Skocz do zawartości


Zdjęcie

A propos Mad Doga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: A propos Mad Doga

Powracając do tematu, to pęknięcie jest niesamowite. Nóż złamał się, ale nie klasycznie na pół, ale jeszcze odłupując się dziwnie. Czy to wina jakiejś skazy materiału? :roll:


A sprobuj zlamac pile tarczowa. Zobaczysz czy zlamanie bedzie wygladalo to jak peknieta porcelana czy tak jak ten ER

KKamiLL
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A propos Mad Doga

A sprobuj zlamac pile tarczowa.


W rękach mi się ino wygina, a imadło ciężko założyć, bo się zatrzymać cholera nie chce i kręci się , kręci się...

A na poważnie, no nie znam się, więc się grzecznie zapytałem!!
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A propos Mad Doga
zalezy od struktury
pewnie tam przebiegala plaszczyzna lupliwosci :)
(uwielbiam te madre slowa ktorych sie nauczylem :wink: )
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A propos Mad Doga
Zaraz zaraz każdy kij ma dwa końce.
Mój interes ma łeb a z drugiej strony 83 kg mnie czy to znaczy że jest "hard core" :oops:
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: A propos Mad Doga
A ty Mars co taki kapus , ze odrazu do szefa z tym MD? ;)
No chyba , ze nie od ciebie uslyszal czego MD nie przeszedl...
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: A propos Mad Doga
Ładny dzień dziś mamy... może by tak połamać Sebenzę?
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: A propos Mad Doga
zwróćcie wszyscy uwagę na róznice w przełomach ER i MD!!!!
ER najpierw się mocno wygioł, a potem strzelił co widać na przełomie w kturą stronę był wyginany a teraz MD-po złamaniu ostrze jest równe z odpryskiem, on po prostu pękł a nie zgioł się i złamał-takie pęknięcia sa charakterystyczne dla silnie hartowanych stali lub może .... przehartowanych??
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: A propos Mad Doga
kooniu dobrze gadac, wodki mu dac.
Ale ja bym obstawal przy tej pierwszej opcji, tzn. stal hartowana na maxa.

Ciekawe jakby powrownac ten przelom do przelomu Mueli ktore ponoc kiedys byly przehartowane

KKamiLL

PS. ale gdyby stal byla nadmiernie hartowana to chyba nie daloby sie jej latwo ostrzyc?? mam racje?? a w Mad Dogu tego problemu chyba nikt nie mial??
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A propos Mad Doga
mars, a ten twoj kumpel to jakiej sily uzyl zeby zlamac swojego fulcruma?
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: A propos Mad Doga

mars, a ten twoj kumpel to jakiej sily uzyl zeby zlamac swojego fulcruma?


ja nie mars, ale ze zdjec wynika ze to raczej trudne do zmierzenia ile cisnal w rure ;-) zeby zlamac noz

KKamiLL
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A propos Mad Doga
I tu rada na przyszlosc: koledzy przy lamaniu nozy nie zapominajcie o dynamometrach :)
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A propos Mad Doga
no, fajnie... noze polamane... i co z tego wynika? nic. jak chcecie sprawdzac ile noz moze wytrzymac, to wzorujcie sie na powaznych testach, bo potem nawet nie wiadomo przy jakiej sile sie zlamal, i czy uwzglednia reklamacje.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
no, moze nie trzeba az tak powaznie, ale dobrze by bylo wiedziec na jakie ramie dziala sila i jaka ta sila jest - wtedy wynikaloby cos z tego. wystarczy uchwyt na noz (imadlo), rurka i zwazony worek piachu. no i mozna porownywac wytrzymalosc... nawet nie trzeba lamac nozy - wystarczy zalozyc np. 200 czy 250 N*m (strzelam tak, nawet nie liczylem ile to wyjdzie) ma byc tyle, zeby troche sponiewierac noz, ale nie przesadzac - najlepiej 90% tego co producent twierdzi ze wytrzyma. i mozna porownac czy sie odksztalcil plastycznie, czy sprezyscie... a noza sie nie zakatuje. czyba ze rzeczywiscie chcecie porownywac przelomy :)
pozdrawiam
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: A propos Mad Doga
ja dobrze to kumam??????? 8O 8O 8O

Fallkniven A1 sie lamie dopiero pod obciazeniem 242kg???????

KKamiLL
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: A propos Mad Doga

ale nie przesadzac - najlepiej 90% tego co producent twierdzi ze wytrzyma


sorry zapomnialem
tylko ilu producentow podaje przy jakim obciazeniu noz sie lamie??
Bo wg tego co sie orientuje to bardzo niewielu - no chyba ze sytuacja z mad dogiem zostanie naglosniona i wszyscy tak jak Extrema Ratio zaczna lamac swoje noze :-) . I faktycznie dobrze zeby to robili tak jak allkniven

KKamiLL
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A propos Mad Doga
W Extrema łamią każdy model produkowany - zdjęcia są stare i nie mają nic wspólnego z testem Mad Doga.
Wysłałem maila do Maurizio żeby dowiedzieć sie czegoś na temat siły przyłożonej. Ale tak szczerze to mnie to wali. Ja się na ich folderach wieszałem (w kierunku działania blokady, a nie żeby sprawdzić wytrzymałość klingi) i mnie to wystarcza.
A tak nawiasem to kiedyś gdzieś przeczytałem że BG42 po pierdolnięciu młotem potrafi się rozsypać i ja tam wolę za dużo nie wymyślać jeżeli chodzi o stal.
Dlatego też jak mi powiedziano noże Extrema są hartowane do 58 HRC.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: A propos Mad Doga

W Extrema łamią każdy model produkowany - zdjęcia są stare i nie mają nic wspólnego z testem Mad Doga.
Wysłałem maila do Maurizio żeby dowiedzieć sie czegoś na temat siły przyłożonej. Ale tak szczerze to mnie to wali. Ja się na ich folderach wieszałem (w kierunku działania blokady, a nie żeby sprawdzić wytrzymałość klingi) i mnie to wystarcza.
A tak nawiasem to kiedyś gdzieś przeczytałem że BG42 po pierdolnięciu młotem potrafi się rozsypać i ja tam wolę za dużo nie wymyślać jeżeli chodzi o stal.
Dlatego też jak mi powiedziano noże Extrema są hartowane do 58 HRC.


Sorry Mars, przeciez nie oskarzam Cie o kapowanie :oops: A poza tym to Twoja firma wiec normalna rzecza jest ze chcesz dbac o jej reputacje.
Ale to co napisales o blokadzie w ER wzbudzilo we mnie podziw i szacunek.

A te BG42 to bylo konkretnej firmy czy nie pamietasz? Moze po prostu bylo przehartowane?

KKamiLL
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A propos Mad Doga
Ludzie, dajcie spokój. Kto będzie walił młotem w nóż... Z noża chcecie zrobić narzędzie do wszystkiego, a jednak ludzie wolą siekierę i kilof, a nie nóż. Wszystko ma swoją wytrzymałość, choćby było zrobione Bóg wie z czego. Powiesić się na nożu i co? Radość, że nie pękł? Hmmm, śruba też nie pęknie, i rurka gazowa nie pęknie...

A pompatyczne słowa o powierzaniu życia swojemu nożowi... Panowie, w większości naprawdę uwierzcie, że przy krojeniu pomidora możecie się tylko jego sokiem obryzgać, a cięte kartony nie rzucą się na Was z kłami...

Przecież to NÓŻ, Panowie, NÓŻ, a nie hardcorowa zabawka do polowań na nisko latające samoloty, bądź wolnoryjace wozy opancerzone. Większość noży produkuje się z zamiarem wbijania w ciało, a nie wbijania w cegły, tudzież do wieszania się na nich. Ciekawe, czy ktoś sprawdza, ile kilogramów można powiesić na lufie od karabinu snajperskiego....

Wszelkie testy mają tylko jeden cel. Radocha i nic poza tym. Jestem w 100% pewien, iż biorąc 10 noży z firmy A, każdy z nich będzie pękał pod innym ciężarem, bo po prostu będzie pękał.

Idę "pierdalnąć" młotkiem w moje kuchenne noże z rosyjskiego ryneczku. Jak się nie rozsypię, niechaj zawładnie czas noży za 12 zł...

Aaaa, moją wypowiedzią nie chciałem oczywiście nikogo obrazić. Ot taka mała dygresja.
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A propos Mad Doga

A te BG42 to bylo konkretnej firmy czy nie pamietasz? Moze po prostu bylo przehartowane?

KKamiLL


Nie pamiętam ale pisali albo na bladeforums albo usualsuspect.

Mars
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A propos Mad Doga

Przecież to NÓŻ, Panowie, NÓŻ, a nie hardcorowa zabawka


Ano właśnie NÓŻ to dla mnie także hardcorowa zabawka.

Mars
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A propos Mad Doga
A można prosić o opis sytuacji w których nóż wykorzystany był w hardcorowych momentach. Ja się tam nie znam i może się czegoś dowiem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024