Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ka-Bar kukri


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ka-Bar kukri
dzieki panowie za rady
ale tansza wersje cold steela kukri kupilem i wlasnie - ksztalt i wywazenie odpowiada mi jaknajbardziej ale ma jedna wade - cienka klinga - za cienka, pomijam chamski i ordynarny szlif (wkrotce zdjecia) bo dalem juz do tuningu
ale wlasnie boje sie o to ze szlag trafi na czyms grubszym ze wzgledu na cienką stal - dlatego moje pytanie o to jaka gruba klinge ma kabar - jezeli przynajmneij 5 mm to juz by bylo lepiej
ksztalt mi odpowiada wlasnie do rąbania galezi itp. - ostatnio na obozie mialem naciąć 40 kijów na ognisko dla dzieci - zgadnijcie ile trwalo to przy pomocy "osy" - ale moze sie trafic cos grubszego do przedziabania - dlatego chcialbym grubsza klinge
tak czy inaczej cold steela kupilem z zamiarem "zajechania" go w ciagu 12 dni obozu w lesie - skatuje jak tylko sie da i wszystko opisze a w miare mozliwosci zrobei zdjecia
no i dam zdjecia szlifu w orginale i po tuningu

jakos mam slabosc do kukri - cholernie mi sie podoba i rewelacyjnie mi "lezy" ale na cold steela mnie nie stac na arzie
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ka-Bar kukri

boje sie o to ze szlag trafi na czyms grubszym ze wzgledu na cienką stal - dlatego moje pytanie o to jaka gruba klinge ma kabar - jezeli przynajmneij 5 mm to juz by bylo lepiej
no i dam zdjecia szlifu w orginale i po tuningu

Cienki? Tzn. ile?
Bo CS LTC Kukri ma 3.2mm grubości (niedawno wprowadzono wersję z szlifem płaskim pełnym i ma 5mm, ale samej krawędzi w - biorąc pod uwagę zmianę szlifu - raczej to nie wzmocniło...) ale nie słyszałem aby ktoś z tego powodu się skarżył.
Moja maczeta USAARMY (Ontario) ma w porywach 3mm (miejscami 2.8mm) i nie to jest problemem ( w końcu to nie sprzęt do podważania a z racji niskiego HRC nawet mocno odgięty nie pęknie ) tylko stosunkowo miękka krawędź tnąca, która ma tendencję do zawijania się i wgniatania przy rąbaniu drewna. Tu zaleta CS LTC Kukri z CarbonV/59HRC...ale wywalasz 160USD zamiast tych 20USD za Kukri-Machete.
A co do Ka-Bar'a Kukri: nie sądzę aby miał więcej niż 3mm, bo przy płytkim szlifie częściowym (sabre-grind) byłby z klingą 5mm po prostu za ciężki.
Pozdrawiam
Heimdall
ps: Daj znać jak skatujesz ColdSteel'a!
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ka-Bar kukri
ja tak tylko nieśmiało - w kwestii "historycznej" - przypomnijcie sobie DO CZEGO PRZEDE WSZYSTKIM słyżyć miało khurki .... i KOMU...

:)

pozdrawiam

PS. A do cięcia małych drzewek, patyków (ilość 40>) itp elementyów - osobiście sugeruję małą siekierę Fiskarsa - RE-WE-LA-CJA! Gdzieś zresztą na forum, ktoś ją opisywał... :D
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ka-Bar kukri
No Panie Sabertooth, przecież wiadomo iż kukri powstało jako domowe EDC, z zastosowaniem do cięcia bakłażanów, pomidorów i dyni szerokolistnej.

:) :) :)
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ka-Bar kukri
okej wiec jak chcecie to kilka zdjec kukri za 100 pln
Dołączona grafika
to widok z innymi dla porownanai wielkosci
Dołączona grafika
to z CRKT M21
Dołączona grafika
tak leży w łapie
Dołączona grafika
a tu widac chamski szlif - poszedl do tuningu jak bede mail to zrobie zdjecia po
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ka-Bar kukri

No Panie Sabertooth, przecież wiadomo iż kukri powstało jako domowe EDC, z zastosowaniem do cięcia bakłażanów, pomidorów i dyni szerokolistnej.

:) :) :)



No... przecież, a do tego żołnierzom przydawał się do strugania zapałek na wykałaczki... no comment
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ka-Bar kukri
slyszalem ze Ghurkowie robili najbardziej zajebiste wykałaczki w tej części kontynentu :) :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ka-Bar kukri
Jak to bylo z tym angielskim majorem, dowodca zdaje sie batalionu Gurkhow we Flandrii?

Dziennikarz - czy to prawda, ze panscy Gurhowie obcinaja Niemcom glowy i susza je w swoich kwaterach? Czy kukhri nadaje sie do obciacia glowe doroslemu czlowiekowi?

Major - Nie wiem, nie naruszam prywatnosci moich zolnierzy w ich kwaterach, a kukhri nadaje sie do wszystkiego i jest zgodny z regulaminem mundurowym Armii Jego Krolewskiej Mosci :)
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ka-Bar kukri
...AMEN! :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024