Skocz do zawartości


Zdjęcie

system rankingowy w bujinkanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_orochimaru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

system rankingowy w bujinkanie
interesuje mnie system rankingowy w bujinkanie. przegladajac internet nie trudno jest natrafic na zmianke o mistrzach bujinkanu co maja tak srednio po 12 dan 8O jakim cudem?? czy 12 dan oznacza ze maja lacznie 12 dan we wszystkich 9 stylach bujinkanu czy moze to jest laczna ilosc, albo jakies uogulnienie... zdobyc 1 dan jest ciezko, a 12 ?!

wogule chetnie dowiem czegos wiecej o bujinkanie.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: system rankingowy w bujinkanie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: system rankingowy w bujinkanie
:-)
  • 0

budo_orochimaru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: system rankingowy w bujinkanie
aj tam mala gafa :roll: od dzisiaj bede czytal to co napisalem zanim to wysle :wink: ale odpowiedzi i tak nikt mi nie dal...
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: system rankingowy w bujinkanie
Ranking:

Unlike most martial arts today, who rank in belt colors, our dojo uses dans and kyûs - The first rank a student receives is 9th Kyû. All following ranks increase downward to 1st Kyû. After that the rank increases upward from 1st dan to 10th dan. And with in the 10 Dan there are 5 levels, being the five elements. A student wears a green belt until they hit 1st Dan or Shodan (meaning the first step) where they exchange it for black.(except for our children course incorporate colored belts for each Kyu) All ranks up to Fourth Dan are not based on tests but, by the teacher observing the student Most people have a misconception that being a black belt means mastery; it actually means that the student has just become a full liscenced practitioner in the art. The Headmaster then records the student's name in the Bujinkan annals. Then it is now time to start learning for real.
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: system rankingowy w bujinkanie
Hmmm :D wiele osob ma problem z tym systemem pasow no coz - ja tam nie wiem po co komu one byly ale zaczelo sie od tego ze ludzie z poza Japonii zaczeli cwiczyc z Hatsumim i trzeba bylo jakos uporzadkowac i usytematyzowac nauczanie w tej tradycji - Bujinkan sam w sobie jest parasolem pod ktorym kryje sie 9 tradycji (6 z nich jest nauczana dla ogolu) i jest amalgamacja tych tradycji... przed 1975 rokiem szkoly byly nauczane osobno systemem Mankyo.
10 dan reprezentuje Mankyo w 6 szkolach - 15dan reprezentuje Mankyo Kaiten w tych szkolach.
  • 0

budo_orochimaru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: system rankingowy w bujinkanie
a wiec co oznacza 12 dan ?
  • 0

budo_orochimaru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: system rankingowy w bujinkanie
remi. mam do ciebie sprawe.... napisz do mnie na maila prosze...
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: system rankingowy w bujinkanie
12 dan oznacza to ze zglebiasz techniki OKUDEN - czyli te nie pisana czesc tradycji przekazywana z pokolenia na pokolenie... OKUDEN jest pomiedzy 10-15 danem... Nie moge ci nic wiecej na ten temat powiedziec bo nie sadze aby mi zycia starczylo aby na ten poziom dotrzec :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024