Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potrzebne wsparcie !!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_raynor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żagań

Napisano Ponad rok temu

Potrzebne wsparcie !!!!!
Siemka! Jestem poczatkujacym maniakiem stali i broni białej zastanawiam sie jak większość kolesi w mojej sytuacji od jakiej kosy zacząć. Myslalem o 3 modelach Nimravus benchmade'a, Cuda CQb1 camillusa lub Rat-Tak Ontario - co wybrac?! pomóżcie
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebne wsparcie !!!!!
Więc zadam ci stare jak świat pytania na tym portalu.
Po Co?
Na Co?
Do Czego?

i odemnie
A musisz? :D

Pozdro
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebne wsparcie !!!!!
A zastanawiales sie do czego potrzebny jest ci noz. Bo Cuda CQB 1 to typowy fighter czyli noz dosc malo uzytkowy na codzien (a raczej uzytkowy w bardzo okreslonym kierunku :twisted: ), Nimravus troche lepiej jako EDC choc ma tez troche z fightera, bardzo tactical, niestety delikatna powloka BT2, ktora szybko sie rysuje i zdziera (za to duzym plusem jest pochwa). Rat TAK to typowy maly noz ogolnouzytkowo-surwiwalowy, taki na wypad do lasu. Zreszta co do TAK'a- nie mialem go, ale lepsza alternatywa jesli chodzi o tego typu noz, bylby chyba Fallkniven F1 (jak dla mnie najlepszy maly fixed EDC).
  • 0

budo_raynor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żagań

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebne wsparcie !!!!!
Na co? - jako przedluzenie ramienia :) z tym jest jak z sexem jak musisz to musisz;)

A tak na loozie potzrzebne mi narzedzie ktore zawsze bedzie przy mnie i na miescie i w terenie slowem noz do wszystkiego ale zeby nadawal sie do noszenia na miescie w ukryciu.

A tak musze musze :)
  • 0

budo_raynor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żagań

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebne wsparcie !!!!!
Fred wlasnie o to chodzi ze glownie jako fighter :) bo rozne rzeczy sa na ulicy :twisted:
a inne zastosowania to bonus :) czasem cos przyciac itp poprostu przyjaciel na lata:)
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebne wsparcie !!!!!
No to jak dla mnie Nimravus z M2, CQB1 to swietny i piekny noz ale jakos nigdy mi nie podchodzil wiec pozbylem sie go-ale to jak z wieloma nozami-odbior jest bardzo subiektywny.
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebne wsparcie !!!!!
Wiesz jak tak do miasta to może bym zaryzykował z tym Cuda CQB 1. tyle ze to wielkie cholerstwo. A do miasta świetnie nadaja się Razorki MOD'a albo Cuda CQB 2. Myślałeś o nim w takiej kategorji?
  • 0

budo_kenetsuka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebne wsparcie !!!!!
widzę Sokół że ten CUDA CQB2 naprawdę chodzi Ci po głowie... :)
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebne wsparcie !!!!!
Każdy chwali co mu podeszło, więc ja tradycyjnie powiem, że strasznie lubie mojego CQB-1 i wcale nie jest za duży... Uważam, że ma idealną pochwę i mnie wyjątkowo leży kształtem i wyważeniem.
Fred, jest to jeden z bardziej użytkowych moich noży, sorry... Na jakiej podstawie opierasz swój pogląd?? Natomiast jeśli idzie o zarzynanie, to nie mam planów...
Ale na wszelki wypadek kończę mu ostrzyć fałszywe ostrze na brzytewkę... :) :)

Pozdrawiam

Mithr
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebne wsparcie !!!!!
ja mam w planach noszenie grennbereta 5.5" :D :) a CQB-1 to bardzo fajny nozyk i nie wiem kto go mianował na fightera, to jest moim zdaniem dobry EDC. Naprawde bez jaj :!:
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebne wsparcie !!!!!
Faktycznie CqB1 mzoe wydawac sie neico wielki do EDC noszenia po miesice ale jak pare razy widzialem jak swietnie kamufluje sie pod bluza Mithra to sadze ze mozna na luzie nosic na tekloku z tylu na pasku :wink:

Jako fightera polecam CQB1 - ten nieco wiekszy foghter
lub
nimravusa, niekoniecznie z M2 ale z nowa pochwa - jako nieco mneijszy nozyk - jest cienki i przez to lekki i superszybki. Wada jest to ze za cienki zeby byc nozem uzytkowymn w terenie oraz scieranie sie BT2 ale przeciez nie tego szukasz Raynor.

w zaleznosci od rozmiaru pasujacego do twoich potrzeb to te dwa nozyki, ontario na razie olej bo z maczeta nie bedziesz po miescie latal...
chyba ze jako maczeto-fighter na buchaje i krowy w plenerze na wsi.
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebne wsparcie !!!!!
Mithandir wrote:

Fred, jest to jeden z bardziej użytkowych moich noży, sorry... Na jakiej podstawie opierasz swój pogląd??


Mithr, jak napisalem wczesniej mialem CQB1, ale moze nie wyrazilem sie precyzyjnie piszac ze mi nie podchodzil-byl zwyczajnie za duzy do noszenia na codzien mimo ze specjalnie maly nie jestem, ostrze spear point to nie to co lubie najbardziej, troche zbyt maly brzusiec ostrza jak dla mnie. Nie neguje wartosci tego noza, mam duzy szacunek do tego modelu, ale wole chodzic na codzien z jakims "wolem roboczym" przy pasku-bardzo czesto jest to Fallkniven S1 lub F1. Po prostu takie noze preferuje na EDC.
A na tzw. "wszelki wypadek" wole nosic batona :twisted: bo jednak mozna napastnika lagodniej potraktowac niz nozem-uzycie noza przeciwko czlowiekowi to ostatecznosc i modle sie zeby nigdy do tego nie doszlo.

pozdrawiam
Fred

BTW-mam nadzieje ze ta dyskusja pomoze wybrac Raynorowi wlasciwy noz do jego potrzeb.
  • 0

budo_raynor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żagań

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebne wsparcie !!!!!
Thanx 4All !!!!!! Dark niezly rzeznik z ciebie :wink: buchaje , krowy :) tak czy siak trafiles w sedno poklon
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024