Skocz do zawartości


Zdjęcie

ulubione!!!???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_fea_ona gtf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nysa

Napisano Ponad rok temu

Re: ulubione!!!???
o tak yop i dollyo:)
  • 0

budo_yoshee
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warshava

Napisano Ponad rok temu

Re: ulubione!!!???
Witam.
Czytam już tyle czasu to czemu nie miałbym się (skromnie) odezwać..

dollyo, goro, tora goro, yop, tora yop (jak nie tracę równowagi tak jak ostatnio :cry: )
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ulubione!!!???

dollyo, goro, tora goro, yop, tora yop (jak nie tracę równowagi tak jak ostatnio :cry: )


to jestes chyba multi-technikiem :) jak lubisz tyle technik :)
  • 0

budo_fea_ona gtf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nysa

Napisano Ponad rok temu

Re: ulubione!!!???
:D
  • 0

budo_marus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ulubione!!!???
Dla mnie najlepsze jest uderzenie z pięści z wyskoku. Zawsze działa w walce. Ani dolyo ani yop chagi ani nic innego nie pomoże, a siła nokautująca (na treningu nigdy nie uderzyłem przeciwnika, ale zawsze dawałem do zrozumienia zatrzymujac pięść przed głową, że w normalnej walce juz by leżał).
Marek.
  • 0

budo_fea_ona gtf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nysa

Napisano Ponad rok temu

Re: ulubione!!!???
jak trafi Ciebie Dollyo w główke to Ci nic już nie pomoże:)Zwłaszcza z obrotówki:p
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: ulubione!!!???

Dla mnie najlepsze jest uderzenie z pięści z wyskoku. Zawsze działa w walce. Ani dolyo ani yop chagi ani nic innego nie pomoże, a siła nokautująca (...)


Hmmm... może jestem w błędzie, ale mam wrażenie, że uderzenie pięścią z wyskoku jest słabsze od tego z ziemi...

Gizmo
  • 0

budo_fea_ona gtf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nysa

Napisano Ponad rok temu

Re: ulubione!!!???
może zalezy u kogo:p:)
  • 0

budo_yoshee
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warshava

Napisano Ponad rok temu

Re: ulubione!!!???
Raczej uderzenie pięścią przy spadaniu.. lepiej niż podczas samego wyskoku.

A ja lubie po prostu pomachać nogami w powietrzu i tyle :)
Tak, jak pisalem, generalnie dollyo, yop i goro (+tora)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: ulubione!!!???

Dla mnie najlepsze jest uderzenie z pięści z wyskoku. Zawsze działa w walce. Ani dolyo ani yop chagi ani nic innego nie pomoże, a siła nokautująca (...)


Hmmm... może jestem w błędzie, ale mam wrażenie, że uderzenie pięścią z wyskoku jest słabsze od tego z ziemi...

Gizmo

to chyba Gizmo razem jestesmy w bledzie, takei uderzenie w wykonalnej sportowej wersji 'wazy' tyle co reka, cios z ziemi podparty jest calym cialem... ale co ja tam wiem. :wink:
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ulubione!!!???
Taki hak z doskoku tylną reką a la Tim Witherspoon - masakra :twisted:
  • 0

budo_fea_ona gtf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nysa

Napisano Ponad rok temu

Re: ulubione!!!???
dollyo i yop i tak najlepsze:p
  • 0

budo_marus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ulubione!!!???
fea_ona:
"jak trafi Ciebie Dollyo w główke to Ci nic już nie pomoże:)Zwłaszcza z obrotówki:p"

Wyjaśniam: sprawdziłem to w walce i to kilkakrotnie, nikt nie wie jak się przed tym bronić (sam chyba bym nie wiedział). A co do dollyo i obrotówki... szkoda gadać. Jakoś nikomu się nie udało mnie kopnąć ani jedną ani drugą techniką, a pięść z wyskoku załatwiała każdego. A przy Twojej obrotówce zrobię dojście i co ? Przy dollyo tak samo można skrócić dystans i wystarczy nawet lekko popchnąć... Albo przechwycić nogę (co przy kopnięciach na wysokie strefy wcale nie jest niemożliwe...)

Gizmo:
"Hmmm... może jestem w błędzie, ale mam wrażenie, że uderzenie pięścią z wyskoku jest słabsze od tego z ziemi... "

No i jesteś w błędzie. Szkoda, że nie mogę Ci pokazać. Prawidłowo wykonana ta technika jest dużo silniejsza niż uderzenie z ziemi. A przede wszystkim skuteczna. Wykonywałem zawsze wtedy kiedy przeciwnik sprawiał kłopoty, to go "sprowadzało na ziemię".
Ale nie neguje kopnięć oczywiście. Dollyo i yop chagi oraz ap chagi też jest dobre, ale w realnej walce lepiej nie kopać zbyt wysoko... Poza tym nie można się ograniczać do jednego kopnięcia, walczy się w zależności od sytuacji, od przeciwnika. Nie ma sensu myśleć tylko "muszę go kopnąć za wszelką cenę teraz dollyo". Też nie mówię, że uderzenie z pięści z wyskoku jest jedyne, ale uważam, że najlepsze, najskuteczniejsze.
  • 0

budo_fea_ona gtf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nysa

Napisano Ponad rok temu

Re: ulubione!!!???
przecież my też nie powiedzieliśmy że te kopnięcia, które lubimy są jedyne. I też wiem, że to jak walczysz zależy od tego jakiego masz przeciwnika. Po prostu dla mnie najlepsze jest dollyo i yop:)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: ulubione!!!???

No i jesteś w błędzie. Szkoda, że nie mogę Ci pokazać. Prawidłowo wykonana ta technika jest dużo silniejsza niż uderzenie z ziemi. A przede wszystkim skuteczna.


Jeśli chodzi o ścisłość, to ja również uważam twimyo jirugi za technikę bardzo skuteczną w walce sportowej. Moim zdaniem jednak jej skuteczność wynika nie tyle z siły, co z precyzji. U nas w klubie zazwyczaj stosujemy ją jako kontrę, czyli wykorzystujemy również ruch atakującego przeciwnika i często niestabilną pozycję na jednej nodze w trakcie kopnięcia (o ile kontrujemy kopiącego). Co do siły jednak - nie mam wielkiego przekonania.

Gizmo
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: ulubione!!!???
W pewnych sytuacjach twimyo jirugi jest skuteczne i mocne, ale to już nie jest wersja sportowa :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: ulubione!!!???
A i owszem, chociaż chodziło mi głównie o porównanie siły z wersją "stojącą" :D

Gizmo
  • 0

budo_fea_ona gtf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nysa

Napisano Ponad rok temu

Re: ulubione!!!???
:)
  • 0

budo_kameh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: ulubione!!!???

W pewnych sytuacjach twimyo jirugi jest skuteczne i mocne, ale to już nie jest wersja sportowa :)


Czyli w jakiej sytuacji? Czy możesz rozwinąc szerzej?
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: ulubione!!!???
Kameh, qwa łatwiej pokazać niz napisać. Ale . . . pozycja zamknięta, czyli np. każdy z przeciwników ma lewa nogę z przodu, łapy w górze osłaniają twarz, lewe rece z przodu. Samo wejście robisz lewym przedramieniem na lewe przedramię przeciwnika i zsuwasz dalej do przodu i z góry na dół, tak że de facto nakladasz z góry przedramię na lewe ramię i łokieć przeciwnika ( cały czas przesuwasz sie do przodu i lekko "zachodzisz" na prawą stronę), no i na końcu skok, a właściwie naskokiem bym to nazwał, bo najczęściej koleś próbuje się odsunąć więc skok nie jest tylko w górę ale i w stronę przeciwnika, lewą ręką się nie osłoni bo ma zablokowaną przez twoją ręke ( nic nie stoi na przeszkodzie żebyś schwycił ramię), może próbować osłonić się prawą odchylając jednocześnie głowę, ale dalej nie widzę przeszkód (oczywiście poza przepisami na zawodach :) ) żeby nie oszczędzać potylicy. Przy dobrym naskoku głowa moze (nie musi) wejść w zasięg łokcia.
P.S. Mam nadzieję że byłem czytelny, ale naprawdę w ruchu jest łatwiej i szybciej :-) .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024