Skocz do zawartości


Zdjęcie

MP ITF Lublin - kto będzie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

MP ITF Lublin - kto będzie?
Wybieram się na sobotnie finały. Jak ktoś się pojawi z forumowiczów, to chętnie się z Wami spotkam...

Gizmo
  • 0

budo_troop
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: MP ITF Lublin - kto będzie?
Ja będę - (mimo, że doświadczonym forumowiczem nie jestem) :) Ale niestety tylko w sobotę przed południem, bo wieczorem nie mam pociągów powrotnych (do Krk)
  • 0

budo_ramok
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: MP ITF Lublin - kto będzie?
ja bede. ale nie wiem czy bede mogl sie z kims z forum spotkac bo jade jako sędzia.
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: MP ITF Lublin - kto będzie?
I'll be there so beware
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: MP ITF Lublin - kto będzie?
Jak spotkacie na sali kogoś, kto będzie miał krawat z logo PUT i napisem GTF Polska, to są duże szanse, że to ja będę :)

Gizmo
  • 0

budo_kameh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: MP ITF Lublin - kto będzie?
No i jak wypadły Mistrzostwa?
  • 0

budo_kameh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: MP ITF Lublin - kto będzie?
Są już wyniki [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Niezle nam poszło :)
Z Radomskiego Klubu Taekwondo startowały 3 osoby i każda doszła do finału, z czego jedna zdobyła złoty medal, a pozostałe srebne. Fajnie.
Żałuję, że nie byłem, ale będzie relacja telewizyjna w niedzielę na TVP3.
Może wypowiedzą Ci co byli, jak przebiegały walki moich kolegów i kolezanki?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: MP ITF Lublin - kto będzie?
Zawodnicy z Radomia - twardzi i ambitni. Oglądałem ich walki i byłem pełen uznania, zwłaszcza dla kolegi z niebieskim pasem, który zdobył złoto. Widać, że jeszcze brakuje obycia i obicia z najlepszymi, jak również umiejętności "grania na przepisach", którą niektórzy zawodnicy z innych klubów mają obczajoną naprawdę nieźle.

Zawody organizacyjnie bardzo dobre. Z walk finałowych najbardziej podobała mi się wygrana Joanny Paprockiej. Całkiem przyjemny był także pokaz grupy "Taeyang" - mają naprawdę duży potencjał, chociaż opinie, które o nich słyszałem wcześniej, stawiające ich prawie na równi z Taepoong czy Korean Tigers były jeszcze przedwczesne. Spodziewam się jednak, że będą jeszcze lepsi - skład jest młody i na pewno się wyrobi, może też więcej własnych numerów opracują.

Niestety, rozłożyła mnie walka finałowa Jurasa. Wiem, że interpretacje przepisów są, jakie są, że kontrola kontaktu itp. - ale i tak pozostał mi spory niesmak.

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP ITF Lublin - kto będzie?

Niestety, rozłożyła mnie walka finałowa Jurasa. Wiem, że interpretacje przepisów są, jakie są, że kontrola kontaktu itp. - ale i tak pozostał mi spory niesmak.


Jak wyglądała ta walka?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: MP ITF Lublin - kto będzie?
Krótko mówiąc, Juras w zwarciu trafił rywala mocno techniką ręczną, sędziowie orzekli, że było to po komendzie (moim zdaniem prawidłowo) i przyznali mu minus punkt. Chwilę później jednak jego rywal nadział się po raz kolejny na rękę (nie trzymał gardy w ogóle), lekko się zachwiał i sędzia maty (po długich konsultacjach z szefem sędziów) ukarał Jurasa drugim minus punktem za zbyt silny kontakt. W tym momencie Łukasz musiał już mocno uważać, gdyż trzy punkty ujemne kończą walkę przed czasem. Ostatecznie Juras ku niezadowoleniu wielu kibiców walkę przegrał. O ile rozumiem, że w ITF kontakt musi byc kontrolowany, o tyle jakoś tęskno mi do czasów, gdzie ludzie zwłaszcza w kategoriach ciężkich konkretnie się prali, a kar za kontakt dawano niewiele, mimo faktu, że powszechnie stosowano wtedy piankowe rękawice typu "Macho". W sumie było to całkiem niedawno - wielu jeszcze pamięta choćby Piotra Szymanowskiego, który w życiu kiepsko skończył, ale zawodnikiem był wielkim.

Gizmo
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: MP ITF Lublin - kto będzie?
Gizmo, kto sędziował na macie? I ten drugi minus punkt - Juras zrobił technikę w defensywie i ofensywie?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: MP ITF Lublin - kto będzie?
Niestety, wielu sędziów juz nie znam, więc trudno mi powiedzieć, tko to sędziował. Co do drugiego minusa - o ile pamiętam był w defensywie, może pokażą wieczorem w relacji TV, to dokładnie zobaczę. W każdym razie pamiętam, że mocno się zdziwiliśmy, że zawodnik po takiej technice zachwiał się, a jeszcze bardziej, że dostał za to karę.

Dzisiaj były drużynówki - w walkach mężczyzn zwyciężył Lewart, wśród kobiet LSKT, w obu przypadkach na drugim miejscu uplasowały się ekipy Lotosu Jabłonna.

Gizmo
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: MP ITF Lublin - kto będzie?
Jak Juras był w defensywie, to ewidentny wałek :(
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: MP ITF Lublin - kto będzie?

Gizmo, kto sędziował na macie? I ten drugi minus punkt - Juras zrobił technikę w defensywie i ofensywie?


Drugi minus punkt dostal za akcje w kontrze.
Szale przechylilo jeszcze to ze dostal dollya w ryj :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: MP ITF Lublin - kto będzie?
Szalę przechyliło może i to, ale też bym chętnie to zobaczył na wideo, bo dla mnie to było pacnięcie gdzieś w okolicy głowy, nawet nie widziałem z mojego miejsca dobrze czy weszło. Na dwita dał się ładnie złapać, to fakt. Z drugiej strony, przez całą drugą rundę Juras bał się cokolwiek zrobić rękami, żeby od razu nie wyleciec na punkty ujemne.

W sumie jak było, tak było - pewnie takie są teraz interpretacje i wskazówki, ale mnie po prostu smętnie się robi, jak to widzę, a pamiętam taekwondo sprzed 10-15 lat, gdzie nieraz ktos na dechach lądował i nikt z tego wielkiego halo nie robił, jeśli akcja była czysta. Wszystko się zmienia... :(

Gizmo
  • 0

budo_troop
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: MP ITF Lublin - kto będzie?
Juras twardo walczył i został V-ce mistrzem- szacunek dla niego.
O ile mnie wzrok nie mylił wprowadzono jednak trochę inne przepisy: zawodnicy używali sierpów i haków - polskie Taekwondo jest chyba jednym z twardszych na świecie :wink:
Mnie osobiście najbardziej podobały się walki Miłosza Moskaluka - facet ma absolutnie niesamowitą motorykę, wręcz "zajeżdża" przeciwników.
[/img]
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: MP ITF Lublin - kto będzie?

O ile mnie wzrok nie mylił wprowadzono jednak trochę inne przepisy: zawodnicy używali sierpów i haków - polskie Taekwondo jest chyba jednym z twardszych na świecie :wink:


ekhm... twardsze to może będzie, jak nie będziemy mieli takich sytuacji jak w finale Jurasa. Z całym szacunkiem dla zawodników, ale walki nie w stronę twardości raczej idą. Jeszcze jedna sprawa - ekipa Lewartu Lubartów jest naprawdę dobra technicznie i fajnie się porusza, ale miejscami z tym poruszaniem to przegięcie. Nie rozumiem, jak można pozwalać zawodnikowi na to, aby przez całą szerokość planszy uciekał plecami do rywala. To już nie jest zejście...

Gizmo
  • 0

budo_peterjoseph
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: MP ITF Lublin - kto będzie?
Powitać po długiej przerwie - udało mi sie w koncu odgrzebać hasło do forum.

swiat sie zmienia ;)

Na MP widac bylo (szczegolnie w niskich wagach), ze jednak nowe techniki reczne przyspieszyly walki. Natomiast w wysokich (szczegolnie widoczne w walce Jurasa) - pokazaly, jak trudno jest zatrzymac szybko lecaca lape. W PUT, sadze, Juras by sobie powalczyl bez takiego stresu, jaki go chwycil po drugim -pkt.

Moze haki/sierpy ednak by wprowadzic w PUT?

Pzdr.
PeterJoseph
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: MP ITF Lublin - kto będzie?
Niestety wszystko sie zmienia, nie niezawsze na lepsze :evil:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: MP ITF Lublin - kto będzie?
Wczoraj w TVP 3 pokazano skrót finałowych walk. Niestety z walki Jurasa tylko część drugiej rundy - dollyo na głowę faktycznie przyjął, chwilę potem ładnego prostego za to wypłacił. No i po raz kolejny spodobała mi sie walka Joasi Paprockiej.

Gizmo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024