Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto jest założycielem Bjj?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto jest założycielem Bjj?
To by jednak było trochę śmieszne gdyby okazało się że to Maeda założył GracieJJ : ))
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto jest założycielem Bjj?
Gdyby nie Maeda, bjj nigdy by nie powstalo, to on pierwszy wprowadził modyfikacje i zaczął nauczać w Brazylii. Gracie przechwycili cala sztuke i zaczeli ja zmieniac, ulepszac. Najbardziej przyczynil sie do tego Helio, dlatego tez prawdopodobnie jego wlasnie uwaza sie za zalozyciela.
Ale nie mozna zapomniec, ze pierwszym, ktory zaczal zmieniac obowiazujace zasady Judo mistrza Kano byl wlasnie Maeda.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto jest założycielem Bjj?

Ale nie mozna zapomniec, ze pierwszym, ktory zaczal zmieniac obowiazujace zasady Judo mistrza Kano byl wlasnie Maeda.


Eee, moze cos przegapilem. 8O
Mozna wiedziec co on takiego zmienial w Kodokan Judo?
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto jest założycielem Bjj?
maeda i jego nowości?!to on zaczął miksować techniki zapaśnicze..
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto jest założycielem Bjj?

maeda i jego nowości?!to on zaczął miksować techniki zapaśnicze..


Ja wiem?
Zrodla podaja ze Maeda byl uczniem Kodokanu. Uczyl rodzine gracie swojej sztuki. Zadnych domieszek, swojej sztuki ktora propagowal.
Glowa rodziny Gracie zaczela robic sobie mix boksujac, wlaczajac elementy zapasow do tego czego sie nauczycl od Maedy... potem byl Helio itd.

Mozesz mi podac zrodla skad wzioles ze Maeda wzbogacal swoj kunszt o inne rzeczy?
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto jest założycielem Bjj?
Hast prawie połowa artykułów o Bjj mocno o tym napomina.
A inaczej kto zwrócił uwagę jako pierwszy na znaczenie wali gardą w parterze?
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto jest założycielem Bjj?
jackie chan
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto jest założycielem Bjj?

maeda i jego nowości?!to on zaczął miksować techniki zapaśnicze..


Ja wiem?
Zrodla podaja ze Maeda byl uczniem Kodokanu. Uczyl rodzine gracie swojej sztuki. Zadnych domieszek, swojej sztuki ktora propagowal.


W owym czasie tj. przed wyjazdem Maedy do Brazylii, szkola Kodokan obejmowala oprocz Judo, rowniez nauke niektorych form Ju-Jitsu.

W pierwszym 10-cio leciu XX wieku odbyl sie pojedynek przedstawiciela Kodokanu (stosujacego glownie rzuty) z adeptem szkoly Fusen Ryu Ju Jitsu, wygrany przez tego ostatniego dzieki technikom parterowym, rok pozniej walke powtorzono z tym samym rezultatem. Po tym wydarzeniu Kano wlaczyl techniki walki na ziemi do repertuaru technicznego Judo, z czasem wyodrebnilo sie nawet Kosen Judo koncentrujace sie prawie wylacznie na tym rodzaju walki.

Pozostaje pytanie, z jakimi z powyzszych odmian Judo i Ju Jitsu zetknal sie Maeda przed emigracja? Pewnie odpowiedz znalby np. p. Eryk Murlowski.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto jest założycielem Bjj?
Eee,
Mozesz mi laskawie wyjasnic czym bylo w takim razie Judo jak nie forma JJ? To czego nauczal Jigoro to bylo JJ :idea: W owych czasach nie bylo jeszcze rozroznienia (Judo a JJ) jak to mozna poczynic dzis.

Z jakimi odmianami JJ zetknol sie Maeda? Maeda jak i Kimura i wielu innych byl bardzo silny w parterze, pomijajac nieprzecietna stojke. Swego czasu przebieg walki w Judo byl zblizony do tego co sie obecnie obserwuje w Bjj. Nie odpowiadalo to za bardzo Kano.
Mogl to byc jeden z powodow czemu wlasnie oni mieli isc w swiat "glosic dobra nowine". :wink:

Jednak to nie odpowiada na moje pytanie skad Maeda niby nauczyl sie boksu i zapasow?
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto jest założycielem Bjj?

A inaczej kto zwrócił uwagę jako pierwszy na znaczenie wali gardą w parterze?


Jak znam zycie to pewno jakis tworca parterowej szkoly JJ. Chocby Fusen Ryu o jakiej wspomina Sandokan.
Prosze nie patrzec na bjj jak na cos co odkrylo parter. :wink:
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto jest założycielem Bjj?

maeda i jego nowości?!to on zaczął miksować techniki zapaśnicze..


Ja wiem?
Zrodla podaja ze Maeda byl uczniem Kodokanu. Uczyl rodzine gracie swojej sztuki. Zadnych domieszek, swojej sztuki ktora propagowal.
Glowa rodziny Gracie zaczela robic sobie mix boksujac, wlaczajac elementy zapasow do tego czego sie nauczycl od Maedy... potem byl Helio itd.

Mozesz mi podac zrodla skad wzioles ze Maeda wzbogacal swoj kunszt o inne rzeczy?

czytałem o tym w artykule BJJ w którym wypowiadał sie Karol Matuszczak było to jakieś 2 lata temu.. w Gazecie Lubuskiej o ile mnie pamieć nie myli..
rey
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto jest założycielem Bjj?

Eee,
Mozesz mi laskawie wyjasnic czym bylo w takim razie Judo jak nie forma JJ? To czego nauczal Jigoro to bylo JJ :idea: W owych czasach nie bylo jeszcze rozroznienia (Judo a JJ) jak to mozna poczynic dzis.


W istocie tak wlasnie bylo. Ja chcialem tylko powiedziec, ze owczesna "Szkola Kodokan" obejmowala wiecej niz Judo, poniewaz przyganiala pod swoje skrzydla takze inne style JJ.
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto jest założycielem Bjj?
Aha, jeszcze jedno - czytalem kiedys (kurcze, nie pamietam gdzie), ze Maeda uzywal w wolnych walkach w Brazylii, jesli chodzi o uderzenia, jedynie kolana w stojce i lokcia w parterze. Tak wiec....uderzal. Czy ktos tez to czytal?
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto jest założycielem Bjj?
Hast ja nie pytam kto wymyślił techniki gardą w parterze ale pytam oto kto stwierdził że warto kłaść na nie taki nacisk na ich rozwój i na ich użycie w treningu i walkach szczególnie słabszy vs silniejszy. Ja tam się nie znam ale z tego co czytałem to wydawało mi się że właśnie Gracie z Helio na czele chwalili się tym. Może mam mylne wrażenie ale pisał coś o tym Boruta kiedyś tam a sieci tez cos sie o tym napomina.
Zresztą jak tak sobie przypomnę wszystkie czarno białe walki jaki widziałem z judo jj to od razu mi się kojarzy że Helio wyróżniał się tym że dobrze czuł się walcząc gardą i że jako jeden z pierwszych starał się dążyć podczas walki do tej pozycji. Co zresztą było zwykle opłacalne ( a Kimura to był cięższy i się nie liczy a poza tym to nie chciał dać się złapać w gardę ; ))
Chce przez to powiedzieć że wydaje mi się że w Bjj najważniejszym odkryciem było rozwinięcie walki gardą a więc ten kto się najmocniej do tego przyczynił będzie dla mnie ojcem Bjj.
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto jest założycielem Bjj?

Co zresztą było zwykle opłacalne ( a Kimura to był cięższy i się nie liczy a poza tym to nie chciał dać się złapać w gardę ; ))

Kimura stał w narożniku Kato gdy ten walczył i przegrał z Helio co można zobaczyć na Gracie in action 1 i myślę że po prostu wyszedł do pojedynku z Helio przygotowany lepiej taktycznie gdyby nie było walki Kato vs Helio tylko od razu Helio vs Kimura to moim zdaniem Helio miał by zdecydowanie większe szanse na wygranie.
Ale tak to jest w życiu, japońce zobaczyły Helio na żywo i jako że kimura był młodszy i silniejszy należało tylko przygotowac właściwą taktykę
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024