Skocz do zawartości


Zdjęcie

N690 & Benchmade


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 & Benchmade
Kaligula
Popatrzyłem sobie na strone Benchmade+wizyta w Alercie i w zwiazku z tym mam kilka spostrzeżeń:
-N690 jest(na podstawie składu chem.) bardzo dobrą stalą- o ile nie spieprzy się w hartowaniu. Ale firma Benchmade słynie z doskonałej obróbki termicznej swoich noży, więc masz gwarantowaną dobrą klingę
- porównywanie cen noży Extrema Ratio do Benchmade jest mylące, bo ilość stali zużyta na ostrze np. Fulcruma jest nieproporcjonalna(dużo większa) do ilości stali zużytej do np. Monochroma. Co ważniejsze: inne jest zużycie narzędzi i czas potrzebny na wyprodukowanie ostrza dla Benchmade a inna dla np. Extrema Ratio- a to są największe koszty!
-Monochrome należy w linii Benchmade do Red Series, co oznacza, że podobnie jak np. Ambusch jest produkowany na Tajwanie. A to z kolei oznacza, że koszta robocizny(czyli największe wydatki) zostały bardzo obniżone. Średnio, koszt wyprodukowania noża na Tajwanie jest o połowę niższy niż w USA. Czyli jeżeli wybudujemy na Tajwanie własną fabryczkę noży, damy dobre maszyny, zatrudnimy wykwalifikowaną kadrę pracowniczą i wdrożymy rygorystyczny system kontroli jakości... to możemy otrzymać coś takiego jak Monochrome, Pika, Ambusch i inne.
Może tutaj tkwi sekret tych "najntańszych" noży?
Bardziej szczegółowe informacje powinien mieć Mars.
Przy okazji- Mars, pozdrawiam :D
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 & Benchmade
Drengir, byles w Alercie i widziales Gamera? jakie odniosles wrazenia? to jedyne miejsce w Polsce, gdzie maja go na stanie (chociaz mozna kupic taniej niz tam).
nie zwrocilem uwagi, ze jest produkownay na Tajwanie. mi to zwisa. poklon za to ze udalo im sie tak bardzo zbic cene :)
pozdro
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 & Benchmade
Witam Kaligula :D
W Alercie byłem, ale tego modelu akurat wtedy nie widziałem. Jednak oglądałem Ambuscha, jego wersję Mini i Monochroma- typowe produkty firmy Benchmade: dopracowane w detalach, dopieszczone, wykończone na 5+... Nie poznałbyś że wykonano je na Tajwanie. Myślę że Gamer z racji prostszej budowy i zastosowanej technologii nie będzie odstawał jakością i wykonaniem od Ambuscha czy Monochroma(wszystkie Made in Taiwan). Tutaj mniej bałbym się o jakość noża, ile o to, czy będzie ci pasić, po prostu.. Ale przy okazji wizyty w Alercie zwrócę na niego uwagę.
Aa, jeszcze jedna uwaga- tak z ekonomicznej strony, to cena zakupu materiałow do produkcji stanowi w ogólnym budżecie nieduży procent końcowych kosztów. Najdroższy jest czas pracy ludzkiej i maszynowej- dlatego uważam za sensowne, że tak wiele firm przenosi swoje filie na Wschód: do Japonii, Tajwanu.. Cena produktu końcowego jest sporo niższa(albo dużo niższa), jakość nie cierpi(z tym to różnie :? ) a ilość klientów wzrasta(wiadomo- cena). Ale to tylko moje subiektywne spostrzeżenia :-) (jestem ekonomistą, więc odrobinę się znam na prawach rynku 8) )
Zdrówko!
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 & Benchmade

Jednak oglądałem Ambuscha, jego wersję Mini i Monochroma- typowe produkty firmy Benchmade: dopracowane w detalach, dopieszczone, wykończone na 5+... Nie poznałbyś że wykonano je na Tajwanie.


ludzie co wy tak z tym Taiwanem??
Przeciez tu chodzi tylko o obnizenie kosztow robocizny !!!
Tam jest produkowane wiele rzeczy (patrz branza elektroniczna) - zreszta to i tak robia maszyny ktore ludzie tylko obsluguja (i wlasnie za ta obsluge dostaja mniej kasy niz przecietny amerykanin). A te maszyny sa takie same jak wszedzie.

Dlatego cena jest nizsza, ale jakosc wykonania niekoniecznie. Wiadomo ze produkcja masowa to produkcja masowa i zdarzaja sie niedopracoania.
I z tego powodu noze produkowane recznie sa drozsze od produkcji masowej.
A ze u BM sie to nazywa Red Class to nie znaczy ze to jest gorsze. Po prostu nikt sie z tym nie piescil przy produkcji i tyle. To dla mnie znaczy red class.
Powinnismy sie cieszyc ze taka firma jak BM oferuje tak tanie noze nie odbigajace jakoscia od innych.

Moze inne firmy tez powiny wziac wzor z BM :?: 8)

Pozdrawiam
KKamiLL
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 & Benchmade
No jasne KamiLL! Sebenza z Taiwanu! Sorry, ale dalekowschodnie produkty(Taiwan i spółka) kiepsko mi sie do tej pory kojarzą. Firmy BM to akurat nie dotyczy(noży z Red Class nie znam prawie wcale), ale podzespoły elektroniczne do niemieckich samochodów odbiegają jakością od japońskich.. Maszyny te same. Mam nadzieję że BM bierze na to poprawkę i jak widać, radzi sobie tam wcale dobrze.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 & Benchmade
Nie mowie zeby kazdy noz robic na tajwanie to bedzie taniej i lepiej bo taniej.
Ale mowie ze na przykladzie BM widac ze renomowana firma moze sobie pozwolic na wypuszczenie serii nozy tanszych (made in tajwan) a wcale nie gorszych.

Sebenza to noz kultowy i ma nim pozostac.
Ale swoje tez kosztuje. Bo to nie maszynowa robota.

A co powiesz na tansza odmiane Camillusa CUDA Dominator - cude heat??
Camillus tez widocznie stwierdzil ze to fajny nozyk i zrobili tansza wersje - bardziej przez to dostepna

Nie wiem gdzie to jest robione ale wyglada calkiem przyzwoicie - sprawia wrazenie solidnego sprzetu. A przy tym kosztuje 3 czy nawet 4 razy mniej.
Wiadomo inne materialy ale to wciaz camillus. I pewnie forma o jakosc sie postarala

KKamiLL
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 & Benchmade
no dobra, to kto zamawia teraz noz ze sklepu w necie w ktorym maja Gamera? jakos mi sie nie chce samemu placic dodatkowo polowy ceny noza na przesylke :)
pozdro
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 & Benchmade
dodam jeszcze ze nie tak latwo znalesc sklep w ktorym mozna dostac ten noz :)
pozdro
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 & Benchmade
To juz chyba wszyscy zainteresowani wiedza ;)

W Niemczech w jednych jeszcze nie ma, a w innych jest "noch nicht lieferbar".

Jak sie ktos do niego dorwie, to popiszcie cos, prosze, poslinie sie.

A ja Wam w zamian napisze, jak sie Endura sprawuje i Necker :)


Aha, do tematu - troche porzezbilem dzisiaj w drewnie monochromem, jakie pietnascie minut chyba. Cial jak zyleta od poczatku do konca, ale teraz juz go trzeba troche poprosic, zeby golil ;)
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 & Benchmade
widze Rybak ze ostro z kopyta ruszyles z zakupami nozy :)
k... bede moze zmuszony kupic w alercie. zeby tylk onie wyszlo jak z fallem s1 - na forum pytalem sie w pazdzirniku, kupilem w maju nastepnego roku :/
pozdro
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 & Benchmade
Chłopaki- nie wart drzeć kotów o ten Taiwan :) Mnie się te nożyki z Red Class podobały(wizualnie). Inna sprawa: Kaligula, faktycznie, nielatwo znaleźć Gamera w sklepach internetowych! Ponadto zazwyczaj jest tak(w moim wypadku tak było), że wysyłka za każdy kupiony w Necie nóż jest liczona osobno(cholera, tak!). Kupowałem dwa noże(w Bestkniwes) i płaciłem dwa razy za wysyłke(choc jedna paczka). Ale jeżeli znajdziesz sklep w którym maja Gamera to daj znać na prv.
Zdrówko :D
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 & Benchmade

zazwyczaj jest tak(w moim wypadku tak było), że wysyłka za każdy kupiony w Necie nóż jest liczona osobno(cholera, tak!)

8O 8O 8O no to porazka... alert.com.pl... znalazlem pare sklepow w necie - poszly na priva jak chciales - nawet nie wiem czy wysylaja do nas. czuje ze bedzie jak z s1, albo nawet gorzej
pozdro
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 & Benchmade

widze Rybak ze ostro z kopyta ruszyles z zakupami nozy :)

Ale bez przesady ;)

Takie tam zakupki, dostalem troche kaski na urodziny, to trzeba wykorzystac, nie? Poza tym na Endure juz czekam ponad dwa tygodnie, Neckera zamowilem akurat wczoraj...

A im wiecej sie tak przygladam tej "czerwonej serii", to i oba Ranty Pardue mi sie coraz bardziej podobaja.

Ale na razie to koniec zakupow, niestety, dzisiaj niezla kaske wydalem na takie tam duperele dla malej, a jeszcze wozek trzeba kupic i jeszcze pare innych rzeczy czeka ;)


drengir - tez Ci priva poslalem ;)
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 & Benchmade
no, kaska na urodzinki to obowiazkowo na noze!!!! :)
ranty tez mi sie podobaja, ale nie te pochwy - mam co do lasu brac, wolalabym do miasta za pasek/teklok
mowilem sobie 2 tygodnie temu ze do konca wakacji nic nie kupie (za cos trzeba pic, nie?) a tu coraz to nowe rzeczy wchodza na tapete... ale trzeba byc twardym! w pazdzierniku zobacze na co mi zostanie, na gamera mysle ze na pewno
pozdrawiam
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 & Benchmade
Zwlaszcza DPT jest bardzo sympatyczny, ale pochwy faktycznie takie troche... No nie wiem.

Na razie nie moj problem ;)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 & Benchmade
No.

Cala trojka juz jest w ofercie w dwoch wymienionych przeze mnie uprzednio sklepikach, z tym, ze w Toolshopie nadal "nicht lieferbar".

Ceny Gamer 42.50-43 euro, oba Ranty 62.50-65 euro.

O - wlasnie do Wolfstera zajrzalem, on tez juz je ma, 39 i 59 euro, czas dostawy normalny, +-14 dni.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 & Benchmade
Rybak przynaj sie, kiedy pierwszego Microtecha kupujesz ? ;)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 & Benchmade
MT?

A po co?

Z monochroma jestem bardziej, niz zadowolony, wyrwalem sie teraz na Endure i Neckera (urodziny mam niedlugo i mi troche nadprogramowej kaski wpadlo), a nastepnym "powaznym" krokiem (taki np. Gamer to raczej taki niepowazny "kroczek" by byl ;) ), to bedzie Military, bo jak go potrzymalem, to mi sie nie chcial odkleic.

Ale to jest odlegla przyszlosc - na razie to mam w planie zakup wozka i takie tam ;)

Microtech can wait.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024