Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bron (noz) i wyjazd za granice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_smk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Bron (noz) i wyjazd za granice
nie wiedzialem za bardzo gdzie puscic ten temat. Mianowicie wyjezdzam niedlugo do Egiptu na ponad miesiac i chcialbym sie dowiedziec czy przy przekraczaniu granicy moga sie doczepic do noza (nie kuchennego ;) ) w bagazu.

Lece samolotem i oczywiscie na poklad nie ma mowy o wniesieniu, ale czy jak bedzie w bagazu to nie czepia sie? I czy potem przy kontroli celnej (a takowa przy wjezdzie i wyjezdzie z Egiptu jest) nie bedzie klopotow? Gdzie znajde przepisy regulujace te sprawy?

Mam dosc spora Muele i w zwiazku z tym to pytanie, moze troche glupie ale totalnie nie mam o tym pojecia.

btw z bronia palna jak to jest? mam na mysli bron na ktora ma sie pozwolenie?
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron (noz) i wyjazd za granice
Najlepiej zadzwoń z tym pytaniem do MSZ, ale z tego co wiem to noże liczą się jako sprzęt turystyczny, więc nie powinno być problemu.
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron (noz) i wyjazd za granice
Dotrzeć tam to nie koniec kłopotów . Czytałem w BLADE-dzie o tym że na Bliskim Wschodzie ( więc i Egipt ) często spotyka się różne kontrole drogowe , czyli nie tylko granica i lotnisko , i nóż który spodoba się policjantowi okazuje się nielegalny i zostaje zarekwirowany . Będziesz kłócił się na pustynnym posterunku ? Autor wiadomości w gazecie sugerował że najbezpieczniej posiadać coś klasy dużego Victorinoxa . Nie znęci rabusia w mundurze a nawet jeśli , to niwielka strata .
  • 0

budo_marecki-san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau inaczej Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron (noz) i wyjazd za granice
Moja siostra była jokoś miesiąc temu i nażekała na punkty ganiczne stref miasta :evil: . Podobno jest tak że na jednym moga przpuścić an na drugim już im może coś niepasować i biorą wtedy na dołek .
  • 0

budo_jabar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron (noz) i wyjazd za granice
Około tydzień wcześniej wróciłem z Egiptu. Byłem na wycieczce z biura podróży. Oczywiście nie mogłem rozstać się ze swoim BM Ares'em i wzięłem go ze sobą.
Mimo moich początkowych obaw na lotnisku obyło się bez żadnych problemów. Oczywiście noż miałem spakowany w walizce, do luku bagażowego.
Na Okęciu, po przepuszczeniu walizki przez skaner, nic nie zapiszczało - z tego wnioskuję, że nie wykryto mojego noża. ... prawdę powiedziawszy poczułem się trochę zawiedziony :roll: :twisted:
Podobnie było w samym Egipcie - lotnisko w mieście Hurghada. Przez skaner przepuszczałem walizkę przy powrocie do Polski... i też żadnego sygnału.
Może to kwestia wielkości mojego Aresa, był w pochwie, zakopany w ubrania... ale fakt jest faktem.

W hotelach (przynajmniej w tych, których byłem) mają zainstalowane bramki z wykrywaczami metali. Te akurat piszczały za każdym razem: reagowały na moją metalową klamrę przy pasku i oczywiście na nóż schowany w pochwie na pasku, na plecach. Jednak nikt z pilnujących nie zwracał na to uwagi. Ochrona hoteli i policjant, którzy siedzieli przy bramce sprawdzali przede wszystkim tych co wyglądali na miejscowych - jak zauważyłem.

Blokady na ulicach widziałem, ale sam nie byłem sprawdzany.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024