Skocz do zawartości


Zdjęcie

1 dan w 5 lat ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_zales
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?
W sekcji Univerku gdanskiego koleś w 2 lata doszedl do 1 kyu. Zapewne po wakacjach bedzie miał 1 Dana. Ma niesamowite warunki fizyczne (4 lata siłowni) i trenuje ok 3-5 h x 3 w tyg. + siłownia itp.
no i co tu duzo mówic ma chlopak talent
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?
Wedłg mnie osiągnięcie stopnia mistrzowskiego w 5 lat jest mało realne. Jednak nie jest niemożliwe. Jednak Twoje zapędy kłócą się tu z całą ideologią judo czyli DROGĄ DO DOSKONAŁOŚCI. Jednak jeśli jest to Twój życiowy cel a jednocześnie już wiesz napewno, że po skończeniu uczelni nie będziesz mial szansy kontunuować treningu, to zdawaj...
Tylko nie wiem czy wiesz, że noszenie tytułu "Mistrza judo" to już nie przelewki?
  • 0

budo_morfiusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?
Żuczek jak TY zdasz na 1 dan to bede ci bił pokłony...A teraz sprowadzę Ci na ziemię...Żuczek żaden z nas nie osiągnie tego do końca studiów...powód - jak My nadal bedziemy tak ostro trenowali :) i z taka ilością kontuzji to jak dojdziemy do 3 nie mówiąc o 2 kyu to bedziemy sie cieszyli (przynajmniej ja ).Poza tym mając niższy stopień możemy łatwiej zdobywac punkty na zawodach (to jush extramalny powód do tego aby nie dążyć tak uparcie i po trupach do tego dana) :)
  • 0

budo_blazah
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?
U nas najlepsza sytuacja jak mój kumpel (pomarańczowy pasek) miał walczyć z kolesiem z JJ (pasek brązowy). I trener do tego gościa z brązowym żeby na chłopaka uważał itd. Jak się zaczęło to ten koleś nie wiem czy łącznie 15 sek. na nogach stał :) No, ale on był z dżej-dżej... :twisted:
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?
Blazah,
Jiu-jitsu może oznaczać tak wiele, że trudno tutaj generalizować. Część stylów/szkół może nauczać tradycyjnych odmian, będących w rzeczywistości bardziej zgłębianiem "sztuki ruchu", niż realnymi stylami walki. Zdarza się, że tacy ludzie stoczyli w całym życiu mniej waleczek, niż judoka odbył randori w ciągu roku treningu. A to ma kolosalne przełożenie na efektywność. Z drugiej strony wystarczy przejść się na którąś ze sportowych imprez JJ (choćby tegoroczna Kobyłka), aby przekonać się, że wielu zawodników ćwiczących bardziej modernowe jiu-jitsu ma na prawdę duże pojęcie o walce, przy tym nie tylko chwytanej, i bardzo konkretne umiejętności.

Co do gradacji w judo, to fakt, że stopnie zazwyczaj są bardzo zasłużone. Sam przytoczę ciekawą zasłyszaną historię sprzed kilkunastu lat. Było to podczas towarzyskiej wizyty Francuzów w jednym z warszawskich klubów judo. Nasi chłopcy rzadko mieli okazję zdawać egzaminy, a i chyba nie było to ich głównym celem, więc na macie z polskiej strony dominowała zieleń (3 kyu). Z kolei wszyscy Francuzi - faceci w czerni ;-) . No i podczas towarzyskich randori goście mieli niezłą szkołę latania :) .

Sam z resztą, mając okazję powalczyć raz na jakiś czas z czarnymi pasami, przekonuję się o ich umiejętnościach. Moim zdaniem źródłem tego jest bardzo efektywny trening judo, którego nierozerwalną częścią jest randori. Właśnie tam można przekonać się o skuteczności i zdobywać kolejne cenne doświadczenia.

Niestety, można też mieć nieco przykrych doświadczeń w postaci kontuzji... Dlatego wytrwale, ale nie na siłę, bo wtedy jest to na krótką metę... IMHO :)

Pozdrowienia :D
M.
  • 0

budo_mulan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?

Wlasnie :D
postawilem sobie taki cel, ze do konca studiów zrobie 1 dan w judo :)
Cel bardzo piekny, ale czy jest mozliwe ? Z regulaminu wynika, czasem pomiedzy egzaminami na poszczegolne kyu sa mniej wiecej pol do roku czasu + osiagniecia w zawodach.

Treningi mam 3x1.5h ja cwicze 3x3h :P . Obecnie mam 5kyu.

jest to mozliwe ?



Brawo życze powodzenia!
To napewno pomyliłeś dyscypliny. Tu za trenowanie i ładny uśmiech nie dostaje się DANa. Trzeba troszke wysiłku, poświęcenia, uwielbienia i troszke trzeba się na otrzaskać zeby miec jakies osiagniecia. Wiec w piec lat w wieku studenckim to musisz byc naprawde zdolny.

Tu nie chodzi o stopnie.
Jezeli ma ci to poprawic humor to mozesz kupic sobie czarny pas za 17zl i porobic zdjecia i rozeslac znajomym. :lol:
  • 0

budo_shpyo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?
kupić pas za 17zeta to pójście na łatwiznę. Ale doszledłem do lepszego wniosku (i chyba bardziej słusznego). Mianowicie większy wzbudze respekt jak będę rzucał "kolorowymi pasami" mając 5 kyu ;]

Nie ma rzeczy niemożliwcych, zawsze mogę zwiększyć intensywność treningów ... a czy zdolny jestem - tego nie wiem (pewnie zaraz Morfiusz się odezwie :>) .

peace!
  • 0

budo_isengrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MAOD Academy

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?
Pas służy do podtrzymywania spodni... :lol:
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?

Pas służy do podtrzymywania spodni... :lol:


:roll: :nie: oj panie Isengrim,
Dołączona grafika

Pozdrowienia dla Pana i dla Malzonki
:)
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?

To napewno pomyliłeś dyscypliny. Tu za trenowanie i ładny uśmiech nie dostaje się DANa. Trzeba troszke wysiłku, poświęcenia, uwielbienia i troszke trzeba się na otrzaskać zeby miec jakies osiagniecia. Wiec w piec lat w wieku studenckim to musisz byc naprawde zdolny.[/b]
Tu nie chodzi o stopnie.
Jezeli ma ci to poprawic humor to mozesz kupic sobie czarny pas za 17zl i porobic zdjecia i rozeslac znajomym. :lol:


Mi jest cie zal za to jaki masz cel treningow, juz ostatnio widzialem na moim treningu judo jak 35 letni koles z czarnym pasem dostawal w ciry od bialego paska, w koncu wygral ale w zalosnym stylu, tez tak chcesz??


ciekawi mnie skąd wam przyszło do głuwy że on chce dostać pas na który nie będzie zasługiwał i zrobić to jak najmniej się wysilając ?
to że chce dojść do niego w 5 lat to chyba nic złego a że wam sie nie udało to już inna sprawa
poza tym to jaki ma się pas ma znaczenie może nie dla tych z którymi codziennie ćwiczycie ale dla innych na pewno
jak za 20 lat kto będzie pamiętał że kiedyś byłeś dobry jak powiesz swojemu synowi wiesz chłopcze jak byłem młody i ćwiczyłem judo to rozwalałem czarne pasy ale sam miałem biały bo nie chciało mi się zdawać na wyższy to syn parsknie śmiechem i wstrzyknie sobie kolejną porcje heroiny
a jak pokażecie mu czarny pas to reakcja będzie inna i może zamiast ćpać zainteresuje się judo
  • 0

budo_morfiusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?

kupić pas za 17zeta to pójście na łatwiznę. Ale doszledłem do lepszego wniosku (i chyba bardziej słusznego). Mianowicie większy wzbudze respekt jak będę rzucał "kolorowymi pasami" mając 5 kyu ;]

Nie ma rzeczy niemożliwcych, zawsze mogę zwiększyć intensywność treningów ... a czy zdolny jestem - tego nie wiem (pewnie zaraz Morfiusz się odezwie :>) .

peace!

A odezwę się.......zdolny to TY jesteś....ale napewno nie w parterze :twisted: No ale techniki znasz lepiej :)
  • 0

budo_kokodak!!!
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?
To osiagniecie zalezy od ciebie ale watbie ze 1 dan zdabedziesz w 5 lat.
Ale jak bedziesz na prawde dobry to osiagniesz go w 8lub9 lat tak mysle
Wiec mowie :Wszystko zalezy od ciebie



kokodak!!!Pozdrawiam :peace: :!:
  • 0

budo_kreciel1418048838
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?

postawilem sobie taki cel, ze do konca studiów zrobie 1 dan w judo :) (...) jest to mozliwe ?

Oczywiście, nie takie rzeczy są możliwe:) Udaj się na 1,5 roku do sekcji Politechniki Warszawa, tam dostaniesz czarny pas i może nawet jakiś medal na MP w kata zrobisz...:)
Pozdro dla ambitnego zawodnika!!
  • 0

budo_kokodak!!!
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?
Shpyo naljepiej jak chcesz mec czarny pas to jedz i kup i po klopocie :D :) :-)
  • 0

budo_shpyo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?
nic mi nie da kupienie czarnego pasa.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?

nic mi nie da kupienie czarnego pasa.


Jedz do Japonii (Kodokan Judo).
Egzamin na czarny pasek to min. randori z.. 10-15 latkami. Sadze ze dasz im rade :wink:
  • 0

budo_shpyo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?
podać konto bankowe na które możecie wysyłać pieniążki na pordróż do Japonii? xD
  • 0

budo_su
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?
jeden ćwiczy dla wyników a drugi dla pasów :P
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?

Wlasnie :D
postawilem sobie taki cel, ze do konca studiów zrobie 1 dan w judo :)
Cel bardzo piekny, ale czy jest mozliwe ? Z regulaminu wynika, czasem pomiedzy egzaminami na poszczegolne kyu sa mniej wiecej pol do roku czasu + osiagniecia w zawodach.

Treningi mam 3x1.5h ja cwicze 3x3h :P . Obecnie mam 5kyu.

jest to mozliwe ?


Nie :wink:

Coś mi się wydaje że zanim minie te 5 lat to się Tobie odechce czarnego pasa :wink:
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?
Jestem w podobnej sytuacji(właœnie zaczšłem studia i niedawno treningi judo). Eeeee... to w naszym wieku chcš jeszcze brać na jakieœ zawody? Bo w judo stopnie chyba zdobaywa się na zawodach(Tak czy nie, bo nie wiem)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024