Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mark Colemanem - wywiad


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Mark Colemanem - wywiad

Mirko "Cro Cop" Filipovic, following his KO victory over Shungo Oyama on 7/19 at PRIDE BUSHIDO 4, declared that he wants to take down Mark Coleman in August, in advance of a rematch with Randleman in October. This plan has obviously been thrown out since Mirko was matched up with Alexander Emelianenko but what does Mark Coleman have to say about being called out?

Pride Fighting Championships: Have you heard about Mirko's plan to fight you in August, Randleman in October and challenge for the PRIDE Heavyweight Championship next year?
Mark Coleman: That's the first I've heard of it. That's for DSE to decide anyway, not Mirko. He's not our boss, nor is he the PRIDE Champion. He's just one fighter? What gives him the right to say things like who he wants to fight next and what schedule he wants to fight on? That's ridiculous. I think he's a great fighter and I can respect him for having that ambition, but that's not how an adult speaks in public. He can say whatever he wants, though.

Dołączona grafika

Pride: What would you do if you were matched up with Mirko?
Coleman: If it happens, it would probably be an amazing fight. It would be a difficult challenge for Mirko. I would also be prepared and in top condition. I'm certain that I would win in the end, though.

Pride: You said in an interview before the GRAND PRIX that Mirko is a level below the others "Top 3" fighters. Do you still feel that way?
Coleman: Wait a minute. "Top 3" isn't correct. You've got to add Kevin, Kharitonov and Ogawa to that. I've been training with Kevin for 15 years, since our amateur wrestling days. He took Mirko out so you've got to add him to that list. Kharitonov has great balance and I think his abilities will continue to grow from here. Ogawa is a dark horse but he's worth watching since he made it to the GRAND PRIX finals. You never know what's going to happen. That's the beauty of MMA as a sport. You can look at the current results and see whether Mirko is better than them or not.

Pride: Kevin said that he beat Mirko with a strategy that you gave him. Do you think a fight between you and Mirko would turn out the same way?
Coleman: Kevin's win was the result of him training every day. If I fight Mirko, it will be a little different that Kevin's fight. I'm bigger than Kevin and I've got more wrestling experience than him so I would definitely take Mirko to the ground. Of course, there's a big risk that you take whenever you fight Mirko but I'll take that chance. Mirko's physically strong and Kevin said he was strong so I think it would be a really hard, and fun, fight. I'm in great condition now so I'll stay in this condition for our fight.

Pride: If it happens, would it be in the October event?
Coleman: I hope so. Mirko's not the matchmaker, though. He's not the best fighter and he doesn't have the belt so I don't have a burning desire to fight him. The fights that I want right now are a rematch with Fedor and the winner of the GRAND PRIX. I can't say much about it right now but I would like to wear the belt again before I retire.

Pride: What kind of training would you do for a fight with Mirko?
Coleman: It's not really for Mirko but after my fight with Fedor, I felt I needed to do more jiu-jitsu training. I've been wrestling for a long time so if something happens, I can deal with it by instinct but in jiu-jitsu, I have to think about what I'm going to do. If I don't think about what I'm going to do next, my body won't move. There's no time for thinking in the ring, though. Your body has to be able to react without thinking. That's why I need to work on my jiu-jitsu techniques more. At the same time, I have to maintain my current condition.

Pride: I see. Who do you think stands the greatest chance of winning the August 15th PRIDE GP Final Round?
Coleman: That would be Fedor. He's got the best mix among the remaining 4 fighters. 1 point that you can't overlook is that in the Final Round, you have to fight 2 fights in 1 day. They may get injured in the first round and how long they can maintain their stamina will become important. Luck is just as important as actual skill.

Pride: What kind of fighter did you think Fedor was after you fought him?
Coleman: I was watching him from a long time before. He's a great fighter. He's very strong and he's fast for being so big. That arm-bar was really tight and I thought my arm might be broken but he was careful to only use the force that was necessary. He's combined both gentleness and coldness. I said earlier that "luck" would be necessary to win the GRAND PRIX but "luck" might be a little rude. In the end, spirit and strategy will probably decide it. The fighter that exceed in everything will win the Championship.


  • 0

budo_watson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 397 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mark Colemanem - wywiad
udało mi się przetłumaczyć i to. mam nadzieję, że dobrze oddałem to co Coleman chciał powiedzieć... 8)
  • 0

budo_watson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 397 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mark Colemanem - wywiad
Mirko „Cro Cop” Filipovic, po zwycięstwie nad Shungo Oyamą 19 lipca podczas gali PRIDE BUSHIDO 4, deklaruje, że chce pokonać Marka Colemana w sierpniu przed październikowym rewanżem z Randelamnem. Ten plan był zaproponowany odkąd Mirko miał zaklepaną walke z Alexandrem Emiliamenko, ale co Mark Coleman ma do powiedzenia o tym, że został wyzwany?

CZY SŁYSZAŁEŚ O TYM, ŻE MIRKO PLANUJE Z TOBĄ WALCZYĆ W SIERPNIU, Z RANDELAMNEM W PAŹDZIERNIKU I UBIEGAĆ SIĘ O MOŻLIWOŚĆ WALKI W „PRIDE HEAVYWEIGHT CHAMPIONSHIP” W PRZYSZŁYM ROKU?

Mark Coleman: Pierwsze słyszę. To i tak DSE decyduje a nie Mirko. On nie jest naszym szefem, ani mistrzem PRIDE. On jest tylko jednym zawodnikiem. Co daje mu prawo do decydowania z kim chce walczyć i jaki plan walk chce mieć? To śmieszne. Myślę, że on jest świetnym zawodnikiem i mogę go podziwiać za ambicję, ale to nie tak dorosły powinien wypowiadać się publicznie. Ale on może mówić co tylko chce.

CO BYŚ ZROBIŁ GDYBYŚ MIAŁ USTAWIONĄ WALKĘ Z MIRKO?

Jeżeli by się to zdarzyło byłaby to niesamowita walka. Byłoby to trudne wyzwanie dla Mirka. Ja również byłbym w najlepszej formie. Jestem pewien, że w końcu bym wygrał.

POWIEDZIAŁEŚ W WYWIADZIEPRZED GRAND PRIX, ŻE MIRKO JEST O JEDEN POZIOM NIŻEJ NIŻ INNI ZAWODNICY „TOP 3”. CZY CAŁY CZAS TAK MYŚLISZ?

Chwileczkę. „Top 3” nie jest dobrą nazwą. Musisz jeszcze do tego dodać Kevina, Kharitonova i Ogawę. Trenuję z Kevinem od 15 lat, od początku naszych dni w wrestlingu. On pokonał Mirka więc trzeba go dodać to tej listy. Khatironov świetnie się rusza i myślę, że jego możliwości będą rosły. Ogawa jest czarnym koniem ale jego wartość wzrosła odkąd dostał się do finałów „GRAN PRIX”. Nigdy nie wiadomo co się zdarzy. To jest całe piękno MMA jako sportu. Możesz spojrzeć na rozpowszechnione wyniki i zobaczyć czy Mirko jest lepszy od nich czy też nie.

KEVIN POWIEDZIAŁ, ŻE POKONAŁ MIRKA UŻYWAJĄC STRATEGII, KTÓRĄ TY MU DAŁEŚ. CZY MYŚLISZ, ŻE TWOJA WALKA Z MIRKIEM MOŻE POTOCZYĆ SIĘ W TAKI SAM SPOSÓB?

Zwycięstwo Kevina było rezultatem jego codziennych treningów. Jeżeli ja będę walczył z Mirkiem to walka będzie wyglądała trochę inaczej niż walka Kevina. Jestem większy niż Kevin i mam więcej doświadczenia z wrestlingiem niż on więc ja bym inaczej sprowadził Mirka do parteru. Oczywiście podejmujesz wielkie ryzyko walcząc z Mirkiem ale ja jestem gotów przyjąć tę szansę. Mirko jest silny psychicznie, co potwierdził Kevin, więc myślę, że to będzie bardzo trudna ale i interesująca walka.

JEŻELI TA WALKA DOJDZIE DO SKUTKU, CZY ODBĘDZIE SIE PODCZAS PAŹDZIERNIKOWEJ GALI?

Mam nadzieję, że tak. Mirko nie jest organizatorem walk. Nie jest najlepszym zawodnikiem i nie ma mistrzowskiego pasa, więc nie zależy mi tak bardzo na tej walce. Walka, której chcę teraz to rewanż z Fedorem i ze zwycięzcą „GRAND PRIX”. Nie mogę za dużo o tym teraz powiedzieć, ale chciałbym założyć mistrzowski pas zanim zakończę karierę.

JAKI RODZAJ TRENINGU ZASTOSUJESZ PRZED WALKĄ Z MIRKIEM?

To nie jest tak naprawdę przygotowanie do walki z Mirkiem ale po mojej walce z Fedorem czuję, że potrzebuję więcej treningu jiu-jitsu. Uprawiam zapasy od dawna wiec jeżeli coś się stanie mogę polegać na moim instynkcie a w jiu-jitsu muszę myśleć co muszę zrobić. Jeżeli nie myślę jaki następny ruch mam zrobić moje ciało nie poruszy się. Nie ma czasu na myślenie w ringu. Twoje ciało musi być zdolne do poruszania się bez myślenia. To dlatego muszę więcej popracować nad moim jiu-jitsu. Oprócz tego muszę utrzymać moją obecną dyspozycję.

ROZUMIEM. KTO WEDŁÓG CIEBIE MA NAJWIĘKSZĄ SZANSĘ NA WYGRANIE SIERPNIOWEGO FINAŁU GP?

Fedor. On ma najlepszy mix pośród wszystkich czterech zawodników. Pierwsza sprawa, nie możesz zapominać, że jest to finałowa runda, musisz walczyć dwie walki jednego dnia. Mogą zostać kontuzjowani w pierwszej rundzie i ważne będzie to, naj jak długo wystarczy im sił. Szczęście jest tak ważne jak umiejętności.

PO TYM JAK Z NIM WALCZYŁEŚ, JAK MYŚLISZ JAKIM TYPEM ZAWODNIKA JEST FEDOR?

Przyglądałem mu się długo przed naszą walką. On jest świetnym zawodnikiem. Jest bardzo silny i szybki jak na tak dużego zawodnika. Ta dźwignia, którą mi założył była bardzo ciasna i myślałem, że może złamać mi ramię ale on użył tylko tyle siły ile było potrzebne. On jest połączeniem umiarkowania i zimna. Powiedziałem wcześniej, że szczęście będzie potrzebne, żeby wygrać „GRAND PRIX” ale szczęście może być trochę niegrzeczne. W końcu zdecydują duch walki i strategia. Zawodnik, który będzie przewyższał innych we wszystkim wygra mistrzostwa.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024