Skocz do zawartości


Zdjęcie

pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!
:(
Niby podjąłem decyzję, ale uwagi o nadmiernie długim ostrzu pusha Kompromed odebrały mi chęć do kupna. I teraz znowu nic nie wiem :cry:
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!

Pieta achillesowa skladakow jest blokada. Nie ejst pewna nawet w wielu "markowych" nozach. Jedyna jaka budzi zaufanie to w "motylkach".
K_P


bez przesady.
Nawet w takim CRKT M21 (liner lock) nie wiem co musialbys zrobic zeby Ci blokada nie wytrzymala w kierunku skladania. A o drozszych i lepszych juz nie mowie.
Zreszta Mars pisal kiedys ze testowal blokade w ktoryms ze skladakow Extremy (back lock) i wytrzymala jego ciezar.


KKamiLL
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!
KKamil mam kilka markowych nozy skladanych, jka co jakis czas nie podokrecasz to sie z lekka zaczynaja telepac - wierze tylko balkowi (Benchamde 42), ale zaraz w drugiej kolejnosci, bo bezgranicznie ufam tylko MOD RAZORBACK.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!

KKamil mam kilka markowych nozy skladanych, jka co jakis czas nie podokrecasz to sie z lekka zaczynaja telepac - K_P


to fakt, ale to nie znaczy ze blokada ma puscic w najmniej oczekiwanym momencie.
A juz na pewno nie pusci przy wbijaniu w cos. Bo wieszanie to oczywiscie troche przesadzony przypadek.

KKamiLL
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!
a'propos pushdaggerów to o tym chyba nie było mowy:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!
Dziwadlo zupelne. Moze taki uchwyt jest dobry przy monstrach, ale nie tej wielkosci noza.
K_P
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!
Powiedzcie, w którym sklepie internetowym mogę kupić najtaniej Coldsteel'a Safe Keeper'a???

M. M. W.
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!
Ja jeszcze z paroma pytaniami. Czy poniższy nóż można w sposób wygodny trymać z palcem w jednym z otworów rękojęści aby zapobiec wypadnięciu?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jeszcze jedno pytanie: jak wyobrażacie sobie obronę nożem typu Bear Claw bądź La Griffe przed osobnikiem w zimowej kurtce? Czy tego typu nożami można zadać w ogóle jakieś pchnięcie?

Nadal nie wiem, co wybrać. Folderów już nie chcę, natomiast push daggery są dość radykalne w działaniu. Natomiast wszelkie "pazurki" wydają mi sie dobre do straszenia małych dzieci, a nie do samoobrony. Jakie są opinie ekspertów w tej kwestii [czyli skuteczności "pazurów"]?

M. M. W.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!

Jakie są opinie ekspertów w tej kwestii [czyli skuteczności "pazurów"]?


... oj spoooro juz na ten temat bylo... sprobuj pokopac w archiwum.

Pozdrowionka,
Akme
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!
testowalem ciecia pazurem i zwyklym nozem na grunej tektorze, pudlach i co tylko nadawalo sie do zniszczenia - stary nawet nie ma co porownywac - wolalbym dostac zwyklym nozem niz pazurem - kurwa masakryczne slady po cieciach byly - głebokie i poszarpane - straszne slady - gadalem ze znajomym chirurgiem i powiedzial ze niechcialby czegos takiego szyc - najgorsze rany ciete po pazurze albo kerambicie - a pchniecia sie nie da zadac to fakt. Mysle ze przez puchowa kurtke by przeszlo jak przez maslo.
Mysle ze gdybys zobaczyl jak wygldaja slady po nozu w porownaniu sladow po pazurze nie zastanawialbys sie
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!
a ja testowalem pazura (co prawda samorobke, ale ostry) na desce i grubym plaszczu. po desce stracil troche czubka, plaszcz przecial, ale tylko plaszcz. :/ nie mozna zapomiec, ze nie tnie zbyt gleboko. zimowy plaszcz, sweter, koszulka i 4cm tluszczu to wyzwanie... stad moje wnioski - noz na lato, i uwazac na wszelkie twarde przeszkody, bo czubek z zasady musi byc delikatny.
pozdawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024