Skocz do zawartości


Zdjęcie

tanto


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_da3
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko/Krakow

Napisano Ponad rok temu

tanto
Witam wszystkich

Mam pytanie jaki noz polecilibyscie do noszenia na co dzien, szczegolnie podobaja mi sie Tanto.Znalazlem taki jak mi odpowiada jest toCold steel Kobun 17.1t (tylko ta cena)chcialbym uslyszec jakies opinie na temat tego noza, oraz jakies inne propozycje.Czy taki noz nadaje sie do codziennego uzytku :roll: Jezeli cos namacilem to wybaczcie :oops:

pozdrawiam
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tanto
Poryj trochę w starych postach, a znajdziesz niejedną odpowiedź na swe pytanie.

poklon
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: tanto

Witam wszystkich

Mam pytanie jaki noz polecilibyscie do noszenia na co dzien, szczegolnie podobaja mi sie Tanto.Znalazlem taki jak mi odpowiada jest toCold steel Kobun 17.1t (tylko ta cena)chcialbym uslyszec jakies opinie na temat tego noza, oraz jakies inne propozycje.Czy taki noz nadaje sie do codziennego uzytku :roll: Jezeli cos namacilem to wybaczcie :oops:

pozdrawiam


podstawowa sprawa to to ze do noszenia nadaje sie kazdy noz (ew mozna to zawezic do nozy o rozmiarach pozwalajacych taki noz ukryc pod ubraniem).
Ale jesli juz pytasz o uzywanie to wiedz o tym ze tanto sie kompletnie nie nadaje do uzywania - czyli do podstawowych czynnosci jak np. krojenie chleba, struganie patykow itd - z racji geometrii ostrza.
Takze ja proponuje CI rozejrzec sie za nozykami o innym ksztalcie. A wybor jest duzy i zalezy od ceny jaka sobie wyznaczysz

Pozdrawiam
KKamiLL
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tanto
Kobuna nosi się bardzo wygodnie na co dzień. Miałem model ze stali Carbon V. Ale to nie jest EDC. Zdecydowanie lepiej do codziennego użytku wybrać coś o innej geometrii głowni (DropPoint, ClipPoint na przykład). Jako nożyk noszony na wszelki wypadek (podtrzymujący na duchu) ;) nadaje się doskonale. A w takim stosunkowo małym kawałku wyskowęglówki z taką geometrią głowni mocy jest aż nadto do wszelkich zadań jakie normalny użytkownik noża może sobie wymyśleć ;)
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024