Skocz do zawartości


Zdjęcie

noż do ogólnego zastosowania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
130 odpowiedzi w tym temacie

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: noż do ogólnego zastosowania
Jestem podobnego zdania...
Nie bralem udzialu w dyskusji bo sporo glosow bylo za projektem z miechem. Osobiscie wolalbym t-shirta z prostym logo Magii Stali. Wiem, nie ma takowego, wiec moze odswierzymy temt loga?

Pozdrowionka,
Akme
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: noż do ogólnego zastosowania
Masz dużo racji, pisałem wcześniej, że teksty trochę ostre są. Ale spokojnie ostatecznie żaden wzór nie jest jeszcze zatwierdzony.
Także kwestia tego co ma być na koszulkach jest otwarta.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noż do ogólnego zastosowania
Ludzie, przecież jak ktoś nie chce takiej koszulki, to nie będzie kupował i nosił. Proste.
Driud chyb nie robi nakładu 1000 sztuk. A te kilka sztuk co ewentualnie wyjdzie, to będzie praktycznie niedostrzegalne w zalewie innych, równie kontrowersyjnych koszulek.
Są bardziej kontrowersyjne koszulki, tatuaże i inne ozdoby. Chociażby modne ostatnio naklejki na samochodach wzorowane na myśliwcach, które to przedstawiają ilość rozjechanych ludzi, w tym kobiet, dzieci i osób na wózkach inwalidzkich. Wiadomo, są granice dobrego smaku, ale wyborem każdego jest co mu się podoba co nie.

Piter, nie demonizuj. Prędzej dobiorą się do tyłka jak wejdą na Budo i przeczytają niektóre (większość) postów. Przecież z nich wynika, że wielu młodych ludzi nosi taki sprzęt, że w obliczu słowa "normalny" można go zasegregować jako terrorystę. Wizyta na chociażby Twojej stronie www wzbudzi kontrowersje, gdyż po co zwykłemu człowiekowi 30 centymetrowy Strider. Wielu ludzi piękne noże jakie oferujesz uzna za narzędzia służace tylko do zadawania śmierci na ulicy.

W sumie jak już jesteśmy przy kłopotach nożowych, jakie ostatnio się w Polsce dzieją, to może warto by było właśnie zainteresować media zjawiskiem nożoholizmu, ukazać go w pozytywnym świetle hobby, pasji. Pokazać noże custom i inne piękne cuda. Przedstawiać problem od strony zwyklych ludzi, gdzie nie ma znaczenia, czy nóż nosi "pener", czy prezes, dyrektor, sportowiec itp. Byłaby to piękna sprawa, co więcej, wydaje mi się że warta zachodu.

W kwestii koszulek, dostosuje się kulturalnie do ogółu, bo przecież nie ma sensu problemu robić.

Proszę, żeby ktoś mej wypowiedzi nie potraktował jako osobisty atak, albo jakiś podjazd. Z serca piszę.

A jeszcze w kwestii koszulek, to oficjalnie sprzedaje się chociażby poniższe wzory...

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: noż do ogólnego zastosowania
Piter, jak jestem przewrażliwiony w temacie nieostrożnego obchodzenia się z ostrzem, czy też noszenia ze sobą żelastwa z założeniem dziurawienia ludzi - tak hasło "kocham ludzkie mięso" jest dla mnie na tyle absurdalne, że zagrożenia jakoś tu nie dostrzegam.

Coś jak z reklamami - słyszałem coś kiedyś że jest prawo, które mówi że reklama MUSI odpowiadać rzeczywistości, chyba że jest w sposób oczywisty nierealna. Czyli - jeśli ktoś po RedBullu nie dostanie skrzydeł, i połamie się po wyskoczeniu przez okno - reklamacja nie zostanie uwzględniona ;) Mam wrażenie że takie "Kocham Ludzkie Mięso" jest równie nierzeczywiste jak latanie po RedBullu. Toż przecież nikt normalny nie uwierzy, że biegam po ulicy z zakrwawioną twarzą łypiąc dziko na lewo i prawo w poszukiwaniu kolejnej ludzkiej wątroby do pożarcia :roll:

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noż do ogólnego zastosowania
Adam zdziwilbys sie...
Ja na poczatku z humorem podszedlem do tego hasla i mi sie nawet podobalo ale zapomnialem o fakcie, ze to haslo reprezentuje pewna kontrowersyjna nisze spoleczna, chorzy na umysle ludzie zwani nozownikami ;)
Wiec po co kusic los...

Ale logo Mindrazora jest mniami - polaczenie reki z ostrzem - fajny, symboliczny wydzwiek bez frazesow typu "from my cold, dead hands!" ;)
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: noż do ogólnego zastosowania
ta reka z nozem tez m isie podoba :-) musze jednak zobaczyc czy to da sie zrobic z flocka :-)
ale wyglada fajnie
i to jesli bedzie pozwolenie autora chcialbym zrobic, dla dzialu nozy

a w ogole tak sobie myślę, że samo słowo nożownik to chyba ludziom juz się źle kojarzy
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: noż do ogólnego zastosowania
aha, a co powiecie na moje "tańczący z nożami"?
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noż do ogólnego zastosowania
True true, nozownik w potocznym tego slowa znaczeniu to zadymiarz uzbrojony w noz albo "ten, ktory sieknal tego drugiego milego pana".

A mindrazor opracowal to logo przeciez zdaje sie na potrzeby podkoszulka?
Tylko jak mowie - napisy poprawic jakos bo one mi si ejuz mniej podobaja... Zebym ja umial zrobic tak jak to widze :roll:
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: noż do ogólnego zastosowania

W sumie jak już jesteśmy przy kłopotach nożowych, jakie ostatnio się w Polsce dzieją, to może warto by było właśnie zainteresować media zjawiskiem nożoholizmu, ukazać go w pozytywnym świetle hobby, pasji. Pokazać noże custom i inne piękne cuda. Przedstawiać problem od strony zwyklych ludzi, gdzie nie ma znaczenia, czy nóż nosi "pener", czy prezes, dyrektor, sportowiec itp. Byłaby to piękna sprawa, co więcej, wydaje mi się że warta zachodu.


I to właśnie staramsię robić zarówno na swojej stronie jak i tutaj!

Ale pokrwawiona koszulka z nożem i kurewsko kontrowersyjnym napisem jest tego zaprzeczeniem. Chcecie nosić takie koszulki? Wasza sprawa, ale nie sądzę abu odzwierciedlały one podejście ogółu budowiczów do noży, nie? A może druga edycja? Haseł można wymyśliś wiele... "lubię wykrwawiać świnie", "uwielbiam przebijać wątrobę", "dzień bez chlastania to dzień stracony" i tym podobne gówno. Ale może nie tutaj! Chwilowo proszę o wstrzymanie się z tymi koszulkami tu na BUDO, chyba, że Fiodor (do któego zaraz pójdzie priv) wyrazi zgodę aby jego forum utożsamiano z taką inicjatywą. W końcu to jego miejsce a ja tylko pilnuje porządku. Sorry, ale to fotum miało pokazywac piękno i funkcjonalność noży a nie jawnie pokazywać ofensywnie morderczą stronę tego hobby.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: noż do ogólnego zastosowania
ja tam obstawalem przy napisie z miechem i mnie sie nadal podoba - tylko ze ja to widze tak ze założyłbym taką koszulke na impreze czy do znajomych - raczej nie biegałbym w tym po ulicach, a nawet gdyby to raczej ktos pomysli ze po prostu nie mam gustu i mam "niesmaczną" i "nie na miejascu" koszulke. Piter to rownie dobrze jakis dziennikarzyna moze zrobic zdjecia na spotkaniu budowiczów czy na jakimkolwiek spotkaniu gdzie 3-4 osoby sobie pokazują noże, czy ba moze nawet ktos po cos wyciągnie nóż i ktos mu zrobi zdjęcie - efekt osiągnie ten sam - kwestia tylko co bedzie chcial zrobic - zrobi to tak czy inaczej - ostatecznie zrobi zdjecie w "swiecie noży" i zrobi z tego hurtownie gdzie zaopatrują sie mordercy i terrorysci no bo "panie po co w sklepie wiecej niz 5 kochenniaków - to juz sklep dla mordercow".
Moim skromnym zdaniem myśląc w ten sposób to nie powinnismy wyciagac w ogóle nigdzie noży bo nie daj Bóg ktos zobaczy. A spotkania robic w piwnicy albo w lesie zeby nikt broń boże nie zobaczył nas ze mamy nóż. Polskie prawo i rzeczywistosc jest popierdolona ale niechchcialbym cały czas sie zastanawiac co moge zrobic a co nie zeby ktos nie zobacyzl noża i nie napisal do jakiejs gazety.
Ten kraj jest popieprzony z naszym udziałem czy bez....
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: noż do ogólnego zastosowania
PiterM

Myślę, że nie masz się co denerwować. Wszystko co jest związane z koszulkami i z vortalem będzie uzgadniane z Fiodorem. Z tym nie ma problemu. Obecnie właśnie Fiodor będzie testował ogólna koszulkę vortalową.

Tutaj rzucane są na razie propozycje haseł. logo itp. Jeśłi jakieś zostanie wybrane a będzie związane z działem (którymkolwiek) budo forum będzie czekało na błogosławieństwo Fiodora !!

Doskonale rozumiem Twoje obawy i w zasadzie je podzielam. Ja również nie mam ochoty robic czegoś co przysporyz mi kłopotów. Taniej reklamy w prasie nie potrzebuję :-)

Własnie napisałem PM do mindrazora (nie wiem czy dobrze pamietam nick) w sprawie ewentualnego wykorzystania jego wzoru Magia Stali, tego z dłonią. Myślę, że jest ciekawe i nie budzi dziwnych skojarzeń.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noż do ogólnego zastosowania

Moim skromnym zdaniem myśląc w ten sposób to nie powinnismy wyciagac w ogóle nigdzie noży bo nie daj Bóg ktos zobaczy.


Ja tak robie na dzien powszedni ;)
Pomijajac oczywiscie budo-imprezy w Srodziemiu ale tam mnie znaja i toleruje nasze zboczenia, ostatnio nawet sie barmanka przygladala jak z batow walimy no ale pomijajac ;)

Noz chowam jak moge gdy jestem na miescie, nie wyciagam jesli naprawde nie musze. Nie do konca podoba mi sie fakt, ze tak sie musze chowac, coby kontrowersji nie wzbudzac ale coz, dostosowuje sie jak trzeba ;)
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: noż do ogólnego zastosowania
dobra - olać koszulke z miechem - żart nie wyszedł ...
jak ma być taka awantura to olejmy sprawe
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: noż do ogólnego zastosowania
czekamy na nastepne propozycje zatem, ta z dlonia mi sie bardzo podoba :-)
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: noż do ogólnego zastosowania
tu są też inne wzory
http://www.budo.net....&highlight=logo
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: noż do ogólnego zastosowania
Tu nie chodzi o awanturę ani o żart, tylko o wywołanie dość konkretnego skojarzenia "nóż - mordowanie". Jak się poczyta to forum, czy jak się wejdzie do Świata Noży, to dostanie się przede wszystkim potężną dawkę informacji o co chodzi z tymi nożami, i to informacji pozytywnej. Ale mordercza koszulka... sorry, skojarzenie TYLKO jedno: nóż to narzędzie brutalnego mordu. A to ostatnia rzecz, którą (mam nadzieję) chcecie przekazać innym. Bo jeśli jednak to jest waszym celem, to... hmmm...
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: noż do ogólnego zastosowania

Bo jeśli jednak to jest waszym celem, to... hmmm...


Piter daruj sobie tę nader subtelne aluzje - jakby to było moim celem to zrobiłbym sobie taką koszulke w 15 minut gówniana techniką ale jednak, albo latałbym i rżnął ludzi nożem - ale żaden z nas tego nie zrobił wiec daruj sobie takie durne przytyki.
Chodzilo zapewne o to ze mamy dosc czarne i ciężkie poczucie humoru i tylko o to - skoro inni go nie podzielaja to ok - i wszystko jasne, nie sugeruj bzdur prosze.
Pewnie i tak bym na codzien tej koszulki nie nosil ale to nie ma juz znaczenia. Ja zbastowalem i ok - rozumeim o co Ci chodzi - mam inne zdanie ale rozumiem i sie przystosuje dla dobra ogółu, prosze tylko mi takich pierdół nie sugerowac bo to raczej średnio pasuje.
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: noż do ogólnego zastosowania
Pax, co powiecie o pozostałych wzorach z wątku:
http://www.budo.net....&highlight=logo
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: noż do ogólnego zastosowania
To ja moze tak mniej krwawo zaproponuje...
Tak na szybko - niedopracowane...
Dołączona grafika

Pozdrowionka,
Akme
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noż do ogólnego zastosowania
Akme - tez lubie Amphibiana :)

Ale wg mnie czcionka uzyta w logu dla czegos takiego jak Masters of Steel powinna byc hmm... mocna, twarda i solidna a nie rozlazla jakas taka... Cos ala maszynaAEG chociazby... ew. klimaty ala Distortia czy tez ciekawa czcionka "vulgar display of power" nazwa mowi sama za siebie :lol:
Reasumujac - musi toto byc zwarte, solidne i trzymac sie kupy twardo!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024