Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?
CRKT M21 mam i rewelka moim zdaniem
na abzarze jeszcze chyba Lord von Banan ma do pchniecia za 260 pln
uzywalem jako EDC i to do hard corowych rzeczy i daje rade
do walki tez sie nada ale nie probowalem, testowalem przebijanie beczek z tworzywa i (nomen omen) blachy - rewelka

a co do broni
panowie ja nie pisalem o legalnym posiadaniu broni
nielegalnie mozna kupic wszystko i bardzo latwo
kiedys mialem jednego kumpla (paczki ciagle wysylam) co handlowal takimi fantami - wszystko mial - a im wieksze tym taniej

powiedzialem o tym ze to nie jest tak ze nóż może miec kazdy bandyta a pistolet nie - bron taki koles kupi łatwiej niż nóż (i czasem taniej) i nie bedzie sie martwil nielegalnoscia - takze moim zdaniem nie jest tak wcale ciezko trafic na napastnika z gnatem, pomijam gazówki bo to to na kilogramy sie sprzedaje, a do konca niewiesz czy ktos trzyma gazowke czy ostry, no chyba ze jest to sztandarowy model gazowki
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?
[quote name="budo_kaligula"]w ramach rozladowania tematu - na psy najlepszy bat - chodze sobie czasem po okolicznych lasach i widze letnie wille "bronione" przez 2-3 psy (male cielaki). co z tego, skoro po 1 uzyciu bata (oczywiscie niekontaktowym - ogrodzenie broni pieski:)) chowaja sie w najdalszy kat dzialki?
[/quote]
Mógłbyś coś więcej o tym bacie ? Jaki jest długi, jak się go nosi ? W razie ataku psa można nim go trafić, czy trzeba liczyć, że pies się przestraszy ? Gdzie go zakupiłeś i za ile ?

[/quote]

strzelasz po prostu wystarczy w powietrze -dla nas jest to głosny dzwięk (z bliska az bembenki bolą)dla psów baaardzo głosny więc uciekaja ...najczesciej. Ale miałem chyba ze 2 przypadki ze zamiast uciec palmy dostały i rzucac się chciały na mnie więc jak ze wszystkim róznie to bywa, ale jak batem psu zapalisz to masz jak w banku ze nie podejdzie do ciebie więcej.
Jak uzywasz bata do odstraszania to długosc nie ma znaczenia -jak do walki to najporeczniejsze są 5-6 stopowe snejki lub bulle a 4-5 stopowe stocki (kompromis między szybkościa, dystansem a siła generowaną przy strzale) jak chcesz wiecej informacji to parę na ten temat topików juz było .
co do noszenia najwygodniejsze sa snejki nawet grubego 6 ft zwiniesz w 20 cm pętlę a ta podwiesisz pod ramieniem lub wsadzisz bez poroblemu do kieszeni (duzej) np kurtki bulle i stocki maja rekojesci więc zawsze ta część przeszkadza ale ja własciwie tego nie czuję majac go pod kurtką czy na ramieniu. nieraz nosze na wierzchy zupełnie nie maskujac i nigdy zadnych problemów nie miałem z tego powodu

kiedys usłyszałem za soba tekst dwuch kolesi

"-patrz ale ma bacior-ciekawe czy umie nim się posługiwać??
-jakby nie umiał to by w oczy nie kłuł, zostaw go :twisted: "
... i tak sobie nie postrzelałem :) :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?
Dlugi czas sadzilem, ze gaz (gel pieprzowy) jest nieskuteczny, w tym takze na psy. (Fizyczny chyba, bowiem jestem).

Dlatego na spacery z moim psem bralem noz. (Wspomne - moj pies jest maly, ale niepekajacy i rozni wlasciciele wiekszych, zdarzalo sie chcieli, zeby ich pupile potrenowali na moim).

Okazalo sie, ze jednak, ze gaz okazal sie nadzwyczaj skuteczny. A psy, ktore "dostaly", i jeszcze - co jest bardzo cenne w miestach, gdzie ludzie dosyc czesto spotykaja sie na spacerach swoich pupili - nastepnym razem omijaja nas lukiem. Bardzo szerokim lukiem. Wiec polecam.

Jak go uzyc, w miare skutecznie opisalem w innym poscie. To daleko bardziej bezpieczniejsze niz wejscie w kontakt zab w zab, z psem. (Pomijajac fakt, ze JA NIE CHCE ZABIJAC PSOW)!

Spotkalem wiele psow. Jedno jest jednak pewne - prawdopodobienstwo spotkania demonicznego, wyszkolonego do zabijania ludzi psa - jest bliskie zeru. Jesli takie sa, to tropia kogos na wielu frontach tego swiata, a nie chodza luzem po naszych osiedlach. Sa zbyt cenne dla okreslonych ludzi.

Pozdrawiam K_P

Ps. Polemizowalbym takze z opinia, ze teleskop jest nieskuteczny, w zwarciu. Choc prawda jest, ze osobiscie preferuje kastet.
Faktem tez jest, ze tez kiedys szukalem superhiper noza do samoobrony, ale dzis bylby to ostatni przedmiot, ktorego do tego uzylbym.

Padl tez argument, ze teleskop jest drogi. Nie ludzmy sie - dobry noz, spelniajacy jakies ponad przecietne oczekiwania jest duzo drozszy od markowego teleskopa.

I ostatnie - mam kilka takich nozy i... moje potrzeby sa nadal niezaspokojone. A potrzeba samoobrony przerodzila sie... w hobby... Co tu ukrywac drogie hobby :wink: Czego i koledze zycze!
  • 0

budo_navarre
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?

Poza tym co ma wspolnego palenie ksiazek z zamykaniem forum, z ktorego m.in. korzystali rozni neonazi, zeby sie powymieniac sposobami na zarzniecie czlowieka?


mimo ze to faktycznie dyskusja troche poza tematem -ale nie wypada nie odpowiedziec :wink:

palenie ksiazek ma dokladnie tyle wspolnego z zamykaniem forum ze i tu i tu chodzi o zakneblowanie ludzi wyznajacych poglady rozne od tzw. oficjalnych -i tylko zmienia sie ekipa ustalajaca o czym mozna pisac/rozmawiac a o czym nie
a to ze akurat Niemcy zamykaja nazistow a komunisci sa u wladzy z moim ulubionym Joshka na czele - no coz, ja bym raczej zamykal za gloszenie komunizmu, wiecej ludzi "uszczesliwil"

ale wolnosc slowa wolnascia slowa -i musze czytac o tym ze komunizm gwarantuje raj na ziemi :( i nie popieram kneblowania ludzi o pogladach innych niz moje

i o to mi chodzi -by na forum o walce nozem mozna dyskutowac o walce nozem -i zeby czlowiek pytajacy sie "jaki noz najlepszy do walki" otrzymywal reprymende "co...? noz do walki? ty morderco! nozem sie nie walczy!" bo to dziwnie wyglada...

i to tyle - bo mi glupio za zbaczanie z tematu

- pozdrawiam
navarre

PS. i mi tez odpowiada amerykanski system prawny -ale bylem "delikatny" bo to dzisiaj poglad niepopularny i nie chcialem zeby temat "jaki noz do samoobrony" zmienil sie w dyskusje na temat polityki Busha :) bo co prawda milo podyskutowac ale dopiero by sie zaczelo :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?
navarre:

Krotko, zeby nie za dlugo offowac - troche sie rozpisalem poprzednio tez nie na temat, ale mi sie Twoje zarzuty takie ni w kij, ni w oko wydaly...

Jesli mam dobre informacje, to problem z zamknietym forum nie byl taki, ze tam sobie dyskutowali, czy tez odwiedzali je ludkowie "o innych pogladach", niz oficjalnie dopuszczalne, tylko taki, ze niektorzy z nich te poglady przynajmniej pare razy jak najbardziej wyrazili za pomoca nozy w realu...

I wlasciciele forum, po kilku uprzejmych zapytaniach z Bundeskriminalamtu, czemu sie uparli rozpowszechniac instrukcje obslugi noza, stwierdzili, ze im takie towarzystwo srednio odpowiada.

Fisher i "oficjalne poglady" - dluga historia... Tez nie jestem sympatykiem.

Mnie sie idea forum na temat walki nozem jako wymiany instrucji w ogole srednio podoba, bo bandyci nie potrzebuja instrucji, a reszcie IMO wystarczy wiedza, ze lepiej spierdalac, albo jesli sie nie da, to cos miec w rece.

I tak, jesli tego nie cwiczysz, to Ci forum niewiele pomoze. A jak przesledzisz sobie pare na chybil-trafil wybranych starszych topikow z tego podforum, to nie bedziesz potrzebowal wyjasnien.

Nie dziwie sie wcale, ze sporo ludzi, ktorzy te rzeczy juz tu przerabialo wielokrotnie, reaguje wysypka na haslo "ekstremalna samoobrona" Dołączona grafika

Ale to wszystko - IMO. Nikt sie nie musi z ty zgadzac.

Pozdrawiam, jak masz jeszcze jakies uwagi, to zapraszam na priv, bo tu nam zaraz ktos kose wsadzi.
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?
Właśnie wróciłem z urlopu. Przebiłem sie przez 7 stron marudzenia, mamlania o tym samym, co i tak co jakiś czas wraca.
Jestem bardzo liberalnym adminem i rzadko uciekam się do stosowania środków przymusu bezposredniego. Dlatego łagodnie ostrzegam, że od tej pory jak wejde i zobacze teksty "filozoficzne" o urokach zabijania nożem, czy też obrona nożem jest niedobra, to będe kasował.
Rzekłem.
Wojtek
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?
OK.

Obrona nozem jest cool ;)

Polecam Gerber Guardian backup, malenki i absolutnie ekstremalnie letalny - trianglowalem go ostatnio znajomemu, ktory z nim sluzbowo jezdzi po swiecie. Tylko na EDC sie nie nadaje.

A mozna sobie czasem zazartowac?
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?
a ja tam polecam do samoobrony zwykly maly poreczny s&w hrt sztylecik.
maly, zgrabny, z dobra rekjojescia umozliwiajaca rozne i pewne chwyty, z kabura z kydexu.zalozysz gho sobie rekojescia do dolu i masz nozyk.;..

wiec jak z tym zartowaniem?:)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?
Guardian to jest cos z grubsza podobnego, tez ma pochwe do buta, tylko jest mniejszy i stal jest "stainless".
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?
rybak pomylilismy sie
oczywiscie polecamy bkt 11:)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?
Eeee... No tak.

Ale koniecznie opleciony sznurkiem.

No i moze byc spokojnie EDC ;)
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?
Żartować można. Spocznij :wink:
To może Applegate Smatchet ? :)
Wojtek
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?
Dobry master, dobry:)

dla mnie wciaz hrt ma wiele plusow poczawszy od uchwytu skonczywszy na cenie poprzez latwosc ukrycia i brak przeszkadzajek, utrudniuajacych poruszanie sie.

z minusow to moze jest odczytywalny przez wykrywacze na lotniskach..ciekawe tylko kogo to martwi z milosnikow tych no..nozy do extremalnej samoobrony:)

a i polecam jeszcze laske z ostrzem:)
sam w domu mam rekojesc od laski ze spustem i calym mechanizmem, teraz poluje z kumplem na stttaaara laske z ostrzem.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?
jkby co to wiem gdzie w wawce maja fajne ostrza do oprawienia - bylo nawet ze dwa cienkie do laski - kute z resoru - mam od nich 2 miecze i sobie chwale
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?
swietne ale totalnie nielegalne:):)
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?
no co ja kurde napisze to mi o nielegalnosci mówią :)
wiem konioo wiem
dlatego nie mowie gdzie mozna kupic laski z ostrzem bo to nielegalne
wiem gdzie mozna takie dlugie cienkie ostrze - to legalne

a ze laski sa neilegalne - to chyba jedne z niewielu ostrych zabawek wymeiniane w ustawie o broni i amunicji
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?
e ja potrzebuje cos starego, w kazdej jakosci ktora nada sie do renowacji:)

najchetniej zeby to nie bylo nic francuskiego- bo glownie francuzi robili takie zabawki jak i inne skrytobojcze wynalazki.

ale jak bedzie francuskie to wezme:)
aha no i nie koniecznie z bambusów itp...bo to banalne:)
pozdrawiam.

ew. wymienie pare brzytew i doplace:)
  • 0

leopardo
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?

CRKT M21 mam i rewelka moim zdaniem
na abzarze jeszcze chyba Lord von Banan ma do pchniecia za 260 pln
uzywalem jako EDC i to do hard corowych rzeczy i daje rade
do walki tez sie nada ale nie probowalem, testowalem przebijanie beczek z tworzywa i (nomen omen) blachy - rewelka

a co do broni
panowie ja nie pisalem o legalnym posiadaniu broni
nielegalnie mozna kupic wszystko i bardzo latwo
kiedys mialem jednego kumpla (paczki ciagle wysylam) co handlowal takimi fantami - wszystko mial - a im wieksze tym taniej

powiedzialem o tym ze to nie jest tak ze nóż może miec kazdy bandyta a pistolet nie - bron taki koles kupi łatwiej niż nóż (i czasem taniej) i nie bedzie sie martwil nielegalnoscia - takze moim zdaniem nie jest tak wcale ciezko trafic na napastnika z gnatem, pomijam gazówki bo to to na kilogramy sie sprzedaje, a do konca niewiesz czy ktos trzyma gazowke czy ostry, no chyba ze jest to sztandarowy model gazowki

"bron taki koleś kupi łatwiej niż nóż (i czasem taniej)" Ile ty dzieciaku masz lat, że tak skrajnie absurdalne bzdury wypisujesz? 6-8? Już pomijając fakt, że w Polsce broń nielegalnie jest bardzo trudno kupić to jest to po prostu nielogiczne żeby można było ją gdziekolwiek łatwiej dostać niż nóż do tego taniej....


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024