Skocz do zawartości


Zdjęcie

balisong :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong :)
Po srakie to jest na publiczny forum to sie moge "wjebac" ,ze tak nie ladnie napisze......a robie to bo mnie smieszy twoja pozorantka na forum..jak cos zrobilem niezgodnie z regulaminem to mnie podpierdol mam to w dupie...co do paczki ,da sie zalatwic.....tyle ,wiecej nie pisze. jak cos chcesz priv.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong :)

Pewnie masz z tego kupowania z ameryki niezly biznes ale az tak zalosnie go bronic?


:rofl:

Tylko pogratulowac blyskotliwej wyobrazni, nic Astaroth, zyj sobie dalej w swiecie magii czarow i wielkich pieniedzy kosztem sprowadzania sprzetu z USA :lol:

dla mnie eot.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong :)
Jezu kurwa o co chodzi 8O 8O 8O
Tak jak Vinca rozumiem tak o co chodzi panom w maskach to w Imie Pana - nie kumam 8O

Eee to wezcie mi jakos powiedzcie, z usa za 5$ przesylki chce BM 43. Nie nabijam sie, powaznie, jak mozecie to ja sie dokladam... Ofkoz, jesli to na 100% bez cła, vata i prałata bedzie.
  • 0

budo_asaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong :)
Nie nasapalem "wielkich pieniedzy" tylko niezly biznes-sprowadzic za jakies 300 pare opchnac za 600 nawet uzywany moze nie da sie na tym zarobic "wielkich pieniedzy" ale zawsze jest to zarobek na czysto.I ty i ja wiemy ze tak robisz-nie jade cie za to-sam bym tak robil...Po zatym powiedzialbym wiecej ale bym do konca zycia musial sluchac sapania pewnego znajomego...
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong :)

I moja prosba nadal aktualna, kto sciagnie noze za5$ wysylka bez cla, chetnie zloze zamowienie. Gacman kombinatorze moze Ty ?


Nie da sie a przynajmniej kurewsko ciezko. Sciagalem z roznych dziwnych miejsc spzret(nie noze, w tym nichuja nie mam dosiwadczenia wiec bijcie nie, ponizajcie i mowcie dizffko jak cos poknoce)
Zwykle airmailem takie paczki to 25$. Ale to zalezy od firmy sedycyjnej i rzedewszystkiem wagi. noz mala zrecza jest wiec moooozeee.
cla i vatu mozna uniknac przez zanizanie wartosci faktury i dopisywanie paczki jaki gift- mozna sie ze sklepem w tej sparwie ugadac. Czasem na kontroli celnej upierdolą cło a podatek zostawia. zdaża sie.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong :)

Jezu kurwa o co chodzi 8O 8O 8O
Tak jak Vinca rozumiem tak o co chodzi panom w maskach to w Imie Pana - nie kumam 8O

No i ja nie bardzo... Jak dla mnie lekka zenada :roll:
No i tez bym cos chetnie zamowil za 5$ przesylki...

Pozdrowionka,
Akme
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong :)
no to walcie do ciotek z usa, niech wam kupuja pakuja w paczuszke is la najnormalniej w swiecie:)

pozdrawiam
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong :)
Może przegapiliście fakt panowie, że weszliśmy do UE. W związku z tym, panowie na cłach dostali nowe wytyczne, dotyczące paczek spoza UE. Powoli możecie zapomnieć o "giftach" z firm, zaniżanie wartości ... no cóż, to, że ktoś wychodzi na buraka wobec firmy zagranicznej, to jego sprawa. Poza tym, nie wszystkie sklepy idą na takie układy, szczególnie te "solidniejsze".
Wysyłka za 8 usd jest możliwa, szczególnie z takich nieubezpieczonych przesyłek cieszą sie poczciarze, "przesyłka zaginęła", "uszkodzona poza granicami kraju". Oszczędzacie 100 zł, często tracicie kilkaset na nożu.
Wojtek
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong :)

Jedno pytanie madralo, zamawiales kiedys cos z usa czy tylko sobie po raz kolejny madrkujesz ? Bo jesli tak i jesli zabuliles 5$ za przesylke bez cla


Vince, spokojnie.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tu masz cennik wysyłki z NewGraham, JA OSOBIŚCIE ściągałem od nich jakieś drobniejsze rzeczy korzystając właśnie z USPS i koszt przesyłki z USA to ok. $6 czy $7.

Ubezpieczenie? Pewnie bym się zastanowił ściągając nóż za $150, ale jak jedzie do mnie coś, co kosztuje $50 i mam za przesyłkę dopłacić dodatkowo $25 to ... no nie mogę :?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong :)
A z "bestknives" ktos cos sciagal?
  • 0

budo_sobota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong :)
No to i ja dorzuce 3 grosze. Tak się składa, że jestem nie/szczęśliwym posiadaczem amerykańskiego wozu i nie raz zmuszony byłem ściągać jakieś graty.
Przesyłkę za 5$ można sobie między bajki włożyć...chyba że to coś lekkiego i uda się namówić wysyłającego na USPS, a nie UPS czy DHL, a na poczcie nie doj....ą cła:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ja najczęściej korzystałem z Polameru- paczki rzadko stawały na cle, za przesyłkę płaciłem przy odbiorze, dawałem zawsze coś "na górkę" Miłemu Panu i zawsze grało. Ostanio dostałem amortyzatory, waga ok 30 funtów, koszt 83 pln, czas oczekiwania 1,5 miecha (morska przesyłka). Tyle.

Pozdrawiam,
s.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong :)

Vince, spokojnie.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tu masz cennik wysyłki z NewGraham, JA OSOBIŚCIE ściągałem od nich jakieś drobniejsze rzeczy korzystając właśnie z USPS i koszt przesyłki z USA to ok. $6 czy $7.

Ubezpieczenie? Pewnie bym się zastanowił ściągając nóż za $150, ale jak jedzie do mnie coś, co kosztuje $50 i mam za przesyłkę dopłacić dodatkowo $25 to ... no nie mogę


Zgadza sie, New Graham jest sklepem, ktory ma chyba najtansze koszty wysylki w USA. Jednak kupujac noz za np 100$ mozesz zapomniec o jakimkolwiek obnizeniu ceny do 20 i wpisaniu jako gift. Tak wiec wysylka tania, ale clo bardzo prawdopodobne - jak napisalem.

No i oczywiscie ze liczy sie tez to, co sie kupuje (tj za ile i jak wielkie) choc nadal sadze ze 5$ za wysylke bez cla to bajka (no chyba ze kupujesz pike, prety do triangle, paracord, jestera, ladybug itp.).

Ale mialo byc EOTdla mnie ;)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong :)
Zaraz zaraz... bo my tu chyba w innych światach żyjemy.

To jest w ogóle coś takiego jak "wysyłka bez cła"? Jest wysyłka, która może kosztować $6, i jest cło, na które paczka trafi albo nie.

Jeśli to czy trafi czy nie jest w jakikolwiek sposób zależne od kosztu przesyłki, to ja poproszę o informacje*

Pozdrawiam,
AdamD

* wiem, wiem. Jeśli łączny koszt towar + przesyłka przekroczy pewną magiczną granicę (kiedyś to było 42EUR) to zasadniczo ląduje na cle. Stąd wpływ ceny przesyłki na cło. Tyle, że odwrotny od sugerowanego przez Vince'a
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong :)

To jest w ogóle coś takiego jak "wysyłka bez cła"? Jest wysyłka, która może kosztować $6, i jest cło, na które paczka trafi albo nie.


Nie ma, i o to sie wlasnie cala sprawa rozchodzi Adamie. Zasadniczo kazdy towar zakupiony za granica (przekraczajacy ta wspomniana "magiczna granice") podlega podatkowi i clu. Inna sprawa, ze nie zawsze to clo sie dostaje - kwestia "szczescia" i opieszalosci celnikow.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong :)
Muszę się zdrzemnąć

:roll:
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong :)
No pewnie, a Vincowi sie nigdy bez cla nie udalo...ot co....jak np. za tego balka ....co to bylo wtedy 46 co to publicznie na forum tak sie bal tego cla......ale zaraz chyba dotarl bez ....prawda? :roll: ...nieeee
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong :)
a odpowiadajac na Twoje pytanie, nie - imho nie ma zaleznosci miedzy kosztami wysylki a szansa na clo. To, co napisalem wczesniej napisalem mialo na celu pokazanie "polityki cenoweg" sklepu New Graham.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong :)

No pewnie, a Vincowi sie nigdy bez cla nie udalo...


Pokaz mi miejsce gdzie cos takiego napisalem.
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong :)
:?




Wracając do tematu. Co sądzicie o balisongu, jako o leśnym EDC? Poza tym, machałem tym swoim wczoraj i stwierdziłem, że jeśli byłby to MT (a nie noname) to moje palce byłyby juz wspomnieniem.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong :)
dobry pomysl, wrocmy do tematu.

Najlepsze walory uzytkowe ma chyba mictorech, w porownaniu do BM ma wyzszy szlif i lepsza stal. BM potrafil sie klinowac podczas glebokiego ciecia. MT nie mialem, ale wg Pitera sprawdza sie ok.

No i jesli bardziej niz na machaniu zalezy Ci na trzymaniu stali - Microtech powinien byc w sam raz.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024