Skocz do zawartości


Zdjęcie

17 lat - warto jeszcze?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_~msh
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

17 lat - warto jeszcze?
w takim wieku można jeszcze zaczynać trening? Troszke za późno się z tym obudziłem. Teraz żałuję. Wiem, że nie będę taki dobry, bo to trzeba zacząć jak najwcześniej.

I jeszcze takie jedno pytanko. Jeżeli jestem za słabo giętki, to czy mogę liczyć na to, że na Capoeira się troszke rozciągne? No przede wszystkim to czy pokonam lęki związane ze saltami do tyłu? Bardzo mi zależy by trenować Capoeria. A jeżeli komuś na czymś bardzo zależy to wszystko można zrobić :) .

Aha, coś mi się jeszcze przypomniało... przy wyskokach jakie są stosowane w Capoeria, zapewne, trzeba mieć dobry wyskok. Czy to też można się tam nauczyć? Nie chciał bym się dowiedzieć, że z tą zdolnością się przychodzi... To tyle :)

pozdroofka.
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: 17 lat - warto jeszcze?
ktos ostatnio pytal czy 27 lat to nie za pozno,nie zastanawiaj sie nie ma ograniczen wiekowych ja zaczynalem jak mialem 16 lat i jakos sobie radze,co do rozciagania napewno na treningach doswiadczysz tego.tak wiec nie ma co sie stresowac,przejmowac wiekiem etc tylko lec na treningi i napisz jak bylo :wink:

pozdro
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: 17 lat - warto jeszcze?
[quote name="~msh"]w takim wieku można jeszcze zaczynać trening? Troszke quote]

NIe nie warto
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: 17 lat - warto jeszcze?
to wiek w sam raz. Na treningach porozciągasz sie porządnie, a o saltach jeszcze nie myśl.
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: 17 lat - warto jeszcze?
Nie ma mowy!!!!! :)

Emerycie!! Jesteś stracony dla capoeira, zapomnij że cos takiego istnieje............ :wink:

Chłopie, idź na jakiś trening i poćwicz, powinieneś dać rade chyba że się zniechęcisz a takie pytania... boshe niedługo pewnie 5 latki będą pytać czy nie jest zapóźno.
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 17 lat - warto jeszcze?
Nie warto.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 17 lat - warto jeszcze?
w tym wieku.
daj spokoj.

Ty juz wlasciwie stary jestes,
masz juz z gorki
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 17 lat - warto jeszcze?
Ja zaczynalem w wieku 15lat(na dzien dzisiejszy mam 19 ;P), ale z uwagi na moje lenistwo raczej w niczym mi to nie pomoglo :-)
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: 17 lat - warto jeszcze?
Pewnie, że warto :) to nie jest wcale późno ;P . A co do rozciągnięcia i wyskoku to się niecego nie bój ;P nauczysz się wszystkiego :) i będzie spoko :D hehehe ;) idź i trenuj :)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 17 lat - warto jeszcze?
Co do wyskoku to:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Po polsku i do tego jeden z najskuteczniejszych ... uwazaj tylko na stawy bo przeciazenia sa ogromne ...

Zaczac warto (tak samo kazda inna dziedzine sportu).

Rozciagnac sie na samym capo nie rozciagniesz do szpagatu, ale wystarczajaco do kopniec wiekszosci a z beigiem czasu sam w domciu dociagniesz do szpagatu jak i dobrego dfynamicznego rozciagniecia ...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: 17 lat - warto jeszcze?
ja zaczynalem jak miałem 2 i pół roku, ale żałuję, że nie zdałem sobie wcześniej sprawy i nie zacząłem już w łonie matki.... a teraz... moge tylko sobie marzyć o rozciąganiu...
  • 0

budo_asia
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 17 lat - warto jeszcze?
myślę, że 17 lat to już demencja starsza postępuje. Ten biedny 27latek co się pytał, to już pewnie grobem stoi :twisted:
a tak serio to zawsze można! u mnie w grupie był nawet pan pod 50siątkę
  • 0

budo_~msh
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: 17 lat - warto jeszcze?
postanowiłem to się zapiszę na capo. Tylko jedna rzecz mnie ciekawi. Czy zapisywać się teraz czy dopiero od września. Bo to chyba jakoś grupy trzeba zbierać. Ale jeżeli jest możliwość zapisania się podczas wakacji to czemu nie.

Mam jeszcze jedno pytanko. Niech ktoś mi napisze co mógłbym umieć po roku nauki capo. Tak teoretycznie. Ach ta ciekawość adepta :) .

ps. Jest na tym forum ktoś z LBN kto ćwiczy capo? Fajnie gdyby się ktoś znalazł. Mam jeszcze wiele pytań :) . A jakiś przewodnik, sensei, by się przydał.

pozdro
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: 17 lat - warto jeszcze?

postanowiłem to się zapiszę na capo. Tylko jedna rzecz mnie ciekawi. Czy zapisywać się teraz czy dopiero od września. Bo to chyba jakoś grupy trzeba zbierać. Ale jeżeli jest możliwość zapisania się podczas wakacji to czemu nie.

Mam jeszcze jedno pytanko. Niech ktoś mi napisze co mógłbym umieć po roku nauki capo. Tak teoretycznie. Ach ta ciekawość adepta :) .

ps. Jest na tym forum ktoś z LBN kto ćwiczy capo? Fajnie gdyby się ktoś znalazł. Mam jeszcze wiele pytań :) . A jakiś przewodnik, sensei, by się przydał.

pozdro

Zapisz sie teraz po co czekać do wrzesnia.
A co moglbys umiec? hmmm... to zalezy od Ciebie, od tego jak szybko sie uczysz itp.
  • 0

budo_grilo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legnica
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: 17 lat - warto jeszcze?

a tak serio to zawsze można! u mnie w grupie był nawet pan pod 50siątkę


Na Warsztaty Axe Capoeira we Wrocławiu, w lutym, Mestre Barrao przywiózł jednego ze swoich uczniów, Sergio. Facet mógłby być moim dziadkiem, nie wiem nawet ile miał lat, ale po 50-tce był na pewno. Trenuje capo od 2 lat, miał pierwsze corda. Faceta w takim wieku z tak szerokim uśmiechem --> :) (dosłownie) w życiu nie widziałam ;) Nigdy nie jest za późno :D
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: 17 lat - warto jeszcze?
a swoja droga chcialbym wiedziec, kto sprzedaje filmy, ze zeby napisac sie na capo trzeba już być gotowym, tzn: rozciągnietym, przypakowanym, i umieć salta, no i najlepiej mniej niz srednia wieku ruskich gimnastyczek.

sieczka normalnie.

skąd to sie bierze?

woli sobie koles przez rok samemu w domu sie "przygotowywac", potem pojsc na upragniony trening i dojsc do wniosku, ze to wszystko bez sensu...
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: 17 lat - warto jeszcze?

a swoja droga chcialbym wiedziec, kto sprzedaje filmy, ze zeby napisac sie na capo trzeba już być gotowym, tzn: rozciągnietym, przypakowanym, i umieć salta, no i najlepiej mniej niz srednia wieku ruskich gimnastyczek.


Ludzie sami Uira, mam znajomego który jakieś 3 lata temu (w wieku 17lat :) ) złapał faze na capo i poleciał na trening, po czym stwierdził że on się do tego nie nadaje, że za ciężko, że za słabo rozciągnięty i wogóle za późno...

Gdy chciałem go nakręcić ponownie przed ostatnimi wakacjami to mi się chłopak wykręcał tak że w końcu dałem sobie z nim spokuj.
  • 0

budo_~msh
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: 17 lat - warto jeszcze?

a swoja droga chcialbym wiedziec, kto sprzedaje filmy, ze zeby napisac sie na capo trzeba już być gotowym, tzn: rozciągnietym, przypakowanym, i umieć salta, no i najlepiej mniej niz srednia wieku ruskich gimnastyczek.


Ludzie sami Uira, mam znajomego który jakieś 3 lata temu (w wieku 17lat :) ) złapał faze na capo i poleciał na trening, po czym stwierdził że on się do tego nie nadaje, że za ciężko, że za słabo rozciągnięty i wogóle za późno...

Gdy chciałem go nakręcić ponownie przed ostatnimi wakacjami to mi się chłopak wykręcał tak że w końcu dałem sobie z nim spokuj.

ze mną tak nie będzie :) Jak postawiłem sobie to za cel, to go osiągne...
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 17 lat - warto jeszcze?
ej panowie. zaaczalem jako 24 latek. klasyczny przyklad totalnie zaniedbanej cioty komputerowej (70% aktywnie spedzanego czasu przed kompem :) ), zero rozciagniecia, zero treningu. naprawde wiek nie gra zadnej roli :D
  • 0

budo_nothing
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 17 lat - warto jeszcze?
ja mam 20 lat, wychodzę z założenia że czas mi sie zestarzeć ale nie w formie zreumatyzowanej&niedołężnej :wink: tylko wysportowanej i niezwykle jurnej :-) mam nadzieję iż trening capoeiry zadziała!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024