Skocz do zawartości


Zdjęcie

Benchmade 530


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Benchmade 530
Nóż wart zainteresowania szczególnie dla tych co szukają czegoś łatwego do ukrycia i wygodnego do noszenia np. "do garnituru", w przystępnej cenie, a raczej mało u nas popularny. Dlatego wrzucam parę fotek na zachętę.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 530
Ładny nożyk, ładne fotki, tylko dlaczego je upstrzyłeś podpisem...
Jeżeli prawa autorskie, to 15 sekund w photoshopie i po zawodach...
Chyba że miałeś inny cel.
  • 0

budo_fujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 530
Ja bym je jeszcze potrzymał na grillu. Lubie dobrze wypieczone. Zaostrzyłeś mi apetyt.
  • 0

budo_sicc-lc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 530
e tam dobre sa....przypalone sa niezdrowe:P
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 530
ojej takie niezdrowe zarcie, moja glowa, moja glowa :oops: :wink:

A noz super, fotki tez.
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 530
Człowieku- przed obiadem tak? Nie godzi się! A nożyk całkiem milutki...
Cholera! Ja mam na obiad jakies warzywka... Nawet nie chcę przytaczać publicznie tego co myślę o większości warzywek, ech..
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 530
Poniżej - całkowicie subiektywne odczucia na temat BM530:

Nożyk obmacałem w Świecie Noży (dzięki za cierpliwość i wyrozumiałość) i... zupełnie mi nie podszedł. Idea tego noża zupełnie do mnie nie trafiła. Sztylet? Nie, zupełnie nie, nie bardzo jest to jak złapać, żeby zadać silne pchnięcie. EDC? Cóż, znowu wychodzą kłopoty z rękojeścią, która nie dość że mała i cieniutka, to jeszcze jakaś taka nieszczęśliwie trochę profilowana. Delica bije 530tkę komfortem pracy na głowę!

Dodatkowo, co dla mnie pogrąża ten nożyk całkowicie - kołki do otwierania są maleńkie i nie do końca w sposób oczywisty dostępne. To samo zresztą tyczy się blokady.

Jak dla mnie, to to jest jakaś Benchmade'owska pomyłka.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 530
nagrode malkontenta roku zdobywa ..... AdamD! :)

zart ;)
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 530
To ja się raz z Adamem zgodzę, wyraził niemal dokładnie to co się w mojej głowie urodziło po macaniu w Alercie..........

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 530
Nie zdziwi mnie, jeśli 530ka nie spasuje wielu osobom, wszystko zależy, do czego się szuka noża i jakie ma się kryteria wyboru. To backup knife tak samo jak jego poprzednik BM 350 którego zastąpił. On waży 56 g i ma 9,5 mm grubości jest bardzo kompaktowy, co pozwala go łatwo ukryć i nosić niemal w każdej sytuacji. To właśnie były główne założenia przy jego projektowaniu i mnie to najbardziej w nim odpowiada. Zgadza się, że przez odchudzanie rękojeść nie jest wygodna do ciężkiej pracy, ale coś za coś, nie taki był mój priorytet, bo do ciężkiej pracy w np. ogródku to mam Nativa III, a do lasu w teren wziąłbym mocarnego fixeda. BM 530 jest mi do garnituru do biura, do grilla ;-) i na ulicę do ew samoobrony. Ja mam w miarę małe ręce i może dlatego nie mam żadnego problemu z pewnym chwytem do mocnych pchnięć. Dziwne na pierwszy rzut oka wyprofilowanie rękojeści ("rybi ogon" na końcu) pomaga, żeby nóż nie wyślizgnął się np przy wyszarpywaniu głęboko wbitego czy zaklinowanego (np. między żebrami ;-) ostrza. Co do kołków, jak się skuma o co chodzi, to są IDEALNE tyle, że nie do otwierania opuszkiem kciuka a do dynamicznego otwarcia przez silne pchnięcie paznokciem, nóż otwiera się wtedy właściwie jak automat. Blokada również bardzo dobrze pomyślana, pewna i wygodna wbrew pozorom tylko kołkiem blokady operujesz dwoma palcami ciągnąc go z obudwu stron kciukiem i palcem "fuck you". Tak naprawdę to mnie też nie spasował pierwszego dnia czy nawet dłużej, trzeba było trochę się pobawić i wyrobić w dłoni automatyzm, do tego nie wystarczy 15 minut czy nawet godzina obmacywania w sklepie ;-) . Po 3 miesiącach użytkowania uważam, że jak na moje potrzeby, to był idealny wybór. Zresztą zrobiłem dokładny opis i Piter powiesi go pewnie kiedyśna swojej stronie, zainteresowani będą mogli znaleźć tam więcej informacji, o co chodzi z tym nożem.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 530

Co do kołków, jak się skuma o co chodzi, to są IDEALNE tyle, że nie do otwierania opuszkiem kciuka a do dynamicznego otwarcia przez silne pchnięcie paznokciem, nóż otwiera się wtedy właściwie jak automat.

ja dokladnie tak (no, prawie, to "pchniecie paznokciem" nie jest jakies baaardzo silne) otwieram monochroma.

a ten tu scyzoryk mi sie bardzo podoba.
jestem sobie w stanie wyobrazic, ze by mi przypasowal "do noszenia" ;)

i tez mam raczej male dlonie.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 530
Cóż - napisałem że to moje stuprocentowo subiektywne odczucia ;) Ale... jak kupuję buty to wolę takie, które są wygodne od razu - i z nożem chyba mam podobnie. Biorę w łapkę - nie leży - zapomnij! Jest taaaaaka konkurencja, więc zasadniczo nie ma problemu żeby sobie coś wybrać.

530tka to jeden z tych, które zostaną na półce. Tyle, że to że mnie nie pasuje to NIC nie znaczy.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 530

Cóż - napisałem że to moje stuprocentowo subiektywne odczucia ;) (...)
530tka to jeden z tych, które zostaną na półce. Tyle, że to że mnie nie pasuje to NIC nie znaczy.

i tak tez to odebralem - przynajmniej ja ;)

jak mi sie uda pomacac, to moze stwierdze to samo.

rowniez pozdrawiam
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 530
Adam, ale ja doskonale rozumiem twoje podejście. Całkiem możliwe że jakbym go najpierw w sklepie obmacał to właśnie zostałby na półce bo na początku miałem naprawdę duży dyskomfort. Ja go kupiłem "w ciemno" bez macania (bo kumpel był leciał do stanów) i na początku mi nie leżał bo byłem przyzwycajony od operowania nożem Spyderco, a do 530 musiałem się całkowicie przestawić jeśli chodzi o sposób otwierania, zwalnainia blokady i zamykania ostrza. Ale jak już kupiłem to musiałem się przyzwczaić, i wtedy zacząłem w pełni doceniać zalety jego konstrukcji, a teraz to nie zamieniłbym na inny (do noszenia w gajerku oczywiście :) . Ten nóż naprawdę dużo zyskuje przy bliższym poznaniu. Ponadto konstrukcyjnie stoi wyżej niż porównywalne cenowo nitowane spyderki bez podkładek z brązu i z back lockiem, tu masz zupełnie inną kulturę pracy a szybokość z jaką można otworzyć i zamykąć tego BMa jest poprostu nie do pobicia (przynajmniej przeze mnie) przez spyderki "z dziurą".
  • 0

budo_sicc-lc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 530
Ej borsuk jestes leworeczny?
majkut?
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 530
Jestem praworęczny, a nożyk jest ambi, klipa można sobie przykręcać z dowolnej strony.
  • 0

budo_borsuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 530
Nie, nie jestem :)
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 530
ooops :oops: sorry Borsuk. A na marginesie to z "twarzy" strasznie do szopa jesteś podobny ;-) .
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 530
o kurwa...jaki dialog:):) :) :) :lol:
  • 0

budo_lokee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Garwolin

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 530
a tak z ciekawości - niedrogi znaczy ile?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024