Skocz do zawartości


Zdjęcie

Salt bath - wkład?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Salt bath - wkład?
Chce coś takiego zbudować do odpuszczania noży, no i zastanawiam się czego użyć jako medium. Czytałem gdzieś że oleje silikonowe da się podgrzać nawet do 260stopni C. Wolałbym jednak coś bezpieczniejszego co mogłoby pracować do około 400stopni. Myślałem też o stopach cyny i ołowiu ale ilość szkodliwych oparów też je wyklucza.
Czy może ktoś wie co by się nadawało, co nie reagowałoby ze stalą, nie paliło się przy 400stopniach, nie było toksyczne itd?
Pozdrówka :)
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Salt bath - wkład?
albo stopione sole (no z zlożenia toksyczne ale bez przesady w tej temperaturze to nawet kupka niemowlęcia jest bronią biologiczną)
lub (POLECAM) piec fluidalny niskotemperaturowy

pozdro
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Salt bath - wkład?
Wiem że stopione sole, ale potrzebuje takich które by topiły się już w 150stopniach C, a najgosze jest to że nie wiem jakie to :)

piec fluidalny niskotemperaturowy :?:
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Salt bath - wkład?

piec fluidalny niskotemperaturowy :?:


bierzesz rure np. stalową (można szklaną, lub z innej ceramiki też)
zamykasz od dołu, od dołu także wkładasz rurkę (np. 1/2"), robisz dzinks który w miarę równomiernie będzie rozprowadzał gaz jaki będziesz podawał od spodu (ruszt, kształtka porowata przepuszczalna), wsypujesz piasek drobny (osobiście polecam alund, korund, Al2O3, nazywaj jak kcesz), otaczasz grzejnikami oporowymi, izolacją cieplną, robisz dzinks by móc włożyć detal do środka i go zawiesić (na jakimś drucie, najlepiej chromoniklowa stal austenityczna), robisz jakieś zamknięcie, z boku u góry rury wspawujesz króciec o średnicy mniejszej od rury głównej (pionowej), do króćca mocujesz cyklon (nazwa skomplikowana, wykonanie już nie (to taka pułpka grawitacyjna na piasek jaki dędzie uciekał z głównej rury) doprowadzasz termoparę do środka i grzejesz

aaaaaaa

podając gaz (jaki kcesz byle suchy) od spodu do rury wypełnionej piaskiem piasek zaczyna zachowywać się jak ciecz (w miarę zwiększania ilości gazu) wychodzą bąbeliki itd. jak dasz za dużo nastąpi transport (fiuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu i wyleci)

to się nazywa ośrodek sfluidyzowany

przekazywanie ciepła lepsze niż w oleju gorsze niż w stopionych solach czy metalach, można podawać gaz dowolny, łtwo uzyskać atmosferę ochronną lub aktywną, można nagrzewać , chłodzić , azotować, nawęglać, hartować izotermiczne,

jak dla mnie SAME ZALETY

jak będziesz konkretniej zinteresowany to się zgadam na spokojnie,
może z opisu wygląda strasznie ale jest bardzo prosty, funkcjonalny, ergonomiczny, same zalety
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Salt bath - wkład?
Jak powiadają jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów :)
No i pewnie pokazuje czym jest pierwszy, drugi czy trzeci dzinks :)
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Salt bath - wkład?
taki se rysunek znalazłem starszy od mnie
piecyk fluidalny
no to bez słów

Dołączona grafika

pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024