Skocz do zawartości


Zdjęcie

BK7 vs. CS. SRK


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

BK7 vs. CS. SRK
przymierzam sie pod koniec meisiaca do kupna BK7 no ale ostatnio mi chodzi po glowie cold steel SRK.
Ma to byc duzy nóż do lasu - przewidziany hard core, dziabanie rąbanie itp. - oczywiscie nie zamiast siekiery ale raczej nei chce uwazac i przejmowac sie tym nozem. Przyznam ze roznica cen ok 15 $ no ale do CSa głownie przekonuje mnie pochwa z tworzywa - BK7 ma z kordury i w zasadzie wymusza to jedna no moze 2 pozycje noszenia. Moze ktos mi opisac jak uzywa sie pochwy w SRK i jej funkcjonalnosc.
Chetnie bym reflektowal jakies zdjecia SRK na priv, w łapie i koło czegos tak zeby miec skale. Bo co do sprawdzania sie to oba te noze łapią raczej same plusy i wszyscy beda zachwalali, a moze ktos mial i jeden i drugi ?? czym jeszcze procz ceny i pochwy (i1"klingi) te noże sie różnią ??
czy jest jakaś znacząca rożnica ktora pomogla by mi dokonac wyboru ??
bede wdzieczny za wszelkie info.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs. CS. SRK
roznia sie waga. Bk7 jest ciezszy.
Ja tez wybieralem miedzy tymi dwoma i nie zaluje zakupu BK7 - jest wiekszy ciezszy i ma wyzszy profil klingi. Do lasu sie bardziej nadaje.
No chyba ze chcesz rzeczywisice zaoszczedzic na masie, albo zalezy Ci na tej pochwie kydexowej to bierz SRK. Wielu ma i tez chwali

KKamiLL
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs. CS. SRK

Moze ktos mi opisac jak uzywa sie pochwy w SRK i jej funkcjonalnosc.


Pochwa SRK jest naprawdę bardzo funkcjonalna...Przede wszystkim przesądza o tym SZLÓWKA NA PASEK, KTÓRA JEST ODPINANA, a konkretnie odkręcana za pomocą dwóch prostych śrub "krzyżakowych" (można to nawet zrobić w terenie za pomocą Victorinoxa). Co ważne śruby te wchodzą w nie w kydeks, a w otwory na krawędzi pochwy, co w połączeniu z pewnym zakresem zmienności ich rozstawu (śruby w szlufce przechodzą przez podłużne rowki a nie dziurki) daję możliwość dowolnego umieszczania szlufki na pochwie. A więc konkretnie: szlufkę można przełożyć tak aby nosić rękojeścią w dół, po skosie a nawet poziomo. Samo-zatrzask trzyma pewnie i nie potrzeba dodatkowego zapięcia. Dlatego jak chcesz przytroczyć pochwę za pomocą linki przewleczonej przez wspomniane otwory to szlufkę najsensowniej po prostu odkręcić (no chyba, że potrzebujesz maximum pewności trzymania - czołgasz się po lesie, skaczesz na spadochronach etc. :wink: )
Co ciekawe dokładnie taką samą opcję wprowadził niedawno Benchmade w swoim Nimravusie (pierwsza pochwa Nimravusa była do :dupa: )
I taki detal jeszcze - u wylotu pochwy masz wycięcie pod kciuk, które ułatwia wygodne i ciche "wypchnięcie" noża z samo-zatrzasku...

Chetnie bym reflektowal jakies zdjecia SRK na priv, w łapie i koło czegos tak zeby miec skale.


Niestety nie mam cyfrówki w domu...ale pogrzeb w sieci, na pewno coś znajdziesz. A tak najprościej: głownia trochę ponad 15cm, szeroka na 3cm, rękojeść niecałe 12cm...zobacz kształt, naszkicuj, wytnij i przyłóż do łapy.

Bo co do sprawdzania sie to oba te noze łapią raczej same plusy i wszyscy beda zachwalali, a moze ktos mial i jeden i drugi ?? czym jeszcze procz ceny i pochwy (i1"klingi) te noże sie różnią ??
czy jest jakaś znacząca rożnica ktora pomogla by mi dokonac wyboru ??
bede wdzieczny za wszelkie info.


Nie mam BK, ale jedna sprawa dość istotna: SRK ma wygodną rękojeść z kratonu, BK z twardego tworzywa - to drugie bardziej wytrzymałe, ale mniej wygodne przy długiej pracy, zimniejsze i bardziej śliskie od teksturowanego kratonu.
Co jeszcze można dodać? Zdarza się, że SRK są dość niechlujnie wykończone /przede wszystkim nieco asymetryczny szlif główny i niechlujne ostrzenie, przewinęły mi się przez ręce 3 SRK więc wiem coś o tym :? , został mi najładniejszy 8) / ALE...ale z tego co widziałem na fotkach BK też pięknem i starannością wykończenia nie grzeszą...

Pozdrawiam
Heimdall
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs. CS. SRK

SZLÓWKA NA PASEK, KTÓRA JEST ODPINANA


8O :lol: 8)
Pisząc "Szlówka" miałem na myśli tę samą "szlufkę", o której piszę niżej. :wink:
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs. CS. SRK
Tu masz Blacha dobre/wyraźne fotki SRK i jego pochwy: dokładnie widać sposób mocowania szlufki śrubami itd. :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs. CS. SRK
tu masz moje fotki:
http://budo.net.pl/v...3897&highlight=
http://www.forum-kul...showtopic=66744
pochwa z kydexu tak jak pisał Heimdall jest bardzo uniwersalna, ja ją przekręciłem i noszę przy boku rękojeścią w dół - nie ma szans żeby nóż wypadł. Sam nóż jest (jak dla mnie) rewelacja, brakuje mi tylko piłki, chyba sobie dorobię :twisted: .

Pozdrawiam
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs. CS. SRK

Sam nóż jest (jak dla mnie) rewelacja, brakuje mi tylko piłki, chyba sobie dorobię :twisted: .


Piteros777, to by było barbarzyństo :evil: :lol: Zresztą taką piłką mozna się co najwyżej po :dupa: podrapać ewentualnie upiłować do usranej śmierci :wink: , już lepiej mieć "uzupełniacz" w postaci dużego Victorinox'a z piłą do drewna, a jeszcze lepiej lekką, składaną piłę Fiskarsa.
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs. CS. SRK

Sam nóż jest (jak dla mnie) rewelacja, brakuje mi tylko piłki, chyba sobie dorobię :twisted: .


Piteros777, to by było barbarzyństo :evil: :lol: Zresztą taką piłką mozna się co najwyżej po :dupa: podrapać ewentualnie upiłować do usranej śmierci :wink: , już lepiej mieć "uzupełniacz" w postaci dużego Victorinox'a z piłą do drewna, a jeszcze lepiej lekką, składaną piłę Fiskarsa.


duży Victor z piłką i korkociągiem to podstawa, a piłkę Fiskarsa też mam :) Może źle się wyraziłem, może nie piłkę, ale tak z 3-4 cm ostrza z delikatnymi ząbkami - coś jak w CR Green Beret. Chociaż na szczęście mam trochę innego metalu do obróbki i może CS ocaleje :D

Ale wracając do tematu, ja bym brał CS SRK - nowoczesne materiały (kraton+kydex), lekki, wygodne noszenie, fałszywe ostrze można ładnie naostrzyć.
Różnią się jeszcze konstrukcją rękojeści - SRK to hidden tang, a BK7 full tang. Przy hidden tang SRK nigdy nie będziemy mieli problemów z rdzewieniem pod okładkami (nie wiem czy tak sie dzieje w BK7, ale potencjalnie jest to możliwe).

Pozdrawiam
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs. CS. SRK
Ale tylko potencjalnie. Okadli rekojesci oprocz tego ze sa przykrecone trzema imbusami to jeszcze sa posmarowane jakims klejacym scierwem i nie da sie ich zabyt latwo odczepic. Wiec nie sadze zeby sie tam woda mogla dostac

KKamiLL
  • 0

budo_czegevara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs. CS. SRK
No w mordę jeża, sam się zastanawiam nad BK7 lub SRK. I już, już byłem blisko BK7, a tu nagle otworzyliście mi oczy na rękojeść... Rzeczywiście w SRK wydaje się praktyczniejsza i wygodniejsza... No i ta pochwa. Hmmm, ale BK7 wydaje się masywniejszy. Teraz to sam juz nie wiem...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024