Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozbijanie desek itp.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbijanie desek itp.
Karpiówki czy jakieś inne? Oczywiście chodzi o dachówki.
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbijanie desek itp.

Karpiówki czy jakieś inne? Oczywiście chodzi o dachówki.


No o takie.... co sie na dach kladzie :D Grubosc to tak mniej wiecej 2,5 cm, dluzsze jak szersze. Sluza do brudzenia rak i doboku, rozbijania, a niektorzy na dach klada w wiekszej ilosci ;)

Pzdr CarpeDiem
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbijanie desek itp.
Stary, jak u ciebie w okolicy kładą dachówkę o grubości 2,5 cm to na pewno nie dla ochrony przed deszczem :) .
A tak na marginesie sa jeszcze dachówki mniej lub bardziej faliste a nawet płaskie, tez dłuższe jak szersze. Wypalane z gliny czy betonowe? Może gliniane z betonową "wkładką"? Oczywiście to nie wyczerpuje różnych typów tego cennego materiału ale daje chociaż ograniczony pogląd na sprawę. To o jakie Ci chodziło? :)
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbijanie desek itp.
Wiesz , nie bede sie upieral co do grubosci tych dachowek, bo pewny nie jestem, ale jak mi wpadnie w lape nastepnym razem to zmierze i napisze :) Te dachowki byly plaskie. Nie wiem co to za material, ale po strzale z piesci pekaja jak na amerykanskich filmach :) Ogladales moze filmy z TKD baaaardzo rodzimej produkcji (np. Cztery smalce i nietoperz, czy El kabalero de la trieste figura)? To wlasnie na tych filmach wystepuja w roli epizodycznej takie dachowki :D

Pzdr CarpeDiem

PS A na dachy to rozni ludzie rozne rzeczy klada... jest nawet taka stara sprochniala stodola z dziurami w scianach.... a na dachu tablica z napisem : "WITAMY UE" :wink:
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbijanie desek itp.
Nie widziałem tych filmów o których wspominasz. Ale te pare setek rozbitych dachówek mam na koncie :)
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbijanie desek itp.
Ira wymiatasz :wink: A ja na swoim koncie mam 1 :lol: Z dachowka jest tak jak z deska... po prostu ja rozwalasz :-)

Pzdr CarpeDiem
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbijanie desek itp.
Skoro twierdzisz że dachówki sie po prostu rozwala tak jak deski . . . mam trochę inne doświadczenia. Bo dachówka to nie deska, inaczej zachowuje się podczas pękania. Deska jest sprężysta i przez to bardziej "zdradliwa". Dachówki natomiast w chwili pęknięcia już nie ma. Pół centymetra deska spokojnie może się ugiąć. W przypadku dachówki już po niej. Dużo zależy od tego jaka technika i ile dachówek. To tak z mojego skromnego doświadczenia.
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbijanie desek itp.
Nie patrzylem pod katem budowy materialow do rozbic na dachowki ani deski :wink: Po prostu strzal w wyznaczone miejsce i pocalej filozofii :wink:

Pzdr CarpeDiem

W zasadzie tylko ja i IRA sie ostatnio udzielamy w tym temacie. Toz tylu was jest w tym dziale cwiczacych TKD, nie macie zadnych nie milych doswiadczen (badz milych :wink: ) z rozbiciami? Reke noge palca moze ktos zlamal? :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbijanie desek itp.
Palca u nogi - na egzaminie. Najpierw nas długo i namiętnie maglowali z teorii na niedogrzanej sali, potem, jak juz każdy ostygł, egzaminator kazał rozbijać... no i niedokładnie podwinąłem zgrabiałe z lekka palce ;)

Gizmo
  • 0

budo_yoshee
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warshava

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbijanie desek itp.

Dużo zależy od tego jaka technika i ile dachówek. To tak z mojego skromnego doświadczenia.


Czyli w sumie łatwiej rozbić 2 dachówki niż 2 deski? Czy nie da się tak generalizować?

A co do doświadczenia... :-) Czyżby Pan Irek?
Swego czasu bardzo się ucieszyłem, gdy mając 8 cup uniknąłem (jakiś gość chciał się ze mną zamienić i zmierzyć) walki z II Danem (o ile dobrze pamiętam?). ;-)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbijanie desek itp.
Ja bym nie generalizował że lepiej dwie dachówki niż dwie deski. Na pewno dachówy są mniej "zdradliwe" ze względu na dość dużą stabilność wytrzymałości o co trudno przy drewnie.
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbijanie desek itp.
Reka bardziej boli przy dachówkach :)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbijanie desek itp.
Mnie nie :)
  • 0

budo_piotr_wawa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TKKF Taekwon - Mokotów

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbijanie desek itp.

Mnie nie :)


No tak te twoje paluszki :)
  • 0

budo_taeyang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbijanie desek itp.
Dachówki zdecydowanie się lepiej łamią za to są mniej przyjemne w kontakcie bo twardsze, ale co najważniejsze nie odbijają energii.

Po prostu są kruche, a nie sprężyste, więc ich ugięcie jest dużo mniejsze, jeśli się nie boisz to są przyjemniejsze niż dechy. Nie wspominam o jednorodnej strukturze (no chyba że te ze wstawkami, ale to już inna rozmowa)

Jedyne minusy dachówek to możliwość skaleczenia, a tak same plusy i można kupić w normalnym składzie budowlanym,a z dechami jest wydziwianie. :lol:
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbijanie desek itp.

no chyba że te ze wstawkami, ale to już inna rozmowa

TA :)
  • 0

budo_hide
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbijanie desek itp.
To teraz ja mam pytanie troche z broda pewnie, nie smiac sie prosze :wink:
Jak to sie dzieje, ze na wszystkich filmikach/pokazach deski nabywaja pekniec idealnie po linii prostej ? Nigdy nie zauwazylem zadnych wiorow, drzazg itp. To sa jakies specjalne dechy ? Czy technika tak idealnie rozklada sile po materii ? :)
  • 0

budo_taeyang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbijanie desek itp.
Deski po łamią się w najsłabszym swoim punkcie czyli w miejscu połączeń słojów (normalka)

Drzazgi też bywają, a najlepiej sprawdzić samemu albo zobaczyć na żywo egzamin TKD.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbijanie desek itp.
Ja również nie widziałem.
hide, a jaka jest rozdzielczość tych filmów? Z jakiej odległości normalnie widzisz drzazgę? I to jest chyba odpowiedź na twoje pytanie. Drobiny drewna zawsze latają w powietrzu po rozbiciu, wystarczy sprawdzić podłoże. A tego na filmie juz nie widać.
  • 0

budo_hide
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbijanie desek itp.
Fakt, chocby te drzazgi byly to bym ich nie widzial na filmach. Ale chodzilo mi raczej o to, ze wiele razy widzialem lamana deske, Wy zapewne tez. Zwykla deske taka o chocby z plota na wsi :) [zakladam ze do rozbic sa inne i chcialem sie dowiedziec na czym polega sztuka skladania takiej deski] i zawsze jak taka nazwijmy to - zwykla deska - sie lamie to nie jest to zbyt rowne zlamanie tylko takie na jana wszedzie cos wystaje i ogolnie nie jest to tak jak na pokazach. Wiecie co mam na mysli ? Na czym polega roznica ?
Pozdrawiam :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024