Skocz do zawartości


Zdjęcie

Noz dla szefa.....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla szefa.....
piekny noz, wprawdzie rekojesc faktycznie troche kuchenna ale mnie by nie przeszkadzala. naprawde bardzo piekny noz, pelen profesjonalizm.
kurde bele, jade do kuzni jak najszybciej.
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla szefa.....
Seiken - noż jak pisałem wczesniej - rewelka, szczególnie materiał rękojeści - coś czego szukałem w Polsce, ale nie udało mi się takiego drewna znaleźć w sprzedaży deltalicznej... :(

natomiast z konstruktywnej krytyki, to nie czepiałbym się rękojeści co bardziej tego fałszywego ostrza... jakoś nie rozumiem dlaczego ono jest tak "daleko" schodzące... ? ale szlif b.ładny, piękna polerka! Czy rękojeść jedynie pinowałeś, czy też kleiłeś?

pozdrawiam i naprawdę gratuluję! :peace:
Saber
  • 0

budo_kotwic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla szefa.....
Piękny kształt i rewelacyjne wykonanie. poklon
Te kilka dni pracy dały niezły efekt.
  • 0

budo_lokee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Garwolin

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla szefa.....
seiken - nozyk nawet niewykonczony byl niezly - po skonczeniu jak dla mnie rewelacja... poklon

naprawde masz talent w rekach...
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla szefa.....
Saber , piszac "daleko schodzace " false edge masz na mysli dlugie czy szerokie ?JEst dlugie bo noz jes tz 1/4 " , zrobilem poczatkowo krotkie ale nie mialo proporcji.Moje marzenie to nauczyc sie robic hollow false edge , ale tego bez porzadnego work rest nie da rady.
Rekojesc jest na wkrecane corby's i oczywiscie na zywice.

Tlim tu masz zdjecia i pare slow komentarza :
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Moje malestwo ma regulowane obroty od 1750 do 4000 i 1/2 HP.
Jak widac mozna na tym zrobic wszystko , rolka z przodu , flat z gory i wolny belt z dolu do wszelkiego rodzaju profili.Calosc mozna postawic pionowo lub skosnie , jak kto lubi.Zmiana tasmy to tylko pchniecie ramienia ( 5 sec).Z boku 8 " palska szlifierka , mam to tego tez mala podstawke.Najbardziej mi brakuje solidnego work rest do rolki , kombinuje z klocow i zaciskow ale to chujuwka. Za te pieniadze ktore zaplacilem ma u mnie 4+ , czas jednak na cos lepszego i wiekszego.
Uzywam dobrych beltow ,wiec tak bardzo sie nie zuzywaja , zakupilem tez gume do czyszczenia ( co rzeczywiscie przedluza zywotnosc tasmy 3 razy)
W tym nozu zaczolem od 50 zirconia , tasmy te bardzo dobrze zbieraja , nie zuzywaja sie i nie grzeja materialu ( jak zwykle) , nastepnie 120 , i ta zajechalem ,pozniej 220 , 400 , 600.
Zajechalem tez na tym cholernym drzewie jedna 100. Generalnie zuzywam 1 1/2 belta na noz.zamuwile trizacki , zobaczymy jak to dziala
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla szefa.....
Seiken- tak dłuuugo schodzące, a nie szeroko! :D
może i masz rację, ale akurat także robiłem noż z false edge i nie za bardzo mi pasuje tak daleko schodzące... ot,co! :)

noż naprawdę ok, choć jakbyś mógł mi wytłumaczyć swoje określenie - corby's, bo słowo żywica rozumiem :)
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla szefa.....
Thx :)
Seiken powiedz jeszcze gdzie takie cudo można kupić i za ile, oraz coś więcej o tej gumie bo pierwszy raz słysze o czymś takim a widzę że przydatne to :)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla szefa.....
Saber , no teraz to rozumiem.Tak jak pisalem to jednak 1/4 i tak jakos proporcje mi wyszly.Jest przedluzone o jakies 5 mm , niz byc powinno bo zajechalem szlifiera i musialem poprawiac.
Corbys , to poprostu pewien rodzaj pinow , sa jeden ma srubke drugi ma..dziure , maja sa tez frezowane , tak ze ten frez sciska okaldziny przy skreceniu.Shit , jak chcesz to zrobie zdjecie , ciezko to tlumaczyc.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla szefa.....
Tlim, tu masz site : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jak widac sa tez z 8" rolka i cena calkiem przyzwoita .
Guma , wyglada jak podeszwa od MArtensa , u mnie mozna to kupic w kazdy wiekszym sklepie z nazedziami , maja to tez wszystkie sklepy z knife supply , cena to gora 10 $ ( wielkosc duzej kostki mydla) , a naprawde mozna sporo zaoszczedziec.
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla szefa.....
no, seiken - bardzo chetnie! niestyty ja mam problem w "profesjonalnym" skręceniu rekojesci! cholera, nie moge w zaden sposob dostac zwyklych nitow, nie mowiac juz w wkrecanych! ;-(

moze ktoś z forumowiczow ma pomysl, gdzie mozna takie cuda kupic w naszym pieknym kraju?? :(
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla szefa.....
Sabertooth, zajrzyj do pawilonow na Marszlkowskiej, w tym najblizszym od Krolewskiej jest taki sklep ze srubami (obok arabskiego baru). Maja tam nierdzewne nitonakretki, ktore bardzo dobrze nadaja sie do skrecania okladzin rekojesci. Zeby nie bylo watpliwosci o czym mowie podaje linka
(co prawda nie do tego sklepu, ale zebys wiedzial jak to wyglada)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ja rozwiazalem sprawe w ten sposob, ze zeszlifowalem dookola lby srub imbusowych ktorymi sciagam calosc tak zeby chowaly sie wewnatrz nitonakretki. Patent dziala i wyglada calkiem profesjonalnie.

Fred
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla szefa.....
fred - wielkie dzięki! Spróbuję na pewno! :)
jak skończę- dam znać jak wyszło, ale w ogóle patent mi się podoba!
naprawdę thanx
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla szefa.....

moze ktoś z forumowiczow ma pomysl, gdzie mozna takie cuda kupic w naszym pieknym kraju?? :(


ja znalazłem zajebisty patent - kupiłem gwintowany pręt 4mm z nierdzewki (10zł/metr) do tego znalazłem takie fajne długie (11mm) okrągłe nakretki (0,65zł/szt) z garbem - nadaję się idealnie, można je wykorzystać w całej długości, albo sciąć, bo gwint mają tylko na 6mm.
Jak wrócę do domu to postaram się wrzućić fotkę.

Pozdrawiam
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla szefa.....
o, dokładnie takie nakrętki jak Fred pokazał + cięty pręt z nierdzewki. Ja zrobiłem nacięcia na śrubokręt i tak to skreciłem (+distal).

Pozdrawiam
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla szefa.....
Ozesz Ty! A ja dopiero ten temat dojrzalem! Przyczailes sie, nie odzywasz... i takie boom! Szczerze gratuluje!
K_P
  • 0

budo_storman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla szefa.....
Troche nie w temacie (ale mam nadzieję, że się Fiod nie pogniewa :wink: )
W kazdym razie ja zrobiłem tak: kupiłem pręt z nierdzewki "fi" 7 (mm), potem do tokarza, który przerobił go na piekne tulejki o wymiarach 6,5 mm (fi) na 7 mm (długość) i otwór+gwint w środku M4. Do tego kupiłem srubki imbusowe M4 z wpuszczanym łbem (czyli odwrócony stożek - pieknie się wpasowują po nawierceniu wiertłem 7-ką). Co prawda śruby kupiłem o długości 30 mm (tylko takie były) przez co musiałem je skracać... ale w sklepie poinformowano mnie, że nie będzie problemu ze ściągnięciem krótszych!
Potem tylko dwa klucze imbusowe w dłoń i ...trzyma jak cholera!!!
Koszty: 10 tulejek (na 5 noży) - 5 PLN - to za toczenie, nie pamiętam ile kosztował pręt :oops:
śrubki -1,5 PLN
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla szefa.....
Sorry Seiken ze dopiero teraz. Ale sledzilem posta od poczatku, potem troche mnie tu nie bylo i mi umknal.
Nozyk jest po prostu the best poklon poklon

tez taki chce :(

KKamiLL
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla szefa.....
Seiken! Piękny nóż, naprawdę piękny.... poklon Żałuję, że ja się niczym Tobie nie zasłużyłem :cry:
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla szefa.....
Seiken,

piękny nóż zrobiłeś jak byłem na urlopie... no, jestem pod wrażeniem. I czekam na JESZCZE!!!! :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024