Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

budo_borsuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?
Aha Animal to zwykly bandzior i rzezimiech a nie nozownik :twisted:
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?

A druga sprawa ... spotkanie noz - noz .. wg tegoz Animala ma 3 zakonczenia
1. 2 trupy - spotkalo sie 2 ludzi bez pojecia o nozu
2. 1 trup - jw lub 1 wytrawny nozownik i i neptek
3. 0 trupow - 2 dobrych majcherow .. jak zobacza w swoich rekach kosy i to ze przeciwnki jest niezly .. daja se siana bo wiedza ze moga byc 2 trupy

Przesada. 2 trupy to raczej rzadkość. Wiele walk jest z nożami a o trupach coś nie słychac. :roll:
  • 0

budo_borsuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?
Oj slychac, slychac i to niestety nie tak rzadko.
Mowisz chyba sytuacjach w ktotych noz jest bardziej czescia krajobrazu niz bohaterem glownym.
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?

Oj slychac, slychac i to niestety nie tak rzadko.
Mowisz chyba sytuacjach w ktotych noz jest bardziej czescia krajobrazu niz bohaterem glownym.

Jak rozumiesz "często"?
Czytając forum można odnieść wrażenie, że większość walk na noże kończy się zejściem.
A przecież tak nie jest.
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?

I nie mow mi Heimdall ze racjonalizuje bandytow. OKI trzeba ich prac ile sie da i nie popuszczac im ... jesli mozna. ALE JESLI MOZNA. A nie nastawiac sie .. MAM NOZ I TERAZ TO JA IM POKAZE.
OKi masz kose .. moze uda ci sie ja odpowiednio szybko wyjac i uzyc... ale pamietaj ze moze sie zadzgac byle glupol w kuchennym gerlachem w lapie.


Tu nie chodzi o "nie popuszcznie bandytom" :wink: tylko o to aby nie oczekiwać od nich racjonalnego zachowania - czemu masz taką kurewską pewność, że jak dasz się skopać to ten koleś z "kuchennym gerlachem" nie wpije ci go w brzuch na odchodnem? Myślisz, że jak go "nie sprowokujesz" to będzie milszym chłopcem? A może się dogadacie, że jak oddasz kasę, komórę i zegarek bez ceregieli to mniej kopów dostaniesz albo, że nie potną ci twarzy tylko wbiją gerlacha w udo? To jest właśnie racjonalizacja sytuacji, która bynajmniej nie musi mieć racjonalnych podstaw i rozwiązań (pomyśl o patologicznym tle, sadystycznych ciągotach takiego bydełka, głupocie gdy we łbie pulsuje adrenalina etc. etc. etc.)...
Po prostu biernością nie zmniejszam ryzyka, a działane przy użyciu skutecznego narzdzia zwiększa szanse wyjścia z podbramkowej sytuacji. Tylko tyle, i nie ma to nic wspólnego z zapuszczniem się w ciemne zaułki z nożem w rękawie i rozdętą pewnością siebie.
Pozdrawiam
Heimdall
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?
niedawno zginął mój przyjaciel
zostal skatowany na smierc
ochroniarze z dyskoteki mieli zly humor
chlopak wkurat wychodzil z knajpy do domu
po prostu sie im nie spodobal
4-5 koksiarzy naspidowanych do tego - chlopak prawie 2 merty wzrostu i ze 20 kg niedowagi - chudy jednostrzalowiec
katowali go dlugo
bili duzili skakali po nim, po jego twarzy, duzili go butem
jak juz przestal sie ruszac stwierdzili ze i tak juz nic z niego nie bedzie wiec przebili mu głowe łomem, a potem podrzuclili na ulice zeby wygladalo na wypadek
jeden z nich byl policjatnem inny synem policjanta
dala sa ochroniarzami a sprawa toczy sie z paragrafu o wypadek samochodowy

nie mieli powodu
nie zaczepil ich
tak po prostu go zakatowali - bo sie nudzili

widzialo to kilkanascie osob i policja z patrolu - nikt nie ruszyl palcem.......
ja nosze teraz noz, nawet dwa i brzytwe
moze nie zdaze wyciagnac, moze nawet nie zdaze pomyslec, ale mam ten 1 % szans ze zdarze i ze moze zabiore jednego z takich skurwieli ze soba
moze to lepiej ze mi wbija kose i umre niz maja mnie katowac prawie godzine

sorry ale to moje przezycia i moja okolica - nie umoralniajcie takiech skurwysynow - jak bede mial noz to zajebie jak mi sie uda
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?
A w sumie to nawet nie wiem, czy pasuje do topiku. Moze troche...

http://www.forum-kul...showtopic=62996
  • 0

budo_borsuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?
8O 8O 8O 8O
Blacha naprawde trudno uwierzyc ze to co napisales nie stalo sie gdzies w Rumunii tylko tu. Ja wiem ze w tym kraju nie jest dobrze ale zeby az taki syf :roll:

Podaj moze nazwe tej knajpy i miejscowosc, moze sie to komus na cos przyda :roll:
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?

A w sumie to nawet nie wiem, czy pasuje do topiku. Moze troche...

http://www.forum-kul...showtopic=62996


Cóż, nie tylko w knajpie kontrowersyjne tematy odbijają się czkawką :wink:
A w podanym linku bardzo rozsądna jest wypowiedź kolegi narcyza - czemu noszenie i użycie broni palnej w samoobronie nie napotyka na taką barierę (kulturową?) jak analogiczna sytuacja z nożem...???
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?

Tu nie chodzi o "nie popuszcznie bandytom" :wink: tylko o to aby nie oczekiwać od nich racjonalnego zachowania - czemu masz taką kurewską pewność, że jak dasz się skopać to ten koleś z "kuchennym gerlachem" nie wpije ci go w brzuch na odchodnem? Myślisz, że jak go "nie sprowokujesz" to będzie milszym chłopcem? A może się dogadacie, że jak oddasz kasę, komórę i zegarek bez ceregieli to mniej kopów dostaniesz albo, że nie potną ci twarzy tylko wbiją gerlacha w udo? To jest właśnie racjonalizacja sytuacji, która bynajmniej nie musi mieć racjonalnych podstaw i rozwiązań (pomyśl o patologicznym tle, sadystycznych ciągotach takiego bydełka, głupocie gdy we łbie pulsuje adrenalina etc. etc. etc.)...


pamiętam taki przypadek sprzed kilku lat :
2 ... osobników , możliwe że nawalonych, pobiło człowieka (nie pamiętam czy mieli powód)
a potem "pomyśleli" że może ich zidentyfikować

...


wydłubali mu oczy i chyba jeszcze obcięli język :evil:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?

czemu noszenie i użycie broni palnej w samoobronie nie napotyka na taką barierę (kulturową?) jak analogiczna sytuacja z nożem...???

Nie wiem, skad takie wrazenie - nie czytales ostatnich dyskusji na temat dostepu do broni palnej?

A jesli nawet juz cos takiego mozna by bylo zaobserwowac, to moze dlatego, ze bron palna jest - przynajmniej w Polsce - wsrod "normalnych obywateli" - jest ekstremalnie rzadka, a jeszcze rzadziej sie zdarza, ze ktos kogos o byle gowno zastrzeli, a "pociecie" w analogicznej sytuacji zdarza sie o wiele czesciej?

Moze filmy i historie o roznych "rozpruwaczach"?

Poza tym malo kto byl postrzelony i jest sobie w stanie wyobrazic efekty - a kiedys-tam przecial sie chyba kazdy, chocby w kuchni?

Nie wiem, tak sobie gdybam.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?
wśrod normalnych obywateli tez niewielu chodzi z nozem a wlasnie taki normalny wlasciciel kantoru bedzie mial raczej klamke
moim skromnym zdaniem dostep do broni palnej jest rewelacyjnie latwy i nie ma z tym zadnego problemu i wiekszosc osob noszacych noz moze z powodzeniam kupic gnata
zaden problem - mozna kupic co sie chce - i zamiast srednio dobrego noza mamy klamke, wiem dosc dobrze - kilka lat w tym siedzialem

knajpa to w Puławach dyskoteka "Kameralna"
ale podobnie bywa wszedzie
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?

moim skromnym zdaniem dostep do broni palnej jest rewelacyjnie latwy i nie ma z tym zadnego problemu i wiekszosc osob noszacych noz moze z powodzeniam kupic gnata

Legalnie? I nosic?
  • 0

budo_navarre
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?

sorry ale to moje przezycia i moja okolica - nie umoralniajcie takiech skurwysynow - jak bede mial noz to zajebie jak mi sie uda


wspolczuje
i popieram :evil:

tak przygladam sie temu tematowi i ze zdumienia oczy robia mi sie coraz wieksze -czuje sie jakbym wyladowal na forum radia maryja albo czegos w tym stylu
jeszcze brakuje tekstow o tym, ze kazdy bandyta ma matke ktora bedzie po nim plakac

wydaje mi sie ze obecnosc na forum WALKA NOZEM w jakis sposob swiadczy o zainteresowaniach piszacego
ja rozumiem ze kazdy bedzie udawadnial prokuratorowi ze te 5 kg nozy ktore na codzien nosi to do otwierania kopert i obierania jablek -w takim kraju zyjemy ze nie daj Boze obronic sie przed bandyta

natomiast wiekszosc z nas w sytuacji ekstremalnej bedzie wolala uzyc noza niz wyladowac na cmentarzu -i o to tu chodzi
i jakos czytajac posty nie widze tutaj psychopatow krojacych ludzi dla przyjemnosci albo gowniazy wymachujacych nozem dla stworzenia wizerunku "twardziela"

ja tez chodze z nozem, czasem mam troche wiecej "zlomu" ze soba -i naprawde jak tylko bede mogl to pobije rekord zyciowy w biegach byle by niczego nie uzywac
ale jesli nie bede mial innego wyjscia -to nie sadze bym sie zawahal, na razie nie musialem wiec pewnosci nie mam -i mam nadzieje nigdy tego nie sprawdzac

a jesli chodzi o pieski -to z topicow na tym formum wnioskuje ze to jakies skrzyzowanie aliena z predatorem, cholera z czym ja w domu mieszkam :)
mialem juz ich pare (niestety nie zyja zbyt dlugo, szkoda) -czesc z nich byla wielka, czesc szybka -a czesc i jedno i drugie
i wierzcie mi- w starciu z pieskiem wole miec noz niz go nie miec, a swoje szanse oceniam calkiem wysoko (czyli jakies pol na pol)
a jak widze panow o charakterystycznej sylwetce z pitbullem na smyczy -to ten noz na plecach bardzo mnie milo uwiera

a tak przy okazji -z calym szacunkiem -Rybak, ten Twoj tekst o zamykaniu formum to ma jakis dziwny wydzwiek
rozumiem Twoje intencje, masz w pewnym sensie racje -ale to tak brzmi jakby juz namierzyli moje IP i juz sie szykuja, noca kolbami w drzwi zalomoca...
widze ze tak-jakos z Wielka Rzesza jestes zwiazany
ja ogolnie nic do sasiadow zza Odry nie mam, w detalu to sa fajni i sympatyczni -ale ten Twoj post to mi tak przypomina ze calkiem niedawno palili ksiazki -technika poszla do przodu?
Tez nie chcialbym gloryfikowac Stanow -ale tam wolnosc slowa to rzecz swieta (w teorii przynajmniej)

-pozdrawiam
navarre
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?
Ehhh .. szkoda gadac.
Zeby powrocic to tematu .. polecam Rekat Sifu. Moim zdaniem chyba jeden z nabardziej nadajacych sie do extremalnej obrony.
Ew.
  • 0

budo_magic
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?
[quote name="budo_sabertooth"]
...wiesz, wydaje mi się, że przede wszystkim komentarze, które dostał powinny mu ewidentnie wytłumczyć błąd w podejściu do tematu. Nosząc nóż do przeznaczony do "ekstremalnej obrony" - z góry zakładasz, że go użyjesz -[/quote]

Jak to będzie np. konieczne. Przecież po to się nosi.

[quote name="budo_sabertooth"] i gwarantuję Ci, że tacy ludzie dużo częściej go użyją niż będzie to faktycznie konieczne! [/quote]

Skąd te gwarancje ? Możliwe jest coś odwrotnego, ktoś kto posiada broń uczyni mniejsze szkody napastnikowi, niż osoba bez broni i bardzo wystraszona. Przez pewną doze pewności siebie może też wogóle nie dojść do napadu. Ale to już zależy od konkretnego przypadku. Psy chyba mogą wyczuwać strach człowieka.

[quote name="budo_sabertooth"]Niestety najczęściej jest tak, że ktoś, kto nosi nóż JEDYNIE do tego aby się "bronić" (czyli zakłada także walkę) dobywa go bez względu na to czy umie się nim posługiwać czy nie i co najgorsze, bez względu na to czy sytuacja tego wymaga czy nie... to samo tyczy się niestety broni palnej![/quote]

Zostałem kidyś zaczepiony przez jakichś neptków, miałem nóż, ale go nie użyłem. Poradziłem sobie w inny sposób.


[quote name="budo_sabertooth"]Dlatego wydaje mi się, że większość osób, które się tutaj wypowiedziały zauważyło pewne "niebezpieczeństwo" przy takim a nie innym podejściu magica do tematu - i moim zdaniem cholernie dobrze, że tak się stało! [/quote]

Moje podejście jest takie, że potrzebuję narzędzia, które pozwoli mi cało wyjść z bardzo groźnych sytuacji. Nie czuję się zagrożony przez neptków, pijaków, małe psinki. Natomiast obawiam się, że w sytuacji ataku np. dużego, groźnego psa mogę sobie nie poradzić. Zresztą troche podobne podejście ma policja, nasza, czy np w USA. Mają jakieś gazy, tasery (USA), ale też broń palną, i w zależności od stopnia zagrożenia stosują odpowienią broń, techniki werbalne lub chwyty obezwłądnające. Co jest złego w takim podejściu ? Zauważ też, że na groźny atak najlepiej przygotować się wcześniej. Jak już on się zdarzy, to będzie za późno na zakup broni. Myślisz, że jak się duży pies uwiesi komuś na ręce, a gaz nie pomoże, to można wyjąć komóre i zadzwonić do military.pl i zamówić sobie nóż ?

[quote name="budo_sabertooth"]Ludzie, którzy noszą BROŃ specjalnie do samoobrony najczęściej albo mają poważne kompleksy (niestety), albo poprostu są w "jakiejś" grupie ryzyka, która zakłada, że może ich spotkać przykra sytuacja[/quote]
A kto nie jest w sytuacji ryzyka ?

[quote name="budo_sabertooth"] używają tego co akurat mają pod ręką - choćby długopisu (spisuje się naprawdę świetnie)[/quote]
Próbowałeś ?


[quote name="budo_sabertooth"] W naszym kraju każde użycie noża (bez wzgledu na okoliczności), które zakończy się śmiercią jednego z uczestników, a drugi przeżyje - na 100% kończy się wyrokiem skazującym - nie wnikając na jak długo i czy w zawieszeniu, ale jednak - choćby za nieumyślne spowodowanie śmierci. [/quote]
Poważnie ? Bo ja wątpie.

[quote name="budo_sabertooth"] I niestety już na zawasze pozostaje w papierach - co w dzisiejszych czasach niestety bardzo wyraźne może wpłynąć np podczas szukania pracy! [/quote]
Nie ma jakiegoś wymazania, czy przedawnienia ? Bycie martwym, lub kaleką też
[quote name="budo_sabertooth"]bardzo wyraźne może wpłynąć np podczas szukania pracy! [/quote]

[quote name="budo_sabertooth"]Takie mamy prawo i nie możemy z nim polemizować! Jedyne co można, to za wczasu uświadomić, co bardziej fantazjującym forumowiczom, iż faktyczne użycie noża ze skutkiem śmiertelnym, to poza kwestią moralną (!) także odpowiedzialność prawna...i to duża![/quote]
A jaka jest alternatywa ? W jednym poście zapytałem się o alternatywe dla noża, równie skuteczną i niezawodną. Długopis nie jest nią jakby co.

[quote name="budo_sabertooth"]Nie wiem czy zauważyłeś Piter, ale właśniew tych dyskusjach o KULTURĘ chodzi .. aby w końcu skończyły się posty w stylu "czym lepiej zabić 2 metrowego gościa", albo "czy noż 3" lepiej wchodzi pod żebra niż 2,5"..." -[/quote]

Moje pytanie o broń niezabijającą jest dalej aktualne. Jakbyś na nie konkretnie odpowiedział to mogłbyś zakończyć poszukiwania takiej broni przez kilka ośrodków na świecie.

[quote name="budo_bionick"]Przeczytalem wszystko i dalej nie rozumiem "extremalnej samoobrony", do ktorej musze uzywac noza. Pies, jaki by nie byl (bojowy czy nie), zaatakuje najpierw to, co jest wyciagniete w jego kierunku, [/quote]
Poważnie, tak jest ? Nie szkoli się czasami psów, aby właśnie atakowały określone miejsca ?

[quote name="budo_bionick"]zapach krwi w podnieconym tlumie ma cholernie dziwne wlasciwosci, szczegolnie w przypadku, kiedy jest to krew jednego z agresorow. [/quote]
Jakie są te właściwości, i skąd to wiesz ? :)

[quote name="budo_bionick"]Ci, co trenuja maja racje - jesli jestes dobry w jakiejkolwiek sztuce walki, to mistrzostwem jest unikniecie starcia,[/quote]
Do tego najlepiej nadaje się styl NieWychodzęZDomuKtóryJestMojąTwierdząMamTelePracęAŻarcieZamawiamPrzezTelefon. Żeby uniknąć starcia nie trzeba niczego trenować, chociaż pewność swoich umijętności, tak jak i posiadanie broni, może pomóc. Tylko, że to nie zawsze działa. Bo to niestety zależy też od napastników.

[quote name="budo_bionick"] a w sytuacji bez wyjscia wyuczony styl pozwoli ci na skuteczne posluzenie sie byle badziewiem w samoobronie. [/quote]
Co jest lepsze do samoobrony ? Kulka od długopisu, czy rewolwer 0.357 Magnum ?

[quote name="budo_bionick"]Dla narwancow polecem tonfe, nawet te obecnie nielegalne - kompozytowe, albo "batony", z czego ze drugie sa lepsze, bo maly teleskop mozna schowac w kieszeni (tonfa to raczej do plecaka :wink: ) . Dobre uderzenie potrafi wyeliminowac klienta z gry calkowicie i niekoniecznie zabija, co daje laskawosc sadu w skrajnych przypadkach. Oba przedmioty sa skuteczne i na psy i na ludzi. Na niedzwiedziach nie testowalem :) [/quote]
Dobra legalna składana pała ? Hmmm.... Jak kupie sobie jakiegoś ASP za kupe kasy, to jaką mam gwarancje, że nie zwinie mi jej policja ? Nie dość, że strace broń, to jeszcze będę miał przewalone, za nielegalne posiadanie broni (To pod to podchodzi ?) Jest to przestępstwo, czy tylko wykroczenie ? Ponadto pała stała, czy składana nie sprawdza się za dobrze z zwarciu, czy ciasnym pomieszczeniu. Na psa lepiej chyba mieć nóż.

[quote name="budo_bionick"]Magic - zdziwilbys sie jak szybko mozna wyeliminowac psa gruchoczac mu przednia lape (lapy) i lub walac go w pysk (w okolice nosa). Z ludzmi jest podobnie - zawodnik z polamanym stawem kolanowym czy lokciowym nie nadaje sie juz do dalszego tanca, a stawy maja to do siebie ze bardzo latwo je uszkodzic, dzialajac niewielka stosunkowo sila w odpowiednim kierunku :) 8O :twisted: [/quote]
Z pałami (kijami, tonfami, składanymi itp., żeby nie było nieporozumień) nie mam doświadczenia. Nie chce wydawać kasy na coś co jest wątpliwie legalne, no chyba, że pały składane są legalne (tylko takie sztywne, a nie giętkie). Pała nie zawsze zastąpi nóż, a dobra składana pała to kilka stów kosztuje.

[quote name="budo_kaligula"]w ramach rozladowania tematu - na psy najlepszy bat - chodze sobie czasem po okolicznych lasach i widze letnie wille "bronione" przez 2-3 psy (male cielaki). co z tego, skoro po 1 uzyciu bata (oczywiscie niekontaktowym - ogrodzenie broni pieski:)) chowaja sie w najdalszy kat dzialki?
[/quote]
Mógłbyś coś więcej o tym bacie ? Jaki jest długi, jak się go nosi ? W razie ataku psa można nim go trafić, czy trzeba liczyć, że pies się przestraszy ? Gdzie go zakupiłeś i za ile ?

[quote name="budo_rybak"]Heimdall, a zastanawiales sie czasem, komu i co radzisz?

Wiesz, ze np. w RFN juz takie jedno duze forum zamkneli, gdzie doradzali i pare malych?
[/quote]

A za co by mieli budo zamknąć ? Konkretnie to co się tam działo ?

[quote name="budo_sid"]
Jak już się tak bardzo boisz i chcesz się czymś obronić, proponuję gaz.
[/quote]
Gaz nie zastąpi noża. Kto napisał, że się bardzo boję ?

[quote name="budo_sid"]
Poza tym, naucz się go używać...[/quote]

Jak się używa noża ?

[quote name="budo_AdamD"]O użyciu noża w samoobronie pośród niewirtualnych znajomych (i znajomych znajomych) słyszałem do tej pory RAZ. Widok 4" stali zadziałał na napastnika bardzo ostudzająco. Nie powiem kto (bo nie pamiętam) ale opowiadał że akcja taka się zdarzyła późnym wieczorem na pustej stacji metra. Zaczął się przypie*dalać koleś o głowę wyższy, na oko 20-30kg cięższy i dość agresywny. Krok w tył, błysk stali, i agresja człowiekowi odeszła jak ręką odjął, a zaczęła się gadka "ten, no, chciałem tylko zobaczyć co zrobisz". [/quote]
Czyli czasami wyciągnięcie noża przestraszy napastnika tak, że ten zrezygnuje z ataku.

[quote name="budo_AdamD"]I tak się trochę zadumałem. Łażę po świecie dwudziesty siódmy rok jak do tej pory, i jeszcze się ani razu nie zdarzyło, żebym musiał komuś w pysk choćby dać. Większość moich znajomych ma podobnie. Czasem ktoś się trafi taki, co kogoś posłał na chodnik - ale nie dlatego że negocjacje zawiodły, tylko dlatego że cięższy dzień akurat miał, i nie wykazywał chęci na długie wieczorne rozmowy z nieznajomym :wink: Parę psów na mnie naszczekało, ze dwa warknęły. Parę razy ktoś mnie barkiem "tryknął" idąc z przeciwka. Czasem ktoś chciał kasę... zwykle nie dostawał. Raz dostałem w pysk z partyzanta, i jak odzyskałem przytomność to miałem pokrwawioną gębę, pokrwawione ręce i złamany nos. Nawet nie wiem kto mi to zrobił :roll: [/quote]

To ja mam lżejsze doświadczenia.

[quote name="budo_AdamD"]Chyba nie czuję potrzeby poczynienia przygotowań do ostatecznej eliminacji ludzi za pomocą specjalnie na tę okoliczność noszonych narzędzi.[/quote]
Ja też takiej potrzeby nie odczuwam.

[quote name="budo_AdamD"]Szansa na to, że taka ekstremalna samoobrona będzie miała miejsce jest - jak mniemam - porównywalna z szansą na to, że doniczka która wypadnie pani sprzątającej na szóstym piętrze spadnie mi na głowę. [/quote]
A jaka jest szansa, że wydarzy się ciężki wypadek samochodowy ?

[quote name="budo_AdamD"]Magic, nosisz na codzień kask?[/quote]
Nie, ale jeżdże samochodem z poduszką powietrzną.

[quote name="budo_rybak"]
Jak myslisz, dlaczego ludzie, ktorzy na codzien nosza bardzo rozne dziwne przyrzady, jednak nie chca napisac, czym najlepiej i najskuteczniej zabic czlowieka?[/quote]
Jednym z powodów może być to, że nie chcą aby inni też coś takiego nosili. :)

[quote name="budo_rybak"]Jak sie poczujesz, kiedy przeczytasz w jakim "Wieczorze Wroclawia", ze ktos tam kogos zarznal Military, ktore mu nieznajomi w internecie polecili?[/quote]
Spyderco Military ?
A jak ma się czuć producent samochodów ? Rybak, ty łazisz po mieście i tniesz swoimi nożami ludzi ? Bo ja nie.

Oczywiście, jak ktoś nie chce, nie musi doradzać, ale niech nie zamieszcza bezsensownych komentarzy. Mniej więcej tak jak to Heimdall napisał:

[quote name="budo_Heimdall"]ps: Jeśli ktoś nie chce "przykładać ręki do zła" to może nie "doradzać", ale po co te życiowe porady Wujka Dobra Rada ? [/quote]

[quote name="budo_Rybak"]2. Poczytaj, co shaft sadzi o autorze pytania i do czego sie przylaczylem - to, co pisze, uwzglednia rowniez i to.[/quote]

Masz na myśli to:
[quote name="budo_shaft"]widzisz w tej sytuacji samo pytanie nie swiadczy przynajmniej dla mnie o dojrzalosci do tematu. [/quote]

To jakie w takim razie jest dojrzałe podejście do tematu ? Moje podejście:
[quote]
Moje podejście jest takie, że potrzebuję narzędzia, które pozwoli mi cało wyjść z bardzo groźnych sytuacji. Nie czuję się zagrożony przez neptków, pijaków, małe psinki. Natomiast obawiam się, że w sytuacji ataku np. dużego, groźnego psa mogę sobie nie poradzić. Zresztą troche podobne podejście ma policja, nasza, czy np w USA. Mają jakieś gazy, tasery (USA), ale też broń palną, i w zależności od stopnia zagrożenia stosują odpowienią broń, techniki werbalne lub chwyty obezwłądnające. Co jest złego w takim podejściu ? Zauważ też, że na groźny atak najlepiej przygotować się wcześniej. Jak już on się zdarzy, to będzie za późno na zakup broni. Myślisz, że jak się duży pies uwiesi komuś na ręce, a gaz nie pomoże, to można wyjąć komóre i zadzwonić do military.pl i zamówić sobie nóż ?[/quote]

Może zaprentujesz swoje, dojrzałe zapewne podejście. Może podchwyci je nasza policja, czy policja z USA ?

[quote name="budo_Blacha"]
moim skromnym zdaniem dostep do broni palnej jest rewelacyjnie latwy i nie ma z tym zadnego problemu i wiekszosc osob noszacych noz moze z powodzeniam kupic gnata
zaden problem - mozna kupic co sie chce - i zamiast srednio dobrego noza mamy klamke, wiem dosc dobrze - kilka lat w tym siedzialem
[/quote]

Dwa pytania:
Jak legalnie zdobyć klame z prawem do noszenia (nie sportową), nie mając jakiegos super ryzykownego zajęcia ?
Jak to zrobić nielegalnie (nie zamierzam, bo to nielegalne i można mieć nieciekawie, ale pytam z ciekawości, bo wiele razy czytałem, że jest to łatwe, że można kupić na bazarze, itp., ale nigdy na żadnym targu nie natrafiłem na takie coś.) ?

[quote name="budo_mrnikt"]polecam Rekat Sifu. Moim zdaniem chyba jeden z nabardziej nadajacych sie do extremalnej obrony.
[/quote]

Jest wciąż dostępny ?


Ufff, skończyłem...
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?
sifu dostepny jst... czasami - jakies 1000zl minimum. to (teraz) noz kolekcjonerski. i problem z noszeniem. duze bydle. Mrnikt, masz/miales Sifu? jak go nosisz/nosiles? miesli sie do przecietnej kieszeni? na zdjeciach wyglada za nie za bardzo.
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?

sifu dostepny jst... czasami - jakies 1000zl minimum. to (teraz) noz kolekcjonerski. i problem z noszeniem. duze bydle. Mrnikt, masz/miales Sifu? jak go nosisz/nosiles? miesli sie do przecietnej kieszeni? na zdjeciach wyglada za nie za bardzo.

poklon Dzięki, że wreszcie wracamy do tematu 8) !

Magic: Legalnie możesz nosić choćby i katanę na plecach ale pamiętaj, że aby noszenie noszenie noża w celach jakie wymieniłeś mialo sens, musi być on przy tobie niezależnie od stroju+w miare dyskretny+ zarazem łatwo dostępny.
5calowy (13cm) folder (choćby ten Sifu) będzie oczywiście wygodniejszy od analogicznego fixed ale wg. mnie 4cale to optimum na EDC/fighter. Warto też wziąć pod uwagę aby taki nóż spisywał się nieźle w "pokojowych pracach", a więc głownia bowie/clip point. Stal od 440C/Aus8 w górę...Blokada liner-, frame- lub axis-lock...I biorąc pod uwagę wyżej wymienione wytyczne i tak masz OGROMNY wybór. Ja proponuję:

CRKT M21 – do 350zł w Polsce...
Dołączona grafika

ColdSteel’e:

Night Force – do 400zł w Polsce...
Dołączona grafika


Recon 1 – do 500zł...lepsza blokada od poprzedniego (choć tamten lepiej tnący)
Dołączona grafika


Benchmade TSEK – do 700zł:
Dołączona grafika


Spyderco Military:) – do około 700zł:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Benchmade AFCK Axis-lock – do około 850zł

Dołączona grafika
[/img]
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?

a tak przy okazji -z calym szacunkiem -Rybak, ten Twoj tekst o zamykaniu formum to ma jakis dziwny wydzwiek
rozumiem Twoje intencje, masz w pewnym sensie racje -ale to tak brzmi jakby juz namierzyli moje IP i juz sie szykuja, noca kolbami w drzwi zalomoca...

Ja tylko opisalem pare faktow. Moga Ci sie nie podobac, ale to fakty. I tam zreszta nie bylo ani slowa o "lomotaniu do drzwi" (chociaz z innej bajki, np. paru ludkom, co puszczali w kaazie, czy DC filmy w siec, juz zalomotali - i to tez sa fakty).

A wydzwiek i brzmienie... Wiesz, wydzwiek to powstaje "w uchu" i dla kazdego bedzie inny - np. dla jednego Grieg jest surowy i brutalny, a innego Slayer nudzi, bo to takie sobie mroczne balladki - wiec sie nie bede na jego temat wypowiadal.

Ale nie, nie rozumiesz intencji - i sie nie staraj.
Skup sie lepiej na tekscie i bedzie dobrze - na wszelkich forach najwieksze problemy w porozumieniu powstaja, kiedy ktos zamiast czytac, "dospiewuje" sobie i zastanawia sie nad intencjami ;)

widze ze tak-jakos z Wielka Rzesza jestes zwiazany

No pewnie.

Jestem zwiazany tak, ze bardziej sie nie da: tutaj place podatki :lol:

Nie rozumiem, o co Ci chodzi - czy ja gdzies napisalem, ze mi sie to podoba, czy jak?

ja ogolnie nic do sasiadow zza Odry nie mam, w detalu to sa fajni i sympatyczni -ale ten Twoj post to mi tak przypomina ze calkiem niedawno palili ksiazki -technika poszla do przodu?

A to cos nowego dla Ciebie jest, ze technika poszla do przodu?

Poza tym co ma wspolnego palenie ksiazek z zamykaniem forum, z ktorego m.in. korzystali rozni neonazi, zeby sie powymieniac sposobami na zarzniecie czlowieka?

A Niemcy sie niestety od Polakow roznia tym - na poziomie "spolecznym" i administracyjnym - ze, jak jest problem, to nie siada, pogadaja i sobie pojda, tylko nie wstaja, dopoki cos nie jest ustalone.

Po czym biora sie do realizacji i realizuja dosc dokladnie - niezaleznie od tego, ze czasem pomysl na rozwiazanie problemu nie jest, delikatnie mowiac, optymalny Dołączona grafika

I to akurat byl tylko kolejny przyklad z tej serii...

A, ze Polska tez juz jest w EU, to ja bym sie zastanowil, czy i jaki ten fakt moze miec zwiazek z tym, o czym mowa.

Tez nie chcialbym gloryfikowac Stanow -ale tam wolnosc slowa to rzecz swieta (w teorii przynajmniej)
-pozdrawiam
navarre

A ja dla odmiany jestem jak najbardziej za gloryfikacja USA i zasad, na ktorych dzialaja - przynajnmiej tych oficjalnych wlasnie, ale...

Powiedz to Koreshowi.

Albo wyciagnij sobie gdzies na ulicy w NY noz, ktory tam akurat jest zakazany - jakis automat? - i zacznij sobie czyscic paznokcie.

Albo napisz na jakims publicznym forum, ze masz te zakazy w dupie i wieczorami w Central Parku sobie siedzisz na laweczce i czyscisz tym nozem paznokcie.

Rowniez pozdrawiam.

PS. To wszystko to oczywiscie tylko takie moje trzy grosze - nikt nie musi tego przyjmowac za prawde objawiona. Jesli nie chce, oczywiscie :)
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać nóż do ekstremalnej samoobrony ?
Do propozycji Heimdalla dorzucilbym jeszcze Gerbera Applegate-Fairbairn Combat Folder. To moim zdaniem jeden z lepszych fighterow. Wiem bo mialem :)
Widzialem ostatnio na allegro za 500 pln-ow.

Pozdrowionka,
Akme
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024