Skocz do zawartości


Zdjęcie

Frame-lock i liner-lock - odkształcają się?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_cactus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łorsoł

Napisano Ponad rok temu

Frame-lock i liner-lock - odkształcają się?
Ponieważ ostatnio bardzo się nudzę, dla zabicia czasu zacząłem intensywnie myśleć... :)
I mam takie przemyślenie: ponieważ zakładam, że folder przez większość czasu pozostaje złożony, "liner" czy "frame" jest odginany na zewnątrz. Czy jest ryzyko, że po jakimś czasie taka blokada, choćby i z tytanu jak w Sebenzie), odkształci się i nie będzie zachodzić na ostrze tak jak w nowym nożu?

(wiem, że wątpić w Sebenzę to crimen laesae maiestatis, czyli zbrodnia obrazy majestatu, ale jakby co, to bezczelnie liczę na łaskawość Wysokiego Trybunału... :) )
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Frame-lock i liner-lock - odkształcają się?
Jest najczęściej na odwrót. Liner jest za zwyczaj nagięty z zapasem i pod wpływem otwierania wyciera sie i zachodzi coraz głębiej w obudowe noża. Oczywiście nie dotyczy to zjawisko tych najlepszych noży ale niestety dotyczy wielu dobrych i bardzo drogich.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Frame-lock i liner-lock - odkształcają się?
Jesli nawet noz pozostalby przez rok nie otwierany to blokada nadal powinna dzialac tak jak dziala.
Odksztalcenie moze jedynie nastapic pod wplywem czynnikow takich jak zbyt duze odgiecie lub zmiana wlasnosci materialu pod wplywem ciepla np.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024