Skocz do zawartości


Zdjęcie

EDC - MT: Medalion vs Amphibian


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

EDC - MT: Medalion vs Amphibian
Co powiedzielibyscie na takie porownanie: MT Medalion (maly fixed) kontra MT Amphibian(duzy folder) ,jako EDC?

Amphibian cena: ok 1200 zl
dlugosc calkowita: 21,1 cm
dlugosc po zlozeniu: 11,9 cm
dlugosc ostrza: 9,3 cm

Medalion cena: ok 450 zl
dlugosc calkowita:14,6
dlugosc ostrza:6,4

roznice:
Medalion (dlugosc calkowita) > Amphibian (po zlozeniu) : 2,7 cm
dlugosc ostrza Amphibian > Medalion : 2,9 cm
cena Amphibian > Medalion : ok 750 zl

Do miasta nadaja sie obydwa, zarowno Amphibian jak i medalion jest latwy do ukrycia i nie przeszkadza przy noszeniu w roznych sytuacjach.

Roznica 2,9 cm w dlugosci ostrza jest dosc znaczna, ale to juz kwestia tego do jakich zadan beda uzywane (Napiszcie do czego uzywacie swoich EDC, a do czego Medalion mialby za krotkie ostrze).

Poza ostrzem, reszta to juz przewaga fixed nad folder...

potraktujcie temat dosc luzno :wink:
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: EDC - MT: Medalion vs Amphibian
Traktujac temat dosc luzno ;)

Wczoraj z przypadku zawiesilem sobie Amphibiana na... kolniezu podkoszulka, ot tak na chwile. Potem nieswiadomie chodzilem z nim tak po domu godzine, moze nie jest to zbyt elegancki sposob noszenia ale kurde, powiem szczerze, ze w kwestii noszenia Amph sie swietni ejako neck sprawial ;)
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: EDC - MT: Medalion vs Amphibian
a skad Ci przyszlo do glowy ,ze Medalion to neck... przeciez to jest za duze ,zeby nosic niepostrzezenie na szyji (powaznie):wink:

No wiec, co robisz Amphibianem ,z czym Medalion by sobie nie poradzil?
(tylko nie mow ,ze kroisz chleb w pracy bo wszedzie mozna kupic juz pokrojony :wink: )
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: EDC - MT: Medalion vs Amphibian
A sorry, nazwa medaliona mnie zwiodla ;)
Nie wiem co moze medalion czego nie moze Amph, ale Amphibian ma fantastyczne wlasciwosci tnace, wg mnie lepsze niz moj socom... Pozatym jest lekki... I w ogole fantastyczny :)
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: EDC - MT: Medalion vs Amphibian

Nie wiem co moze medalion czego nie moze Amph, ale Amphibian ma fantastyczne wlasciwosci tnace, wg mnie lepsze niz moj socom... Pozatym jest lekki... I w ogole fantastyczny :)


Tyle to ja wiem :wink:
Troche zaluje ,ze sprzedalem swojego Medalion'a ,a na Ampha przynajmniej narazie nie moge sobie pozwolic.
Wybiegajac jednak myslami w przyszlosc, zaczalem sie zastanawiac czy wolalbym ponownie nabyc Medalion czy jednak wydac ~3x wiecej kasy na Ampha, ktory zawsze mi sie podobal, mimo ze jestem zwolennikiem fixed (odpadaja problemy bladeplay, utrzymywanie w czystosci "mechanizmow", nieuzasadniona obawa przed blokada, szybkosc dobycia itp. :wink: )

Ponawiam pytanie (glownie do wlascicieli Ampha) ,co moze Amph ,czemu Medalion nie podola (zastosowania miejskie -EDC)?
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: EDC - MT: Medalion vs Amphibian
ja dopiero czekam na Ampha ale po paru razach trzymania w rączce dochodzę do wniosku ze medalion przegrywa z Amphem jeśli chodzi o wielkość. Nie wiem czy mierzyłeś Ampha, ale jest niesamowicie wygodny, jeśli chodzi o trzymanie, on porostu ci nie wypadnie w extremalnych sytuacjach. Za to medalion jest niewygodny. Ja jestem dość mikrej budowy ciała i mam małe dłonie, a wygodne trzymanie medaliona prze zemnie jest po prostu niemożliwe. Wygodne to takie, kiedy dłoń się nie męczy podczas 2 minutowej pracy.
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: EDC - MT: Medalion vs Amphibian
Mi akurat Medalion dobrze lezy w reku ,zwlaszcza z oplotem na rekojesci (wiadomo ,ze jest to inny chwyt niz w przypadku Ampha), a Amphibiana faktycznie nie mialem okazji trzymac. Zalozmy ,ze chwyt w przypadku Amphibiana jest rzeczywiscie wygodniejszy. Tak czy inaczej, nadal podtrzymuje ,ze fixed ma wiecej zalet.

Przy jakich pracach Medalionem meczyla Ci sie reka powyzej drugiej minuty?
I jakie sa te czynnosci ,ktore wykonujecie Amphibianem/tudziez inny duzy folder...?

Zrobilem maly kroczek w strone Ampha, ale nadal sam chwyt w przypadku EDC ,ktorego nie uzywa sie do ciezkich zadan (uzywa?) to jeszcze za malo ,zwlaszcza jezeli chodzi o stosunek cenowy.
Tak wiec, przekonujcie mnie dalej, jak wam sie uda bede bardzo wdzieczny :wink:

  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: EDC - MT: Medalion vs Amphibian
Dziwna dyskusja, co prawda można porównywać wszystko np. ciąnik siodłowy z limuzyną - w obu można się przemieszczać i mają silniki spalinowe. Neck to przecież z zamysłu nóż "ostatniej szansy" a nie nażędzie do pracy Amphibian zaź to nóż "roboczy" - koń pociągowy. Może otworzymy taki temat dziwne porównania Np. siekiera, a sztylet.
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: EDC - MT: Medalion vs Amphibian
a co jest dziwnego w porownaniu dwoch nozy EDC?
W takim razie np Kershaw Chive ,ktorego ostrze to zaledwie 5cm ,czy tez Spyderco Navigator i wiele innych podobnych im nozy, rowniez sa nozami "ostatniej szansy"? W koncu ich ostrza sa jeszcze krotsze niz Medalion'u...
Nie wydaje mi sie, zeby porownanie tych dwoch nozy pasowalo do tego z ciagnikiem i limuzyna...
Zamiast tego, moze napiszesz do jakich to zadan w ciagu dnia uzywasz tego konia roboczego?
bo jak narazie nie znalazlem sie w sytuacji ,w ktorej Medalion bylby niewystarczajacy jako EDC
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: EDC - MT: Medalion vs Amphibian
poprostu samo trzymanie jest męczące. Więc podczas pracy napewno by mi sie szybko zmęczyła ręka a Ampha trzymałem w sklepie jakiec 30min i omało co nie przykleił mi sie do ręki kiedy opuszczałem stoisko z nozami :D :) :) :)
jak nie pomacasz to sie nie przekonasz. Dla mnie jeszcze miesiąc temu Amphy były najbrzydszymi microtechami. A dzis nie moge spać przez to maleństwo.
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: EDC - MT: Medalion vs Amphibian

Dla mnie jeszcze miesiąc temu Amphy były najbrzydszymi microtechami. A dzis nie moge spać przez to maleństwo.


Mi Amph zawsze sie podobal, ale wyglad to nie wszystko.
Rozumiem, ze np. Cynik kupil Ampha bo bez wzgledu na wszystko jest on poprostu fantastyczny :wink: ,ale nie mowcie mi ,ze wszyscy kierowaliscie sie przy wyborze wygladem... powiedzcie ,ze sie myle :wink:
Do czego... :?: niechze mi ktos wreszcie odpowie :?
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: EDC - MT: Medalion vs Amphibian
Amph - niesamowicie wygodny chwyt, uklada sie "ostrzem do przodu" az kusi, zeby jakies pchniecie wykonac :) aczkolwiek do innych czynnosci tez lezy jak ulal. Mowisz o w pewnym sensie zawodnosci, coz, powiadaja, ze Amphibian to krol automatow, manualna wersja moze byc tylko bardziej niezawodna. Dopoki nie bedziesz go zamykal i otwieral trzymajac w piachu to bedzie ok. Przewaga foldera to kompaktowosc a z awaryjnoscia nie przesadzajmy, nie wiem co trzebaby mu za krzywde zrobic, zeby sie blade play objawilo. Geometria ostrza amphibiana jest wybitna. Troche musialem pokombinowac przy trianglu jak go szybko fine-tunowac ale juz wsio dziala ;)
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: EDC - MT: Medalion vs Amphibian
No dobrze, ale nadal pozostaje glowne pytanie. Z checia bym kupil w przyszlosci Amphibiana, ale nie jezeli mialbym wykonywac nim te same czynnosci co mniejszym nozem. Zastanawiam sie poprostu, czy taki "kon roboczy" nie jest oby przesada jako EDC. Za te pieniadze mozna nabyc Medalion i np. jakis folderek od BM.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: EDC - MT: Medalion vs Amphibian

Za te pieniadze mozna nabyc Medalion i np. jakis folderek od BM.

monochroma 8) ;)
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: EDC - MT: Medalion vs Amphibian
Ja tylko chce, zebyscie mnie przekonali od uzytkowej strony, ze Amphian jest lepszym EDC niz taki Medalion :wink:
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: EDC - MT: Medalion vs Amphibian

No wiec, co robisz Amphibianem ,z czym Medalion by sobie nie poradzil?
(tylko nie mow ,ze kroisz chleb w pracy bo wszedzie mozna kupic juz pokrojony :wink: )



idac tym tokiem myslenia dojdziesz do wniosku ze zaden noz CI nie bedzie potrzebny. Bo wszystko idzie zastapic czyms innym.

A poza tym porownanie necka z folderem rzeczywiscie mija sie z celem.

siekiera tez ukroisz chleb - wiec powiedz mi dlaczego mam kupowac noz fixed jak moge siekiera zrobic wszystko co tym nozem.

A amph jest zajebisty bo jest zajebisty i tyle. Ma fajny recurve i wiele innych zalet. Co nie znaczy ze wszyscy musza go miec i zachwalac.
Jednym odpowiada innym nie.
Napewno jest wygodniejszy do prac EDC niz medalion IMHO z racji ksztaltu ostrza, rekojesci i wielkosci


KKamiLL

PS. a tak na marginesie, z Twoich wypowiedzi wynika ze pytasz o amphibiana ale odpowadasz tak zeby sie nie dac do niego przekonac. Tak zeby pokazac ze medalion jest lepszy. Dlatego nie kumam tej dyskusji
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: EDC - MT: Medalion vs Amphibian
No to obawiam sie że nikt cie nie przekona. Musisz albo sam zaryzykowac albo dupa :oops: :)
Powiem tak bardzo mnie interesuje MOD ATFK i wiem, że to jest bardziej nóż taktyczny do walki niż do krojenia cytryny. Nikt nie jest mi w stanie doradzić na portalu, bo albo go nikt nie ma albo jest tego bardzo mało. Dlatego ryzyk fizyk, mam zamiar go nabyć w połowie wakacji i wtedy podzielę się odczuciami na forum. Póki co wsiadaj do pociągu jedz do Warszawy i obejrzyj go sobie w świecie noży. Przekonasz sie sam, do czego można go zastosować.
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: EDC - MT: Medalion vs Amphibian

A poza tym porownanie necka z folderem rzeczywiscie mija sie z celem.

Co wy sie macie z tym neckiem? :wink: Kazdy Ci powie, ze Medalion jest za duzy jak na necka i tak naprawde nie sprawdza sie w tej roli.
No ale dobrze, niech bedzie ,a co w takim razie z nozami ktore wymienilem (Chive, Navigator...), przeciez to noze EDC?
Jezeli napisalbym porownanie Chive vs. Amphibian to tez bys mi mowil ,ze to takie porownanie jak noza i siekiery...?

PS. a tak na marginesie, z Twoich wypowiedzi wynika ze pytasz o amphibiana ale odpowadasz tak zeby sie nie dac do niego przekonac. Tak zeby pokazac ze medalion jest lepszy. Dlatego nie kumam tej dyskusji

Powiedzialem to juz kilka razy i powiem jeszcze raz. Z checia bym kupil Amphibiana, ale wydaje mi sie ,ze jako EDC jest az nadto. Gdybym napisal; macie racje, Amph jest fantastyczny, oznaczaloby to koniec calej dyskusji, a ja nadal nie bylbym przekonany co do wlasciwego wyboru. Przeciez od tego jest forum? Nie robcie z niego kolka wzajemnej adoracji... :wink:
Uargumentujcie wiec, ze sie myle, zamiast tych wszystkich porownan noza do siekiery itp. :wink:
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: EDC - MT: Medalion vs Amphibian
Panowie są w śród nas tacy, co noszą jako EDC CUDA CQB1. I im takie EDC wystarcza. Co to oznacza dla każdego z nas?
To są gusta i guściki a my jesteśmy Gentelmenami i o nich nie rozmawiamy. :D
Pozdrawiam
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: EDC - MT: Medalion vs Amphibian
Dobra powiem tak - bierz Amphibiana bo jedno co jest pewne to to, ze nie pozalujesz ;)
Swoja droga Socoma tez polecam :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024