Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zasady Kyokushin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Kyokushin
Zasady go nie zabraniają, ale nikt go nie stosuje ze względu na znikomą wartość bojową to po pierwsze, a po drugie uważam że mae geri jodan jest bardzo skutecznie o czym wielu już ludzi się przekonało w czasie walk.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Kyokushin

a po drugie uważam że mae geri jodan jest bardzo skutecznie o czym wielu już ludzi się przekonało w czasie walk.


Yamaki vs Kurosawa z Mistrzostw Swiata IKOK Matsui z1995 roku - Kurosawa 2 razy zainkasował mae geri jodan ...

znacznie skuteczniejsze od mae kage jest kakato oroshi geri .
  • 0

budo_]aszczur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Kyokushin

Może mi sie źle wydaje ale chyba na zawodach nie można mae kage

Moze dlatego, ze bojowa wartosc tej "techniki" jest zerowa?

Czy ja wiem czy zerowa? Sam oberwałem kiedyś czymś pośrednim między uchi keage a mae keage. Przez dwa dni nosiłem jakby ślad po żelazku na czole.

Na zawodach widziałem jak chłopaczkowi skasowano nos w podobny sposób.
  • 0

budo_piotrek0589
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z DOJO

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Kyokushin

Może mi sie źle wydaje ale chyba na zawodach nie można mae kage

Moze dlatego, ze bojowa wartosc tej "techniki" jest zerowa?

Czy ja wiem czy zerowa? Sam oberwałem kiedyś czymś pośrednim między uchi keage a mae keage. Przez dwa dni nosiłem jakby ślad po żelazku na czole.

Na zawodach widziałem jak chłopaczkowi skasowano nos w podobny sposób.


Wszystko zależy od wyszkolenia przeciwnika.
Są jednak techniki bardziej skuteczne.
  • 0

budo_]aszczur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Kyokushin

Moze dlatego, ze bojowa wartosc tej "techniki" jest zerowa?

Czy ja wiem czy zerowa? Sam oberwałem kiedyś czymś pośrednim między uchi keage a mae keage. Przez dwa dni nosiłem jakby ślad po żelazku na czole.
Na zawodach widziałem jak chłopaczkowi skasowano nos w podobny sposób.

Wszystko zależy od wyszkolenia przeciwnika.
Są jednak techniki bardziej skuteczne.

Pewnie, że zależy. Pewnie, lewy prosty.
  • 0

budo_cooler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Iława

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Kyokushin

znacznie skuteczniejsze od mae kage jest kakato oroshi geri .



fakt. oroshi kakato to potężna technika
często wykonywana podczas zawodów
  • 0

budo_piotrek0589
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z DOJO

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Kyokushin

Moze dlatego, ze bojowa wartosc tej "techniki" jest zerowa?

Czy ja wiem czy zerowa? Sam oberwałem kiedyś czymś pośrednim między uchi keage a mae keage. Przez dwa dni nosiłem jakby ślad po żelazku na czole.
Na zawodach widziałem jak chłopaczkowi skasowano nos w podobny sposób.

Wszystko zależy od wyszkolenia przeciwnika.
Są jednak techniki bardziej skuteczne.

Pewnie, że zależy. Pewnie, lewy prosty.


To jednak jest zabronione w zawodach kyokushin :)
  • 0

budo_biceps
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Kyokushin
lewy prosty zabroniony? Wcale nie! Można go uderzyć na korpus :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Kyokushin
IKO 3 Matushima dala ostatnio taka plame ,ze szkoda slow gosciu prowadzi organizacje bez rejestracji i uprawnien instruktorskich ,ktore by byly honorowane w Polsce i dlatego Drewniak go zalatwil pismsme na policje i do wlaz miasta.
Zawody odowlano dzien przed nie zwracajac uwagi na to ,ze ludzie trenowali i ciezko sie przygotowywyali od tygodni aby jakos sie zaprezentowac.
Najwiecej wspolczuje tym co zrzucali wagi a bylo takich nie malo.

Z tego co wiem w KK-kan nie ma problemow ze startem w ich zawodach .
wszelkie szczegoly i regulaminy zawodow mozna znalesc na stronie POKK
www,kyokushinkan.pl - milej lektury
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Kyokushin

IKO 3 Matushima dala ostatnio taka plame ,ze szkoda slow gosciu prowadzi organizacje bez rejestracji i uprawnien instruktorskich ,ktore by byly honorowane w Polsce


Dobrze, dorbrze, a sprawdzałes to? rozamwiałes z tym"gosciem"? czy tylko posługujesz sie informacjami usłyszanymi od kogos?Zweryfikuj najpierw to co wiesz, a potem pisz na forum, bo ten"gosc" jak najbardziej ma papiery i kwalifikacje dotego zeby prowadzic zajecia, a jego organizacja nie jest nielegalna, posiada swoj zarzad i statut...a jezeli wiecej Ciebie interesuje, to skontaktuj sie bezposrednio z sensei Kucfirem.


]i dlatego Drewniak go zalatwil pismsme na policje i do wlaz miasta.


Ok, tylko ,ze w takim wypadku zdrowo myslacy człowiek, kontaktuje sie bezposrednio z zainteresowana osoba, czyli z organizatorem zawodow i sprawe wyjasnia.Tutaj to akurat władze miasta dały plame, a nieorganizator, bo to rodzi precedens, ze kazdy kto ma kilku znajomych wyzej postawionych moze zablokowac jakakolwik impreze robiona przez inna organizacje.Władze miasta powinny skontaktowa sie z panem Kucfirem...A działania Drewniaka miały na celu niedopuszczenie do udziału w tych zawodach ludzi z kilku organnizacji Kyokushin działajacych w Polsce.Trzy organizacje Kyokushin ja jednej imprezie to chyba za duzo jak dla niego.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Kyokushin
Ja tam osobiście nic nie wiem, ale myślę że akurat nasz karateka za bardzo żyje w przeświadczeniu, że kyokushinkan tak oblubioną jest przez Drewnika. Otóż na tyle krótko funkcjonujecie, że jeszcze nie raz wystawicie się na strzała panom od Matsui więc proponuję raczej łączyć wysiłki przeciw aniżeli publikowanie niesprawdzonych informacji :(
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Kyokushin
Wiesz co to ty chyba przekazujesz nie sprawdzone informacje jak takis mdry i wszystko wiesz to napisz lub daj kopie KRS i uprawnieD -zapewniam ciebie,ze to legalnie i nie podlega tajemnicy panstwowej i sluzbowej.

Kontaktowalem sie z panem Romanem i doskonale wiem co pisze.

PS. Jezeli organizacja dziala z prawem to wladze miasta nie moga naruszac ustawy o stowarzyszeniach pomimo tycyh niby jakis znaj9omosci wyzej ( komuna sie skonczyla).

Fajny powód podales ale moze wymyslisz inna Bajke dla dorosych o tcyh niby 3 organizacjach KK -hehhehehe to nie powod ( bo nikt nie zabroni rozbic turniejów karate dal 10 organizacji KK jak beda-pa
:wink:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Kyokushin

Wiesz co to ty chyba przekazujesz nie sprawdzone informacje jak takis mdry i wszystko wiesz to napisz lub daj kopie KRS i uprawnieD -zapewniam ciebie,ze to legalnie i nie podlega tajemnicy panstwowej i sluzbowej.

Kontaktowalem sie z panem Romanem i doskonale wiem co pisze.

PS. Jezeli organizacja dziala z prawem to wladze miasta nie moga naruszac ustawy o stowarzyszeniach pomimo tycyh niby jakis znaj9omosci wyzej ( komuna sie skonczyla).

Fajny powód podales ale moze wymyslisz inna Bajke dla dorosych o tcyh niby 3 organizacjach KK -hehhehehe to nie powod ( bo nikt nie zabroni rozbic turniejów karate dal 10 organizacji KK jak beda-pa
:wink:


Przepisy prawne:
Ustawa z dnia 18 stycznia 1996 roku o kulturze fizycznej ( Dz.U.z 2001 roku Nr. 81 poz.889 ze zm.), Ustawa z dnia 7 kwietnia 1989 roku Prawo o Stowarzyszeniach ( Dz.U.z 2001 roku Nr.79 poz.855 ze zm.)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Kyokushin
Do mnie to napisałeś bo już lekko zwątpiłem ?
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Kyokushin

Wiesz co to ty chyba przekazujesz nie sprawdzone informacje jak takis mdry i wszystko wiesz to napisz lub daj kopie KRS i uprawnieD -zapewniam ciebie,ze to legalnie i nie podlega tajemnicy panstwowej i sluzbowej.


Wiesz co ja wiem to co musze wiedziec, ale w przeiwienstwie do Ciebie , ja rozmawiałem z sensei Kucfirem i wiem ze to co on robi nie jest nielegalne i ze wszytkie uprawnienia posiada, natomiast Ty drogi Karateko niestety nie rozmaiałes z sensei Kucfirem, wiec prosze nie Cie nie mow tego czego poprsotu nie wiesz...

Ty chyba juz ze wszytkimi szefami organizacji rozmawiałes, tylko jakos nikt z Toba nie chciał rozmawiac...


Fajny powód podales ale moze wymyslisz inna Bajke dla dorosych o tcyh niby 3 organizacjach KK -hehhehehe to nie powod ( bo nikt nie zabroni rozbic turniejów karate dal 10 organizacji KK jak beda-pa
:wink:



No widzisz jak ty jednak mało wiesz... W zawodach miały wziac udział :ShinKyokushin,IKOK Matsushima,IKOK Matsui(Kielce od Drewniaka były tez na poprzednich zawodach), KyokushinKan - dla Drewniaka to jest tylko i wyłacznie konkurencja , zagrozenie, ze inni moga sie dogadac i wystartowac w jednych zawodach, robic cos poza nim, ... wez jescze pod uwage liczbe klubow , ktore sa poza PZK ( nie licza oczywisce tych ktore sa jednoczesnie w Pzk i Kyokushin Kan).Wnioski chyba potrafisz wyciagnac sam ...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Kyokushin
Szanowny panie nie bede publikowaB prywatnej korespondencji na forum ,gdyz pan Roman sobie tego nie zyczy !

A Kilece i Skarzysko najwicej najezdzaly na IKO 3 podczas WZD PZK w Warszawie jakie odbyl sie w 26 czerwca .
Ty sobie mow a ja zdrów
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Kyokushin

A Kilece i Skarzysko najwicej najezdzaly na IKO 3 podczas WZD PZK w Warszawie jakie odbyl sie w 26 czerwca .
Ty sobie mow a ja zdrów



Ale fakt jest faktem ,ze udział wzieły w tych imprezach , a to ze teraz zachowuja sie tak a nie inaczej to juz swiadczy tylko o nich ...pzdr
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Kyokushin

A Kilece i Skarzysko najwicej najezdzaly na IKO 3 podczas WZD PZK w Warszawie jakie odbyl sie w 26 czerwca .
Ty sobie mow a ja zdrów



Ale fakt jest faktem ,ze udział wzieły w tych imprezach , a to ze teraz zachowuja sie tak a nie inaczej to juz swiadczy tylko o nich ...pzdr


Chlopie wzieli udzial bo im kazano aby zdabac od wewnatrz ps. organizacje i to cala prawda. A jak sie tym zachwycasz to tylko swiadczy o tym,ze malo wiesz jeszcze o tym co oni potrafi .mam nadziej,ze wiesz kto to Oni!!!!!!!1 :wink:
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Kyokushin

Chlopie wzieli udzial bo im kazano aby zdabac od wewnatrz ps. organizacje i to cala prawda. A jak sie tym zachwycasz to tylko swiadczy o tym,ze malo wiesz jeszcze o tym co oni potrafi .mam nadziej,ze wiesz kto to Oni!!!!!!!1 :wink:



Niesadze zeby im kazano wziac udział.No ,ale jednak fakt pozostaje faktem ...nie chce sie dalej spierac kto ile wie i kto ma racje,bo nie o to chodzi .Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje i mysle ze jednak wiem wiecej na temat Federacji niz TY.Pzdr
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Kyokushin
Jak wiesz wicej wic do choloery jasnej podaj wre[cie nrumer rejestru tej pseudo organizacji? :evil: i na tym temat zakoDczymy a ja ciebie przeprosz oficjalnie na forum , a je|eli tego nie ucznisz to poprostu ja mam pracj i ty przeprosisz mnie ok :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024