Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawda o WTF'ie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_murky
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrowiec Św.

Napisano Ponad rok temu

Prawda o WTF'ie
Witam

Ciągle poszukuje w moim mieście jakiejś sekcji. Niedawno dowiedziałem się, że nie ma TKD ITF na które chciałem się zapisać, a jest tylko WTF.

A więc jak to jest naprawdę z tym WTF'em (pomijając trenera). Czy można się nauczyć jakiś ciekawych technik nie tylko nożnych ale i ręcznych? Jakichś bloków itp. Oraz nie zostać posłanym na rehabilitację po pierwszym sparingu? :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_watson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 397 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda o WTF'ie
w tkd wtf najwiekszy nacisk kladziony jest na nogi. oczywiscie jest to indywidualna sprawa trenera w jakim kierunku prowadzi treningi ale wtf jest jednak oparty w znaczacej wiekszosci na nogach. rece, przez to ze nie sa na zawodach punktowane, sa pomijane.
a co do tej rehabilitacji to nie ma stresu. od nowego sezonu ruszy pewnie jakas sekcja poczatkujaca od ktorej mozesz spokojnie zaczac.

pozdrawiam
  • 0

budo_pabloo29
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda o WTF'ie
wszystko zalezy od trenera ja trenuje wtf i trenujemy tez techniki reczne wbrew temu co niektórzy sadzą proponuje przejsc sie pare razy jako obserwator potem sam zdecydujesz czy ci sie to podoba
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda o WTF'ie
pabloo29: gdzie trenujesz?

Gizmo
  • 0

budo_pabloo29
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda o WTF'ie
we Wschowie (małe miasto nie będziesz wiedział :-) )
  • 0

budo_mukeda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda o WTF'ie
Ta ja mam coś podobnego. Trener rozłożył nam tak , że jeden trening przeznaczony jest na walke tradycyjną ( gdzie recę tez chodza i to bardzo często) i dwa sportowe, typowo przygotowujące do zawodów.
  • 0

budo_dran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda o WTF'ie
Jak jeszcze trenowalem TKD to na WTF mielismy od czasu do czasu sparringi "bokserskie" na same lapki. Ale fakt, ze podczas standardowego treningu, przygotowujacego do walki sportowej lapki sa mocno zaniedbywane. Na rehabilitacje Cie nikt nie wysle, nie martw sie ;) Chyba zaden rozsadny trener nie puscilby Cie do walki bez przygotowania.
  • 0

budo_mvrky
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrowiec Sw.

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda o WTF'ie
Jak zwykle zbytnio dramatyzowałem :)
Od koncowki pazdziernika chodze na ta sekcje i jest swietnie i rzeczywiscie nie widze powodow abym mial ulec kontuzji (chyba ze przesadzilbym z rozciaganiem :lol: )...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024