Skocz do zawartości


Zdjęcie

kershaw VAPOR II - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

kershaw VAPOR II - opinie
...hm wlasnie bylem w swiecie nozy - zadac standartowe pytanie o to czy moze pojawily sie kbutonay/yawary ....poczym zapragnalem qpic cos mniejszego niz m-18 crkt (mniejszy) ......i qpilem vapora II
ktos ma ? uzywal ? cos moze napisac ?
ostry jak cholera - oczywiscie goli , nie bardzo lubie kolki - wole flipper - ale w drodze do pracy juz sie przyzwyczailem ....mial byc mniejszy a jest wiekszy .........hmmmm
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: kershaw VAPOR II - opinie
sprostowanie- chcialem qpic cos mniejszego lzejszego na lato .....do cienkich spodni zeby kieszeni nie rwalo - m-18 ma agresywmy kolek i jest w miare gruby - wyszlo inaczej ...
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kershaw VAPOR II - opinie
yaware mozesz kupic w budo.
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: kershaw VAPOR II - opinie
za smykiem ?
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kershaw VAPOR II - opinie
Tak na Brackiej. Przynajmniej ja tam sie w moja zaopatrzylem albo w sklepiku u Wara gdzies na forum jest link.
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: kershaw VAPOR II - opinie
WAR-owska mi sie nie podoba ....
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: kershaw VAPOR II - opinie
zastanawiam sie czy samemu nie zrobic - do tokarki nie mam dostepu co prawda - ale domowa metoda - tzn wiertarka plus imadlo plus futro na trzpieniu mozna z tworzywa - ktos pisal kiedys o ebonicie - ja myslalem o teflonie .....
no pisac mie tu o vaporze II
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kershaw VAPOR II - opinie

no pisac mie tu o vaporze II


Czekamy az ty cos napiszesz... :) Ile tektury juz pociales :?:

Pozdrowionka,
Akme
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: kershaw VAPOR II - opinie
raczke nie dekture ;)
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kershaw VAPOR II - opinie

za smykiem ?

Jesli nie podoba ci sie ta od War'a to na bracka nie masz po co isc bo tam sprzedaja te same tylko czarne .
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: kershaw VAPOR II - opinie
vapora uzywam jako edc od ponad roku. nie wiem jak to sie stalo, ze Twoj golil, bo moj nie golil nigdy, ale jak to mowia - lucky you! :) sprawdza sie bardzo dobrze mimo, ze sie tepi dosyc szybko. moze go tez troche naduzywam? frame lock nigdy nie wzbudzalo we mnie specjalnego zaufania (za wyjatkiem sebenzy oczywiscie), ale to przeciez nie tactical, tylko noz do pracy. w takim wypadku stosunek ceny do jakosci jest dobry i to sie liczy.
pozdro
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: kershaw VAPOR II - opinie
hm pare dni minelo - moge cos niecos napisac juz
po pierwsze to ugniotlem czubek w pare godzin po zakupie - w sumie jak wrzucilem temat noz byl juz po "naprawie" ;)
bawilem sie po drodze z pracy do domu "rozpoznawaniem" kolka jako mech. otwierajacego i mi sie wyslizgnal .......jest juz dobrze - kolek boli na poczatku jednak po opanowaniu popychania go paznokciem jest szybszy niz moj ukochany flipper w m-18 crkt ALE ALE nie deziala kolek na dwie rece i tu minus dla vapora ;(
na duzy plus zasluguje framelock i tu musze przyznac ze moj dotychczasowy noz sie kladzie po prostu - jego linear jest chudziutki strasznie ..........za to szlif ostrza w vaporze powoduje ze goli okrutnie - po zabiegach na zwyklej oselce i pasku parcianym nasaczonym zielona pasta polerska .... :) ciecie struganie kuchnia i tak dalej ....... nic do zarzucenia
ogolnie zem bardzo zadowolony .......jest tylko nie dziala na dwie rece
a i jeszcze ten wzrok ludzi patrzacych na wariata ktory caly czas zamyka i jednym pstryknieciem otwiera zpowrotem , przerzuca w rewerse sklada , otwiera i tak w kolko .......;)
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: kershaw VAPOR II - opinie
we mnie wzbudza - jak porownuje teraz m-18 do vapora pod wzgledem blokady ( co z tego ze w m-18 jest system blokowania linearlocka , jak juz sie starl na tyle ze zachodzi na gorna czesc ostrza ..... za pol roku przeskoczy nad ;( ........jest cienki i juz ..........) to stwierdzam ze chyba troche kasy wyrzucilem - zwlaszcza ze za m-18 zaplacilem o 30% wiecej .............
qpilem go dla grubego ostrza - bo mi m-16 niepasowaly ...........
co do golenia - z m-18 bylo to trudne do uzyskania po kilku ostrzeniach - szlif ostrza (nowy golil) - jednak ja nie uzywam oselek za koszmaren pieniadze - tylko kamienia ceramicznego - gradacji nie podam bo nie bylo - kamienie dobieram sobie sam kupuje jak dobry - zostaje - koncze na pasku parcianym z ukoczana pasta zielona polerska - i VAPOR nie ma prawa golic po kilkunastu pociagnieciach .........

chociaz chetnie bym u kogos popraktykowal wyprowadzenie ostrzy obu nozy na rowny szlif .
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: kershaw VAPOR II - opinie
yyyyy cos mi sie pochrzanilo w ostatnim poscie :
wiec chodzilo o to ze mnie ze mnie wzburza jak patrze na blokade w m-18 i w vaporze .....m-18 ma taka cieniutka blaszke ktora podparta nawet nowym wynalazkiem crkt (blokada LOCK'a) i tak wyglada slabiutko przy framelocku vapora.......co do ostrzenia i golenia - to nie posiadam zadnego wynalazku typu spyderco itd. stosuje zwykle kamienie ceramiczne (zazwyczaj jeden - do zajechania ) ktore kupuje w miejscach roznych - raz jest to sklep z mat.sciernymi innym razem sasiad zza buga z towarem na "łóżku" jeszcze innym razem w raczke mi jakis tatowy kamien wpadnie i juz nie wraca do niego ......spowodowane jes to praktycznym wzgledem - zeby nosic jeden kamien a nie cale pudełko .......i nauczyc sie korzystac z najprostszego narzedzia - bo w lesie kontow ostrza miezyc nie bede jakby co .....do wykończenia po ostrzeniu - uzywam paska parcianego - jest to pasek do mocowania koca ze starej kostki wojskowej (plecaka, starej - oznacza iz ten konkretnie egzemplarz nawet 2 WOJNE PAMIETA - CO ZATYM IDZIE JEST PARCIANY - NIE SYNTETYCZNY ) nasaczonej / posmarowanej zielona wodna pasta polerska pare pociagniec na koniec i VAPOR NIE MA PRAWA NIEGOLIC (oczywiscie )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024