Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kershaw Leek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_kenetsuka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kershaw Leek
Witam ! Czy ktoś miał to cudo w łapie ? Jakie są jego wady, zalety ?
Jak działanie speed safe ? Płynne i szybkie otwieranie ? Jak leży w dłoni ?
Wdzięczny będę za wszelkie uwagi.
Pozdrawiam
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Leek
Nie chwaląc, się mam go! :D

Zacznę od tego:
Nożyk jest bardzo zgrabny, w średniej i mniejszej łapce trzyma się naprawdę bardzo dobrze. Forma nożyka jest bardzo prosta i przemyślana. Cały z metalu (poza dwoma drobnymi elementami) daje poczucie pewności. Nożyk ma ostrze długości 3" i może wydawać się mały, ale do codziennych lekkich prac jest super. Ja mojego wykorzystywałem do przecinania folii w ogrodzie, obrabiania paneli ściennych, cięcia lin wspinaczkowych na wypadzie w góry, docinanie papieru na uczelni do formaty A4 itp. W dodatku wygląd jego jest na tyle estetyczny, że można go spokojnie nosić do garniaka. Jak dla mnie jest to nóź automatyczny i otwiera się go dokładnie tak jak automat przy pomocy flipera. Samym kołkiem nie jestem w stanie go otworzyć, ponieważ kołeczek jest bardzo mały i znajduje się jak dla mnie za blisko okładziny. Mam za to inny patent cichego otwierania. Przyciskam lekko flipe od spedsewa i wtedy kciukiem, lapie za kolek i spokojnie go otwieram bez rozmachu i zwracania na siebie uwagi.
Teraz najważniejsza rzecz.
Po roku czasu użytkowania i oczywiście stałym podostrzaniu nic w ty nożu nie nawaliło. Ostrze jest tak stabilne jak by było na stałe, nawet najmniejszych mikroluzów, ani nic takiego nie zaobserwowałem. Wydaje mi się, że jest to spowodowane zastosowaniem solidnej blokady Framelock'a i tym, że obustronny kołek w ostrzu opiera się o specjalnie wykonane zagłębienia w rękojeści. Pod kciuk są wykonane małe nacięcia poprawiające pewność trzymania i operowania nożykiem przy spoconych paluszkach. Teraz o wadach: jak dla mnie jest tylko jedna wada bezpiecznik. Beznadziejna rzecz, poprostu przy tym nożu bezużyteczna (dlatego ja bardzo szybko odkręciłem i nożyk stał się doskonały :D )
Poza tym bardzo podoba się laikom i osobom niebędącym w temacie noży (zazdrość) :D
Co do parametrów technicznych się nie rozpisywałem bo pełno tego w sieci. Ale jeśli chodzi o stal to jeśli nie będziesz tym wyrywał okien, przebijał beczek z benzyną i bawił się w bohatera ostatniej akcji to spokojnie wystarczy do EDC.
Mam fotki mojego nożyka jak chcesz mogę ci je przesłać na maila bo niestety nie potrafię ich zamieszczać na necie. A jeszcze jedno małe spostrzeżenie ostrze ma taką fajną symetrię, że kiedy rozpoczynasz cięcie to tak jak by cię zachęcało do dalszej zabawy. (nożomania)

Pozdro.
Sokół
  • 0

budo_kenetsuka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Leek
:D
Dzięki Sokół za wyczerpujące informacje.
Chyba mnie to ostatecznie zachęciło :)
Ale Twoje zdjęcia chętnie bym obejrzał...
Jak możesz wyślij na maila
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Nie przejmuj się ilością i wielkością - mam stałe łącze :)
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
ps. Chodzi mi jeszcze po głowie MC Socom Mini ale to drogie co nie co...
Jakbyś go miał przypadkiem to proszę o opinię...
Hej
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Leek
mini socom to calkiem inna klasa noza. Perfekcja w kazdym calu.
Ma tak lekka rekojesc ze wcale jej nie czuc. A przy tym jest bardzo zwarty i ogolnie caly jest leciutki.
Tnie wszystko jak maslo i chodzi perfekcyjnie.
Mialem wersje auto wiec na niej opieram swoje doswiadczenie z tym nozem.
W jego wykonaniu nie ma nic do zarzucenia. Szlify sa polozone rowniutko (nie widzialem tego jeszcze w zadnym nozu). Rekojesc pieknie lezy w reku. Sprezyna jest bardzo mocna.
Nie mam zastrzezen do tego noza.

Aha - mam jedno - dlatego go sprzedalem - dla mnie byl za maly :-)
Ale to juz czysto osobista sprawa wiec tego nie bierz pod uwage

KKamiLL
  • 0

budo_kenetsuka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Leek
dzięki KKamil za reklamę :) teraz pozostaje mi tylko uzbierać tę niebagatelną sumkę...
pozdro
  • 0

budo_mum1n
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Leek
wlasnie chcialem potwierdzic wypowiedz KKamiLLa - Mini Socom to klasa sama w sobie - noz jest naprawde super!
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Leek
Socom klasa sama w sobie no jasne do 700zł
Sebenza klasa sama w sobie do 2000zł
MTX2 klasa sama w sobie do 2500zł
i tak dalej i tak dalej :) :) :)
a ja piszę Leek klasa noża automatycznego do 330zł
:D
Pozdro
  • 0

budo_mum1n
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Leek
no masz racje Sokol...

a co do tanszego noza, to zanim kupilem malego Socoma, to zastanawialem sie nad Kershaw Blur - wedlug mnie bardzo fajny noz.
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Leek
Kershaw Blur bardzo sympatyczny i fajny stylistycznie. Wkońcu Ken Onion. Szkoda tylko ze nie w wersji z jakąś ciut lepszą stalą. Ale fajny. Jak bedęde miał kupe kasy to se go kupie jako wisiorek to kluczy, a puki co jestem w trakcie nabywania microtecha. :D
  • 0

budo_mum1n
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Leek
Mi tez sie Blur podoba - szczegolnie, ze raczka aluminiowa i calkiem przyzwoita cena.
Sokol a trakcie nabywania jakiego Microtecha jestes? - Jesli mozna wiedziec.
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Leek
Amphibian'a manual. Oglądalem nozyk w sklepie jest poprostu zajebi.... :oops: :) Nozio pierwsza klasa. Już go nie robią więc łapie go z ostatnich sztuk, a szkoda. Może zaczną robić i w tej nowej wersji z wingwalkiem. Ale znana stara zasada microtech im starszy tym lepszy jest całowicie prawdziwa i na miejscu. Dlatego musze go miec :twisted:
  • 0

budo_jabar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Leek
Kershaw Leek
używam go od kilku miesięcy... Noszę go wszedzie ze sobą właśnie ze wględu na niewielkie rozmary i estetyczne wykonanie.
Rozmary niewielkie, ale co codziennego używania w "miejskiej dżungli" jest w zupełności wystarczający. Bardzo odpowiada mi linia ostrza. Gdziekolwiek go używam nie ma żadnych sensacji - co zdarzało się czasem jak wyciągnąłem mojego Ares'a, który też w końcu do wielkich nie należy...
Speed safe działa bez zarzutu - blokada zaskakuje za każdym razem i to bez znaczenia czy otwieram fliperem czy kołkiem (opanowałem tą "trudną" sztukę :) ) ... i ten klik... :roll: bawię się tym nożykiem przy każdej okazji: otwieram, zamykam, otwieram... no i chyba trochę za dużo ponieważ czasami słyszę jakby mały zgrzyt sprężyny (chyba sprężyny - nie rozbierałem go...) Nie jest to znaczące, zdarza się rzadko (być może to efekt zanieczyszczenia), w żadnym razie nie wpływa na działanie mechanizmu i nie powstrzymuje mnie przed dalszą zabawą: otwieram, zamykam, otwieram... klik, klik... :) :oops:

Minus - bezpiecznik - potwierdzam. Śruba mocująca sama się luzuje przy częstym używaniu. Jednak po dokręceniu mocno torx nie mam problemu. No i zaczął wycierać się napis firmowy na rękojeści... - uwaga dla estetów :D
Nożyk ten ostrzę dosyć często, ale to przez to, że zawsze chcę żeby ostrze goliło :twisted: - taaaakie małe zboczenie 8)
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Leek
Warto dodać iż leek ma bardzo dobry stosunek JAKOŚĆ/CENA. :!:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024