Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kerambit czy Gunting ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kerambit czy Gunting ?
tak, wiedziałem że ktośsie czepi tego "powinno" :)
ja to chyba użyłem w takim sensie jak sie np skacze do wody na główke z 40m z nadzieję ze sie nie połamie i sie mówi w duchu do siebie "ej, nie powinno mi sie nic stac" :D a nie w znaczeniu że cośpowinno być tkaie a nie inne, bo to słuszne.
ja sie nie będę sprzeczał co do tego jak to w praktyce jest, bo szczerze powiedzawszy nie mam na jakej podstawie cokolwiek twierdzić. nawet może bym sie skłaniał do stwierdzenia że rzeczywiście nóż w sądzie od razu śmierdzi zbójem, taka mentalność.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kerambit czy Gunting ?
widzisz rybak, a ja zauważyłem...
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kerambit czy Gunting ?
z tego co pamiętam, w czasach kiedy budo było troszke młodsze (i nie chodzi o średniąwieku) i mniej dojrzałe, to takie dyskusje końćzyły się prostym wnioskiem:
nie daj sie złapać!

ciekaw jestem czy teraz też tak będzie. zaznaczam że nigdzie nie zarwarłem jakiejś ukrytej wzgardy dla takiego podejścia jak wyżej (ale aprobaty też nie).
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Kerambit czy Gunting ?
loooollllll jesli WY uważacie ze KERAMBIT i podobne jemyu noze z odwrotna krzywizna ostrza sa mniej niebezpieczne .....ciekawe kto z was tym cial paiper dydkte mieso płotno namoitu ............jak dla mnie bear claw jest bardziej morderczy niz polowa waszych skladaków np.............co do dzgania proponuje bear clawa znowu ..........w raczke wziasc .....oczywiscie penetracja mniejsza - tylko cele ataku inne - ja tam nie wiem ale zmuszony do walki z uzyciem noza wolalbym pazur misia niz m18 albo vapora.........

juz bylo chyba o mechanice ciecia pazurami
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Kerambit czy Gunting ?
jarek wrote : Pewnie, że i gunting i kerambit to wytwór marketingu, podobnie jak wszelkie pazurki i inne gówna bez większego zastosowania. Zresztą dla mnie to ta dyskusja już dawno straciła pierwotny zamysł, który zresztą bym sam w sobie nie najlepszy.

ciekawe - bo mi sie wydaje ze to wynalazek indyjsko malajski chyba jest - stary na dodatek i majacy niepodwazalne zalety jako narzedzie szybkiego i skutecznego mordu/obrony w oparciu o ataki na punkty witalne - o ktorych sam pisales ............marketingowy trick na cos nowego - moze tak - jednak ksztalt tego ostrza do mnie konkretnie przemawia bardziej niz prostego ..........
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kerambit czy Gunting ?
A do mnie pazurkowaty kształt nie przemawia w ogóle. Jeśli chcę się z napastnikiem rozprawić "humanitarnie", to zrobię to pięścią, gazem, yawarą, teleskopem itp. Ale ostrze wyciągnę tylko w naprawdę ekstremalnej sytuacji. A najlepiej stopującą techniką jest pchnięcie. Jeśli napastnik będzie grubo ubrany np. w skórzaną kurtkę, to spróbujcie go skutecznie podrapać np. takim bear claw. Poza tym takie powierzchowne rany nie każdego zatrzymają (np. naćpanego), a przekłuta wątroba i owszem. Myślę, że te oryginalne karambity były nieco większe od tych współczesnych i używane w innych warunkach, głównie klimatycznych. W Azji S-E chodzą chyba z reguły lżej ubrani niż u nas... Moim skromnym zdaniem do obrony to ani Kerambit ani Gunting, bo to rzeczywiście przereklamowane. Military, Stamate czy choćby stalowa Endura sprawdzą się lepiej.
  • 0

budo_elwood
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Kerambit czy Gunting ?

W RFN ogolnie nie wolno posiadac pushdaggerow - jesli przy przypadkowej kontroli policja znajdzie przy Tobie nawet noz-piesciak do skorowania, a nie jestes kusnierzem, albo mysliwym i nie masz na niego pozwolenia, to dowala Ci przynajmniej grzywne.


A jak sprawa wyglada z nozem w samochodzie? Bo w moim autku jezdzi sobie (glownie w gabazniku) stary noz wz. 56, czyli calkiem spory. Zostawiac go w garazu jak sie do Giermanii wybieram?
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kerambit czy Gunting ?
W zasadzie nikt Cie nawet nie powinien pytac, po co Ci to?

Jesli ofkors nikogo tym nie podziurawisz ;)
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Kerambit czy Gunting ?
uwak: po pierwsze, kerambity - owszem, wywodzą się z krajów o których pisałeś i mają długą tradycję (choć nie dłuższą od klasycznych ostrzy...), jednak w tamtym kręgu kulturowym były używane dozupelnie innych celów! Jakich? Przeczytaj topic dokladnie jeszcze raz...(podpowiedź - cytat Seikena)...
Dlatego też piszemy, że teraźniejsze wykorzystanie kerambitu jako broni jest wymysłem marketingowców, którym spodobał się taktyczny i groźny wygląd pazurków.

ponadto twierdzenie, że bear claw na przykład, jest lepszym narzędziem mordu niż inne noze 9nie poparte dowodami czy praktyka) jest dość...kontrowersyjne. Wydaje mi się, że moim Spyderco Police zadam bardziej destrukcyjne pchnięcia niż Bear clawem. Jeśli chodzi o cięcia - owszem, rzecz jest kontrowersyjna. jednak zasadniczo skłaniałbym się ku twierdzeniu, że pazurkami nie potniesz zbyt glęboko. Prostym nożem składanym - tak. W kontekście zimy - stawiam na Spyderco Police, Military itp., a nie krótki ostrze kerambitu. Cięcie papieru czy dykty (jak sam napisałeś) idzie pazurkom z pewnością znakomicie...Tylko, co z tego?

PZDR,
Smoku
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kerambit czy Gunting ?

Dlatego też piszemy, że teraźniejsze wykorzystanie kerambitu jako broni jest wymysłem marketingowców, którym spodobał się taktyczny i groźny wygląd pazurków.

A widziales kiedys Strider Tarani Kerambit? :)
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Kerambit czy Gunting ?

Dlatego też piszemy, że teraźniejsze wykorzystanie kerambitu jako broni jest wymysłem marketingowców, którym spodobał się taktyczny i groźny wygląd pazurków.

A widziales kiedys Strider Tarani Kerambit? :)

Nie..A powinienem? :)
Na serio, troszkę nie załapałem, możesz wyjaśnić?
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kerambit czy Gunting ?

Nie..A powinienem? :)
Na serio, troszkę nie załapałem, możesz wyjaśnić?

Powinienes.

Zobacz to sobie i zalapiesz od razu ;)
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Kerambit czy Gunting ?

Nie..A powinienem? :)
Na serio, troszkę nie załapałem, możesz wyjaśnić?

Powinienes.

Zobacz to sobie i zalapiesz od razu ;)

wrzuciłem w google, nie znalazłem nic ciekawego. Jedynie na jakieś aukcji Kerambit Tarani. Nic specjalnego, trochę bardziej zadziorny, ale nie widzę jakichś piorunujących zalet...
Może zarzucisz fotki jakieś, jak masz?

PZDR,
Smoku
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kerambit czy Gunting ?

wrzuciłem w google, nie znalazłem nic ciekawego. Jedynie na jakieś aukcji Kerambit Tarani. Nic specjalnego, trochę bardziej zadziorny, ale nie widzę jakichś piorunujących zalet...
Może zarzucisz fotki jakieś, jak masz?

Awatar Swingline (pozdrawiam ;) ).

Kiedys mi przypomnial, ze kerambit to nie tylko dwucalowe "pazurki" - a powinienem pamietac, bo jeden moj dobry znajomy bez tego, o czym Ci wspomnialem, z domu nie wychodzi.

"Nic specjalnego"?

Cztery cale zaostrzone obustronnie? 8O

Jaj se nie rob, junger Mann... Dołączona grafika
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Kerambit czy Gunting ?
OK, może po prostu nie ten nóż widziałem.
Of kors, że są wyjątki. ale z drugiej strony masz CUDĘ Maxx z 7 calowym ostrzem..I co jest skuteczniejsze? :twisted:

PZDR,
Smoku
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kerambit czy Gunting ?

OK, może po prostu nie ten nóż widziałem.
Of kors, że są wyjątki. ale z drugiej strony masz CUDĘ Maxx z 7 calowym ostrzem..I co jest skuteczniejsze? :twisted:

Heee...?

A Zweihänder?

Co Ty mi tu z kurami wyjezdzasz, jak jest mowa o kaczkach?

Napisales - dla przypomnienia, bo dlatego w ogole sie odezwalem:

Dlatego też piszemy, że teraźniejsze wykorzystanie kerambitu jako broni jest wymysłem marketingowców, którym spodobał się taktyczny i groźny wygląd pazurków.


Napisalem wiec tylko, ze niekoniecznie i nie we wszystkich przypadkach. I tyle.

Co do tego ma 7-calowy "zwykly" noz? A "skuteczny" bedzie i srubokret, byles sobie nim odpowiednio dlugo z sensem pocwiczyl.

Ten moj znajomy zreszta najprawdopodobniej swoim Taranim by pocial nas obu naraz, nawet, gdybysmy mieli i 9-calowe MAXXy.
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Kerambit czy Gunting ?
Więc tak: kerambit jest w ogólności jako broń wymysłem marketingowców, ale zdażają się kerambity, których rzeczywista wartość bojowa jest wysoka. OK? :) Natomiast większość zwykłych noży nadaje się do samoobrony, a niektore z nich są wręcz do tego wyśmienite. OK? :D

Z tą Cudą chodziło mnie o to, że są wyjątki po stronie kerambitów, ale są jeszcze lepsze wyjątki po stronie noży. :P No dobra..nie lepsze. Ale równie dobre.

A tak BTW. co to jest Guntng? :oops:

PZDR,
Smoku
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kerambit czy Gunting ?
Drzizzusss, smoku, ale Ty maruda jestes...

A gunting? Googla nie masz? Albo moze zajrzyj do jakiegos onlineshopu do dzialu Spyderco. Nie wiem, czy na swojej stronie beda to mieli, bo go wlasnie wycofali z produkcji.
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Kerambit czy Gunting ?

Drzizzusss, smoku, ale Ty maruda jestes...


Taki już mój urok :P

A gunting? Googla nie masz? Albo moze zajrzyj do jakiegos onlineshopu do dzialu Spyderco. Nie wiem, czy na swojej stronie beda to mieli, bo go wlasnie wycofali z produkcji.


OK, znalazlem Spyderco, ba, nawet w opisie Blade Show Pitera jest wzmianka. Tyle, że dalej nie wiem jak tego używać...tzn. do czego ma służyć to rozbudowane "coś" nad otworem...
Dlatego prosiłem o pomoc Ciebie, a nie google.

PZDR,
Smoku
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kerambit czy Gunting ?

Tyle, że dalej nie wiem jak tego używać...tzn. do czego ma służyć to rozbudowane "coś" nad otworem...
Dlatego prosiłem o pomoc Ciebie, a nie google.

Ale ta dzisiejsza mlodziez leniwa :nie:

:)

Wyobraz sobie, ze trzymasz zamkniety noz w zacisnietej piesci w ten sposob, ze Ci ten smieszny "rozbudowany cos" wystaje spomiedzy palcow, np. wskazujacego i srodkowego.

Mozesz sobie tez obejrzec ta stronke, jesli jeszcze nei widziales:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

I w dalszym ciagu polecam googla - troche mozna znalezc opisow na ten temat ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024