Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wasze sprawdzone sposoby na wstawanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze sprawdzone sposoby na wstawanie
Witam

pij to danone co reklamują danvive bodajżeDołączona grafika


Zażyj Laxigen - na pewno do łóżka nie wrócisz (((:

Jakośto mi na myśl przyszło gdy pierwszy raz zobaczyłem tę reklamę.

Pozdrowionka
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze sprawdzone sposoby na wstawanie
Nadeszła pora podsumowania tematu. Z dużą przyjemnością stwierdzam, że zabrało w nim głos aż 18 osób (własnego postu nie liczę, gdyż został on umieszczony tu nieco przewrotnie) :)

Z tej liczby 7 osób zupełnie nie zrozumiało pytania, które zadałam. Pytanie – przypomnę – dotyczyło sprawdzonych sposobów na wstawanie. Tymczasem, 5 uczestników tej mini zabawy nie wskazało ani jednego sposobu, uznając jednocześnie, że w tym miejscu mogą pochwalić się żelazną samodyscypliną przy wstawaniu z łóżka. :)

2 osoby wskazały sposoby nie na wstanie, lecz na rozbudzenie się po wstaniu z łóżka. :)

Tu - bez żadnej złośliwości - lecz z serca, szczerze chciałabym podziękować tym 7 osobom, ponieważ dzięki nim uświadomiłam sobie skalę zjawiska dotąd przeze mnie lekceważonego. Mianowicie – nieumiejętność rozumienia słowa pisanego. Przyjęcie do wiadomości powyższego jest więc istotne zwłaszcza dla tych, którym przyszło parać się "młodzieży chowaniem". Od tego roku szkolnego będę więc baczniej przyglądać się moim uczniom pod tym kątem.

Spośród konkretnych odpowiedzi warto podkreślić metodę na odstawianie budzika. Tę metodę wskazały 3 osoby. Przy pomocy włączania muzyki budzą się 2 osoby. Jedna osoba zalecała mi zainteresowanie problemem redakcję czasopisma, które już wkrótce zacznę kupować własnej córce. ;) :) Następnie pojawił się pomysł wcześniejszego kładzenia spać oraz wysypiania do woli (naiwność tych porad można wytłumaczyć jedynie skromnym doświadczeniem życiowym, a już na pewno nieznajomością rzeczy w sprawach prowadzenia domu, bycia w jednej osobie żoną, matką, pracownikiem i kim tam jeszcze) Ponadto odotowałam pojedyncze sposoby na wstawanie:

- włączenie ryków, pochodzących zresztą z własnego studia nagrań
- picie jakiegoś świństwa reklamowanego w TV
- przyjmowanie medykamentów przeczyszczających
- korzystanie z pomocy innej osoby (absolutnie nie śpiocha)

Ten ostatni sposób skłonna byłabym uznać za najbardziej mi odpowiadający, jednakże z braku odpowiedniego produktu na rynku, pozostanie on w sferze nie zrealizowanych marzeń. ;) :)
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze sprawdzone sposoby na wstawanie
Ja z rana ide na ogrodek i zaprawa poranna ok 30 min, potem pod prysznic i mozna zyc :-)

Wesooole jest zyyycie sportow... :splat:
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze sprawdzone sposoby na wstawanie

Znasz to uczucie? Jak sobie z nim radzisz?

Znam.Po prostu jak nie chce to nie wstaje...w sumie to dlatego,mimo dwoch krzyzykow na karku,ciagle w ogolniaku siedze... :oops:
  • 0

budo_sysyphus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze sprawdzone sposoby na wstawanie
od paru lat trenuje wstawanie w wydaniu ekstremalnym (mniej niz 4 godziny snu), akademik, zaburzenia cyklu okolo dobowego. te rzeczy. prawdopodobienstwo zwleczenia sie z lozka podnosza:

- zalozone buty
- zalozone spodnie
- zalozona kurtka
- zalozona czapka, gdy zima
- spakowany plecak w zasiegu reki, optymalnie na pleach

oszczedzamy czas, mamy pewnosc ze o niczym nie zapomnielismy.

niestety nie wszyscy rozumieja te podejscie. zdarza sie ze jestem traktowany jako osoba tzw. nietrzezwa - ludzie przysiadaja sie zeby sobie pogadac, obszukuja kieszenie za fajkami, itd. to jest pewien minus.

na dalszym etapie nalezy zapomniec o 'goracych kubkach', 'daniach w 5 minut', itp. teoretycznie nie mozna nim nic zarzucic, lecz w praktyce przegrywaja z tzw. 'daniami w 5 sekund' - wafle ryzowe z pasta do zebow, dla przykladu. by ustrzec sie przed odwodnieniem, popijamy napojem gazowanym z zawartoscia kofeiny.

mam nadzieje, ze okazalem sie pomocny
  • 0

budo_sysyphus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze sprawdzone sposoby na wstawanie
aha... bibliografia:

FM 8-51, Combat Stress Control in a Theater of Operations, Tactics, Techniques, and Procedures
FM 22-9, Soldier Performance in Continuous Operations
FM 22-51, Leaders’ Manual for Combat Stress Control
FM 90-22, (Night) Multiservice Night and Adverse Weather Combat
Operations
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024