Skocz do zawartości


Zdjęcie

Victorinox vs. Wenger


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Victorinox vs. Wenger
... jak w temacie... pytam z ciekawości... :-) Ja osobiście jestem szczęśliwym posiadaczem małego Wengera.
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Victorinox vs. Wenger

... jak w temacie... pytam z ciekawości... :-) Ja osobiście jestem szczęśliwym posiadaczem małego Wengera.


Od lat używam Victorinoxa
( [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ), głownia blokowana - 8.5 cm (w linku przesadzili z tym 11 :wink: ), a więc nadaje się nawet do drobnych prac "kuchennych"+ narzędzia: korkociąg; otweracz do butelek-puszek-zarazem śróbokręt; całkiem skuteczna piła do grewna; przebijak-szydło; oraz sierpowate ostrze ząbkowane faliście i zakończone na okrągło, podobno do oprawiania zwierzyny ale sprawdza się świetnie w nacinaniu izolacji oraz prac gdzie tniesz coś włóknistego a zarazem nie wskazany jest ostry czubek (np. rozcinanie ubrań czy pasów w sytuacji awaryjnej).

Właściwie mam takie dwa 8) , jeden (czerwony) ciągle w ruchu, zaś oliwkowy śpi w szufladzie na wypadek tragicznej śmierci :wink: lub zaginięcia pierwszego. Po kilkuletnich experymentach z różnymi Victorinoxami ten model uznałem za najbardziej optymalny wobec moich potrzeb i chyba tak już zostanie... Polecam!

ps: Z Wenger'em nie miałem nigdy do czynienia więc nie wypowiadam się na temat ewentualnych porównań...
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Victorinox vs. Wenger
bezapelacyjnie victorinox!
wenger przegrywa zdecydowanie ze względu na jakość wykonania, materiały (przede wszystkim rękojeści i elementów zwalniających blokade, głupich patentów) i projekt (zwyczajnie brzydki jest). że już nie wspomne o tym że u nas jest o wiele droższy od victorka.
  • 0

budo_fujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Victorinox vs. Wenger
Ja miałem w życiu kilka victorinoxów i wszystkie były super jakości. Za to wengerów nie miałem przyjemności przetestować.
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Victorinox vs. Wenger
Mam Victorinoxa otwieranego jedną ręką, z linerlockiem. Noszony poziomo na pasku w etui na komórkę, z magnetycznym zamkiem. Po prostu idealne EDC.

Z ciekawostek duży śrubokręt i otwieracz do kapsli też jest blokowany linerlockiem i można nim sporo zdziałać, jeśli kogoś chwilowo nie stać na PryBaby ;) , a nie chce niszczyć głównego ostrza.

Do tego bardzo agresywna piła (niestety nie blokowana), otwieracz do puszek z małym śrubokrętem płaskim, śrubokręt krzyżakowy (Philips) i szydło. Wykałaczka i mała pęsetka. Kółko do łańcuszka/rzemienia. Całkowicie nierdzewny.

Z Wengerem trudno mi porównywać, bo nigdy nie używałem, ale chyba nie mają modelu otwieranego jedną ręką ...
  • 0

budo_illander
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Victorinox vs. Wenger
Od lat uzywam victorinoxa, moze troche za duzy jak na edc (ostrze z jakas dziwna blokada, pila, nozyczki, kabinerki, i inne) ale swietnie sie sprawdzil w wielu sytuacjach 8)
Tak z innej beczki to czego tak wlasciwie uzywal McGyver?:) Bo zawsze myslalem ze victroinoxa a teraz to juz sam nie mam pewnosci. :oops:
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Victorinox vs. Wenger
McGyver używał victorinoxa :D .. gdyby nie ten serial możliwe że wielu z nas nie posiadałaby tego noża :) , sam mam victorinoxa, taki zwykły folderek bez blokady, mimo tego że mam go parę lat i jego ciągłego używania nie ma żadnego blade-playa, ogólnie mam wrażenie że jako EDC w tym wymiarze cenowym voctorinox jest nie do pobicia :) , można się tylko do tych plastikowych okładzin i wiecznie gubiących się wykałaczek i pincety przyczepić (i tej pieprzonej sprężyny w nożyczkach) ale reszta jest w porządku...
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Victorinox vs. Wenger
Z osobistych doświadczeń, wiem, że Victorinox różni sie (przede wszystkim) tym od Wengera, że łatwiej się go gubi (Victorinoxa) :wink:

Jeśli chodzi o jakość wykonania, specjalnych różnic nie stwierdziłem. Choć fakt, że W. jest droższy. Ma też troche inny kształt ostrza.

Wengera swojego męczę teraz BARDZO - w związku z remontem. Jak na dzień dzisiejszy, nic (poza kilkoma rysami) mu nie jest...
  • 0

budo_jabar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: Victorinox vs. Wenger
ja dorzucam się do głosu na Victorinoxa w opcji "mam"
Nie używałem innych scyzoryków.
mam w nim blokowane ostrze, nożyczki, kombinerki...
trochę przekombinowałem z wyborem, bo te bajery nie są mi zbytnio potrzebne w scyzoryku, a przez nie jest on zbyt gruby - przynajmniej jak na mnie. Teraz leży sobie w szufladzie... Za to często korzystam ze śrubokrętów jakie również są zamontowane w tym Victorinox'ie. Tylko wkurzające jest to, że nie są blokowane - kilka razy zamknęły mi się na palcach, co do przyjemności nie należy - strach pomyśleć co by się działo gdyby było to ostrze...

... dochodzę do wniosku, że nie potrzebny jest mi scyzoryk, a przydałby się multitool - ewolucja Victorinoxa :twisted:

P.S.
uwaga na piłę - nieźle można porysować sobie ręce... :roll:
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Victorinox vs. Wenger
Victorinox! Mam - uzywam - polecam! Szczegolnie model Nomad. Duze blokowane ostrze i co wazne - blokowany duzy plaski srubokret. Noz ten przezyl urzadzanie dwoch mieszkan i ... nic! Jest caly, zdrowy i nawet niespecjalnie porysowany.
Na wyjazdy zabieram zawsze zeglarski model Skipper. Duze, blokowane zabkowane ostrze, otwieracz do szekli, srubokrety - plaski i philips, oraz bardzo przydatne np. do rozlupywania twardych orzeszkow - male kombinerki :)
Acha... przy kluczach dynda sobie maly brelok v-noxa z m.in. philipsem i otwieraczem do kapsli a w samochodowym schowku jezdzi na stale klasyczny SAK.
Hmmm.... nawet nie wiedzialem, ze tyle ich mam :)

Pozdrowionka,
Akme
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Victorinox vs. Wenger
Niestety nie mogę głosować w tej ankiecie ponieważ posiadam scyzoryki obydwu firm i nie jestem w stanie wyróżnić tylko jednej.

Szczerze polecam tak victorinoxy jak i wengery.

Osobiście wolę otwieracz do konserw w wersji wengera.
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Victorinox vs. Wenger

Noszony poziomo na pasku w etui na komórkę, z magnetycznym zamkiem.


No i dzisiaj o mało co go przez to nie straciłem! Pękł nit łączący klamrę do paska z etui i wróciłem do domu z samą klamrą.

Jakże się ucieszyłem, gdy znalazłem zgubę za siedzeniem w aucie!

A morał taki, żeby nie wierzyć za bardzo takim klipsom w tanich pokrowcach. Chyba doszyję sobie sam porządne szlufki...
  • 0

budo_maj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Victorinox vs. Wenger
Ja mam "vica" (nie wiem jaki to model). Generalnie jestem bardzo zadowolony. Wyjatkowo pasuje mi piła - tnie doskonale. Nie jest wprawdzie blokowana, ale mi to nie przeszkadza (jak do tej pory). Nie podoba mi sie za to system otwierania konserw...
"W" nie mam, wiec sie nie wypowiadam.
  • 0

budo_cahir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Victorinox vs. Wenger
Ja mam doswiadczenia zarowno z Wengerami jak i z Victorinoxami. I wybieram zdecydowanie te drugie - nieco wieksze sa modele podstawowe, latwiej dostepne, tansze, wielosc modeli pozwala wybrac sobie odpowiedni.
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Victorinox vs. Wenger
Nie wiem skąd ta popularność Victo.... W przypadku W. cena jest nie wiele większa, a z doświadczenia wiem, że można na tym nożu polegać. Jak dotąd dał sobie radę z każdym (nie lekkim) zadaniem, które przed nim postawiłem...

Zaznaczam, że pisze tu o mniejszych wersjach tych noży - bez blokowanego ostrza.
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Victorinox vs. Wenger
mom victora, bo jest bardziej dostepny i mozna sobie wybrac cos sie chce. powiedzialem: duze ostrze blokowane, srubokret zwykly (lub 2), krzyzowy, otwieracz do piwa i puszek. no i ide do sklepu i mam. naprawde mi sie spodobalo. a ten model nazywa sie zupelnie przypadkowo centurian :) :):)
pozdro
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Victorinox vs. Wenger

a ten model nazywa sie zupelnie przypadkowo centurian :) :):)

He he... przypadkowo :wink: Ale chyba Centurion? Identyczny jest moj Nomad. Ma tylko korkociag zamiast philipsa...

Pozdrowionka,
Akme
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Victorinox vs. Wenger
A tak na marginesie: ciakawa opcja wymiany uszkodzonych okładzin:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Victorinox vs. Wenger
Jeśli można się wtrącić. Bardzo podobają mi się zegarki Wengera. Dobre zegarki. :)
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Victorinox vs. Wenger

a ten model nazywa sie zupelnie przypadkowo centurian :) :):)

He he... przypadkowo :wink: Ale chyba Centurion? Identyczny jest moj Nomad. Ma tylko korkociag zamiast philipsa...

centurion. literowka. :-)
pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024