Skocz do zawartości


Zdjęcie

K1 i $$$$$$$$


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_wolverine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

K1 i $$$$$$$$
Właśnie interesuje mnie dlaczego uczestnicy takich turniejów jak np. K1 czy Vale Tudo zarabiają tak mało $, narażając swoje życie. A taki bokser urzywa tylko rąk(chodzi mi o kumbinacje technik jakimi może zadawać obrażenia) i zarabia bo miliony $ nawet za przegraną walke. Albo nawet piłkarze zarabiają więcej niż zwycięsta turnieju k1(przeciętnie zwycięsca całego turnieju K1 może liczyć na jakieś 5 tys Euro w porównaniu z np. boksem na tym samym poziomie są to naprawde śmieszne pieniądze) a na mistrzostwach polski w vale tudo w warszawie zwycięsca dostawał 1000 zł :?: :!: Coś jest chyba nie tak
  • 0

budo_reven
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogów

Napisano Ponad rok temu

Re: K1 i $$$$$$$$
Bo może walczą o coś więcej niż tylko kasę?

Boks skomercjalizował się już dawno.
Może i K1 czeka ten sam los...
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: K1 i $$$$$$$$
1. Prawdziwa kase zarabiaja ci na szczycie.
W boksie: tylko zawodnicy wagi ciezkiej zarabiaja krocie, i to tyklo sama czolowka.
powiedz, ile osob uprawia boks ? dobrze zarabiajacy to raczej wyjatki niz regula.

2. podales zarobki w malej imprezie w polsce a zarobki czolowych zawodnikow w boksie w wadze ciezkiej. Z sufitu porownanie.
Kwestia ile osob obejrzy widowisko i ile sie da zarobic na reklamie, wtedy placi sie odpowiednio zawodnikom.

Ps.
Wiesz ilu bokserow dokonalo zywota lub jest w spiaczce ? Bardzo duzo. Nie od dzis wiadomo ze boks silnie szkodzi ludziom.
  • 0

budo_wolverine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: K1 i $$$$$$$$
pewnie że wiem ile ludzi uprawiających boks jest w śpiące albo zmarło coś koło 700 bo czytałem artykół o tym a tam zadaje się ciosy tylko rękami, to pomyśl sobie co może się stać jak dostaniesz z łokcia albo z kola w łeb :idea: :?: Myśle że to pardziej będzie bolało niż uderzenie rękawicą. Co do turniejów "na topie", wedłóg ciebie k1 to nie jest turniej "na topie", dziwne bo ja myślałem że to jest impreza czołowa jeźeli chodzi o walki(tam się zarabia za zwycięstwo całego turnieju około 5 tys euro) a w walkach bokserów na tym samym poziomie zarabia się miliony. do czego zmierzam :?: zmieżam do porównania obraźeni w których może znaleźć się zawodnik(śpiączka,zgon itd.) do wynagrodzenia i porównać to sobie chodź by z takim sportem jak boks czy piłka nożna. Jeśli to zrobisz to uświadomnisz sobie że walki na takich turniejach takich jak k1 lub innych nie mogą być stałym źródłem dochodów zawodnika, jednym słowem podsumując to jeśli miał by to być mój sposób na życie wolał bym chyba zbierać puszki, oczywiście jest to metafora :D
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: K1 i $$$$$$$$
z tego co wiem to w Vale Tudo byla tylko jedna smierc jak do tej pory. o spiaczkach danych brak.
zreszta policz sobie ile ciosow na glowe otrzymuje bokser w statystycznej walce, a ile zawodnik mma. glowa bokserow jest o wiele bardziej narazona na szwank niz glowa valetudziarzy (ale termin ;) )

a co do k1. w Europie przecietna stawka moze i wynosi ok. 5000 euro.
a moze warto by sie jednak tez bylo spytac np Sappa (walczacego w Japonii) ile male zoltki mu placa? wydaje mi sie, ze dostaje sume znacznie przekraczajaca owe 5 tys euro. zreszta, imo, ze cala swiatowa czolowka k1 dostaje calkiem sporo kasy (chociaz i tak przy czolowce bokserskiej sa to... place minimalne ;) ).
  • 0

budo_hose
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: K1 i $$$$$$$$
wolverine czy ty masz jakąs dysgrafie(czy jak to tam sie nazywa) :-)
wiem ze to nie forum o języku polskim ale prosze skup sie nad ortografia bo zajebiście ciężko się czyta twoje posty.



przepraszam za odbiegnięcie od tematu :) :) :)
  • 0

budo_dusza
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BYTOM

Napisano Ponad rok temu

Re: K1 i $$$$$$$$
Ciekawe jak wysoko ma ubezpieczona szczeke zawodowy bokser jak np LENOX czy KLICZKO?
  • 0

budo_ulver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 662 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legnica

Napisano Ponad rok temu

Re: K1 i $$$$$$$$
Telewizja, reklamy, sponsorzy i kasa :-)
ile osob oglada np pilke nozna a ile takie K-1 czy Pride? albo jak zany na swiecie jest taki Sapp a jak Ronaldo ? :-)
Sapp pewno niezle zarabia w Japoni na tych reklamach i takie tam, ale to i tak nic w porownaniu do znanych pilkarzy (raczej nie zobaczymy Sappa w Polskiej czy wogule europejskiej tv)
  • 0

budo_wolverine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: K1 i $$$$$$$$
no wiesz pilnym uczniem nie jestem :) a poza tym ten post pisałem w nocy i spać mi się chciało.
  • 0

budo_jarząbek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Sącz

Napisano Ponad rok temu

Re: K1 i $$$$$$$$
Jeżeli jest duża populaność to tez jest duza kasa.Poza tym boks jest znany od dawna.A teraz nawet mało kto wie co to jest K1 albo vale tudo czy UFC,Pride.Zauważ,w naszym kraju boks jest pokazywany w telewizji.Jest on bardzo popularny.Telewizja płaci za możliwość pokazania walk,koncerny płacą za reklamy,ludzie kupują czasopisma.akcesoria treningowe.W wielu domach są rękawice bokserkie ale jeżeli chodzi o rękawice do grapplingu to ludzie nawet nie wiedza jak one wyglądają.Za 10 lat sytuacja może być inna.
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: K1 i $$$$$$$$
Z tego co wiem,to Akebono podpisal kontrakt na 3 walki.Za kazda dostaje milion dolcow,tzn. lacznie 3 mln.No,ale wiadomo,ze np. De la Hoya dostal niedawno za walke 12 mln.
  • 0

budo_rozi 22
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kościerzyna

Napisano Ponad rok temu

Re: K1 i $$$$$$$$
z roku na rok vale tudo bedzie zyskiwac popularnosc a co z tym idzie bedzie z tego wieksza kasa
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024