Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trzeci Turniej w Ne-waza Ju-jutsu - X 2004


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeci Turniej w Ne-waza Ju-jutsu - X 2004
no wlasnie... chodzi o style "chwytane" czy w ogole? :D
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeci Turniej w Ne-waza Ju-jutsu - X 2004

Do roku lub dwoch cwiczenia - beda poczatkujacy - powyzej zaawansowani.


Ćwiczenia czego?


Jakiegokolwiek stylu

Inaczej doszlo by do tego ze karateka z 20 letnim stazem startowal by z osoba ktora zaczela cwiczyc pol roku temu.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeci Turniej w Ne-waza Ju-jutsu - X 2004

W tate_shiho_gatame obie dlonie moga spoczywac spokojnie na macie :wink:


Jak obie spoczywaja bez trzymania za glowe czy fraki to juz nie jest tate-shiho-gatame

Dołączona grafika
  • 0

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeci Turniej w Ne-waza Ju-jutsu - X 2004

Przejscie do zadnego trzymania nie jest punktowane. Dopiero czas w czasie ktorego mamy pod kontrola przeciwnika


z tych przepisów wynika że jest punktowane (zresztą tak było rok temu), albo ja czegoś nie rozumiem :wink:
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeci Turniej w Ne-waza Ju-jutsu - X 2004

Przejscie do zadnego trzymania nie jest punktowane. Dopiero czas w czasie ktorego mamy pod kontrola przeciwnika


z tych przepisów wynika że jest punktowane (zresztą tak było rok temu), albo ja czegoś nie rozumiem :wink:


Przeciez punkty dostajesz od momentu w ktorym sedzia oglosi trzymanie, za samo wskocznie na 2 sek do bocznej punktow nie dostaniesz ;-)
Chodzi de facto o maly szczegol w postaci czasu jaki sie w bocznej spedzi czy w dosiadzie ;-)
Zreszta specjalnie w regulamie odnosnie trzymania nie ma slowem jaka to pozycja czy trzymanie. Nie wazne jak. Wazne ze przecywnik sie nie rusza i jest na plecach. A jak zawodnik go trzyma to naprawde nie jest isotne. (chyba ze majstruje cos przy nogach)
  • 0

budo_vandal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miasto Siedmiu Wzgórz

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeci Turniej w Ne-waza Ju-jutsu - X 2004

Jakiegokolwiek stylu

Inaczej doszlo by do tego ze karateka z 20 letnim stazem startowal by z osoba ktora zaczela cwiczyc pol roku temu.


Powaznie jakiegokolwiek?
To jak ktos trenuje np 20 lat kyoka i pol roku judo to musi startowac w zaawansowanych?Przeciez te 20 lat kyoka i tak mu nic nie pomoze. :roll:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeci Turniej w Ne-waza Ju-jutsu - X 2004

Powaznie jakiegokolwiek?
To jak ktos trenuje np 20 lat kyoka i pol roku judo to musi startowac w zaawansowanych?Przeciez te 20 lat kyoka i tak mu nic nie pomoze. :roll:


Zycze Ci zebyc sie kiedys nie zdziwil i zeby wyraz zdziwienia nie zamarl na twarzy 8)

i nie "MUSI" startowac ale "MOŻE" ;) - to jego wybor ale z osobami ktore cwicza pare miesiecy nie moze startowac.
  • 0

budo_vandal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miasto Siedmiu Wzgórz

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeci Turniej w Ne-waza Ju-jutsu - X 2004
Martius, chyba mnie zle zrozumiales.Ja mam wielki szacunek do kyokushin, jednak jakby nie patrzec to jest to styl udezany,wiec chyba mi nie powiesz ze zawiera newaza i chwyty.
Z tego co wiem to walka zaczyna sie w tym turnieju z kolan wiec oprocz przygotowania fizycznego (do ktorego nie trzeba trenowac sw) koyokushin nic tu nie wnosi.

Ps.Kyokushin to oczywiscie tylko przyklad stylu czysto udezanego.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeci Turniej w Ne-waza Ju-jutsu - X 2004

Martius, chyba mnie zle zrozumiales.Ja mam wielki szacunek do kyokushin, jednak jakby nie patrzec to jest to styl udezany,wiec chyba mi nie powiesz ze zawiera newaza i chwyty.
Z tego co wiem to walka zaczyna sie w tym turnieju z kolan wiec oprocz przygotowania fizycznego (do ktorego nie trzeba trenowac sw) koyokushin nic tu nie wnosi.
Ps.Kyokushin to oczywiscie tylko przyklad stylu czysto udezanego.


Turniej zaczyna sie w stojce dopiero nastepne akcje od pozycji zazem.

Nie znam osoby ktora z dluzszym stazem w sztukach walki nie uzupelnia swojego stylu o elementy z innych styli. Czyli karatecy o rzuty i parter a judocy o uderzenia.

Wiadomo ze wieksze szanse na zwyciestwo maja osoby specjalizujace sie w czyms niz ktos kto to robi sporadycznie ale motoryka, sila, doswiadczenie, wytrzymalosc i wiele innych czynnikow przemawia za wygrana zawodnika lepiej wycwiczonego ogolnie niz znajacego kilka technik ale nie potrafiacego ich zastosowac a tak jest z osobami ktore cwicza pol roku.
Technika nadrobisz tylko z 10 - 20 % roznicy w wytrzymalosci i sile w szczegolnosci ze aby przyblokowac czyjas akcje wystarcza podstawy walki w parterze wiecej jest potrzebne aby swobodnie w nim walczyc.
Technika np O-soto-gari w judo jest zaporzyczona z karate a zapewniam Cie ze sa tez tam dzwignie typu ude hishiji juji gatame (balacha) - w wiekszosci sekcji na wyzszym poziomie cwiczy sie tez elementy samoobrony opartej na jj.

Osoba cwiczaca chociazby 20 lat plywanie ma wieksze szanse wygrania niz osoba po pol roku treningu - wlasnie na jej rozwiniete warunki fizyczne, motoryke, zwinnosc itp.
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeci Turniej w Ne-waza Ju-jutsu - X 2004
(Martius już odpowiedział, ale wklejam co wyskrobałem na off-lajnie w międzyczasie)

Vandal, kyokushin jest oczywiście bez dwóch zdań stylem uderzanym, ale pewną ilość technik chwytanych akurat zawiera, choć zdaje się minimalną. Spójrz na fotki niżej (sorka za jakość - dysponuję przedpotopową kserówką) - one pochodzą z książki Mass Oyamy:

Dołączona grafika

Tak więc człowiek ćwiczący KK nie jest zupełnie bez pojęcia o szarpaniu (zwłaszcza, że często dokonuje się pewnych zapożyczeń), choć zapewne będzie ono niewielkie. Ale chyba nie w tym rzecz. Po prostu ktoś, kto wiele lat ćwiczy (niech będzie kyokushin), posiada szereg cech niezbędnych w walce: siła, kondycja, szybkość, sprawność, itepe, a także doświadczenie - "otrzaskanie się w walce", wyczucie przeciwnika, toteż może zdobyć dzięki temu przewagę nad kimś, kto będzie miał nawet lepszą technikę, ale za to znacznie mniejszy staż i nie będzie miał tak rozwiniętych wyżej wymienionych cech. Jest to oczywiście moje zdanie.

Turniej ne-waza - to wybitnie zawody dla chwytaczy, ale nie ma przeszkód, by swoich sił próbowali reprezentanci innych stylów :-) . Jednak kryterium zaawansowania powinno być, a o nim przesądza staż treningowy. Nikt nie będzie przeliczał lat stażu w jakimś jednym stylu na okres stażu w jakimś innym, bo byłoby to trochę absurdalne.

A jeśli już nie-chwytacz przegra w tych zawodach z chwytaczem, to chyba nie będzie to dla niego żaden dyshonor. Z resztą te zawody - to nie walka na śmierć i życie, tylko fajna impreza dla tych, którzy mają tą fajną zajawkę i sobie coś ćwiczą :)

Przy okazji: walka zaczyna się w stójce, natomiast musi przejść do parteru (zobacz: regulamin).

Pozdrawiam,
M.
  • 0

budo_vandal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miasto Siedmiu Wzgórz

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeci Turniej w Ne-waza Ju-jutsu - X 2004
Kurde bylem pewien,ze walka rozpoczyna sie z kolan, ale chyba pomylilem turniej z jakims tylko dla poczatkujacych. :oops:

Bardzo dobrze,ze organizujecie te zawody i uwzgledniacie poczatkujacych.
Uwazam jednak,ze to troche niesprawiedliwe dla tych ktorzy nie mieli do czynienia z grapplingiem mimo ze trenuja juz dlugo sw i zaczeli sie kulac np. rok temu.

No ale oczywiscie wszystkich sie zadowolic nie da, wiec szacunek dla Was a ja juz sie nie wtracam bo i tak nie wezme udzialu w zawodach,bo to za daleko jak dla mnie.

Martius ale osoba ktora trenuje pol roku moze posiadac rowniez zwinnosc i wytrzymalosc,wiec takie nasze spekulacje do niczego nie doprowadza. :wink:
Co do kyoka,to wiem ze cos tam jest tych technik ale to praktycznie bezuzyteczne w grapplingu.
Ps.nie wiem jak moglem napisac uderzenia przez ż... :oops:

Pozdrawiam.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeci Turniej w Ne-waza Ju-jutsu - X 2004

Martius ale osoba ktora trenuje pol roku moze posiadac rowniez zwinnosc i wytrzymalosc,wiec takie nasze spekulacje do niczego nie doprowadza. :wink:


Oczywiscie ze moze - ale osoba ktora solidnie cwiczy jakis sport przez kilka lat na pewno posiada a osoba ktora dopiero co zaczela cwiczyc a wczesniej nawet na WF w szkole nie chodzila a takich tego miec nie bedzie.

Ja osobiscie nie jestem dzieleniem na grupy zaawansowania - bo i tak znajda sie osoby ktore przez kilka lat inne sporty cwiczyly a potem wystartuja w poczatkujacych i beda sie szczycic tym jak to cwiczac 3 miesiace nie mialy problemu w walce ;)
Na pierwszych zawodach zorganizowanych tylko dla poczatkujacych tez wystartowal jeden instruktor - bo on nigdy na zawodach nie startowal i przeciez byl poczatkujacym ;)
TAkie dzielenie na grupy zawsze bedzie kogos krzywdzic a innym edzie na reke
  • 0

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeci Turniej w Ne-waza Ju-jutsu - X 2004
ostatnio był też chyba podział na stopnie zaawansowania (chyba do 4 kyu początkujący)
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeci Turniej w Ne-waza Ju-jutsu - X 2004

ostatnio był też chyba podział na stopnie zaawansowania (chyba do 4 kyu początkujący)


Tak, przy czym to skala stopni z judo i z grubsza odpowiada to stażowi treningowemu (choć akurat znam np. osoby, które wiele lat "jadą" na białym pasku i egzaminami w ogóle nie przejawiają zainteresowania, czasem nie ma też możliwości regularnego przystępowania do egzaminów, bo są np. rzadko przeprowadzane).

Pozostaje jednak różnorodność skal w poszczególnych szkołach i sekcjach, toteż kryterium stażu w latach, o czym było wyżej, najlepiej chyba przesądza o grupie zaawansowania.
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeci Turniej w Ne-waza Ju-jutsu - X 2004
6.XI już nie długo. I jak? wybiera się ktoś z forumowiczów? :)
  • 0

budo_v0y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeci Turniej w Ne-waza Ju-jutsu - X 2004
Witam
W jakiej cenie bedzie wjazd dla gapiów?
O ktorej zaczynaja się pierwsze walki ?
Jest moze jakis prowizoryczny grafik imprezy?
:D
Pozdrawiam
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeci Turniej w Ne-waza Ju-jutsu - X 2004
Zawody rozgrywane będą 6 listopada w hali sportowej WSUiB
na ulicy Elektronowej 10 ( Żerań )


10:00 - 11:00 waga i weryfikacja zawodnikow,
11:00 - 11:30 losowanie
11:30 rozpoczecie zawodow

Wjazd jest o ile mi wiadomo za darmo, startowe to chyba 10 PLN.
  • 0

budo_v0y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeci Turniej w Ne-waza Ju-jutsu - X 2004
Dzięki
Pzdr
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeci Turniej w Ne-waza Ju-jutsu - X 2004
Widze, ze na zawodach jak w zyciu - placa Ci, ktorych sie bije ;)

A co do calych tych kategorii (poczatkujacy/zaawansowani) to fajnie, ze sa bo wiecej radochy bede mial. Z duzo lepszymi fajnie jest powalczyc, ale z zasady (u mnie) walka nie trwa dlugo (w 4 minuty to ja czasem 7 sparingow mam :P ).

Kurcze, ale bym mial radoche jakbym chociaz jedna walke wygral :) )))
Ale wtedby bym sie chwalil! :twisted:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeci Turniej w Ne-waza Ju-jutsu - X 2004

Kurcze, ale bym mial radoche jakbym chociaz jedna walke wygral :) )))
Ale wtedby bym sie chwalil! :twisted:


Jak nie bedziesz rak do dzwigni ludziom podawal to moze nie bedzie zle ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024