Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawodnik Taekwon-Do napier... zawodnika Muay Thai


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodnik Taekwon-Do napier... zawodnika Muay Thai

Ten z filmiku ,który dał Tae Tad to chyba tkdoka WTFu ?

i to takie ktory nie zbalysnie raczej na zawodach WTF :wink:
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodnik Taekwon-Do napier... zawodnika Muay Thai
Jeśli chodzi o WTF to jest jakaś paranoja, jak by ktoś przyszedł do dojo gdzie ćwicze z wtf-fy to wyszedł by bes zebow.
Kto to widział żeby nie trzymać gardy i tylko kopać to nie zdaje egzaminu w szczególności na ulicy już bardziej popieram ITF tam przynajmniej rąk używaja?
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodnik Taekwon-Do napier... zawodnika Muay Thai

Jeśli chodzi o WTF to jest jakaś paranoja, jak by ktoś przyszedł do dojo gdzie ćwicze z wtf-fy to wyszedł by bes zebow.
Kto to widział żeby nie trzymać gardy i tylko kopać to nie zdaje egzaminu w szczególności na ulicy już bardziej popieram ITF tam przynajmniej rąk używaja?

Wiesz podejrzewam, iż taki paranoiczny zawodnik który trenuje na poziomie olimpijskim, w Twoim dojo strzeliłby Ci takiego mawashaka, że żadna garda by nie pomogła :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodnik Taekwon-Do napier... zawodnika Muay Thai
Do dzisiaj pamiętam zawodnika kyokushin, którego po centralnym przyjęciu dwit-chagi (ushiro-geri) od przedstawiciela WTF trzeba było rozgiąć i powiesić na drabinkach, żeby mógł zacząć oddychać normalnie. Nie było to zawodnik na poziomie olimpijskim, ale facet, którego największym sukcesem było zdobycie 5 lat wcześniej wicemistrzostwa Polski młodzików. Walka była zresztą na przepisach kyokushin. Drugi zawodnik dopiero po przyjęciu serii ciosów ręcznych połączonych z naeryo (kakato) na głowę zrozumiał, że walka bez kasku nie była jego najlepszym pomysłem (sparing na zasadach kicka). Dlatego też wystrzegałbym się wszelkich generalizacji...

Żeby nie było, że propagandę uprawiam, dodam, że paru zawodników TKD dostało wtedy także niezły omłot od ludzi z kyokushin. W sumie jednak średnia wygrane/przegrane po obu stronach była podobna...

Gizmo
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodnik Taekwon-Do napier... zawodnika Muay Thai

Do dzisiaj pamiętam zawodnika kyokushin, którego po centralnym przyjęciu dwit-chagi (ushiro-geri) od przedstawiciela WTF trzeba było rozgiąć i powiesić na drabinkach, żeby mógł zacząć oddychać normalnie. Nie było to zawodnik na poziomie olimpijskim, ale facet, którego największym sukcesem było zdobycie 5 lat wcześniej wicemistrzostwa Polski młodzików. Walka była zresztą na przepisach kyokushin. Drugi zawodnik dopiero po przyjęciu serii ciosów ręcznych połączonych z naeryo (kakato) na głowę zrozumiał, że walka bez kasku nie była jego najlepszym pomysłem (sparing na zasadach kicka). Dlatego też wystrzegałbym się wszelkich generalizacji...

Żeby nie było, że propagandę uprawiam, dodam, że paru zawodników TKD dostało wtedy także niezły omłot od ludzi z kyokushin. W sumie jednak średnia wygrane/przegrane po obu stronach była podobna...

Gizmo


A jak to wyglądalo jeśli chodzi o rece-czy ktoś mi powie co w tym WTF wolno łokcie kolana co jeszcze!
  • 0

budo_taeyang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodnik Taekwon-Do napier... zawodnika Muay Thai
To że w Kyokushinie uczysz się uderzeń na twarz, a ich nie ma w walce "usportowionej" to znaczy, że one nie istnieją????

W walce sportowej WTF używa się nóg do kopania powyżej pasa i rąk do uderzeń w korpus. To tak ogólnie.
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodnik Taekwon-Do napier... zawodnika Muay Thai

To że w Kyokushinie uczysz się uderzeń na twarz, a ich nie ma w walce "usportowionej" to znaczy, że one nie istnieją????

W walce sportowej WTF używa się nóg do kopania powyżej pasa i rąk do uderzeń w korpus. To tak ogólnie.

Tylko ,że jak na euro sporcie oglądam czasem WTF to rąk tam wogle nie widze?
A jesli chodzi o chistorie WTF-u to jak to jest troche liznołem chistori ITF ale o WTF nie wiem dużo, tylko mam takie złe wrażenie z tego co oglądałem na euro :-)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodnik Taekwon-Do napier... zawodnika Muay Thai
Kazama San, która wesja TKD ci się podoba a która nie to już sprawa gustu i merytorycznie nie wnosi to nic do dyskusji. A tak wogóle walczyłeś z kimś z WTF-u?
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodnik Taekwon-Do napier... zawodnika Muay Thai

Kazama San, która wesja TKD ci się podoba a która nie to już sprawa gustu i merytorycznie nie wnosi to nic do dyskusji. A tak wogóle walczyłeś z kimś z WTF-u?


Nie, z nikim z WTF-u ale z kumplem z ITF walczyliśmy na zasadach kyokushin i na zasadach tkd i troche mieszaliśmy!!!
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodnik Taekwon-Do napier... zawodnika Muay Thai
Dość obszerną historię taekwondo znajdziesz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], ten sam tekst jest też na paru innych stronach.

Gizmo
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodnik Taekwon-Do napier... zawodnika Muay Thai

Dość obszerną historię taekwondo znajdziesz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], ten sam tekst jest też na paru innych stronach.

Gizmo


Dzięki :-)
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodnik Taekwon-Do napier... zawodnika Muay Thai

To że w Kyokushinie uczysz się uderzeń na twarz, a ich nie ma w walce "usportowionej" to znaczy, że one nie istnieją????

W walce sportowej WTF używa się nóg do kopania powyżej pasa i rąk do uderzeń w korpus. To tak ogólnie.

Tylko ,że jak na euro sporcie oglądam czasem WTF to rąk tam wogle nie widze?
A jesli chodzi o chistorie WTF-u to jak to jest troche liznołem chistori ITF ale o WTF nie wiem dużo, tylko mam takie złe wrażenie z tego co oglądałem na euro :-)



Ludzie to jakas paranoja :evil: Ogladajac dany styl w TV niemozna w sumie jasno go ocenic. Czemu zawsze i trzeba to powtarzac.

ZAWODY SPORTOWE TO TYLKO CZESC STYLU, ZAZWYCZAJ TA NAJBARDZIEJ WIDOWISKOWA I NAJMNIEJ KONTUZJOGENNA A PELEN STYL NIEJEDNOKROTNIE ZNACZNIE ODBIEGA OD TEGO CO WIDZIMY NA MATACH.


Pozdrawiam!!
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodnik Taekwon-Do napier... zawodnika Muay Thai
Nie chce mi się komentować tego filmu bo nie warto. A co do stylu i walk to masz rację , ale nie powiesz mi że ludzie z WTF mają "dobre ręce".. Formuła która na zawodach wyklucza praktycznie wogóle uderzenia rękoma jest bez sensu( jeżeli chodzi o bardziej realną walke- ale w końcu to sztuka kopania). I dlatego myślę , że trenerzy nie bawią się w techniki ręczne bo szkoda czasu skoro ich i tak nie wykorzysta na zawodach. Ręce to nie low kick i nie tak łatwo jest opanować pięściarstwo. Kończe bo szkoda prądu.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodnik Taekwon-Do napier... zawodnika Muay Thai
Link z poczatku tematu nie dziala.
  • 0

budo_dario444
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodnik Taekwon-Do napier... zawodnika Muay Thai
Ludzie dajcie spokój tym kłótniom o ręce w WTFie, naprawde są one bez sensu, tak jak opinia że ludzie trenujący TKD (nie ważne jakiej federacji) wcele nie potrafią z nich robić użytku (rąk oczywiście :) ) Zakończmy już tą kwestię raz na zawsze,bo mam już dość jak czytam kolejne posty z kłótnią na ten temat.
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodnik Taekwon-Do napier... zawodnika Muay Thai
Widziałem prawie całą ta walke u kolegi. Koleś z MT siadł po dolyaku... był liczony. Potem to juz nie miał siły i Taekwondoka go robił samymi nogami. Jednak początek walki był bardziej statyczny a na łapki taekwondoki nie mozna bylo narzekac.
Bede mial niedlugo prawie #####ik zajmuje okolo 17 mb.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024