Skocz do zawartości


Zdjęcie

Które Ju-Jitsu?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Które Ju-Jitsu?

qrcze, drugi raz dzisiaj odpisuję na Pana post.... :wink:


kurcze...blade... :) .. mam nadzieję, że nie ostatni...

pozdrówka 8)
  • 0

budo_reven
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogów

Napisano Ponad rok temu

Re: Które Ju-Jitsu?
hehehe :)
chodziło mi o krótki odstęp w czasie

A ja też mam nadzieję, że nie :wink:
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Które Ju-Jitsu?
zmiany w sportowm jj :?: :!: :?: jakie?!chyba nie low kicki kolego..to byłaby chyba przesada, choc mnie by odpowiadało... :)
  • 0

budo_reven
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogów

Napisano Ponad rok temu

Re: Które Ju-Jitsu?

zmiany w sportowm jj :?: :!: :?: jakie?!chyba nie low kicki kolego..to byłaby chyba przesada, choc mnie by odpowiadało... :)


nie wiem - nie widziałem
napisałem, że według informacji które otrzymałem.....

a wogóle to o czym Ty do mnie rozmawiasz? :wink:
  • 0

budo_suzuki
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Które Ju-Jitsu?
No cóż moim zdaniem jezeli zalezy Ci wyłącznie na kopnięciach i uderzeniach to sztukę walki zmienić pora i wybrac sobie coś bardziej bojowego my tu glową bardziej walczymy, a nie mięśniami :) a tak na powaznie to na moich treningach jest trochę tego troche tamtego no mogłoby Ci się spodobać, ale to jest w Krakowie - jeśli jesteś gotowy się przeprowadzić to serdecznie zapraszam pozdrowionka
  • 0

budo_amioko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Które Ju-Jitsu?

Chciałbym się dowiedzieć, w którym ju-jitsu jest większy nacisk na kopnięcia. Jak tak pooglądałem to przeważnie dużo rzutów i innych judo podobnych technik. Mnie kręca uderzenia (bokserskie, łokciem), kopnięcia (niskie) oraz dźwignie.

To może shidokan - to co prawda nie odmiana ju-jitsu, ale dźwignie są, duszenia są, rzuty są, kopnięcia i uderzenia też są :) .
  • 0

budo_remi-thor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Które Ju-Jitsu?
Ten Shidokan to mi jakimś Karate "śmierdzi". :twisted:

Ale przyznaje jest to dosyć ciekawe.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Które Ju-Jitsu?

Chciałbym się dowiedzieć, w którym ju-jitsu jest większy nacisk na kopnięcia. Jak tak pooglądałem to przeważnie dużo rzutów i innych judo podobnych technik. Mnie kręca uderzenia (bokserskie, łokciem), kopnięcia (niskie) oraz dźwignie.

To może shidokan - to co prawda nie odmiana ju-jitsu, ale dźwignie są, duszenia są, rzuty są, kopnięcia i uderzenia też są :) .


A może Kempo Tai Jitsu?
  • 0

budo_remi-thor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Które Ju-Jitsu?
Podbijam stary temacik... Trochę byłem w letargu, ale znowu mnie wzięło :lol:

Chcę jednak modern jj (fajnie jak będzie nacisk na combat).
Ćwiczyłem wcześniej z przerwami: 3 lata Pszczyńska ASzW (dużo el. kickboksu), 4 lata aikido, w wojsku 1 rok mix (boks, bjj, jj, krav-maga). Więc całkowity leszcz to ja nie jestem, he he.

A dlaczego jednak ju-jitsu? - bo jest wszechstronne, przy tym będę w kimonie a nie w tych żałosnych "majtkach" z vale tudo :wink: nie będę się cały czas "przytulać" jak w brazylijskiej odmianie. Nie będę musiał mówić też "Ozzzz" do senseia jak na karate i "tłoczyć" pompeczki za 11 sek. spóźnienia... Kung-fu z nazwy budzi śmiech, he he... muay-thai szkoda piszczeli a zresztą tam mają spodenki ha ha, samo judo to nie dla mnie etc. etc. etc..

A najlepsze bo będą jednak stopnie (które motywują no i pochwalić się przed laskami można naprzykład 1Dan ) i jakaś taka chociaż w małym stopniu orientalność. No bo w crossie i innych MMA tego nie ma.

No, więc proszę o linki, adresy itp. o jj na śląsku, zwłaszcza w Tychach (modern oczywiście, a nie te "aikidowo" podobne tradycyjne jj, oczywiście wiem to aikido wzięło się z jj)?

P.S.
Mam nadzieję, że któryś nie poczuł się urażony, naprzykład za te "majtki" w vale tudo - to było tak na wesoło... bo się zaś nagonka zacznie, że obrażam.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Które Ju-Jitsu?
Obejrzyj KTJ, z tego co pamiętam jest w Rudzie Śląskiej i Świętochłowicach, gdzie więcej to niech Ci Rafał powie...

PCB odezwij się...
  • 0

budo_vandal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miasto Siedmiu Wzgórz

Napisano Ponad rok temu

Re: Które Ju-Jitsu?
No, Remi, fajne masz zajawki, zaczales szukac klubu w kwietniu i w styczniu dalej go szukasz?Niezle...
Wroze Ci polroczna kariere, nie dluzej, z takimi chwilowymi zjawkami.
W treningu SW chodzi o to zeby trenowac a nie gadac.

Powodzenia.
  • 0

budo_remi-thor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Które Ju-Jitsu?
Nie zjarzyłeś mnie...

Zacząłem "bawić się" w sztuki walki w młodym wieku, ćwiczyłem cały czas... z zapałem itd. itd... ale mniej więcej rok temu wpadłem w letarg i chwilowe załamanie (może to przez te rozczarowanie aikido) , do tego doszły różne problemy... dlatego była taka przerwa, ale teraz mnie znowu wzięło... jestem uzależniony od sztuk walki... dlatego pytam? To napewno nie bedzie trwało 0,5 roku - poczytaj jeszcze raz ile co trenowałem, gdzie przerwy były tylko między wyborem kolejnej sztuki, a nie w "środku" treningu...

Jak trenowałem Kung-fu to brakowało mi dźwigni, jak aikido to brakowało mi kontaktu, uderzeń itp.. jak combaty to otoczki orientalnej :) ... i poprostu wydaje mi się, że w ju-jitsu jest to wszystko... stąd mój wybór... może to jest sztuka dla mnie, a nie tylko na kolejne kilka lat.
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Które Ju-Jitsu?
wybacz ale Twoje wypowiedzi sugerują, że traktujesz sztuki walki bardzo teorettycznie i może tylko i wyłacznie dyskusyjnie..przypomnę zatem takie Nasze proste porzekadło:
GAWORZENIE O SZOPENIE
W PLECAK SZMATE I NA MATĘ..
wymieniłes kolego tyle sztuk walk które trenowałeś..jesli tak jest musisz miec już wrobione zdanie na to czego szukasz , co i w jaki sposób chcesz trenować.
poza tym rzucanie skloganów typu muai thai rozwali mi piszczele w kung fu nie ma starcia(obicia) to jest takie troszkę jakby to rzec-powtarzanie bajek..
lepiej potrenuj wyjdzie to lepiej na poziom Twoich postów..
a wszechstronnośc ju-jitsu nie trzeba podkreslać bo o tym świadczy między innymi perzytoczopny argument o tym, że jj trenuja funkcjonariusze ochrony..zresztą nieistotne..
a majteczki vale tudo- hmhm ten tekst poprostu wiele mówi o Tobie..
wybacz od taki mój pościk..masz prawo mnie teraz zbluzgać.. :wink:
  • 0

budo_remi-thor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Które Ju-Jitsu?
Drogi wodniku.

Treningi prawie codziennie to czysta teoria masz rację (ćwiczyłem sumiennie, uwierz na słowo)

Tak, ćwiczyłem i wiem czego chcę - chcę wszechstronnego stylu... i mam nadzieję, że w modern jj takie jest... Skąd mogę to wiedzieć na 100% (bo trenują funkcjonariusze itp) ... jak potrenuję to się dowiem.

Za slogany... ech przecież k..a napisałem w przypisie P.S. żeby nie brać tego za powaznie.

No i wiedziałem że kogoś te w żartach powiedziane majteczki tak zdenerwują.
Co Ci o mnie powiedziało to słowo, bo jestem ciekaw?

Wybaczam...
  • 0

budo_remi-thor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Które Ju-Jitsu?
aha i naprawdę wiem, że vale tudo to nie nazwa konkretnej sztuki walki...

A forum jest po to by pytać, opowiadać, teoretyzować, gaworzyć itd. itd...
Na forum wchodzę by się min. odprężyć :)

Zresztą wystarczy rzucić jakimś hasłem i zlatują się wszyscy by zrobić mi wykład! No, ale widzę, że tu są sami wojownicy, którzy neta używają w biegu, bo tak to całymi dniami trenują...

Zresztą nieważne...koniec ... konkrety! Adresy klubów proszę.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Które Ju-Jitsu?

Zresztą nieważne...koniec ... konkrety! Adresy klubów proszę.

na Gorze Odyna jest tylko klub brydza sportowego
  • 0

budo_remi-thor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Które Ju-Jitsu?
Panie czcigodny Moro, to że jestem ze ślaska napisałem wcześniej...

Z głębi serca dziękuję... Gdziekolwiek jest ta głębia.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Które Ju-Jitsu?
panie czcigodny Remi-Thor, nie ma za co :wink:
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Które Ju-Jitsu?
W ju jitsu kopniecia nie dorownuja tym nauczanym w typowo uderzanych sztukach walki jak np. taekwondo.
W Ju jitsu kladzie sie nacisk przede wszystkim na samoobrone, a nie na precyzyjne i silne zadawanie ciosow.

Jednak mozesz sprawdzic jak nauka kopniec, a scislej obrona przed kopnieciami lub z wykorzystaniem kopniec wyglada na
Kempo-Tai-Jutsu, Goshin-Ryu (albo odmianie Combat 56)
ewentualnie na zblizonym do Ju Jitsu - Viet Vo Dao
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Które Ju-Jitsu?

Zresztą wystarczy rzucić jakimś hasłem i zlatują się wszyscy by zrobić mi wykład! No, ale widzę, że tu są sami wojownicy, którzy neta używają w biegu, bo tak to całymi dniami trenują... .

i tu się mylisz..zareczam swoim słowem...
bynajmniej nie mam się za specjaliste walki wręcz..bynajmniej..
jak rzekłem wczesniej Twoja wypowiedź jest nieco mało konkretna....
zawsze jakiekolwiek pytanie o jakis styl czy adres klubu jest dla mnie już sygnałem o podejściu do tematu pytającego..
słuchaj jak ja zmieniałem miejsce zamieszkania sam szybko znalazłem nowe dojo w którym trenuje..jesli się chce w problemie typu:adres klubu nie trzeba czyjeś pomocy..
pytałes o styl a właściwie odmiane ju jitsu..już mas zodpowiedź ze to styl bardziej chwytany niż kopany..trenuj...po prostu trenuj..
a wzmianke
"odkrywczą" że vale tudo nie jest stylem a formułą zawodów zaręczam Ci z epodkresliłes fachowośc swojej wypowiedzi...
mimo wszytsko pozdrawiam :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024