kogos uderzyc?Mam znajoma ktora nic nie cwiczy,ale jakby cie uderzyla to bys sie nogami nakryl...
wszystko zalezy od czlowieka,a nie od jego plci...



kurde Wy odrazu wyjatkami jedziecie ze taka i taka to i tamto , ja niemowie o wyjatkach tylko o przecietnej zwyklej kobiecie w wieku od 18-40 lat (wydaje mi sie ze wiekszosc kobiet uczeszczajacych na takie kursy sa w tym wieku) wiem ze sa WYJATKI :)
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezpieczna pod okiem mistrza świata w Kung Fu :-)



wiem ze oto uderzenie chodzi , ale mi chodzilo oto ze w wykonaniu kobiety takie uderzenie to bedzie tylko klaps dla przeciwnika

dlaczego tak sadzisz


dlatego ze uderzenie kobiety ktora jest atakowana to proba nie zbicia przeciwnika tak zeby niewstal , tylko odepchniecia go , wyrwania sie

8O a skad takie wnioski wyciagasz :?: uwazasz ze kobiety nie potrafia kogos uderzyc?Mam znajoma ktora nic nie cwiczy,ale jakby cie uderzyla to bys sie nogami nakryl...
wszystko zalezy od czlowieka,a nie od jego plci...



kurde Wy odrazu wyjatkami jedziecie ze taka i taka to i tamto , ja niemowie o wyjatkach tylko o przecietnej zwyklej kobiecie w wieku od 18-40 lat (wydaje mi sie ze wiekszosc kobiet uczeszczajacych na takie kursy sa w tym wieku) wiem ze sa WYJATKI :)

Twierdzisz ze ponad polowa ludzkosci,w momencie ataku odpowiada tylko i wylacznie "odepchnieciem przeciwnika,wyrwaniem sie mu"...
Bez urazy ale dla mnie jest to smieszne...
nie pisalem o wyjatkach
pisalem o tym ze kazdy czlowiek jets inny i inaczej reaguje na zagrozenie,a ty twierdzisz ze 4 miliardy ludzi na swiecie nie potrafi uderzyc napastnika :?
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezpieczna pod okiem mistrza świata w Kung Fu :-)
[quote name="Pawel Drozdziak"]Jesli uczysz sie na 3 miesiecznym kursie to jedyna szansa nauczenia sie uderzania w sposob efektywny jest trening z pozorantem ubranym w pancerz. I ten pozorant musi cos robic.
Pawel Drozdziak
czesc Pawel,
ale ten pozorant na filmiku AdamaD to nic nie robi tylko chodzi jak rycerz spod grunwaldu :lol:

a tak serio to mam jedno pytanie - zawsze mnie ciekawiło - moim zdaniem jeśli podczas treningu nie zetkniesz się w ogóle z bólem ,to gdy spotka Cie on podczas walki to przeżywasz tzw.szok bólowy i relatywnie mały ból odczuwasz bardzo silnie - w jaki sposób uczysz dziewczyny żeby ich ból nie sparaliżował ?

a btw. prawda jest taka - tak samo jak była kiedyś w japonii odnoga ju-jitsu dla kobiet ucząca tylko walki z mężczyznami (oczywiście odpowiednia dla ówczesnej epoki i bazująca poza uśpieniem ofiary i jej zmyleniem z odbyciem stosunku seksualnego włącznie,na tym że wielu samurajom w głowie się nie mieściło ze kobieta może chcieć walczyć itp) tak samo fajne są te kursy dla kobiet i wiele uczą ,ale w sytuacji gdyby je przeciwstawic kursom dla mężczyzn ukierunkowanym na walkę z kobietami to obawiam się ze niewiele kobiet po kursach mogoby im sprostać :P
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezpieczna pod okiem mistrza świata w Kung Fu :-)

tak samo fajne są te kursy dla kobiet i wiele uczą ,ale w sytuacji gdyby je przeciwstawic kursom dla mężczyzn ukierunkowanym na walkę z kobietami to obawiam się ze niewiele kobiet po kursach mogoby im sprostać :P


Sekcja damskich bokserów 8O :?:
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezpieczna pod okiem mistrza świata w Kung Fu :-)

tak samo fajne są te kursy dla kobiet i wiele uczą ,ale w sytuacji gdyby je przeciwstawic kursom dla mężczyzn ukierunkowanym na walkę z kobietami to obawiam się ze niewiele kobiet po kursach mogoby im sprostać :P

No okej czyli prawdopodobni faceci po "korenspondecyjnym kursie jak pobic i zgwalcic kobiete" byliby nie do pokonania przez dziewczyny trenujace samobrone..ale co ty nam chcesz przez to przekazac przekazac... :?
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezpieczna pod okiem mistrza świata w Kung Fu :-)

>ale ten pozorant na filmiku AdamaD to nic nie robi tylko chodzi jak >rycerz spod grunwaldu

ten na filmiku nie uderza tylko szarpie bo tak mialo byc na pokazie. Publika i tak byla niezle przerazona. Szkoda, ze nie widziales min facetow :-) Takich zwyklych gosci nie szkolonych, nie po silowni...
Szarpie dosc mocno, ale tez nie moze ignorowac faktu, ze dostaje mocne uderzenia na ktore normalny nie szkolony facet na pewno by zareagowal. I te uderzenia sa w wiekszosci dosc precyzyjne. Oczywiscie mozna sie przyczepic do kazdego pokazu i to ja wiem. Ale wiem tez jak reaguje na ten szok bolowy o ktorym piszesz nieszkolony napastnik bo juz to mialem okazje zobaczyc. I to jest dokladnie taka sama reakcja jak ta reakcja kobiety ktora sobie wyobrazasz.

Jesli chodzi o napastnika wyprowadzajacego ciosy jako pierwszy to zajmuja sie tym dopiero dziewczyny na grupie zaawansowanej. I te owszem dostaja uderzenia i przyzwyczajaja sie do nich.

W ogole jeden z ostatnich razow wyjasnienie - moje szkolenia nie przygotowuja kobiety do solowy z mezczyzna. Na zadnym etapie. W ogole nie o to tu chodzi.

To czym sie zajmujemy to:
- cwiczenie asertywnego zachowania w codziennym zyciu niekoniecznie zwiazanego z grozba przemocy fizycznej. Formulowania wlasnych praw w codziennym zyciu i bronienia ich
- nauka rozpoznania w otoczeniu zachowan dyskryminujacych, zdemaskowania takich zachowan i otwartego reagowania na nie
- nauka rozpoznania w otoczeniu potencjalnych napastnikow, relacji mogacych rozwinac sie w uklad kat-ofiara itd.
- cwiczenie na tyle efektywnego na ile to mozliwe reagowania na zaczepki i inne formy przemocy niebezposredniej
- wyuczenie reakcji unikania sytuacji potencjalnie niebezpiecznej
- odblokowanie intuicji
- odblokowanie reakcji wzywania pomocy i uciekania
- trening efektywnej reakcji na probe porwania. Przelamywanie wstydu przy wzywaniu pomocy.
- odblokowanie reakcji gniewu
- nauka precyzyjnego uderzania i kopania w celu wyrwania sie i ucieczki z wzywaniem pomocy

Tak sprofilowany program nie ma za zadanie zrobienia z kobiety odpowiednika mezczyzny ktory za cale zrodlo szacunku do wlasnej osoby ma umiejetnosc dania komus po ryju. Tak sprofilowany program ma za zadanie zwiekszenie bezpieczenstwa i poczucia bezpieczenstwa adeptek.

I on dziala. Ja ci powiem szczerze, ze mnie wyniki sparingow meskokobiecych w ogole nie interesuja. Mnie interesuje na przyklad taka sytuacja, ze babka ktora do nas przychodzila przez kupe lat w robocie wychodzila i robila wszystkim w pokoju zakupy na sniadanie bo "jakos sie tak utarlo". I w trakcie tego szkolenia nagle sobie uswiadomila, ze wcale nie musi tego robic. Powiedziala im, ze nie ma ochoty ciagle latac i niech sobie ida sami po te zakupy. To sa setki takich drobnych rzeczy ale one swiadcza o tym, ze tam sie cos zmienia w glowie. I o to chodzi.
"Sile mozgu przeciwstawiaj sile muskul" :-)

Pawel Drozdziak


  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezpieczna pod okiem mistrza świata w Kung Fu :-)
że każda osoba ćwicząca walkę ma wieksze szanse w walce niż osoba niećwicząca przy porównywalnych parametrach siłowo,wydolnosciowych
lecz gdy nastąpi róznica masy i siły to proporcje się zmieniają,a gdy walczą dwie osoby ćwiczące walke to wieksze szanse ma osoba silniejsza i z większą masą , tego powodu większą szansę w walce ma ćwiczący mężczyzna niż kobieta.

natomiast kobieta ma rzeczywiste gdy potrafi zmylić mężczyznę - i to zarowno zachowaniem jak i techniką - tak na marginesie natrafiłem wczoraj na szkołę ju-jitsu dla transwerstytów -cwiczyli pod kątem po pierwsze przekonania że są kobietami i pokonania mężczyzny jako kobieta...


a teraz w nagrodę dla wszystkich Pan którym chciało się czytać te męskie dialogi najskuteczniejsza moim zdaniem technika walki z tej szkoly dla kobiet:

w momencie napadu kobieta oburącz chwyta za rękojeść sztyletu opiera go trzonkiem o swoją klatkę piersiową i całym pędem biegnie w kierunku przeciwnika.jesli chybi ponawia atak, jeśli trafi nie puszcza tylko cofa się wyszarpując sztylet z ciała i znowu opiera go trzonkiem o swoją klatkę piersiową i jeśli taka potrzeba znowu atakuje tego lub innego przeciwnika....

a to wszystko znalazłem przy okazji poszukiwania informacji na temat XVIII wiecznego japońskiego kobiecego krótkiego noża do samobójstw (aikuchi /kaiken) którego stałem się posiadaczem :P
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezpieczna pod okiem mistrza świata w Kung Fu :-)

ten na filmiku nie uderza tylko szarpie bo tak mialo byc na pokazie. Publika i tak byla niezle przerazona. Szkoda, ze nie widziales min facetow :-) Takich zwyklych gosci nie szkolonych, nie po silowni...
Szarpie dosc mocno, ale tez nie moze ignorowac faktu, ze dostaje mocne uderzenia na ktore normalny nie szkolony facet na pewno by zareagowal. I te uderzenia sa w wiekszosci dosc precyzyjne


tak myślałem czy to nie pokaz - tak serio to nie mam zastrzeżeń do tej sytuacji- wprawdzie rzuciło mi się w oczy że może powinien bardziej próbować chwycić i unieść do góry - ze względu na różnicę wagi - i bardziej zagoniać masą do tych stołów - ale skoro pokaz to jasne;a na treningach jeśli uczysz dodatkowo jak tego mają uniknąć to całkiem nieźle
jeśli wykazują tyle determinacji co ta dziewczyna na filmiku...

Jesli chodzi o napastnika wyprowadzajacego ciosy jako pierwszy to zajmuja sie tym dopiero dziewczyny na grupie zaawansowanej. I te owszem dostaja uderzenia i przyzwyczajaja sie do nich.


oki - właśnie tego byłem ciekawy - jak tak to ok

w ogóle to nie myśl że się podlizuję - w końcu się znamy,ale z perspektywy uważam Twoje zajęcia dla dziewczyn za najlepsze zajęcia,także ze względu na psychologiczne aspekty treningu i właśnie im przeciwstawiam te kilkutygodniowe kursy samoobron,które moim zdaniem nic nie dadzą...

3 maj się i rób tak dalej
:P
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezpieczna pod okiem mistrza świata w Kung Fu :-)
uf. A juz myslalem, ze sie bedziesz czepial.

:-)
Pawel Drozdziak
[http]Szkoła Samoobrony dla Kobiet WSDP[/url]
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezpieczna pod okiem mistrza świata w Kung Fu :-)

Mameha nie wiem jak teraz z twoja wysypka, ale moze wpadnij do nas na szkolenie? Pierwsze zajecia i tak sa za darmo wiec nic nie ryzykujesz. Wprawdzie z opancerzonym nie cwiczy sie od pierwszych, ale ciekaw jestem co powiesz.


Wysypka minęła dzięki mojemu kochanemu trenerowi (mam nadzieję, że on tu nie zagląda, bo jeszcze sobie coś pomyśli ;) )

Paweł, jeżeli tylko zorganizujesz zajęcia w taki sposób, żebym mogła na nie dojechać z Kielc, to bardzo chętnie. Już dawno o tym myślałam. :D
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezpieczna pod okiem mistrza świata w Kung Fu :-)
No tak...

P.
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezpieczna pod okiem mistrza świata w Kung Fu :-)
Ja tylko dodam od siebie iz straz miejska, ktora organizuje te zajecia w Czestochowie nie wygladaje mi za zbyt dobrychm instruktorem. Oni mi sie raczej z mandatami kojarza. Druga sprawa to patronat prezydenta miasta Czetsochowy Tadzia Wrony, ktoremu popularnosc leci na leb na szyje po kilku decyzjach i na gwalt potrzebuje jakiegos sukcesu medialnego.
To by bylo na tyle z mojego smiesznego miasta. ( jest drugi podobny temat i w nim odnosnik tutaj ).




Jeszcze tak odemnie co do poprzednich wypowiedzi. Ofiarami atakow i gwaltow to raczej staja sie dziewczyny takie lzejsze, zgrabne, szczuplutkie a nie Helgi po 120 kilo, ktore wiedza co i jak dlatego ich uderzenia sa raczej slabsze i nie znokautuja przecietnego chlopa.
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezpieczna pod okiem mistrza świata w Kung Fu :-)

>Ofiarami atakow i gwaltow to raczej staja sie dziewczyny takie lzejsze, >zgrabne, szczuplutkie

mit. Zadnego zwiazku z atrakcyjnoscia w badaniach statystycznych nie wykazano. Statystycznie wieksze szanse na gwalt ma taka osoba ktora:

- byla molestowana seksualnie w dziecinstwie albo/i
- byla juz raz zgwalcona albo/i
- pochodzi z domu, w ktorym byla przemoc albo/i
- ma silnie zakorzenione przywiazanie do tradycyjnych rol kobiecych i meskich

Cala reszta cech, a szczegolnie takich jak atrakcyjnosc fizyczna, atrakcyjny ubior, sklonnosc do przebywania wieczorem poza domem, sklonnosc do czestej zmiany partnerow itd. zupelnie sie nie sprawdza w badaniach korelacyjnych.

Pawel Drozdziak


  • 0

budo_karbador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezpieczna pod okiem mistrza świata w Kung Fu :-)

tzw.szokery tylko rozjuszą napastnika...


Do czego służą te tzw. szokery ?[/list]
  • 0

budo_karbador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezpieczna pod okiem mistrza świata w Kung Fu :-)

Statystycznie wieksze szanse na gwalt ma taka osoba ktora:

- byla molestowana seksualnie w dziecinstwie albo/i
- byla juz raz zgwalcona albo/i
- pochodzi z domu, w ktorym byla przemoc albo/i
- ma silnie zakorzenione przywiazanie do tradycyjnych rol kobiecych i meskich


Z czego to wynika ?
  • 0

budo_karbador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezpieczna pod okiem mistrza świata w Kung Fu :-)

Mameha nie wiem jak teraz z twoja wysypka, ale moze wpadnij do nas na szkolenie? Pierwsze zajecia i tak sa za darmo wiec nic nie ryzykujesz. Wprawdzie z opancerzonym nie cwiczy sie od pierwszych, ale ciekaw jestem co powiesz.


A faceci też mogą wpaść ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024