Skocz do zawartości


Zdjęcie

Buck Strider Tarani


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Buck Strider Tarani
Oto zdjęcia od OBOLa, którego serdecznie pozdrawiam i polecam lekturę tematów podstawowych, a następnie zdobycie serwera! :wink:
A w ogóle to jest to dla mnie prawdziwa przyjemnośc i zaszczyt obejrzenia ich jako pierwszy................

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Pozdr
Mithr
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Tarani
Nie przepadam za folderami, ale ten ma piękne i konkretne wymiary ostrza. Oj bardzo to solidne!

Prawda?
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Tarani
Jakos nigdy tego ksztaltu rekojesci nie moglem zrozumiec... Po fotkach wydaje sie byc niewygodny... to zwezenie w kierunku ostrza... 8O
  • 0

budo_wardog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Tarani
Ja nie powiem, że nie jest ładny, ale wydaje mi się, że brakuje mu jakiejś.. :roll: ...spójności, jeżeli chodzi o kształt
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Tarani
Całkiem przyzwoity, tylko ten liners jakiś taki cienki... :(
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Tarani
fajny tylko czemu do diaska nity zamiast srubek przy mocowaniu okladzin ? :(
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Tarani

fajny tylko czemu do diaska nity zamiast srubek przy mocowaniu okladzin ? :(


Rzeczywiście, dopiero teraz zauważyłem, że jedyne śróbki w tym nożu, to te z clip'a i na osi...... ble za te pieniądze nity? :blus:

A więc to raczej Buck, a nie Strider. :(
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Tarani
po pierwsze to poklon poklon poklon dla Mithrandir'a za wrzucenie fotek. Jak to robić niby wiem, ale nie mam dostępu do serwera :oops: Co do samego noża to nie spotkałem na Budo jego zdjęć więc już są :) Nie chciałem przeciągać struny, więc nie wysyłałem zdjęć przy linijce i w różnych uchwytach :wink: , ale zapewniam Was, że trzyma się go bardzo wygodnie. Wyprofilowanie rękojeści i ostrza daje możliwość złapania bardziej z przodu do precyzyjnych prac lub bardziej z tyłu do rąbania (chodzi mi o wycięcia na palce). Otwieranie to miód, chodzi tak lekko, że aż się przestraszyłem, że coś jest nie tak :) Zamykanie... liner jest stosunkowo cienki ale pamiętajcie, że perspektywa troche oszukuje bo ostrze ma 4mm grubości !!! za to jest BARDZO twardy i po kilku zamknięciach bolały mnie paluchy !!!Co do śrub, są tylko tam, gdzie mogą być potrzebne bo jak widać na fotkach dostęp do czyszczenia jest dobry. Ostrość - na fotach nie widać dokładnie, ale moja lewa ręka jest troszke łysawa (luzno wiszące włosy tnie tak samo łatwo jak palce ,które je trzymają):roll: cena : około 120 $ i chyba warto jeśli ktoś nie ma nic przeciwko ząbkom. Kurna musze uzbierać na Sng bo projekty Stridera przypadły mi do gustu...
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Tarani
No dobra... to ja jeszcze dorzucę do pieca. Oto, co można zrobić z Buck'a SBT (rzeźbienia w tytanie podjął się Matt Cucchiara). I tylko nie mówić mi, że rękojeść się nie podoba... bo przecież jest cudowna... :twisted:

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Tarani
a ja nie kumam dlaczego Strider robi te wcięcia pod palec na klindze - zmniejsza użyteczną długość ostrza albo inaczej mówiąc rękojeść jest wtedy nieproporcjonalnie długa w stosunku do ostrza

nie mogli by "przesunąć" tego wcięcia i "ząbków" na grzbiecie na rękojeść?
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Tarani
Do precyzyjnych prac niezastąpiona konstrukcja......

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Tarani
A ja czuję jak pięknie taki nóż leży w dłoni właśnie dzięki temu wcięciu w klindze. Kontakt ręki z okładzinami i ostrzem daje chyba niesamowite czucie ostrza i pozwala na precyzję działania.

Moim zdaniem taka budowa noża daje poczucie "zrośnięcia" się ręki z nożem.

A proporcje... moim zdaniem są wręcz doskonałe!!!

Może posiadacze się wypowiedzą.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Tarani
no sorry - do precyzyjnych prac to używa się 2" klingi
a nie 4" która tylko na 3" ma ostrze i 1" wcięcia

jakby zrobili 3" nóż i wcięcie w rękojeści to byłby i krótszy i lżejszy i tańszy ...
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Tarani

no sorry - do precyzyjnych prac to używa się 2" klingi
a nie 4" która tylko na 3" ma ostrze i 1" wcięcia...


Mówiąc "precyzyjnych" miałem na myśli działania militarne, a nie krojenie pomidora, czy czegoś w tym rodzaju... Ten nóż to nie folder do garnituru.

jakby zrobili 3" nóż i wcięcie w rękojeści to byłby i krótszy i lżejszy i tańszy ...


A jakby dali stal beczkową, do tego okładki z plastiku to byśmy mieli nie narzędzie Stridera, tylko nóż "taktyczny prosto z usa from china" za 30 zł...

Gkozi, ten nóż ma raczej naprawdę konkretne zastosowania. To tak, jakbyś się czepiał snajperki, że taka długa i się lufa w tramwaju obija o poręcze... mogli przecież krótką zrobić...

Oczywiście bez agresji. poklon
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Tarani
Weźmy przykład bardziej ekstremalny dla lepszego zobrazowania sprawy. Strider EBL-S. Jak chwycisz przy ostrzu, to możesz bardzo precyzyjnie ciąć, strugać itp. A jak chwycisz za rękojeść, to możesz ciąć sosenki jak małym toporkiem. I o to chodzi - jak potrzebujesz nazwijmy to "momentu siły" przy cięciu, to masz odpowiednie ramię. A jak precyzji... cóż prostszego, zmieniasz po prostu chwyt. To samo tyczy się SnG, AR oraz Buck SBT. Ot co :)

Dołączona grafika
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Tarani
Dla mnie finger groove zawsze przemawialo, raz ze pelni role jelca, zapezpieczajacego przez zsunieciem sie lapy na ostrze (aczkolwiek nie tak dobrze jak typowy jelec) no i jak juz napisano, ulatwia pracyzyjna robotke. Ale co kto lubi... ;)
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Tarani

no sorry - do precyzyjnych prac to używa się 2" klingi
a nie 4" która tylko na 3" ma ostrze i 1" wcięcia...


Mówiąc "precyzyjnych" miałem na myśli działania militarne, a nie krojenie pomidora, czy czegoś w tym rodzaju... Ten nóż to nie folder do garnituru.

no to musiał byś mi to narysować - widocznie jestem ograniczony w wyobrażeniu sobie tego typu "precyzyjnych" zastosowań :wink:

jakby zrobili 3" nóż i wcięcie w rękojeści to byłby i krótszy i lżejszy i tańszy ...


A jakby dali stal beczkową, do tego okładki z plastiku to byśmy mieli nie narzędzie Stridera, tylko nóż "taktyczny prosto z usa from china" za 30 zł...


nienienie - do materiałów się nie czepiam ....
chociaż skoro już wspomniałeś - czy robią też noże ze starej dobrej węglówki ? może chociaż tą maczetę? [czy też boją się,że pordzewieje jak się sznureczek zamoczy <- złośliwość]


dla mnie to marnotrastwo stali hartowanej przez Bos'a [szczególnie w folderach gdzie klinga powinna wypełniać całą rękojeść] - jak najwięcej ostrza - tak ja to widzę :D
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Tarani
a ja powiem tyle, że mi sie bardzo podoba i basta :) jest naprawde poręczny i nikogo samymi postami przekonać sie nie da :wink: No a to piękne stworzenie, które wkleił Piter to jak dziecko Stridera i Sebenzy wygląda :)
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Tarani
A ja miałem i Żwirkowi sprzedałem.... A taki był fajny.... :cry: :wink:
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Tarani

A ja miałem i Żwirkowi sprzedałem.... A taki był fajny.... :cry: :wink:

poklon poklon poklon


a Żwirek ma :wink:
i nikomu nie odda :evil:

P.S. Wcięcie w ostrzu jest genialnym pomysłem, rzeczywiście pomaga w bardziej subtelnych pracach...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024