Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwszy custom by Jani "waga-70kb"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Pierwszy custom by Jani "waga-70kb"
A więc, historia tego customa jest dość burzliwa, a mianowicie, był kiedyś taki sobie nóż kuchenny, rączki się pozbyłem, jeden koniec owinąłem taśmą izolacyjną i służyło mi to jako rzutka, jednak się złamała, postanowiłem z tego wyczarować customa, praktycznie cały kształt noża powstał od podstaw, zarówno szlif jak i szpic, jednym słowem stara zepsuta rzutka posłużyła mi jako płaskownik. Dorobiłem do tego drewniane okładziny przyklejone poxipolem, pojechałem z nożykiem na obóz... i coś mnie wzięło na to by sobie nim porzucać... efekt??.. znowu złamany szpic a okładziny gdzieś poszły się je**ć... wróciłem do domu, znowu trza było go przeszlifować, zdecydowałem się na rączkę złożoną z skórzanego rzemienia oraz distalu, wszytsko to potraktowałem metodą -Wój-a czyli do piekarnika... oto rezultat :)

Dołączona grafika

W realu oczywiście wygląda znacznie lepiej :) , rączka wygląda na plastyczną jednak w rzeczywistości jest bardzo twarda, rzemień wystaje trochę poza poziom kleju co powoduje powstanie prążkowanej tekstury dzięki której nóż się nie ślizga w ręku, stal gówniana, strasznie miękka, ostrzyłem ten nóż tak by golił, udało mi się... przedramie łyse, jednak szybko się stępił.

Cały nóż wykonany przy pomocy pilników i kamienia (taki za pare zeta z realu), nie mam dostępu do szlifierek :? .

Wymiary:
długość: 174mm
grubość: około 1mm

To w sumie, tyle :)
  • 0

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy custom by Jani "waga-70kb"
Miło że postanowiłeś zrobić coś ciekawego, ale czy nie uważasz że twój nóż wygląda jak zrobiony naprędce przez MAKGAJWERA zamkniętego w pralce?
Trochę estetyki trzeba zawsze mieć. Taka rada na przyszłość - nie śpiesz się.
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy custom by Jani "waga-70kb"
Mrozik, jeśli chodzi o ostrze to w realu wygląda znacznie lepiej, skaner dodał swego rodzaju zabrudzenie i szum, natomiast co do estetyki rączki... hmm... nie wiedziałem czego się spodziewać po distalu gdyż był to pierwszy kontakt z tym klejem.
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy custom by Jani "waga-70kb"
Jani --- bardzo mi sie podoba ten motyw rackzi z rzezykiem i distalem : D szkoda że to nie jest troche gumowate
  • 0

budo_kotwic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy custom by Jani "waga-70kb"
Kilka lat temu tak oprawiłem ostrze.
Rękojeść wykonana w ten sposób (rzemień, mocna linka połączona distalem) jest dość wytrzymała. Daję się ją dobrze profilować. Powierzchnia jest twarda i niestety dość śliska, chyba że odpowiednio się przeszlifuje.
Ale przy rzucaniu takim nożem, rękojeść pęka i tworzą się rysy, ale mimo wszystko nie powinna się rozpaść na kawałki.
Zabawa się skończyła kiedy po kilku miesiącach rzucania, pękła klinga tuż przy rękojeści. :evil:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024