Skocz do zawartości


Zdjęcie

Benchmade'y przyjechały! :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Benchmade'y przyjechały! :)
Tydzień temu zamówiłem ( w Knifeworks), dzisiaj dostalem i oszalalem :) Duży, groźny, rekinopodobny AFCK i mniejszy, dinozaurowaty, sympatyczny Griptilian. Klikam sobie od kilku godzin, tnę co sie da i nie mogę się zdecydować który mi się bardziej podoba. Oba świetnie leżą w ręce, choc każdy na swój sposób. AFCK budzi we mnie mordercze isntynkty, gdy go otwieram od razu zaczynam wyczyniać w powietrzu rózne X-y, ćwicząc ciecia i pchniecia. Griptilian jest łagodnym gadem, lubię go otwierac dla samej przyjemnosci otwierania i trzymania. Zaskoczylo mnie to, ze fabrycznie naostrzony Griptilian swobodnie goli włosy na przedramieniu, podczas gdy AFCK ma z tym trudnosci (podobnie jak 710 którą kiedyś kupiłem). Czy to egzemplarz który dostałem nie jest tak ostry jak powinien, czy tez ten typ tak ma?
Cała trójka moich Benchmade'ów lezy sobie teraz przede mna, a ja się cieszę jak dziecko :) (znacie to, prawda? :) ) Zauważyłem tez ciekawą prawidłowość. Gdy noże są złożone, to środek ciężkości znajduje się przy końcu klipsa, przy rozłozonym ostrzu środek ciężkości przesuwa się w miejsce gdzie palec wskazujacy obejmuje rękojeść. Czy kazdy Benchmade tak ma? A może kazdy folder?

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade'y przyjechały! :)
Gratuluje, Griptilian to na prawde swietny nozyk i jeden z najlepszych do ciecia jakie mialem :)

A do mnie dzis tez przyleciala dlugo oczekiwana paczuszka z zachodu, nie ma to jak dobrze zaczac nowy dzien co Thufir ? :)
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade'y przyjechały! :)

A do mnie dzis tez przyleciala dlugo oczekiwana paczuszka z zachodu, nie ma to jak dobrze zaczac nowy dzien co Thufir ? :)


no ale tak o paczuszce bez szczegolow?? 8O

KKamiLL
  • 0

budo_cactus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łorsoł

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade'y przyjechały! :)


A do mnie dzis tez przyleciala dlugo oczekiwana paczuszka z zachodu, nie ma to jak dobrze zaczac nowy dzien co Thufir ? :)


no ale tak o paczuszce bez szczegolow?? 8O

KKamiLL


No właśnie! Skandaliczna niesubordynacja! Kol. Vince - do raportu - biegiem maaaarsz!!! :)
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade'y przyjechały! :)
Zakładamy fanklub Griptilianów ? ;)
Mój już ma kilka tygodni a dalej nie mogę się nadziwić. W końcu trafiłem na składaka, który formą reprezentuje 90% moich potrzeb EDC.
W sumie te 10% to tylko takie niespełnione mażenia o niezniszczalności, bo przy pomocy wymyślnych narzędzi przez odmóżdżonego trola to pewnie dałoby się Griptiliana wykończyć kilka rund przed sebenzą ;) ;)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade'y przyjechały! :)

No właśnie! Skandaliczna niesubordynacja! Kol. Vince - do raportu - biegiem maaaarsz!!!


Kolega Vince melduje sie do raportu! :)

Przelecialo do mnie Paramilitary od Spyderco, ktorym jaralem sie niedawno w dziale galeria.

Co tu duzo mowic, wiecie jak to jest pierwszego dnia - goli sie rece, tnie karteczki, zachwyca kazdym szczegolem (np. paramilitary ma podwojne "nested" linersy nie tak jak mili jedynie od strony blokady) - a ze full flat tnie jak bajka, g10 milszy w dotyku od zytelu, tylko compresion lock chodzi ciezko, bez porownania z griptilianem, ale mam nadzieje, ze sie dotrze.

Nie bede sie rozpisywal jaki to noz nie jest och ach bo nie jest, zadnych fajerwerkow, wkladek, podkladek, tylko ostre jak brzytwa ostrze, pewna blokada i g10 ktore od jednorazowego noszenia scioraly mi jeansy.

Pomyslec, ze kiedys w ogole odstraszaly mnie produkty Spyderco a teraz juz mysle nad czyms w podobnych klimatach :)

Ah no i prosze nie krzyczec ze off topic - pytaliscie ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024