Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fox - Jumbo Custom


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Fox - Jumbo Custom
Nocka zarwana i efektem nieprzespanych godzin jest kolejny nóż. Tym razem nóż nazwany FOX (Córka podsunęła nazwę).

Nóż ma 110 mm, więc jest to w sumie taki pośredni nożyk z tych, które do tej pory zrobiłem. Wygodny, lekki i płaski.

Materiał:

Stal wiadomo z czego. Tasaki rządzą.
Drewno - KEMPAS (Azja południowa i południowo-wschodnia; Australia)

Narzędzia:
Szlifierka stołowa
Pilniki płaskie do metalu
Pilniki precyzyjne - iglaki
Papiery ścierne
Guma polerska
Pasta polerska
Filc polerski

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_kotwic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko

Napisano Ponad rok temu

Re: Fox - Jumbo Custom
Widać że się rozkręciłeś. :)
Niedługo tasaków w Twojej okolicy zabraknie :) .
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Fox - Jumbo Custom
baaaardzo fajne te Twoje nożyki ;-)
Mam prośbę - mógłbyś zrobić fotkę tej szlifierki stołowej z której korzystasz, bo też chce coś nabyć (już mnie ręce od pilnikowania bolą...)- podoba mi się taki gadżet, z tym że obawiam się tego właśnie że jest to gadżet a nie narzędzie:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
No i jeszcze pytanko: z jakiego miejsca masz egzotyczne drewno?

Pozdrawiam
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fox - Jumbo Custom
Szlifierka to DWT.

Dołączona grafika

Nic specjalnego, ale na razie daje sobie radę.

Ten Gadżet z Allegro jest ciekawy, ale mało praktyczny, bo co nim w sumie obrobisz?

Drewno wycyganiłem od znajomego.
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Fox - Jumbo Custom
A więc czy jest jakieś optimum pomiędzy narzędziami garażowymi a pilnikami??... czy są jakieś odpowiedniki dremela tańsze cenowo którymi można w pewnym stopniu zastąpić szlifierki??... bo jak powiedział Piteros777 pilnikami rzeczywiście można się za***ć....
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fox - Jumbo Custom
Jani, raczej nie zawracaj sobie glowy gadzetami typu Dremel bo sa to narzedzia do stosunkowo delikatnych prac. Poniewaz ja ze wzgledu na warunki (brak garazu, piwnica odpada) szlifuje w domu to nie moge pozwolic sobie na szlifierke stolowa. Dlatego tez uzywam wiertarki+taki uchwyt...
Dołączona grafika
Dołączona grafika

a gdy potrzebuje wiecej mobilnosci to cos takiego
Dołączona grafika

Oczywiscie do tego kamienie szlifierskie, a nie jakies bzdetne tarcze z papierem sciernym na rzep.
Poki co ten sprzet sie sprawdza, a przydaje sie w domu nie tylko do robienia nozy.
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Fox - Jumbo Custom
Hmm Fred wielkie dzięki... tak się składa że mieszkam w bloku w środku "miasta" a piwnicy nie mam więc takie rozwiązanie jakie mi pokazałeś bardzo mi odpowiada... więc ile takie ustrojstwo kosztuje razem z tarczami, i czy te tarcze są uniwersalne do wszystkich typów wiertarek??... a co do customa Jumbo to znowu mi się podoba :) (po prostu mam słabość do noży poniżej 15cm :D )
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fox - Jumbo Custom
Tutaj pokazalem Ci sprzet ktory ja akurat mam-firmy Wolfcraft. To mocowanie do wiertarki kosztowalo bodajze 90 zl i jest metalowe, jest tez wersja plastikowa-widzialem chyba ostatnio za 39 zl, a pewnie znalazlyby sie jeszcze tansze polskie. Gietki walek do zdalnego szlifowania lub wiercenia to koszt rzedu 100-200 zl w zaleznosci od firmy. Jezeli masz wiertarke ze standardowym uchwytem wiertarskim (powiedzmy do wiertel o maksymalnej srednicy 13 mm) zakrecanym kluczykiem to nie ma problemu. Jest wiele tarcz ktore maja trzpien juz zamontowany na stale.
Sa tez adaptery do mocowania w ten sposob tarcz od szlifierek katowych.
Zreszta najlepiej porozgladaj sie na dzialach narzedziowych w jakims markecie typu Castorama czy LeroyMerlin i szybko zlapiesz o co chodzi.
Tu masz linka do strony firmy ktora robi wiele fajnych niezlej jakosci narzedzi i dodatkow. Wiekszosc z nich jest dostepna w Polsce.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_foetus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Galicja

Napisano Ponad rok temu

Re: Fox - Jumbo Custom
jumbo zycze ci nadal tyle zapalu i pomyslow
i zycze powodzenia :!:
odwalasz kawal dobrej roboty :peace:
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Fox - Jumbo Custom
No to Fred jeszcze raz dzięki :) ... jak zdobędę ten uchwyt to wtedy wreszcie zrobie coś porządnego :) ....
  • 0

budo_wardog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Fox - Jumbo Custom
Jumbo, jak zwykle fajny pomysł i wykonanie. Czekam na ciąg dalszy.
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Fox - Jumbo Custom
jako ze dzisiaj po powrocie z praktikera (nie dostalem okrągłego brzeszczotu :evil: , ale za to kupilem kilka potrzebnych rzeczy) wziołem sie za wycinanie mojego customa (HideAway) to doszedlem do wniosku ze o ile wycinanie ręczną piłką kształtu jeszcze ujdzie to obrabianie krawędzi i robienie szlifu pilnikami bedzie katorgą (juz na mnie w domu krzyczą że hałasuje bez przerwy :) Zastanawia mnie czy takie mini szlifierki jak pokazana wyżej (tanie i poręczne) nie wystarczą do podszlifowania i wypolerowania powierzchni ? Oglądałem szlifierki stołowe o mocy około 150 W ( jaka powinna być moc min. aby szło coś zrobić ?)i cenie 75 i 150 PLN ale wolałbym raczej coś mniejszego. Czy ktoś mający doświadczenie z mini szlifierkami może OBIEKTYWNIE powiedzieć czy są one w stanie zastąpić pilniki ? PS jak zrobie fotki i ktoś mi pomoże je tu wrzucić to się pochwale moim "projektem" :D
  • 0

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fox - Jumbo Custom
Piękny nożyk Jumbo!! :-)

Pytanie odnośnie szlifierki:
czy tarczowo-taśmowa nie byłaby lepsza?
Dołączona grafika
Tylko gdzie dostać takie taśmy? :?

raczej nie zawracaj sobie glowy gadzetami typu Dremel bo sa to narzedzia do stosunkowo delikatnych prac.

A czy taki dremel nie byłby idealny do pięknego wykończenia noża :?: Albo chociażby do wykończenia otworu w nożu typu hideawayknife?
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fox - Jumbo Custom
Może i by była lepsza, ale jakoś do mnie nie przemawia mała rolka. Nie ma na tym jak wyprofilować ostrza.

Dremel nie zastąpi pilnika. Nie ta powierzchnia obrabiania. A do ozdabiania? Chyba do grawerunków by się zdała. Nie mam jakoś zaufania do DREMELków. Modelarskie zabawy może i na tym pójdą, ale "rzeźbienie" w stali, to już chyba nie na dłuższą metę.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024