Skocz do zawartości


Zdjęcie

De Alba System


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

De Alba System
Co o tym myślicie ?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: De Alba System
Nikt nic nie chce napisać? To może ja się skuszę o mały komentarz:

Proponuję uważnie przyjrzeć się treningom, pokazom technik i "filmom sensacyjnym" takie jak akcje na schodach, a potem zestawić je ze sparringami - tymi w ochraniaczach.

Jak dla mnie to najpierw chłopcy pokazali "magiczne" akcje, a potem jak przyszło co do czego to się normalnie rżnęli atrapami tak samo jak ludzie z którymi miałem okazję sparować. Dać człowiekowi co ma minimalne choćby doświadczenie w stylach uderzanych atrapę do ręki, wytłumaczyć w 15 minut o co chodzi i którym końcem trzeba dziabnąć, oraz na co zwrócić uwagę - i po godzinnym treningu robi na sparingach to samo co panowie z De Alba.

Nie mogę się oprzeć pewnej analogii - De Alba i szkoły "tradycyjnego kung fu" w Polsce. Trening "tradycyjny", formy, pozycje, techniki, medytacje, jednoczenie się z kosmosem, śmiertelne ciosy, magiczne punkty, a potem przychodzi trening walki i wszyscy i tak robią kick-boxing.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: De Alba System
Wypowiem swoje zdanie tylko w kwestii trzeciego filmu, fragmentu pojedynku dwoch na dwoch ala sparing. Zadziwia mnie dystans obydwu walczacych. Bez przemieszczenia w takim dystansie mozna trafic kogos z miejsca...
I nie pomoga tu zadne umiejetnosci chyba ze ktos ma "laser w oczach i lapach" ;) .
Oczywiscie byl to film reklamowy i ciezko jakos przywiazywac wieksza wage do pokazanych tutaj ruchow.
Nie znam systemu i nie chce wyrazac jakis bardziej zdecydowanych opinii. Mysle ze cos na temat DeAlba moglby powiedziec Braingame, lub ludzie u niego cwiczacy poniewaz oni maja z tym kontakt w realu...
Pozdrawiam
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: De Alba System
Kenjiro, ależ my tutaj wypowiadamy opinie nie o systemie, ale o tym, co można zaobserwować na filmach reklamujących kasety :)
Wojtek
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: De Alba System
Moze i racja... 8)
  • 0

budo_regulator
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: De Alba System
witam

Co do Pana M. de Alba... miałem przyjemność brać udział w seminarium poświęconemu samoobronie/walce nożem. Miało ono miejsce w Warszawie jakieś 1,5 roku temu. Musze przyznać że umiejętności M. de Alby są naprawdę spore [IMHO], aby ocenić metody walki nożem obecne w HwaRangDo należałoby z nim troche poćwiczyc. Te "filmiki" to krótkie reklamówki jego kaset szkoleniowych... nie popadajmy w paranoje i nie oceniajmy systemu na podstawie kilkuminutowych teledysków :lol:

pozdrawiam wszystkich

Tomek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024