Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fallkniven IDUN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Fallkniven IDUN
Jakby ktoś mógł wkleić te fotki, byłbym wdzięczny, myślę, że warto :twisted:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
a tu w pochwie:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pomijając klasyczną estetykę i resztę materiałów, zwróćcie uwagę na stal: rdzeń z proszkowej a'la CPM, płazy z damastu, no laminacik pierwsza klasa, zresztą poczytajcie...
NL5 IDUN

In Norse mythology, Idun was the goddess of fertility, and responsible for guarding the apples that ensured the gods eternal youth. To many, she was also a symbol of love and rebirth, and in a poem she was referred to as the lover of the gods (ása leika).

It is our pleasure to present to one of the world's most advanced hunting knives – Mod. NL5cx Idun, with a blade in Cowry X Damascus steel. This is probably the world's best edge steel, all categories, and definitely one of the most exclusive blades ever made. The edge comprises a powder steel with the following extreme content: C 3%, Cr 20%, Mo 1%, V 0.3% and iron to 100%. Its hardness is no less than 64 HRC! The sides consist of stainless, 120-layer Damascus steel, and with the edge of powdered steel, we have formed a blade which in its beauty and strength is world class, no less. The fittings are of solid nickel silver, while the rest of the handle is in stacked leather and fiber washers. The knife is manufactured in strictly limited numbers, but we hope it will be available for at least a few more years. The knife is an excellent utility to all, but in all probability in most customers will acquire it for its exclusive collectability. Whichever, demand will probably outstrip supply.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fallkniven IDUN
Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Fallkniven IDUN
Dzięki JUMBO! poklon poklon
A jak się wam podoba?
Bo ja chcę takiego :twisted: !

ps: ale używanie tego jako EDC to już szczyt extrawagancji - na aglojęzycznych www widziałe ceny wahające się koło 800-1200 USD...
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fallkniven IDUN
Ostrze piękne, czarny znak firmowy psuje wizualnie co prawda.
Rękojęść z krążków skórzanych piękna, ale bez tych kolorowych przekładek.

Ale to moje wyobrażenie!!
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Fallkniven IDUN
Zgoda, ten napis-logo to totalny niewypał, niesety dość powszechna praktyka, widziałem coś podobngo na damaście u Microtecha...Na + jest jedynie to, że fallkniven stosuje grawerkę /laser?/ a nie samo trawienie na czarno...
A przekładki dla mnie OK, jeśli są z naturalnych materiałów to nic do tego nie mam...
  • 0

budo_bayer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Fallkniven IDUN
Ładny i ciekawy, ale napis psuje cały wygląd. Ciekawe kto im podrzucił taki niewypał.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024