Skocz do zawartości


Zdjęcie

Red Wood Modeco Custom


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Red Wood Modeco Custom
Są noże, które stają się dla Nas marzeniem.
Śnimy o nich, wyobrażamy sobie ich kształty, wzdychamy widząc ich zdjęcia.
Odkładamy pieniądze do świnki, by wreszcie pewnego dnia stać się właścicielami upragnionego noża...

Jumbo


Już wiele lat temu, jeszcze za dziecka zakochałem się w tym nożu. Widziałem go w dłoni Pana Kazia, który był elektrykiem. To był niesamowity człowiek, lecz jego nóż... no właśnie. To był obiekt moich marzeń. Subtelne kształty, niesamowita harmonia materiałów, zegarmistrzowskie wykonanie i ostrość godna samurajskiego miecza. Piękny, ale... niestety niedostępny....
Zdobycie go równało się cudowi i wiele lat musiałem czekać na spełnienie marzeń. Wreszcie, po tak dlugim czasie, mogłem trzymać w ręku nóż jaki miał Pan Kaziu, ale tym razem, był to mój nóż.

Red Wood Modeco Custom

Dołączona grafika

Wykonany ze stali przedoskonałej, gdyż klinga została wykuta z kawałka stali z pamiętnego pancernika Kniaź Potiomkin-Tawriczeskij. Nie miejsce to, by opowiadać o tym cudownym okręcie Floty Czarnomorskiej, ale wspomnę, iż zbudowany w 1898 roku. Więc mój nóż jest ze stali ponad 100 letniej, a to już jest rzecz unikatowa.

Dołączona grafika

Drewno okładzin to nic innego, tylko nieznane już dzisiaj drewno o nazwie Krasnaja Decha. Nadmierna eksploatacja lasów doprowadziła do całkowitego wyniszczenia tego gatunku, tak więc jego miejsce na okładzinie jest również czymś cudownym, nie wspominając o subtelnym rysunku słojów,

Dołączona grafika

Nóż nie ma blokady. Po prostu zakłada się, iż osoba go użytkująca nie ma 6 lat i nie zrobi sobie sama krzywdy. Ten nóż ma w sobie zbyt wiele piękna, by zniszczyć go jakimś linersem, tudzież framelockiem. Na ostrzu, które wypolerowane zostało na Lustereczko Powiedz Przecie, nie ma żadnych narośli w postaci kołków. Znajdziemy na nim jedynie doskonałe wgłębienie, które jest wykonywane pod wielkość paznokcia zamawiającego.

Dołączona grafika

Na ostrzu pracowicie wygrawerowana nazwa firmy. Okładziny jak widać, wykonane z czystego jak górski potok mosiądzu, przepięknie zlewają się z kolorem drewna, czyniąc pieszczotę dla oka.

Dołączona grafika

Ostrze jest doskonałe i nie muszę chyba zaznaczać, iż golenie włosów w powietrzu podczas biegu po żwirze w kierunku pędzącego motocykla nie jest zaskakujące. Świst jaki wydaje ostrze to: ffffffffiiiiiiiiiiuuuuuuuuuuu.

Dołączona grafika

W tym modelu zastosowano niesamowitą technologię MORPHING BLADE, za sprawą której, ostrze potrafi zmienić się w ten przepiękny szpikulec. Zastosowana technologia Liquid Metal T1000 pozwoliła na niesamowite efekty i doznania.

Dołączona grafika

Na tymże szpikulcu znajdziemy jakże doskonale wykonany otwieracz do butelek, a także cudownie wyprofilowane nacięcie do ściągania izolacji. Szpikulec ma swoje własne ostrze, więc czego można jeszcze chcieć.

Dołączona grafika

Spasowanie elementów jest tak doskonałe, iż między stalowe przekładki nie można wcisnąć włosa. Dzięki temu ostrze nigdy nie będzie miało blade play, nie mówiąc już o wizualnej stronie.

Dołączona grafika

Oczywiście czym byłby nóż, gdyby nie można było go używać w codziennych trudach życia. Bałem się zrobić test pomidorowy, bo jednak jest to ostrze zbyt małe. Odważyłem się zrobić test Leonida Ogórkowa, który w swej ksiażce Овощи и нож opisał tą technikę. Jak widać, nie był to test, który mógł temu nożowi stanowić przeszkodę.

Dołączona grafika

Nie jest mu straszna praca w chłodnych klimatach. Nie będzie się bał nawet piekielnej musztardy, która jak wiadomo potrafi przetrawić ostrze większości dostępnych na rynku noży.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Praca tym nożem to czysta ekstaza. Wyrzeźbienie ornamentów było przyjemnością, szkoda jedynie, iż zajęło to tak mało czasu. Ale cóż, ten nóż kocha pracować w drewnie.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tak, to doskonały nóż, którego posiadanie wprowadziło mnie do panteonu ludzi, którzy mogą cieszyć się jego posiadaniem. I tutaj jeszcze wielke zaskoczenie ze strony twórcy. Jako iż tak długo oczekiwałem na ten nóż, otrzymałem w prezencie jeszcze jeden nóż. To przerosło moje oczekiwania ...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ostrze cudownie wyprowadzone delikatnym łukiem, który swoją ostrością budzi respekt, a swym blaskiem wzbudza szacunek. Przepięknie wyselekcjonowane drewno, miedziane piny i znów ta sama precyzja.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Miłe zaskoczenie. Górna krawędź noża wykonana z damastu. Pięknie mieni się niezliczloną ilością warstw, pieści oko i pozwala docenić urok tej przepięknej sali.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dopasowanie elementów znów perfekcyjne, ale w tym nożu do erotycznych wręcz doznań doprowadza niesamowicie wyprofilowana tylnia cześć noża.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Cała linia rękojeści jest ciekawie zakrzywiona, pozwalając dłoni dopasować się do kształtu. Praca tym nożem, to czysta przyjemność.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Marzenia się spełniają. Tak było w moim przypadku. Może nie są to noże bogato zdobione, lecz w swej prostocie wykonania mają zaklęty charakter, którego brak nożom robionym z odpustowego tytanu, plastikowej micarty. Doskonałość, precyzja, perfekcja, harmonia i styl, zdecydowanie wybijają ten nóż z szerokiej grupy noży custom.

Lubię czasami, ot tak dla przyjemności, uciać kawałek przewodu moim nożem, wspominając niezapomnianego Pana Kazia...
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Red Wood Modeco Custom
EheHEheh edobre, dobre 8)
Ale to i tak nie to samo co moj wierny FLAT STRIDER FOLDER... W knajpie jak popatrzylem na te strone ostrza pokryta TŁUM KAMO LUDKIEM to myslalem, ze mi noz znikl 8O

A z tego sie smiejmy ale kurde, wyglada sprzecik na wiekowy a spasowany ladnie i w ogole wsio dziala widno :)
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Red Wood Modeco Custom
a dedykjacja???????????
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Red Wood Modeco Custom
kurwa Jumbo - rozpierdalasz stary
miażdży i bryzga kałem......
dawno sie tak nie usmiałem, kobieta mi spie....ła wieczor tak ze mailem ochote zabijac - dopiero po przeczytaniu tego zeszlo mi cisnienei i sie usmialem , dzieki za poprawienei spieprzonego wieczoru

pozdrawiam :)
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Red Wood Modeco Custom
To wegetarianie sie tez kluca? :) 8)
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Red Wood Modeco Custom
DEDYKACJA!!

Dla mojej miłości.... Shafta... :oops:
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Red Wood Modeco Custom
ona nie jest wegetarianką :)

widze ze budowicze nocami siedza na forum zamiast spac
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Red Wood Modeco Custom
Jumbo ty ostrzegaj w temacie jakims znaczkiem ... bo Twoje recenzje nozy do poprostu MISZCZOSTWO SWIATA :) )... jeszce mnie boli przepona po ostatnim
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Red Wood Modeco Custom
Brawo! :)
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Red Wood Modeco Custom
Jumbo- :rofl: Zlituj się :lol: Wystarczy!
  • 0

budo_-simon-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsk Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: Red Wood Modeco Custom
Jestem pod wrazeniem! czy oby na pewno to jest tylko taki jeden egzemplarz? teraz ja mam marzenie, zeby przyszedł do mnie Pan Kaziu z takim nożem :)
  • 0

budo_navarre
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Red Wood Modeco Custom
suuuper :) dawno sie tak nie ubawilem...

Jumbo, a moze jeszcze pare tak poetycznych opisow i ksiazke wydasz?
Tak chociaz w pdf-ie, to bedzie przeboj, obowiazkowa pozycja dla kazdego milosnika nozy...
Po prostu szkoda zeby to sie gdzies zapodzialo w czelusciach Sieci :)

licze na dalsze testy...
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: Red Wood Modeco Custom
mam nadzieje, ze ciag dalszy nastapi. nalepsza recenzja jaka czytalem :) :):)
pozdro
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Red Wood Modeco Custom
kurde jest 4.40, chce mi sie bluzgac przerazliwie, a tu w tym topicu nie moge, bo sie smiac musze :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
kiedys dopadne tych wszystkich dowcipnisiow co mnie bluzgac nie daja :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_seemann
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Some Place Else

Napisano Ponad rok temu

Re: Red Wood Modeco Custom
Czysta poezja, dystych elegijny w klasycznej formie. I uczta dla oczu (zerwane boki leżą sobie nieopodal). Faktycznie nie było jeszcze takiej recenzji. Gratulacje.

Pozdro,
See
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Red Wood Modeco Custom
Mozecie sie smiac ... ale takie koziki uwazam ze maja swoj klimat - a tym bardziej swoja historie.
Mi sie podobaja :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024