Skocz do zawartości


Zdjęcie

POOMSE _FORMY tkd WTF ,ZANIEDBANE? WKROTCE MISTrz. SWIATA!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_libre.tkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

POOMSE _FORMY tkd WTF ,ZANIEDBANE? WKROTCE MISTrz. SWIATA!!!
Istnieja w Polsce MIstrzostwa POOMSE (formy) ????
Na treningach WTF sa one zaniedbywane???
Powinnismy skupic uwage na ta "sztuke " ????
Zblizaja sie PIERWSZE MISTZROSTWA SWIATA , jestesmy przygotowani ???

DAJCIE SWOJE OPINIE NA TEN TEMAT, czy waszym zdaniem formy to przyszlosc w tkd wtf , czy moze przeszlosc ktora zostaje znowu odkryta!!!

opowiedzcie czy trenerzy skupiaja na nie uwage , i czy powinni!!!

moim zdaniem szlifowanie technik to material dla prawdziwych apasjonatow TKD!!! najwazniejsze by wprowadzic ten rozdzial na arene kompetycji !!! :evil: :evil: :evil:
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: POOMSE _FORMY tkd WTF ,ZANIEDBANE? WKROTCE MISTrz. SWIATA!!!
W sumie ja ciupam TULe, technika jest ważna a mykniecie takiego układu uwaznie nie jest czasochłonne

Na treningach jedziemy z techniką, ale w ITF jest chyba wiekszy nacisk na formy
  • 0

budo_libre.tkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: POOMSE _FORMY tkd WTF ,ZANIEDBANE? WKROTCE MISTrz. SWIATA!!!
SA FORMY I FORMY!!!
wystarczy obejrzec koryo wykonane przez Kytu!!
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: POOMSE _FORMY tkd WTF ,ZANIEDBANE? WKROTCE MISTrz. SWIATA!!!
Ludzi naprawdę znających się na poomse w polskim WTF można na palcach policzyć, a poziom reprezentowany przez ogromną większość polskich zawodników w tej konkurencji jest żenujący. Marną pociechą jest fakt, że z tego, co słyszałem, oficjalne koreańskie DVD prezentujące wykonanie poomse takie, jak ma obowiązywać na MŚ, jest również kiepskie.

Na MŚ WTF w poomse nie ma po co jechać, skoro od lat nikomu nie zależy na przygotowaniu ekipy nawet na ME.

Gizmo
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: POOMSE _FORMY tkd WTF ,ZANIEDBANE? WKROTCE MISTrz. SWIATA!!!
Dodam jeszcze, że w Polsce praktycznie nie ma wyszkolonych sędziów poomse, stąd też zawody - te które jeszcze sie odbywają - to istna loteria.

Gizmo
  • 0

budo_libre.tkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: POOMSE _FORMY tkd WTF ,ZANIEDBANE? WKROTCE MISTrz. SWIATA!!!
GIZMO:
ja nie cwicze w polsce wiec zupelnie nie znam tych realiow , chetnie przeczytalbym na ten temat kila slow!!!
jesli chodzi o ME , slyszalem ze rep Polski , nie pojechala z braku funduszy
znaczy to ze federacja ,nie przeznacza zadnej kasy w tym kierunku !!!
dlaczegoo??
kiedy odbeda sie jakies zawody poomse w polsce!! chetnie przyjechalbym i moze wystartowal...
  • 0

budo_libre.tkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: POOMSE _FORMY tkd WTF ,ZANIEDBANE? WKROTCE MISTrz. SWIATA!!!
waszym zdaniem zacznie sie cos zmieniac w tym kierunku w polsce ???
powinno !!!
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: POOMSE _FORMY tkd WTF ,ZANIEDBANE? WKROTCE MISTrz. SWIATA!!!
Żadne zawody poomse dla seniorów w najbliższym czasie w Polsce się nie odbędą, tak, jak nie odbywaja sie juz bodaj od 3 czy 4 lat. Reprezentacji poomse jako takiej nie ma, bo Polski Związek Taekwondo WTF ma w nosie szkolenie w tym kierunku - walka sportowa i olimpiada (na którą udało sie w bólach wprowadzić 1 zawodniczkę) ponad wszystko. Pieniędzy na wyjazdy na ME faktycznie nie ma, zresztą nie bardzo wiem, po co ktokolwiek z Polski miałby tam jeździć, skoro z innych krajów przyjeżdżają ekipy narodowe po zgrupowaniach, centralnym szkoleniu i wiedzące, o co w tym chodzi. Oglądałem ostatnio finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w poomse i resztki włosów mi dęba stawały - podobnie, jak to zresztą działo sie podczas ostatniego egzaminu na dany w WTF, na którym za same układy oblałbym 80 % zdających. Tak to w skrócie wygląda.

Gizmo
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: POOMSE _FORMY tkd WTF ,ZANIEDBANE? WKROTCE MISTrz. SWIATA!!!
Mała poprawka - pisałem o ostatnim egzaminie, który obserwowałem, czyli czerwiec '2002 w Łomży. Ale patrząc na występy nowych czarnych pasków na zawodach, nie sądzę, aby coś sie zmieniło.

A czy powinno się coś zmienić? No pewnie powinno. Ale co do poomse, to specjalnie optymistycznej wizji nie mam, skoro w odbywających się od 3 lat w każde wakacje szkoleniach z Kytu Dangiem, dostępnych dla wszystkich chętnych, udział bierze zaledwie garstka trenerów, w tym nikt z tych, którzy maja zawsze przy różnych okazjach najwiecej do powiedzenia o poomse.

Gizmo
  • 0

budo_libre.tkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: POOMSE _FORMY tkd WTF ,ZANIEDBANE? WKROTCE MISTrz. SWIATA!!!
przygotowania przed ME w poomse w wiekszosci krajow zaczely sie centralnie kilka miechow przed ..
ale wiadowmo , atleci przygotowujacy sie do takich zawodow maja odmienny trening i cwicza caly rok!!!
tu gdzie jestem niedlugo ,tzn, w ta sobote odbeda sie krajowe mistzrsotwa sincro i w niedziele indywidualenem,
w sincro zmierzaja sie regiony ,wiec biora udzial reprezentacje regionow! ja mam zaszczyt reprezentowac jeden z nich , zaszczyt ,tymbardziej ze to region mistz kraju od 2 lat!
22 i 23 mamy uniwersyteckie mistzrostwa poomse i walk a w czerwcu regionalne poomse
tak wiec, nie mozna narzekac na calkowite zaniedbanie technik
p.s. a my tu narzekamy na brak sponsorow na wyjazdy na zagraniczne open poomse:))) chyba zmienie zdanie

p.s. GIZMO: praktykujesz poomse wtf??
  • 0

budo_libre.tkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: POOMSE _FORMY tkd WTF ,ZANIEDBANE? WKROTCE MISTrz. SWIATA!!!
chetnie pokazalbym sie na jakims treningu poomse w polsce,by wymienic troche experience!!
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: POOMSE _FORMY tkd WTF ,ZANIEDBANE? WKROTCE MISTrz. SWIATA!!!
macie jakieś filmiki instruktazwoe pokazujace poomse zebym mógł zobaczyc z cyzm to sie je i nauczyc sie ?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: POOMSE _FORMY tkd WTF ,ZANIEDBANE? WKROTCE MISTrz. SWIATA!!!
Zlotyelf: o dobre wykonania poomse w necie trudno, ale możesz zajrzeć choćby na naszą stronę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - w dziale "Filmy" znajdziesz 2 układy mistrzowskie w wykonaniu Kytu Danga.

librE.tkd: bawię się zarówno w układy WTF, jak i ITF. Większość moich uczniów trenuje poomse WTF.

Gizmo
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: POOMSE _FORMY tkd WTF ,ZANIEDBANE? WKROTCE MISTrz. SWIATA!!!
Jeśli ktoś chce zobaczyć, na czym poomse polega, najlepiej wpaść w wakacje na nasz obóz letni z Kytu Dangiem do Zamościa. Jeśli nie widziało się jego w akcji, to nie widziało się poomse ;)

Gizmo
  • 0

budo_libre.tkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: POOMSE _FORMY tkd WTF ,ZANIEDBANE? WKROTCE MISTrz. SWIATA!!!
tak gizmo ,masz racje , wejdzie na jego web i zobaczcie jak robi sie formy , widzailem kytu ,niestety tylko przez internet i reprezentuje on poomse z najwyzzszej polki !!!
ja proponuje wam zajrzec do mojej federacji , i obejrzec kilka video dwoch powaznych osobistosci, jedna z nich to moj przyjaciel i trener...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
to dobte filmy zeby zdac sobie troszke sprawe, nawet jesli ,sa to tylko filmiki szkoleniwe...

gizmo: macie moze jakies filmy w waszym wykonaniu?
  • 0

budo_libre.tkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: POOMSE _FORMY tkd WTF ,ZANIEDBANE? WKROTCE MISTrz. SWIATA!!!
zlotyelfie: z takich fimow raczej nie da sie nauczyc form , tachnika przychodzi z czasem , po odpowiednio poprowadzonym treningu ..
malo osob proponuje taki trening ..
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: POOMSE _FORMY tkd WTF ,ZANIEDBANE? WKROTCE MISTrz. SWIATA!!!

gizmo: macie moze jakies filmy w waszym wykonaniu?


Na filmie z Berlin Open na naszej stronie są fragmenty Koryo i Sipjin w wykonaniu naszych zawodników.

Gizmo
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: POOMSE _FORMY tkd WTF ,ZANIEDBANE? WKROTCE MISTrz. SWIATA!!!

ja proponuje wam zajrzec do mojej federacji , i obejrzec kilka video dwoch powaznych osobistosci, jedna z nich to moj przyjaciel i trener...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
to dobte filmy zeby zdac sobie troszke sprawe, nawet jesli ,sa to tylko filmiki szkoleniwe...


Właśnie obejrzałem. W porównaniu do tego, co jest dostępne w necie, to naprawdę niezłe filmiki, chociaż szkoda, że wykonanie jest takie "szkolne", mało ekspresyjne, a w paru miejscach trochę zachwiania tempa poomse tez się trafiło. Czy na zawodach też wykonujecie układy właśnie w taki sposób, czy chodziło po prostu o dokładne pokazanie kolejności technik, a mniej o dynamikę i ogólne wrażenie?

Gizmo
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: POOMSE _FORMY tkd WTF ,ZANIEDBANE? WKROTCE MISTrz. SWIATA!!!
librE.tkd --- wiem że to przychodzi z czasem, niemusze tego perfekcyjnie robic chce porostu sie pobawic, taki przerywnik w TULach
  • 0

budo_libre.tkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: POOMSE _FORMY tkd WTF ,ZANIEDBANE? WKROTCE MISTrz. SWIATA!!!
GIZMO: widze ze sie na tym troche znasz , sa to wlasnie filmiki szkoleniowe , pokazane techniki dokladnie i powoli . moze po zawodach z soboty bede dysponowal jakims fimikiem digital ,to Ci go podesle..
wykonujemy formy owiele bardziej ekspresyjne i eksplozyjne
w internecie nie znalazlem jeszcze zadnej porzadnej formy (oprocz tej Kytu)
proponowalbym poogladac wykonania niemcow eksplozja, hiszpanow (elegancja) ,danczykow(tu eksplozja i elegancja) no i wloskie (dotrzymuje kroku tym wodzacy krajom-5ci ME)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024