Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tank vs. Cro-Cop!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_watson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 397 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tank vs. Cro-Cop!!!!
W moim odczuciu Mirko powinien poprawić swój boks, jak na zawodnika K1, jest on u niego dużym brakiem. Opuszczona garda, mało urozmaicone ciosy itd. To że został znokautowany to była tylko kwestia czasu. Niestety po KO w walce z Randelman'em nie pracował nad tym.

Z Randelmanem to był przypadek. Wydaje mi się, że Cro-cop nie podszedł do tej walki na tyle poważnie na ile powinien był podejść.
Chciałbym przypomnieć, że Cro-cop wywodzi się z boksu jako takiego i tam stoczył około 40 walk amatorskich - z niezłymi wynikami ( jeżeli się mylę to niech mnie ktoś oświeci ).
Przypominam również, że walki przed czasem kończy nie tylko techniką Dollyo w ryj ( :) ) ale też łapami... prostym przykładem jest walka z Sappem. Oczywiście ... treningu nigdy za wiele, ale pamiętajmy też o faktach.
  • 0

budo_blitz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Tank vs. Cro-Cop!!!!
Stwierdzić że CC ma spore braki bokserskie to myśle tak jakby chybić kulą z 10 m w stodołę. Fakt że uważany jest za jednego z najlepszych specjalistów od kopnięć i z tego głównie słynie o niczym nie świadczy, zwłąszcza że specjalisci pytani ogólnie o stójkę CC mówią co innego. A raczej stanowczo stwierdzają ze jest on kompletny.

Fakt, że Ci miszczowie w ferworze walki gdy patrzy na nich kilkadziesiąt tysiecy ludzi a adrenalina mało czachy nie rozwali - nie do końca wyprowadzają np. lewy prosty tak jak uczą nas nasi trenerowie tj. czuwając przedewszystkim by stópka nie skręcała się w miejscu i stała pięknie pod kątem 45 a nie 49 stopni, czy opuszczają rączki... moim zdaniem i zapewne zdaniem osób oglądających nałogowot ak jak ja, np. boks zawodowy ( myśle ze to najlepszy przykład) nie ma większego znaczenia.
Herostrates !! założe się ze widziałeś nie jedną walkę o mistrzostwo świata wykonaniu mistrzów pięści, którzy ręce trzymali w "kieszeniach" jakby nigdy nie wiedzieli co to garada. Napewno można w jakimś stopniu powiedzieć ze to loteria ale niktórzy ciągną na tej loterii całymi latami i jakos nikt im krzywdy zrobić nie może.
  • 0

budo_dusza
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BYTOM

Napisano Ponad rok temu

Re: Tank vs. Cro-Cop!!!!
Tank vs CroCop ????? myslalem ze Mirko wyzej sie ceni ...Tank nie dosc ze dziadek to jeszcze leje sie jak farmer z przydroznej knajpy w stanie texas
  • 0

budo_herostrates
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 265 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skądinąd (Gdańsk)

Napisano Ponad rok temu

Re: Tank vs. Cro-Cop!!!!
Anduina
"Fakt - zobaczymy. Ale moim zdaniem Mirko wygra. Przeciż musi sobie zdawać sprawę że 2 ostatnie walki nie były najlepsze i trzecia taka nie wróży mu dobrej przyszlości. To nieszczesne KO miało miejsce juz jakiś czas temu więc w sumie powinien się pozbierać."

Watson
Cro Cop nie wywodzi się z boksu tylko z kicka

Blitz
Cro Cop ma doskonałą lewą rękę (ale tylko cios prosty, choćby nokaut Sappa), posiada także niespotykany refleks i w tym nadrabia braki. Jakkolwiek braki bokserskie są widoczne nawet dla laika (moja ukochana). Pierwsza kwestia to prawie zero ciosów sierpowych i haków. Kolejna sprawa to zero klinczu w wykonaniu Cro Copa. Podstawą w mma jest "wchodzenie na cios" czyli skracanie dystansu a Mirko tylko odskakuje odchylając głowę. Polecam walkę Silvy z Cro Copem. Silva pokazał jak się boksuje. No i oczywiście garda.
Zeby nie było, bardzo lubię Mirko i mu kibicuję jako jednemu z najlepszych "stoikiów" na swiecie jednak obiektywnie rzecz ujmując w pracy rękom ma on pewne braki. Oczywiście posiada on swój specyficzny styl, doskonały refleks, obrone przed sprowadzeniami, dobry balans no i oczywiście kopnięcia i pewnię dzieki niemu jest on bardzo dobry. Jakkolwiek KO Randelmana nie było nieszczęsliwym przypadkiem, a jedynie wylkorzystaniem notorycznych błędów w obronie.
Porównywanie K1 z MMA jest trochę nie na miejscu, w K1 wiele ciosó mozna odebrać na rękawice, a w mma juz to odpada.
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Tank vs. Cro-Cop!!!!
Pytałam o co chodzi, ale chyba już wiem. Nie użyłam słowa "nieszczęsne" aby umniejszyć osiagniecia Randelmana, tylko raczej żeby określić skutki tego KO dla Mirka :)
  • 0

budo_blitz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Tank vs. Cro-Cop!!!!
Herostrates

Zapewne ma jakies braki, każy z nas jakieś ma, because nobody is perfect:)
Nie twierdze, że w jakimś stopniu nie masz racji. Ja tylko pisze o swoich wątpliwościach.
No bo czy fakt, że CC ( jak zauważyłeś) nie używa ciosów sierpowych i haków z taką częstotliwością jak Mike Tyson od razu ma świadczyć o jego brakach bokserskich ? W tej chwili przypomina mi sie co zawsze i do znudzenia powtarzał mój pierwszy trener od boksu pan Kukier. Mianowicie ; jego zdaniem, do tego aby zostać mistrzem świata w boksie wystarczy mieć opanowaną perfect jedną akcję : lewy - prawy prosty( pomijajac prace nóg, refleks, kordynacje ruchową). Być może to tylko osobiste spostrzeżenia tego pana, ale Pan Kukier to wychowanek "Papy" , Mistrz Europy w wadze muszej, 6 krotny mistrz Polski i Olimpijczyk, wieć chyba wiedział o czym mówi. Ponadto w tym momencie kojarze co najmniej z kilkanaście walk, tych z najwyższych pułek w których to jeden zawodnik kompletnie deklasował drugiego samym ( albo aż) lewym prostym. Nic poza tym. Perfekcyjny, zabójczo szybki i dokładny lewy prosty, cudowna koordynacja ruchowa i praca nóg i to niejednokrotnie wystarczało aby demolować rywala przez 12 rund. To zapewne nie widowiskowe dla widzów przed TV, którzy dodatkowo nie mając bladego pojęcia o boksie, nie widza w nim nic próćz młócenia sie po głowach - ale jakie skuteczne i destrukcyjne !! Czy o takim zawodniku równiez należy powiedzieć że ma braki w arsenale bokserskim. Nie sądze:D
Co do walki CC z Sappem... atomowe przyje...lewą ręka on ma niewątpliwie :D . Ale akurat w walce z Sappem wieksze znaczenie chyba miał fakt ,gdzie Bestia zostałą trafiona ( obszernie to komentowano).Mirco rąbnął go w okolice oczu trafiając w nerw. Co było widać potem w ruchach buźki Bobka i minach jakie stroił :D . Nie pisze tego tytułem jakiejś polemiki, tylko na zasadzie ciekawostki. Bo bestia jest ogromna a wyłozyłą sie po trafieniu dużo mniejszego kolesia w okolice kości policzkowej a nie brody. Więc nie wykluczone ze Miro miał ciut szczęscia.
Co do walki z Randlemanem - tez jesten zdania ze to wypadek przy pracy ale nie pisze juz więcej bo i tak chyba przesadziłem z obszernością tego posta :D
Pozdrawiam :D
  • 0

budo_dusza
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BYTOM

Napisano Ponad rok temu

Re: Tank vs. Cro-Cop!!!!
jesli Sapp nie zaciagnie cie do naroznika to nie jest tak trudno go trafic
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Tank vs. Cro-Cop!!!!

Ale mam nadzieję, że Przeurocza Anduina zechce sie odnieść do moich gdybań i o ile wiadomo jej coś więcej na temat formy tych sparingów - sprostować mnie :D


Ja nie, ale Mirko prostowal po walce. Jak ktoś jeszcze nie widział to zwrócę uwagę :)


And "Cro Cop" said he can say this was a rematch between he and Ooyama in a way. Before he fought his first MMA fight with Fujita, it was 2001 in August, Ooyama came with Mr. Ishi and they paid him a visit in Los Angeles at the gym where he was training. Mr. Ishi asked Ooyama to show him some moves on the ground. He said he laid down and Ooyama came into his guard and Ooyama wanted to strangle him, He was shocked..."Cro Cop" thought this was training. "Cro Cop" said Ooyama just tried to show him, to prove something that "he almost choke him but nothing happened of course because maybe one or two minutes, and then somebody said, break, break, that's enough, that's enough, they are starting to fight each other. So it's a rematch in a way.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024