Skocz do zawartości


Zdjęcie

ebay - zakupy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

ebay - zakupy
czesc.

ma ktos z tym jakies doswiadczenia?

bo ceny wygladaja ciekawie, widzialem dzisiaj np. Spyderco Military, plain edge za niecale 70 euro (choc do zakonczenia aukcji co prawda jeszcze dwa dni), w fabrycznym opakowaniu, nieuzywany, sprzedawca ma same pozytywne oceny, dobrze ponad 160.

inny SM (niezle brzmi, nie? ;) ) mial aktualna cene ok. 50 euro.

w najtanszym z moich okolicznych netowych sklepikow taki noz kosztuje 135 euro, ciekawi mnie wiec ocena kogos, kto byc moze juz sie na takiej aukcji zaopatrywal - byc moze wyjasnienie, czemu tak tanio?

jesli cos takiego juz bylo, to ewentualnie poprosze link, bo cos nie moge znalezc.

z gory dzieki i pozdrawiam
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ebay - zakupy
Pewnie Ci chodzi o niemieckiego ebaya?

Ja kupowalem na amerykanskim i sciagalem do Polski - nie mialem zadnych problemow poza czasem oczekiwania na przesylke - ale z niemieckiego to nie masz daleko:)

a ceny - cóz, są niższe od sklepowych bo z jednej strony jest dziki tłum sprzedających - także dilerzy którzy wywalają to co im zalega w magazynie lub przejęli za bezcen i po prostu chcą odzyskać hajs.
Poza tym takie są ceny realne a nie napisane na stronie producenta SRP,które są tylko po to aby jakiś diler mogł sie chwalić jakie to On ma małe ceny w stosunku do sugerowanych cen producenta :P

oczywiście uważaj na oszustów.... :wink:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ebay - zakupy
Bog Ci zaplac dobry czlowieku ;)

jak sciagales, to dostawales rzeczywiscie to, co "kupiles"?

najbardziej mnie te ceny wlasnie ciekawia, a oszusci... sa wszedzie.
#######
pare tygodni temu dostalem od kobity smsa, kiedy "ureguluje zalegla platnosc"? zrobilem oczy, odeslalem - eee...? platnosc? a pani nazwisko to mi w ogole nawet nic nie mowi Dołączona grafika

no i polecialo dalej +- tak:

- no, za telefon. przeciez pan ode mnie kupil komorke na ebayu? mam imie nazwisko, adres...
- to prosze podac.
- ... podala.

tu mi sie jej zal zrobilo i do niej zadzwonilem, bo pisania by bylo za duzo, wyjasnilem, ze ani nazwisko nie moje, ani adres - jakies 200 km ode mnie :) - ani nawet zarejestrowany nie jestem na ebayu...

podziekowala pieknie i stwierdzila, ze bedzie "nachforschen", znaczy sie wyjasniac.

juz sie nie odezwala, wiec chyba wyjasnila przynajmniej, ze ktos jej zly numer podal ;)
#######
w kazdym razie dzieki.
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ebay - zakupy

jak sciagales, to dostawales rzeczywiscie to, co "kupiles"?
.


Nie było żadnych problemów. (Ściągałem 5 razy- ostatni z pół roku temu)
Zazwyczaj prosiłem o jakieś dodatkowe informacje,zdjęcia - dawało to potwierdzenie adresu mailowego,a i nie płaciłem z karty tylko western union money transfer - duzo drozej i ludzie nie bardzo chcieli - ale musieli mi dac pelne dane a w banku sprawdzali ich do danych z dokumentu ze zdjeciem,a tam akurat nawet oszuści mają duży respekt przed władzami - zwłaszcza federalnymi :wink:

No i dwie zasady - raczej nie kupiłbym od kogoś z kambodzy czy rosji
osoba od której kupuje ma powyzej 100 komentarzy - i w negatywach nie ma totalnych przewał.

a i jeszcze jedno - ja zawsze prosilem aby ubezpieczali przesylke na wysokosc wartosci (i kwit mi wysylali),ale na paczce pisali : prezent o wartosci do 50 usd - Urząd celny wtedy nie zaglądał,ale w UE to chyba już nawet nie trzeba 8)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ebay - zakupy

No i dwie zasady - raczej nie kupiłbym od kogoś z kambodzy czy rosji

:)
podoba mi sie Twoja zasada.

osoba od której kupuje ma powyzej 100 komentarzy - i w negatywach nie ma totalnych przewał.

OK.

a i jeszcze jedno - ja zawsze prosilem aby ubezpieczali przesylke na wysokosc wartosci (i kwit mi wysylali),ale na paczce pisali : prezent o wartosci do 50 usd - Urząd celny wtedy nie zaglądał,ale w UE to chyba już nawet nie trzeba 8)

jesli w ogole sie zdecyduje, to to bedzie raczej z RFN, wiec tutaj problemu nie ma w ogole.

dzieki jeszcze raz.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: ebay - zakupy
Kupowałem kiedyś gogle przez znajomego (w niemczech) i jedyna refleksja jest taka że u nas poczta działa szybciej.... :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ebay - zakupy
Fajny smilej, nie? :)
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ebay - zakupy
Rybak, co to jest?
Masz jej numer?
Musze ja poznac, przypomina mi kogos z dziecinstwa, chyba moja nianie :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ebay - zakupy

Rybak, co to jest?
Masz jej numer?
Musze ja poznac, przypomina mi kogos z dziecinstwa, chyba moja nianie :)


To byl smilie z jeeptalka, tylko, ze go juz najwyrazneij tam nie ma - a ten przesympatyczny obrazeczek daja jako sygnal "WrongURL" :)
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ebay - zakupy
a propos ebaya, z niemieckiego korzystalem wiele razy bez zadnych problemow, tyle ze wysylalem do kumpla w Berlinie, a z amerykańskiego skorzystałem właśnie pierwszy raz i dam znać jakie będą efekty. Znajomi sobie chwalą pod warunkiem że się kupuje od sprzedawcy z dużą ilością pozytywnych komentarzy...
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: ebay - zakupy

To byl smilie z jeeptalka, tylko, ze go juz najwyrazneij tam nie ma - a ten przesympatyczny obrazeczek daja jako sygnal "WrongURL" :)


hehe rozwalili mnie :)

a co do tematu. na niemieckim ebayu udzielalem sie w ciagu ostatnich 3-4 lat ok. 50 razy (raczej jako kupujacy, ale i pare razy sprzedalem pare klamotow), nigdy raczej nie mialem zadnych klopotow, przynajmniej zadnych wiekszych :D jezeli sprzedawca ma duzo pozytywnych opinii i malo albo zero negatynych, to ryzyko nie jest duze...
co do cen, to 10-20% mniej niz w sklepie, to raczej chyba nic dziwnego (dochodza jeszcze koszty wysylki). Jest zawsze pewna "szansa", ze kupisz jakas podrobe, ale jak sie znasz na nozach, to pewnie nie dasz sie nabrac.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ebay - zakupy
Panowie, luknijta se na daty - ja sie o to pytalem przed rokiem bez miesiaca. Teraz to wyciagnalem przypadkiem ze wzgledu na "smileja", jak szukalem porownawczyh fotek do topiku w galerii ;)

A o ebayu wiem juz w miedzyczasie wszystko, co potrzeba, dzieki.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ebay - zakupy
kurwa :) znowu te daty
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: ebay - zakupy
a czy ktos kupował stal z eBay z USA ?? Bo mozna ciekawe płaskowniki kupic
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: ebay - zakupy
bo zastawiam sie nad tym
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ebay - zakupy
WARa spytaj, nie wiem, czy z ebaya, ale sprowadzal.
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: ebay - zakupy
bo za tych samych wymiarów kawałek w [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] kosztuje 109.50 $ czyli trzy razy dorzej zastanawia mnie w opise(na eBay) tej stali co znaczy De-Carb Free ??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024